dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 159
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Witam.
    Rozglądam się w temacie zmiękczacza i głównie chodzi mi o ochronę zbiornika warstwowego w piecu gazowym.
    Co byście polecali dla rodzinki zużywającej 8-9m sześciennych wody na miesiąc, której twardość jest mniejsza niż 20 stopni niemieckich? Niestety o ile mniejsza jeszcze nie udało mi się dowiedzieć, bo jedni gadają 15 inni 17 ;/

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Witam.
    Rozglądam się w temacie zmiękczacza i głównie chodzi mi o ochronę zbiornika warstwowego w piecu gazowym.
    Co byście polecali dla rodzinki zużywającej 8-9m sześciennych wody na miesiąc, której twardość jest mniejsza niż 20 stopni niemieckich? Niestety o ile mniejsza jeszcze nie udało mi się dowiedzieć, bo jedni gadają 15 inni 17 ;/
    Szukaj modeli z 20 litrami złoża, chyba że przewidujesz znaczny wzrost zużycia - wtedy max 25 litrów.
    Dobre głowice to Clack, Fleck Autotrol, a złoże Lewatit.
    Reszta jest mniej istotna...

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Szukaj modeli z 20 litrami złoża, chyba że przewidujesz znaczny wzrost zużycia - wtedy max 25 litrów.
    Dobre głowice to Clack, Fleck Autotrol, a złoże Lewatit.
    Reszta jest mniej istotna...
    OK, dzięki.
    Teraz się zastanawiam, czy podłączyć zmiękczacz by uzdatniał całą używaną wodę, czy warto np do sedesu a może i pralki poprowadzić nieuzdatnianą?
    Jakie są roczne koszty stosowania takich urządzeń?

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    OK, dzięki.
    Teraz się zastanawiam, czy podłączyć zmiękczacz by uzdatniał całą używaną wodę, czy warto np do sedesu a może i pralki poprowadzić nieuzdatnianą?
    Jakie są roczne koszty stosowania takich urządzeń?
    Akurat pralka czy sedes to podstawowe urządzenia do których należałoby podłączyć zmiękczacz. Przecież to tam kamień najbardziej daje w kość.

    Jeśli już chcesz gdzieś dać wodę niezmiękczoną to daj ją do kuchni (do jednego kranu) i stosuj jako wodę do picia. Wszystko pozostałe możesz śmiało zmiękczać do zera.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.063
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    OK, dzięki.
    Teraz się zastanawiam, czy podłączyć zmiękczacz by uzdatniał całą używaną wodę, czy warto np do sedesu a może i pralki poprowadzić nieuzdatnianą?
    Jakie są roczne koszty stosowania takich urządzeń?
    Większość osób przy inwestycji w zmiękczacz wody, instaluje go na cały dom. Nie ma za bardzo sensu rozgraniczać pomieszczeń. Zmiękczacz z pojemnością 20 litrów będzie wystarczający przy takim zużyciu wody.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi. Myślałem, że może ograniczenie ilości wody, daje jakieś wymierne korzyści w użytkowaniu zmiękczacza.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spock1984

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Ogrodzieniec
    Kod pocztowy
    42-440
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał masakraM Zobacz post
    I od wczoraj działa już u mnie nowy zmiękczacz "home made" i jest już nawet po 2 regeneracjach (startowej i sprawdzającej). Wygląda, że woda od razu zrobiła się mięciutka - ale w dłuższej perspektywie to pewnie jeszcze będziemy obserwować efekty (typu czajnik, prysznice, zmywarka, itp.)

    Załącznik 396331
    Napiszesz coś więcej o tym składaku?

  8. #28

    Domyślnie

    A czy ktoś z Was miał styczność z zmiękczaczem NEW ONNLINE 25?
    Na stronie hurtowni nie ma wiele informacji a mam szanse okazyjnie go nabyć, proszę o opinie.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał mogaris Zobacz post
    A czy ktoś z Was miał styczność z zmiękczaczem NEW ONNLINE 25?
    Na stronie hurtowni nie ma wiele informacji a mam szanse okazyjnie go nabyć, proszę o opinie.
    Na stronie hurtowni nie ma żadnych danych, a cena jest porażająca.
    Na oko to kolejny chińczyk bez żadnego solidnego punktu...

  10. #30

    Domyślnie

    W takim razie w budżecie 2000zł-2500zł szkoda czasu na wyszukiwanie i wybór Aqua-Soft Basic 25(o którym czytałem dobre opinie) będzie ok?

    Bardzo bym prosił o poradę, chce zakupić zmiękczacz i zakończyć instalację w kotłowni.
    Czy w podanym wyżej budżecie mój wybór jest trafny? Najważniejsze złoże i głowica ma dobre opinie. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mogaris ; 15-03-2018 o 10:40

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał mogaris Zobacz post
    W takim razie w budżecie 2000zł-2500zł szkoda czasu na wyszukiwanie i wybór Aqua-Soft Basic 25(o którym czytałem dobre opinie) będzie ok?

    Bardzo bym prosił o poradę, chce zakupić zmiękczacz i zakończyć instalację w kotłowni.
    Czy w podanym wyżej budżecie mój wybór jest trafny? Najważniejsze złoże i głowica ma dobre opinie. Pozdrawiam
    To powinien być całkiem dobry sprzęt. Tak jak piszesz - ma dobrą głowicę i dobre złoże.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PrzemasG

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Nakło nad Notecią
    Kod pocztowy
    89-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To powinien być całkiem dobry sprzęt. Tak jak piszesz - ma dobrą głowicę i dobre złoże.
    Czyli jaką ma głowicę i jakie złoże, bo nie mogę się tego doszukać na stronie dystrybutora.

    Pozdrawiam
    Przemas

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemasG Zobacz post
    Czyli jaką ma głowicę i jakie złoże, bo nie mogę się tego doszukać na stronie dystrybutora.
    Na stronie piszą o głowicy Pallas CK, czyli Clack.
    Złoże to już tylko z relacji słownych - Lewatit S1567.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PrzemasG

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Nakło nad Notecią
    Kod pocztowy
    89-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Na stronie piszą o głowicy Pallas CK, czyli Clack.
    Złoże to już tylko z relacji słownych - Lewatit S1567.
    No właśnie jestem na stronie, a tam o głowicy Clack wprost nie jest napisane, piszą tylko, że współpracuje z kontrolerem Clack. Rozumiem, że ta informacja jest potwierdzona? Czy z tej współpracy z kontrolerem Clack wynika, że głowica jest Clack? A do tego Pallas?

    Gwoli wyjaśnienia, drążę temat, ponieważ na dniach mają mi montować kotłownię i chciałbym założyć zmiękczacz. Im więcej o tym czytam tym większy mam mętlik w głowie. Moje wybory ewoluowały i zmieniały się już kila razy, ale po przeczytaniu masy stron, forów i blogów moja wiedza jest taka:

    1. Głowica najlepiej Clack
    2. Regeneracja sterowana objętościowo (Clack CI) lub objętościowo z dodatkowa logiką czasową (Clack Pallas), UP-FLOW czyli przeciwprądowa (poprawcie mnie jeśli coś przekręcam)
    3. Złoże Lewatit - S1567 żywica jonowymienna monosferyczna
    4. Dla mojej 4 osobowej rodziny ze zużyciem 12-14m3 miesięcznie - 25l zbiornik

    Wychodzi na to, że (jeśli to się potwierdzi) takie oto zmiękczacze wchodzą w grę:

    1. Aqua-Soft Basic 25-wersja objętościowa, przepływ 1,3m3/h https://aqua-soft.com.pl/aqua-soft-b...yw-1-3m-h.html
    - głowica Clack Pallas (tu nie mam pewności)
    - złoże ponoć Lewatit, ale nie mam potwierdzenia
    - 25l objętość żywicy

    2. Global Water Zmiękczacz Clack Pallas EI https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-c...ei-p-1076.html
    - głowica Clack Pallas
    - złoże Purolite C100E - to chyba nie mono
    - 25l objętość żywicy

    3. Viessman Aquahome 20 N https://aquahome.pl/produkty/aquahome-20-n/ - ponoć Eco Water dla nich to robi, nie mam potwierdzenia jaka głowica i złoże, ale obiło mi się o uszy, że polecany tu na forum, a cena przystępna
    - głowica nie wiem
    - złoże nie wiem
    - objętość złoża - 22l
    - producent Eco Water, to na plus

    Wynalazki typu Ecoperla System wykluczyłem po początkowym entuzjastycznym przyjęciu, bo faktycznie jak założyciel tego tematu wcześniej zauważył koleś niezły marketing zapodaje, a nie wiadomo jakie to faktycznie podzespoły (głowica)

    Czy dobrze kombinuję? Proszę jeśli wiecie o napisanie jakie podzespoły ma Viessman oraz czy 1 ma żywicę mono.
    Chyba, że coś innego polecicie, ale jak czytam to forum, to chyba te modele są do zaakceptowania.

    Pozdrawiam
    Przemek Gajewski

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.063
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemasG Zobacz post
    1. Głowica najlepiej Clack
    2. Regeneracja sterowana objętościowo (Clack CI) lub objętościowo z dodatkowa logiką czasową (Clack Pallas), UP-FLOW czyli przeciwprądowa (poprawcie mnie jeśli coś przekręcam)
    3. Złoże Lewatit - S1567 żywica jonowymienna monosferyczna
    4. Dla mojej 4 osobowej rodziny ze zużyciem 12-14m3 miesięcznie - 25l zbiornik
    Może Pan w swoich rozważaniach uwzględnić serię Softower marki Ecoperla. Model Softower S Posiada 30 litrów złoża i ma głowicę Clack Pallas z regeneracją upflow.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał buduje_dom12345 Zobacz post
    Tak podpowiedzieli mi fachowcy z .... Jest on bardziej wydajny i jego regeneracja jest tańsza. Być może tobie poleciliby coś innego – warto zapytać o opinię specjalistów pracujących w tym sklepie. Są naprawdę pomocni i znają się na wykonywanej pracy.
    To powiedzieli bzdury bo wcale nie jest bardziej wydajny od innych ani koszt regeneracji niczym się nie różni.

  17. #37

    Domyślnie

    Drodzy koledzy-eksperci, jak żyć? Co wybrać?? Bo już zaczynam wariować...

    Dom, 4 osoby, wodociąg (14-15 dH), woda z płukania będzie raczej wypompowywana na podwórko (razem z wodą z pralki).

    Tabelka z parametrami i cenami zmiękczaczy:
    https://drive.google.com/open?id=1bS...9a8GFErdnzpI8l

    Takie sensowne (albo i nie) urządzenia znalazłem, ale może jest jeszcze jakaś lepsza alternatywa? A może przynajmniej ktoś wie, gdzie są lepsze ceny?
    Być może ktoś też zna na pewno brakujące informacje?
    Czekam jeszcze na odpowiedź od Aqua Soft, bo ich ulotka nie jest do końca zbieżna z opisem w ofercie na stronie.
    SoftAqua 22 ma chyba wszystko co potrzeba (choć najmniej akurat jestem pewien głowicy i żywicy), ale cena jest zaporowa!

    Nie muszę chyba opisywać jak bardzo będę wdzięczny za pomoc...
    Pozdrawiam wszystkich!
    Ostatnio edytowane przez LKB ; 30-08-2018 o 14:43

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał LKB Zobacz post
    Dom, 4 osoby, wodociąg (14-15 dH),
    Zakładając zużycie miesięczne na poziomie 10 m3, w zupełności wystarczy zmiękczacz z 25 litrami złoża.

    woda z płukania będzie raczej wypompowywana na podwórko (razem z wodą z pralki).
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem... "na podwórko" czyli gdzie? do oczyszczalni? do szamba?
    Ścieki ze zmiękczacza zawierają dużo chlorków i raczej nie nadają się do wylewania "na trawę" (podobnie chyba jak woda z pralki?).

    Tabelka z parametrami i cenami zmiękczaczy:
    Ja rozumiem, że jakoś trzeba podjąć decyzję, ale porównywanie naciąganych parametrów nie ma sensu... z ciekawostek to to że chińska głowica BNT stała się "francuską i to robioną na bazie amerykańskiej"...

    Takie sensowne (albo i nie) urządzenia znalazłem, ale może jest jeszcze jakaś lepsza alternatywa? A może przynajmniej ktoś wie, gdzie są lepsze ceny?
    Być może ktoś też zna na pewno brakujące informacje?
    Czekam jeszcze na odpowiedź od Aqua Soft, bo ich ulotka nie jest do końca zbieżna z opisem w ofercie na stronie.
    SoftAqua 22 ma chyba wszystko co potrzeba (choć najmniej akurat jestem pewien głowicy i żywicy), ale cena jest zaporowa!
    To co jest istotne przy wyborze zmiękczacza to głowica i złoże (oraz jego ilość dobrana do Twoich potrzeb). Sensowne głowice to Clack i Erie (chociaż ja bym polecał bardziej Clacka).
    Jeśli chodzi o złoże to najlepiej żeby było monosferyczne, a takie w zasadzie robią 3 firmy na świecie, z czego dwie są dostępne w Polsce, a tylko jedna jest szeroko dostępna - Lewatit S1567 firmy Lanxess.
    Dodatkowe funkcje jak regeneracja przeciwprądowa czy suchy zbiornik soli to tylko bajery, które w domowych warunkach nie dadzą Ci żadnej odczuwalnej oszczędności czy łatwiejszej obsługi (a czasami, przy nieumiejętnym ustawieniu procesu, mogą tylko napsuć krwi...). Inne parametry (zużycie soli czy wody) zależą od ustawień głowicy i nie są "stałą cechą" danego modelu. Można to regulować.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zakładając zużycie miesięczne na poziomie 10 m3, w zupełności wystarczy zmiękczacz z 25 litrami złoża.
    Na takim się skupiłem.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem... "na podwórko" czyli gdzie? do oczyszczalni? do szamba?
    Ścieki ze zmiękczacza zawierają dużo chlorków i raczej nie nadają się do wylewania "na trawę" (podobnie chyba jak woda z pralki?).
    No właśnie woda z pralki od dwudziestu lat leje się na trawę i w tym miejscu trawa rośnie najlepiej... Reszta podwórka latem mocno wysycha.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    z ciekawostek to to że chińska głowica BNT stała się "francuską i to robioną na bazie amerykańskiej"...
    Słowa sprzedawcy

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To co jest istotne przy wyborze zmiękczacza to głowica i złoże (oraz jego ilość dobrana do Twoich potrzeb). Sensowne głowice to Clack i Erie (chociaż ja bym polecał bardziej Clacka).
    Jeśli chodzi o złoże to najlepiej żeby było monosferyczne, a takie w zasadzie robią 3 firmy na świecie, z czego dwie są dostępne w Polsce, a tylko jedna jest szeroko dostępna - Lewatit S1567 firmy Lanxess.
    Dlatego właśnie Aqua-Soft Basic 25 jest u mnie na pierwszym miejscu.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Dodatkowe funkcje jak regeneracja przeciwprądowa czy suchy zbiornik soli to tylko bajery, które w domowych warunkach nie dadzą Ci żadnej odczuwalnej oszczędności czy łatwiejszej obsługi (a czasami, przy nieumiejętnym ustawieniu procesu, mogą tylko napsuć krwi...).
    Serio? Czyli nieprawdą jest, że up-flow wydajniej regeneruje złoże?? (pomijając oszczędności)

    A'propos oszczędności - jaki % zużycia soli i wody może dać dobrze ustawiony up-flow?

    Z kolei co przemawia za mokrym zbiornikiem soli? Jakie są jego zalety i wady?

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Inne parametry (zużycie soli czy wody) zależą od ustawień głowicy i nie są "stałą cechą" danego modelu. Można to regulować.
    A poza tym zależą od jakości wody, jej zużycia i wielu innych czynników, pod które właśnie dostosowuje się te ustawienia... To wiem. Podałem je tylko orientacyjnie, by się orientować co producenci sobie wypisują.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał LKB Zobacz post
    Czyli nieprawdą jest, że up-flow wydajniej regeneruje złoże?? (pomijając oszczędności)
    Napisałem, że tak jest "w domowych warunkach". Upflow wydajniej regeneruje bo ma lepsze wykorzystanie solanki i uwarstwienia złoża. Ale jak jakiś super sprzedawca jako pierwszy etap regeneracji ustawia płukanie wsteczne (które wymiesza złoże) to żadnego uwarstwienia już nie ma... Jeśli się to dobrze ustawi to można uzyskać oszczędności na soli rzędu 30 g/l żywicy na regenerację - chociaż to i tak zawsze są widełki... do tego dochodzi jakaś rezerwa (bo przecież w domu nikt nie monitoruje codziennie jakości wody) i cały zysk jest znikomy. Co innego w przemyśle czy większych instalacjach.

    Z kolei co przemawia za mokrym zbiornikiem soli? Jakie są jego zalety i wady?
    Znów - jeśli jest to prawidłowo ustawione to nie ma żadnych różnic w obu wersjach. Ale zdarzają się magicy, którzy ustawiają suchy zbiornik soli, i nie dają żadnego czasu na rozpuszczenie soli tylko od razu po napełnieniu zbiornika zaczyna się zasysanie tej solanki. A taki roztwór jest bardzo słabo nasycony solą i regeneracja ma znikomą skuteczność.
    Więc patrząc z drugiej strony - mokry zbiornik soli daje pewność, że roztwór soli jest nasycony.

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony