dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 159
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał plebyy Zobacz post
    Witam.
    Większość forumowiczów instaluje zmiękczacze w domkach przed kotłami, a ja mam zamiar zainstalować takie urządzenie w mieszkaniu blokowym, miejsca skromnie, rodzina 2+2, 7-8 m3 zużycia zimnej wody, głowica najlepiej Clack Pallas i złoże Lewatit S1567.
    Co polecacie do bloku, czy ma to sens i czy można zamienić złoże z gorszego na monosferyczne czy raczej rodzaj złoża przypisany jest do danego modelu zmiękczacza.
    Żeby dobrać rozmiar potrzebna jest jeszcze twardość wody.
    Da się to zrobić w bloku (sam tak mam) i ma to sens. Co do złoża to zależy - niektóre modele mają przypisany jego typ, a inne mają do wyboru. Zawsze możesz też zamówić zmiękczacz pod swoje konkretne wymagania.

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymas Zobacz post
    Witam, proszę o pomoc w wyborze zmiękczacza do wody, 2 osoby dorosłe + 2 dzieci, miesięczne zużycie wody 10m3, woda doprowadzona z wodociągów miejskich, odprowadzana do kanalizacji. Chciałbym zaraz za licznikiem podłączyć zmiękczacz, tak, aby rozprowadzał miękką wodę na wszystkie urządzenia w domu, m.in.pralka, zmywarka, zlew w kuchni, dwie umywalki, wanna, kocioł na pellet. Załączam wyniki badania wody jakie uzyskałem z wodociągów. Czy wybór Aqua-Soft Basic 25 będzie dobrym wyborem, a może jest coś innego warte uwagi do 3 000 zł?
    Ten model będzie wystarczający.

  3. #63

    Domyślnie

    Witam,

    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza.

    Użytkownicy: 2+2

    Parametry wody: 8,5 mvl/l
    23,8° stopni niemieckich

    Śr. zużycie: ~ 8-9m3 / mc

    Odprowadzanie ścieków: szambo

    Propozycje urządzeń:
    - Aqua-Soft Basic 25-wersja objętościowa
    - Aqua-Soft Basic 30-wersja objętościowa
    - chętnie rozważne inne sensowne alternatywy

    Z góry dziękuję za pomoc

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał wenciu Zobacz post
    Witam,

    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza.

    Użytkownicy: 2+2

    Parametry wody: 8,5 mvl/l
    23,8° stopni niemieckich

    Śr. zużycie: ~ 8-9m3 / mc

    Odprowadzanie ścieków: szambo

    Propozycje urządzeń:
    - Aqua-Soft Basic 25-wersja objętościowa
    - Aqua-Soft Basic 30-wersja objętościowa
    - chętnie rozważne inne sensowne alternatywy

    Z góry dziękuję za pomoc
    Masz wysoką twardość i raczej szukaj większego modelu...

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał wenciu Zobacz post
    Witam,

    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza.

    Użytkownicy: 2+2

    Parametry wody: 8,5 mvl/l
    23,8° stopni niemieckich

    Śr. zużycie: ~ 8-9m3 / mc

    Odprowadzanie ścieków: szambo

    Propozycje urządzeń:
    - Aqua-Soft Basic 25-wersja objętościowa
    - Aqua-Soft Basic 30-wersja objętościowa
    - chętnie rozważne inne sensowne alternatywy

    Z góry dziękuję za pomoc
    Przy szambie istotna jest ilość wody zużywanej do regeneracji. W związku z tym polecam Ci zapoznać się z ofertą EcoWater z linii eVolution, które posiadają innowacyjne rozwiązanie, zapewniające bardzo niskie zużycie soli i wody do regeneracji.

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał wenciu Zobacz post
    Witam,

    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza.

    Użytkownicy: 2+2

    Parametry wody: 8,5 mvl/l
    23,8° stopni niemieckich

    Śr. zużycie: ~ 8-9m3 / mc

    Odprowadzanie ścieków: szambo

    Propozycje urządzeń:
    - Aqua-Soft Basic 25-wersja objętościowa
    - Aqua-Soft Basic 30-wersja objętościowa
    - chętnie rozważne inne sensowne alternatywy

    Z góry dziękuję za pomoc
    Jeżeli szukasz czegoś więcej niż sam zmiękczacz wody to możesz zwrócić uwagę na urządzenie 2 w 1 Ecoperla Hero. Produkt posiada wszystkie systemy oszczędzania wody i soli na regenerację.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #67

    Domyślnie

    Było tutaj poruszone:
    Jako nadciśnieniowiec krwi są jakieś przeciwwskazania do picia wody zmiękczonej?
    Czy taka woda przekłada się jedynie na łyżeczki soli?
    Zakładając, że wypiję 1 litr kranówki dziennie, gdzie i tak leję ją obecnie do dzbanka Brita z filtrem, będzie to miało w ogóle jakiś wpływ?
    Ogólnie zawsze zaleca się minimalizację użycia soli takim osobom, ale prawdę mówiąc wystarczy kupić wędlinę, fast-fooda czy podobne i wciągamy o wiele więcej soli niż ew. tej z wody - czy ja to rozumiem prawidłowo?

    22-23dH -> 6-7dH, instalacja miedziana

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack_ Zobacz post
    Było tutaj poruszone:
    Jako nadciśnieniowiec krwi są jakieś przeciwwskazania do picia wody zmiękczonej?
    Czy taka woda przekłada się jedynie na łyżeczki soli?
    Zakładając, że wypiję 1 litr kranówki dziennie, gdzie i tak leję ją obecnie do dzbanka Brita z filtrem, będzie to miało w ogóle jakiś wpływ?
    Ogólnie zawsze zaleca się minimalizację użycia soli takim osobom, ale prawdę mówiąc wystarczy kupić wędlinę, fast-fooda czy podobne i wciągamy o wiele więcej soli niż ew. tej z wody - czy ja to rozumiem prawidłowo?

    22-23dH -> 6-7dH, instalacja miedziana
    Kwestie zdrowia to sprawa bardzo indywidualna.
    Za to zmiękczenie wody to coś bardzo policzalnego. W uproszczeniu wymiana jonowa polega na zastąpieniu jonów wapnia i magnezu, jonami sodu (to nie jest to samo co sól kuchenna). Zmiękczenie o 1 dH to w przybliżeniu dodanie do wody ok 8 mg/l sodu (Na). Norma dla sodu w wodzie pitnej to 200 mg/l. Czyli zmiękczenie o 17 dH to dodanie ok 136 mg sodu. Jeśli w wodzie surowej był już sód to on się dodaje do tej wartości.
    Jeśli w wodzie surowej były chlorki to one mogą się połączyć z sodem tworząc sól (NaCl). To nie oznacza od razu wody słonej - nadal mówimy o minimalnych ilościach, często poniżej granicy wyczuwalności.
    Czy taka ilość sodu (pomnożona przez ilość litrów wypitej wody) może mieć wpływ na zdrowie? Nie odpowiem... bo to kwestia indywidualna. Ale zawsze można porównać powyższe wartości z zawartością sodu w innych produktach spożywczych i samemu sobie odpowiedzieć.

  9. #69

    Domyślnie

    Dorosłem do zakupu zmiękczacza zarówno umysłowo jak i finansowo. Chciałbym coś przede wszystkim nie zawodnego a i taniego w eksploatacji. Wygląd nie ma znaczenia, miejsce też by się znalazło.

    Badanie robiłem w sanepidzie 03.2018 roku (zdarli ze mnie, masakra prawie dwie stówy)

    Mętność NTU 6,15
    pH - 7,1
    Przewodność właściwa elektryczna w 25 ˚C µS/cm 648
    Amonowy jon mg /l 0,56
    Azotany mg /l 0,28
    Twardość ogólna mg/l 286
    Żelazo µg /l 891
    Mangan µg /l 400

    Więc konieczny był filtr, wybrałem filtr 011 aqva system z Podkowy Leśnej, ręcznie płukany ale nie przeszkadza mi to.
    Teraz chcę zmiękczyć tą wodę. Woda jest krystalicznie czyta ale czy mangan i żelazo są w normach nie badałem. Czy kupując zmiękczacz mógłbym uszkodzić złoże gdyby któreś z tych parametrów było za wysokie?

    Doczytałem już, że głowica najlepiej clack i złoże Lewatit ale czy jakiś konkretny model? Jest tego ogrom i ceny też są różne. Tak jak pisałem nie zależy mi kompletnie na wyglądzie ale automatyczne płukanie to tak.

    Nie wiem też czy chcę zmiękczać do zera ale chyba nie. Przez ponad 1,5 roku piłem tą wodę prosto z kranu mimo braku badań bakteriologicznych, przestałem jak złapałem anginę i nie powróciłem jeszcze do picia , więc prosto z kranu nikt jej nie pije.

    Rodzina 5 osobowa dwoje dorosłych i 3 dzieci. 4, 2 i 1 rok ale myśmy przyszłościowo.

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobim Zobacz post
    Dorosłem do zakupu zmiękczacza zarówno umysłowo jak i finansowo. Chciałbym coś przede wszystkim nie zawodnego a i taniego w eksploatacji. Wygląd nie ma znaczenia, miejsce też by się znalazło.

    Badanie robiłem w sanepidzie 03.2018 roku (zdarli ze mnie, masakra prawie dwie stówy)

    Mętność NTU 6,15
    pH - 7,1
    Przewodność właściwa elektryczna w 25 ˚C µS/cm 648
    Amonowy jon mg /l 0,56
    Azotany mg /l 0,28
    Twardość ogólna mg/l 286
    Żelazo µg /l 891
    Mangan µg /l 400

    Więc konieczny był filtr, wybrałem filtr 011 aqva system z Podkowy Leśnej, ręcznie płukany ale nie przeszkadza mi to.
    Teraz chcę zmiękczyć tą wodę. Woda jest krystalicznie czyta ale czy mangan i żelazo są w normach nie badałem. Czy kupując zmiękczacz mógłbym uszkodzić złoże gdyby któreś z tych parametrów było za wysokie?

    Doczytałem już, że głowica najlepiej clack i złoże Lewatit ale czy jakiś konkretny model? Jest tego ogrom i ceny też są różne. Tak jak pisałem nie zależy mi kompletnie na wyglądzie ale automatyczne płukanie to tak.

    Nie wiem też czy chcę zmiękczać do zera ale chyba nie. Przez ponad 1,5 roku piłem tą wodę prosto z kranu mimo braku badań bakteriologicznych, przestałem jak złapałem anginę i nie powróciłem jeszcze do picia , więc prosto z kranu nikt jej nie pije.

    Rodzina 5 osobowa dwoje dorosłych i 3 dzieci. 4, 2 i 1 rok ale myśmy przyszłościowo.
    Zmiękczacz w przypadku wody ze studni o takich parametrach to słaby pomysł ze względu na przekroczenia stężęnia żelaza oraz manganu. Z czasem eksploatacji zmiękczacza będzie dochodziło do uszkadzania złoża. W tym celu sugerujemy zdecydowanie zastosowanie urządzenia wielofunkcyjnego. Proponujemy serię Multitower marki Ecoperla.
    Jon amonowy również jest poza normą także on tez powoduje, że woda nie nadaje się do picia.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #71

    Domyślnie

    Ale pisałem, że mam filtr 011 aqva system, żelazo i mangan miał mi zbijać a jon amonowy albo przeoczyłem albo też miał coś z tym robić ale nie kojarzę tego. Więc wodę mam filtrowaną.

    ► trzy warstwy dolomitu - każda z nich o innej granulacji,
    ► jedna warstwa piasku kwarcowego,
    ► jedna warstwa naturalnych rud manganu,
    ► jedna warstwa dolomitu prażonego.

    czy w takiej konfiguracji jon amonowy powinien być usunięty? To studnia głębinowa ok 28m dlatego chyba założyłem, że poza manganem i żelazem nic tam nie przeszkadza w piciu. I co teraz z tym amonem?

    Czy po moim filtrze dalej mogę myśleć o zmiękczaczu?

    Czy woda 286 twardość to problem dla pieca dwufunkcyjnego i pralki? Do jakiej wartości domyślnie obniża się twardość żeby nadawała się do gotowania?

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobim Zobacz post
    Ale pisałem, że mam filtr 011 aqva system, żelazo i mangan miał mi zbijać a jon amonowy albo przeoczyłem albo też miał coś z tym robić ale nie kojarzę tego. Więc wodę mam filtrowaną.

    ► trzy warstwy dolomitu - każda z nich o innej granulacji,
    ► jedna warstwa piasku kwarcowego,
    ► jedna warstwa naturalnych rud manganu,
    ► jedna warstwa dolomitu prażonego.

    czy w takiej konfiguracji jon amonowy powinien być usunięty? To studnia głębinowa ok 28m dlatego chyba założyłem, że poza manganem i żelazem nic tam nie przeszkadza w piciu. I co teraz z tym amonem?

    Czy po moim filtrze dalej mogę myśleć o zmiękczaczu?

    Czy woda 286 twardość to problem dla pieca dwufunkcyjnego i pralki? Do jakiej wartości domyślnie obniża się twardość żeby nadawała się do gotowania?
    Posiadana przez Ciebie stacja nie usunie jonu amonowego. W celu jego usunięcia powinieneś zastosować stację wielofunkcyjną, która oprócz tego zmiękczy Ci jeszcze wodę. Zwróć uwagę na ofertę marki Ecoperla Multitower.

    Twarda woda zawsze będzie obniżać żywotność urządzeń korzystających z wody. Domyślnie obniża się twardość wody do 60 mg CaCO3/l, czyli dolnej granicy normy.

    Jeżeli chciałbyś otrzymać ofertę, to zapraszam do bezpośredniego kontaktu.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #73

    Domyślnie

    Od wczoraj czytam o jonach amoniakowych. Doczytałem, że może on występować naturalnie a ponieważ norma to 0,5 a ja mam 0,56 przed montażem filtra i napowietrzaniem to może nie powinien być to problem gdyż chyba całkiem niedawno ta norma wynosiła 1,5 mg/l? Czy mój tok rozumowania jest dobry?

    Myślałem o zmiękczaczu już złoże lewatit i głowica clacka priorytety a tu nagle zmiana. Nie wiem jak by to było ze złożem wielofunkcyjnym? Jaka różnica między nimi wstępnie czytałem, że dobre złoże to chyba crystal coś tam. Czy zużycie soli w porównaniu do zmiękczacza jest znacznie większe i jak z wytrzymałością tego złoża?

    Czy zakup mojego filtra to były wyrzucone pieniądze i od razu trzeba było wybrać wielofunkcyjny filtr?

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobim Zobacz post
    Od wczoraj czytam o jonach amoniakowych. Doczytałem, że może on występować naturalnie a ponieważ norma to 0,5 a ja mam 0,56 przed montażem filtra i napowietrzaniem to może nie powinien być to problem gdyż chyba całkiem niedawno ta norma wynosiła 1,5 mg/l? Czy mój tok rozumowania jest dobry?

    Myślałem o zmiękczaczu już złoże lewatit i głowica clacka priorytety a tu nagle zmiana. Nie wiem jak by to było ze złożem wielofunkcyjnym? Jaka różnica między nimi wstępnie czytałem, że dobre złoże to chyba crystal coś tam. Czy zużycie soli w porównaniu do zmiękczacza jest znacznie większe i jak z wytrzymałością tego złoża?

    Czy zakup mojego filtra to były wyrzucone pieniądze i od razu trzeba było wybrać wielofunkcyjny filtr?
    Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 11 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r. Poz. 2294) mówi o maksymalnym dopuszczalnym stężeniu jonu amonowego na poziomie 0,5 mg/l i tego należy się trzymać. Na tej podstawie można wywnioskować, że Twoja woda nie jest zdatna do spożywania.

    Złoże w stacji wielofunkcyjnej różni się działaniem od tego w zmiękczaczu. W stacji wielofunkcyjnej masz do czynienia z mieszanką złóż jonowymiennych, które zapewniają nie tylko zmiękczanie wody, ale również usuwanie z niej żelaza, manganu, czy właśnie jonu amonowego. Zużycie soli w stacji wielofunkcyjnej w porównaniu do zmiękczacza jest praktycznie na tym samym poziomie.

    Moim zdaniem nie wyrzuciłeś pieniędzy, gdyż stężenie manganu w Twojej wodzie jest sporo przekroczone, więc dwustopniowa stacja ma tutaj jak najbardziej sens.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobim Zobacz post
    Ale pisałem, że mam filtr 011 aqva system, żelazo i mangan miał mi zbijać a jon amonowy albo przeoczyłem albo też miał coś z tym robić ale nie kojarzę tego. Więc wodę mam filtrowaną.

    ► trzy warstwy dolomitu - każda z nich o innej granulacji,
    ► jedna warstwa piasku kwarcowego,
    ► jedna warstwa naturalnych rud manganu,
    ► jedna warstwa dolomitu prażonego.

    czy w takiej konfiguracji jon amonowy powinien być usunięty? To studnia głębinowa ok 28m dlatego chyba założyłem, że poza manganem i żelazem nic tam nie przeszkadza w piciu. I co teraz z tym amonem?

    Czy po moim filtrze dalej mogę myśleć o zmiękczaczu?

    Czy woda 286 twardość to problem dla pieca dwufunkcyjnego i pralki? Do jakiej wartości domyślnie obniża się twardość żeby nadawała się do gotowania?
    Ja bym radził powtórzyć badania z kilku względów:
    - minął już ponad rok od ostatnich badań
    - zainstalowany jest filtr, a więc nie wiadomo o ile zmienia on parametry wody
    - filtr zawiera dolomit, który rozpuszczając się podnosi twardość wody...

    Jon amonowy był na granicy normy, więc może jest to wartość akceptowalna... lub w kolejnym badaniu wyjdzie już w normie...

    Nie muszą to być badania w sanepidzie - może tylko wybrane parametry i w nieakredytowanym laboratorium wystarczą?

  16. #76

    Domyślnie

    Myślę o badaniach tylko:
    1. Chciałem zrobić badania bakteriologiczne a to chyba trzeba robić przed napowietrzeniem i hydroforem?
    2. I chciałem zrobić badania po filtrze żeby zobaczyć co z niego wychodzi.
    3. Nie wiem jakie dokładnie parametry są mi potrzebne zarówno pod kątem spożycia jak i całej reszty, czyli jakie konkretnie bakterie sprawdzać i jakie fizyczne właściwości.

    Fakt w sanepidzie za te badania, które wkleiłem skroili mnie koło 200 zł. Bakterie kurierem nie wyślę, bo zanim dojdą to będzie po ptokach. Nie zna ktoś firmy żeby jeździła po kraju i przy okazji i do mnie zawitała i pobrała próbki i nie skroiła jak za woły??


    qbek - czy jeśli badania potwierdziły by, że jon amonowy w normie to czy montaż zmiękczacza byłby sensowny? Te parametry lubią się zmieniać chociaż w głębinówkach chyba troszku mniej?

    Jeśli chodzi o zmiękczacz a filtr wielofunkcyjny to jakie głównie różnice poza złożem? Może bezpieczniej będzie taki filtr wielofunkcyjny czy złoże to podstawowa sprawa a to w filtrze wielofunkcyjnym nie będzie już tak efektywne i trwałe?
    Ostatnio edytowane przez bobim ; 18-09-2019 o 14:28

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobim Zobacz post
    Myślę o badaniach tylko:
    1. Chciałem zrobić badania bakteriologiczne a to chyba trzeba robić przed napowietrzeniem i hydroforem?
    2. I chciałem zrobić badania po filtrze żeby zobaczyć co z niego wychodzi.
    3. Nie wiem jakie dokładnie parametry są mi potrzebne zarówno pod kątem spożycia jak i całej reszty, czyli jakie konkretnie bakterie sprawdzać i jakie fizyczne właściwości.

    Fakt w sanepidzie za te badania, które wkleiłem skroili mnie koło 200 zł. Bakterie kurierem nie wyślę, bo zanim dojdą to będzie po ptokach. Nie zna ktoś firmy żeby jeździła po kraju i przy okazji i do mnie zawitała i pobrała próbki i nie skroiła jak za woły??
    Są laboratoria jak SGS albo JARS które pobierają próbki - niestety pobranie też kosztuje, ale wtedy masz pewność.

    qbek - czy jeśli badania potwierdziły by, że jon amonowy w normie to czy montaż zmiękczacza byłby sensowny? Te parametry lubią się zmieniać chociaż w głębinówkach chyba troszku mniej?
    W głębinówkach woda ma znacznie bardziej stałe parametry. Twoja twardość nie jest jakaś straszna, ale spokojnie nadaje się na niewielki zmiękczacz.

    Jeśli chodzi o zmiękczacz a filtr wielofunkcyjny to jakie głównie różnice poza złożem? Może bezpieczniej będzie taki filtr wielofunkcyjny czy złoże to podstawowa sprawa a to w filtrze wielofunkcyjnym nie będzie już tak efektywne i trwałe?
    Jedyna różnica to złoże, ale przez to funkcje i trwałość całego urządzenia (tzn złoża). Około połowy złoża wielofunkcyjnego to to samo złoże co w zmiękczaczu, ale druga połowa odpowiada za usuwanie pozostałych zanieczyszczeń i to ona jest mniej trwała.

  18. #78

    Domyślnie

    Witam. Mam ogromną prośbę o pomoc w doborze zmiękczacza. Dotychczas użytkowałem zmiękczacz BWT Bewamat 50+ SE (objętość żywicy 16l, przepływ nominalny 2 m3/h). Niestety po 5 latach względnie bezproblemowej eksploatacji w roku ubiegłym uległ awarii (w wodzie uzdatnionej pojawiła się sól). Po przeprowadzeniu konserwacji i regulacji (mam wątpliwość czy właściwej) na jakiś czas był spokój i niestety teraz ponownie odmówił posłuszeństwa (tym razem przestał uzdatniać wodę). Ponieważ usunięcie poprzedniej awarii było dość kosztowne a prawdopodobne koszty obecnej naprawy (w ciągu roku praktycznie 5-o krotnie wzrosła cena zestawu naprawczego głowicy) tez nie będą niskie zastanawiam się nad wymianą urządzenia na nowe.
    Z wody stale korzystają 3-4 osoby (2 łazienki). Przyłącze wodociągowe. Woda twarda (wg ostatniego badania 339 mg/l CaCO3) bez problemów z chlorem i metalami ciężkimi.

    Odprowadzenie wody z płukania do oczyszczalni.

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Priorytetem jest dobranie możliwie niezawodnego i sprawnego urządzenia.
    Ostatnio edytowane przez jagman73 ; 30-09-2019 o 20:53

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał jagman73 Zobacz post
    Witam. Mam ogromną prośbę o pomoc w doborze zmiękczacza. Dotychczas użytkowałem zmiękczacz BWT Bewamat 50+ SE (objętość żywicy 16l, przepływ nominalny 2 m3/h). Niestety po 5 latach względnie bezproblemowej eksploatacji w roku ubiegłym uległ awarii (w wodzie uzdatnionej pojawiła się sól). Po przeprowadzeniu konserwacji i regulacji (mam wątpliwość czy właściwej) na jakiś czas był spokój i niestety teraz ponownie odmówił posłuszeństwa (tym razem przestał uzdatniać wodę). Ponieważ usunięcie poprzedniej awarii było dość kosztowne a prawdopodobne koszty obecnej naprawy (w ciągu roku praktycznie 5-o krotnie wzrosła cena zestawu naprawczego głowicy) tez nie będą niskie zastanawiam się nad wymianą urządzenia na nowe.
    Z wody stale korzystają 3-4 osoby (2 łazienki). Przyłącze wodociągowe. Woda twarda (wg ostatniego badania 339 mg/l CaCO3) bez problemów z chlorem i metalami ciężkimi.

    Odprowadzenie wody z płukania do oczyszczalni.

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Priorytetem jest dobranie możliwie niezawodnego i sprawnego urządzenia.
    Czy mógłbyś określić miesięczne zużycie wody?
    Przy założeniu 10 m3 możesz szukać zmiękczacza o pojemności nawet 30 litrów...
    Przy oczyszczalni szukałbym wersji z regeneracją przeciwprądową.

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Czy mógłbyś określić miesięczne zużycie wody?
    Przy założeniu 10 m3 możesz szukać zmiękczacza o pojemności nawet 30 litrów...
    Przy oczyszczalni szukałbym wersji z regeneracją przeciwprądową.
    Myślę, że średnie miesięcznie zużycie wody zmiękczonej oscyluje między 8 a 12 m3. Odczyty mam robione dość rzadko i nieregularnie.

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony