dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 159
  1. #101

    Domyślnie

    To i ja zapytam 2+2 osoby woda z wodociągów zużycie nie znam bo jeszcze nie mieszkamy w nowym domu chce coś w jednej obudowie najlepiej z głowicą clack i złożem lewatit (z tego co wyczytałem najlepsze??) max 3 tys możecie coś konkretnego polecić?

  2. #102

    Domyślnie

    Szanowni Panowie
    Ja także w związku ze zmianą źródła ogrzewania domu z węglowego na gazowe i oczywiście bałaganem w kotłowni, doszedłem do wniosku, że być może przydałaby się mojej rodzinie stacja zmiękczania wody.

    Parametry:
    - Dom 130 m2
    - Dwie łazienki
    - 4 osoby
    - instalacja miedziana
    - kocioł - już niedługo gazowy
    - zużycie średnie to 10 - 12m3 wody / miesiąc
    - twardość wody to 12 stopni niemieckich

    Przy użytkowaniu wody kranowej dość szybko widać kamień osadzający się na czajniku, armaturze, zlewie i wszędzie tam gdzie woda dociera
    Chciałbym trochę ją zmiękczyć, jednak nie całkiem gdyż mam instalację w miedzi - wyczytałem, że bezpieczne jest tak ok. 4-6 stopni niemieckich.

    Przejrzałem forum i widzę, że polecacie różne modele zmiękczaczy - najczęściej głowicę sterującą clack i złoże Lewatit.

    Czy moglibyście polecić mi konkretne modele (firmy) do zakupu i montażu takiego urządzenia aby służyło mi długo i bezawaryjnie, chodzi mi o dobry sprzęt więc nie zakładam przedziału cenowego - postaram się jakoś dopasować w ramach posiadanych środków finansowych

    Im więcej czytam tym niestety jestem głupszy i mętlik w głowie mam coraz większy więc zwraca się do Was o pomoc.
    radeklw

  3. #103
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Panowie warto montować taki starego typu zmiękczacz ? firmy erie seria erie 541D19/BJ70 , dostałem to od kolegi za darmo ,gdzieś to zdemontował podczas remontu .tam nie ma głowicy elektronicznej tylko mechaniczna , takie zębatki którymi ustala się co ile ma być regeneracja , jak zrobię zdjęcie to pokażę .

  4. #104
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.063
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Z mniejszych modeli możemy zaproponować Ci 20-litrowy zmiękczacz wody Ecoperla Toro 20. W kwestii montażu zapraszamy do kontaktu na [email protected]

    Zapraszamy również na nasz kanał YT po więcej informacji na temat poszczególnych urządzeń: https://www.youtube.com/Ecoperla
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  5. #105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał radeklw Zobacz post
    Szanowni Panowie
    Ja także w związku ze zmianą źródła ogrzewania domu z węglowego na gazowe i oczywiście bałaganem w kotłowni, doszedłem do wniosku, że być może przydałaby się mojej rodzinie stacja zmiękczania wody.

    Parametry:
    - Dom 130 m2
    - Dwie łazienki
    - 4 osoby
    - instalacja miedziana
    - kocioł - już niedługo gazowy
    - zużycie średnie to 10 - 12m3 wody / miesiąc
    - twardość wody to 12 stopni niemieckich

    Przy użytkowaniu wody kranowej dość szybko widać kamień osadzający się na czajniku, armaturze, zlewie i wszędzie tam gdzie woda dociera
    Chciałbym trochę ją zmiękczyć, jednak nie całkiem gdyż mam instalację w miedzi - wyczytałem, że bezpieczne jest tak ok. 4-6 stopni niemieckich.

    Przejrzałem forum i widzę, że polecacie różne modele zmiękczaczy - najczęściej głowicę sterującą clack i złoże Lewatit.

    Czy moglibyście polecić mi konkretne modele (firmy) do zakupu i montażu takiego urządzenia aby służyło mi długo i bezawaryjnie, chodzi mi o dobry sprzęt więc nie zakładam przedziału cenowego - postaram się jakoś dopasować w ramach posiadanych środków finansowych

    Im więcej czytam tym niestety jestem głupszy i mętlik w głowie mam coraz większy więc zwraca się do Was o pomoc.
    Jeżeli chcesz zmiękczyć tylko o te 6-7 dH to wystarczy Ci niewielki zmiękczacz z 12-15 litrami złoża.

  6. #106
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Panowie warto montować taki starego typu zmiękczacz ? firmy erie seria erie 541D19/BJ70 , dostałem to od kolegi za darmo ,gdzieś to zdemontował podczas remontu .tam nie ma głowicy elektronicznej tylko mechaniczna , takie zębatki którymi ustala się co ile ma być regeneracja , jak zrobię zdjęcie to pokażę .
    Podałeś tylko typ głowicy. Nie wiadomo co jest w tym zestawie poza nią. I nie wiadomo jak długo to pracowało i w jakich warunkach...
    Ale podstawowe pytanie to jaka jest woda? Jaka twardość? Jak dużo jej zużywasz? ...to nie jest jakiś super zmiękczacz więc trudno odpowiedzieć "czy warto"

  7. #107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał sasik Zobacz post
    To i ja zapytam 2+2 osoby woda z wodociągów zużycie nie znam bo jeszcze nie mieszkamy w nowym domu chce coś w jednej obudowie najlepiej z głowicą clack i złożem lewatit (z tego co wyczytałem najlepsze??) max 3 tys możecie coś konkretnego polecić?
    Sprawdź w wodociągach twardość wody.
    Sprawdź dotychczasowe zużycie wody albo przyjmijmy 10 m3 miesięcznie...
    Jeśli chcesz w jednej obudowie to max 30 litrów.

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeżeli chcesz zmiękczyć tylko o te 6-7 dH to wystarczy Ci niewielki zmiękczacz z 12-15 litrami złoża.
    A czy coś konkretnego do moich potrzeb może Pan polecić? Czytam, przeglądam sklepy ale nie wiem już co brać - chodzi mi o jakiś porządny zmiękczacz do domu, który nie rozsypie się zaraz po gwarancji.
    radeklw

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał radeklw Zobacz post
    A czy coś konkretnego do moich potrzeb może Pan polecić? Czytam, przeglądam sklepy ale nie wiem już co brać - chodzi mi o jakiś porządny zmiękczacz do domu, który nie rozsypie się zaraz po gwarancji.
    Czy na przykład to urządzenie jest warte uwagi?

    https://allegro.pl/oferta/kompaktowy...21a14291fbf951
    radeklw

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał radeklw Zobacz post
    Czy na przykład to urządzenie jest warte uwagi?

    https://allegro.pl/oferta/kompaktowy...21a14291fbf951
    Czy może lepsze będzie większe?

    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...21a14291fbf951
    radeklw

  11. #111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał radeklw Zobacz post
    Czy może lepsze będzie większe?
    Nie bierz dużo większego - po pierwsze to nieekonomiczne, po drugie zajmie ci dodatkowe miejsce, po trzecie i tak będziesz musiał go regenerować częściej niż to wynika z jego pojemności...

  12. #112
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Podałeś tylko typ głowicy. Nie wiadomo co jest w tym zestawie poza nią. I nie wiadomo jak długo to pracowało i w jakich warunkach...
    Ale podstawowe pytanie to jaka jest woda? Jaka twardość? Jak dużo jej zużywasz? ...to nie jest jakiś super zmiękczacz więc trudno odpowiedzieć "czy warto"
    Zbiornik z żywicą około 6 litrów ma , wodę mam tzw twardą ale nie znam dokładnie składu tylko gdzieś doczytałem że norma jest do 500 a u mnie jest 360 tylko nie wiem czego i musiałbym powęszyć trochę , to ustrojstwo kumpel gdzieś zdemontował podczas generalnego remontu instalacji i tak mi to dał jak było , zakładać czy olać temat oto jest pytanie , to jakiś stary typ głowicy jeszcze mechaniczny i ręcznie ustawia się płukanie złoża ,wody zużywam jakieś 10 kubików miesięcznie .

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie bierz dużo większego - po pierwsze to nieekonomiczne, po drugie zajmie ci dodatkowe miejsce, po trzecie i tak będziesz musiał go regenerować częściej niż to wynika z jego pojemności...
    U mnie miejsce to nie problem, zmieściłbym i przedwojenną szafę . Dziękuję za pomoc, wybiorę coś i dam znać jak się użytkuje. Mój majster - gazownik - hydraulik namawiał mnie na coś takiego: https://technikawody.pl/oferta/linia...ekczacze-wody/
    radeklw

  14. #114
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Zbiornik z żywicą około 6 litrów ma , wodę mam tzw twardą ale nie znam dokładnie składu tylko gdzieś doczytałem że norma jest do 500 a u mnie jest 360 tylko nie wiem czego i musiałbym powęszyć trochę , to ustrojstwo kumpel gdzieś zdemontował podczas generalnego remontu instalacji i tak mi to dał jak było , zakładać czy olać temat oto jest pytanie , to jakiś stary typ głowicy jeszcze mechaniczny i ręcznie ustawia się płukanie złoża ,wody zużywam jakieś 10 kubików miesięcznie .
    Jeśli nawet te 6 litrów to objętość złoża (a nie samego zbiornika) to przy Twoim zużyciu i twardości będziesz miał regenerację co 2-3 dni (a jak to wersja czasowa to musisz ręcznie ustawić, więc pewnie wyszłoby co 2 dni). Trochę często... poza tym wydajność tego będzie mikroskopijna - jak odkręcisz 2 krany to już może nie wyrobić ze zmiękczaniem, więc efekt będzie marny...

    Podsumowując ja bym się nie bawił w podłączanie tego ustrojstwa tylko zainwestował w zmiękczacz z 30 litrami złoża i porządną głowicą...

  15. #115
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał radeklw Zobacz post
    U mnie miejsce to nie problem, zmieściłbym i przedwojenną szafę . Dziękuję za pomoc, wybiorę coś i dam znać jak się użytkuje. Mój majster - gazownik - hydraulik namawiał mnie na coś takiego
    To co ci proponuje to chińska głowica i całkiem dobre złoża. Jeśli masz miejsce to polecałbym Ci model dwuelementowy (czyli z oddzielnym zbiornikiem na sól).

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To co ci proponuje to chińska głowica i całkiem dobre złoża. Jeśli masz miejsce to polecałbym Ci model dwuelementowy (czyli z oddzielnym zbiornikiem na sól).
    A zapytam jeszcze o Water Technic 20 up-flow z tego linku: https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...wym-7365414854
    Czy ma Pan jakieś info o tej głowicy. Złoże to też lewatit ale gość z firmy w rozmowie stwierdził, że jest to ich własny pomysł i wykonania ale nie może mi powiedzieć co to za głowica bo mają na nią patent i chyba utajnioną nazwę - szczerze powiem ubawiłem się do łez .... szczególnie tą utajnioną nazwą. Czy coś Pan wie o tej ich głowicy?
    radeklw

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał radeklw Zobacz post
    A zapytam jeszcze o Water Technic 20 up-flow z tego linku: https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...wym-7365414854
    Czy ma Pan jakieś info o tej głowicy. Złoże to też lewatit ale gość z firmy w rozmowie stwierdził, że jest to ich własny pomysł i wykonania ale nie może mi powiedzieć co to za głowica bo mają na nią patent i chyba utajnioną nazwę - szczerze powiem ubawiłem się do łez .... szczególnie tą utajnioną nazwą. Czy coś Pan wie o tej ich głowicy?
    A odnośnie tych dwuelementowych czy mógłby mi Pan coś zarekomendować?
    radeklw

  18. #118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał radeklw Zobacz post
    A zapytam jeszcze o Water Technic 20 up-flow...
    Czy ma Pan jakieś info o tej głowicy. Złoże to też lewatit ale gość z firmy w rozmowie stwierdził, że jest to ich własny pomysł i wykonania ale nie może mi powiedzieć co to za głowica bo mają na nią patent i chyba utajnioną nazwę - szczerze powiem ubawiłem się do łez .... szczególnie tą utajnioną nazwą. Czy coś Pan wie o tej ich głowicy?
    I to jest najśmieszniejsze - nie wiadomo co to za głowica. A jak się nie ma czym chwalić to raczej nie wróży nic dobrego
    Poza tym upflow przy 20 litrach złoże nie ma większego sensu... chyba, że ma Pan biologiczną POŚ...

    PS. Ciekawe co w przypadku serwisu/przeglądu/awarii takiej głowicy... jest się skazanym na pomoc tej jednej jedynej firmy posiadającej tajemną wiedzę o nazwie tego sprzętu
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 07-08-2020 o 13:01

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    I to jest najśmieszniejsze - nie wiadomo co to za głowica. A jak się nie ma czym chwalić to raczej nie wróży nic dobrego
    Poza tym upflow przy 20 litrach złoże nie ma większego sensu... chyba, że ma Pan biologiczną POŚ...
    Hm, idąc po Pańskich sugestiach trafiłem na to https://allegro.pl/oferta/clack-d40-...sob-8867732037

    Tyle że tu jest złoże Purolite a nie Lewatit.
    radeklw

  20. #120
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.063
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Zbiornik z żywicą około 6 litrów ma , wodę mam tzw twardą ale nie znam dokładnie składu tylko gdzieś doczytałem że norma jest do 500 a u mnie jest 360 tylko nie wiem czego i musiałbym powęszyć trochę , to ustrojstwo kumpel gdzieś zdemontował podczas generalnego remontu instalacji i tak mi to dał jak było , zakładać czy olać temat oto jest pytanie , to jakiś stary typ głowicy jeszcze mechaniczny i ręcznie ustawia się płukanie złoża ,wody zużywam jakieś 10 kubików miesięcznie .
    Podobnie jak kolega qbek, proponujemy Ci 30-litrowy zmiękczacz wody - Ecoperla Softower S. Urządzenie z 30 litrami żywicy, głowica Clack, złoże Lewatit. Dla Twojego zużycia i twardości będzie to wygodne rozwiązanie, regeneracja automatyczna co 2 tygodnie. W przypadku opisywanego przez Ciebie sprzętu jego obsługa byłaby dość problematyczna
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony