dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 159
  1. #121
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał radeklw Zobacz post
    Hm, idąc po Pańskich sugestiach trafiłem na to https://allegro.pl/oferta/clack-d40-...sob-8867732037

    Tyle że tu jest złoże Purolite a nie Lewatit.
    Zachęcamy do zapoznania się ze zmiękczaczami wody Ecoperla Softower S oraz Ecoperla Toro 20 - 30 i 20 litrów żywicy Lewatit, w zależności od Twojego zapotrzebowania.

    Recenzje urządzeń na kanale YT naszej marki znajdziesz tutaj:

    https://www.youtube.com/watch?v=qTo239BmY8U

    https://www.youtube.com/watch?v=XU05XNfSY_U
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  2. #122
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jkazan

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Pasłęk
    Kod pocztowy
    14-400
    Posty
    54

    Domyślnie

    Witam,
    to wartoczy nie kupic zmiekczac ecoperla toro20?
    Z tego co czytam to ma glowica fobrite; zloze Lewatit s1567 wiec dobre.
    Prosze o opinie

  3. #123
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartimeole

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    2

    Domyślnie

    Hej,

    a jaki zmiekczacz dla POŚ? Wiem, ze zmiekczac nie jest zalecany, ale woda jest bardzo twarda i po prostu musimy zamontowac. Domyślam się, że najlepiej jakby miała regeneracje up-flow, w celu mniejszego zużycia soli. 2 lazienki, 2 osoby. Co polecacie?

  4. #124

    Domyślnie

    Feedback po instalacji. Generalnie zdecydowałem się na Ecoperla Toro szczególnie ze względu na trudośćw znalezieniu sensowniejszej alternatywy. Są firmy oferujące w podobnej cenie urządzenia z lepszą głowicą nie mniej wyglądają bardzo garażowo i nieprofesjonalnie.

    Montaż wykonywałem sam bez doświadczenia w podobnych instalacjach wykonanych wcześniej.

    Generalnie instalacja jest relatywnie prosta. Do zrobienia bez fachowej wiedzyi polecam węże elastyczne z przyłączeniami zakończonymi pod kontem prostym. Instalacja to kilka godzin pracy i tutaj jedna uwaga krytyczna - instrukcję można by nieco poprawić i doprecyzować pod laika. Skróciło by to czas instalacji.
    Oferowana 10 letnia gwarancji wymagającej corocznych odpłatnych wizyt serwisu.

    Nie mniej jednak efekt po instalacji jest mega. U mnie twardość wody wynosiła 27 stopni niemieckiej i po instalacji jest przepaść i efekt jest mega satysfakcjonujący względem sprzętu AGD jak parownica, parowe żelazko czy ekspres do kawy. Pod tym względem polecam instalację w 1000%.

  5. #125

    Domyślnie

    Ja zamontowałem również samodzielnie najtańszy zmiękczacz który równie skutecznie zmiękcza wodę z 34dH do 5d. Mój ma tą zaletę, że nie wymaga corocznych płatnych przeglądów.
    Ostatnio edytowane przez gregos11 ; 29-09-2020 o 07:27

  6. #126
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kicer87

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Przyjaźń
    Kod pocztowy
    83-331
    Posty
    2

    Domyślnie

    Kupiłem i zamontowałem Ecoperla Toro 35, Twardość wody 28 stopni w skali francuskiej, za urządzeniem jest teraz 6 stopni. Różnica kolosalna w końcu nie ma kamienia na kabinie prysznicowej po każdej kąpieli. Więc polecam zmiękczacz osobom które mają problem z kamieniem w kabinie prysznicowej, armaturze, czajniku - polecam po prostu zmiękczacz, nie musi być ten wszystko zależy kto co chce osiągnąć i jakie ma zasoby gotówki.

    Czemu wybrałem to urządzenie?
    -Bo przede wszystkim mogłem zamontować je samodzielnie bez utraty gwarancji. Jak się dowiadywałem o innych urządzeniach to montaż od 300 do 600 zł w zależności skąd to miało przyjechać.
    -Znalazłem wiele pochlebnych informacji na temat elementów użytych w tym urządzeniu (głowica Fobrite, złoże Lewatit S1567)
    -No i wymiary, potrzebowałem urządzenie które będzie miało duże złoże, ale będzie dość wąskie z racji braku miejsca w garażu, urządzenie stoi na półce 100 cm nad ziemią nad licznikiem wody.

    Tylko ta instrukcja mogłaby być lepiej napisana.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zmiękczacz.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	51,6 KB
ID:	448665
    Ostatnio edytowane przez kicer87 ; 29-09-2020 o 08:35

  7. #127
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Cytat Napisał kicer87 Zobacz post
    Kupiłem i zamontowałem Ecoperla Toro 35, Twardość wody 28 stopni w skali francuskiej, za urządzeniem jest teraz 6 stopni. Różnica kolosalna w końcu nie ma kamienia na kabinie prysznicowej po każdej kąpieli. Więc polecam zmiękczacz osobom które mają problem z kamieniem w kabinie prysznicowej, armaturze, czajniku - polecam po prostu zmiękczacz, nie musi być ten wszystko zależy kto co chce osiągnąć i jakie ma zasoby gotówki.

    Czemu wybrałem to urządzenie?
    -Bo przede wszystkim mogłem zamontować je samodzielnie bez utraty gwarancji. Jak się dowiadywałem o innych urządzeniach to montaż od 300 do 600 zł w zależności skąd to miało przyjechać.
    -Znalazłem wiele pochlebnych informacji na temat elementów użytych w tym urządzeniu (głowica Fobrite, złoże Lewatit S1567)
    -No i wymiary, potrzebowałem urządzenie które będzie miało duże złoże, ale będzie dość wąskie z racji braku miejsca w garażu, urządzenie stoi na półce 100 cm nad ziemią nad licznikiem wody.
    Wypowiedź z dorobkiem 1 post nie jest wiarygodna. Prosimy o zdjęcia urządzenia albo z montażu.
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  8. #128

    Domyślnie

    To ja może doprecyzuję, że 2 lata gwarancji jest całkowicie normalnie w przeciwności do Viessmanna. Nie mniej "przedłużenie gwarancji" do wspomnianych 10 lat wiąże się już z dodatkowymi kosztami.

    PS. Zdjęcie z instalcji dla weryfikacji osoby ....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200928_185601.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	70,5 KB
ID:	448666  
    Ostatnio edytowane przez Pientka ; 29-09-2020 o 08:34

  9. #129
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kicer87

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Przyjaźń
    Kod pocztowy
    83-331
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Wypowiedź z dorobkiem 1 post nie jest wiarygodna. Prosimy o zdjęcia urządzenia albo z montażu.
    Proszę bardzo, uaktualnione. Ściany wyglądają jak wyglądają bo dom jest w trakcie wykańczania.
    Konto jest świeże bo nie trzeba się rejestrować żeby czytać

  10. #130
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Cytat Napisał kicer87 Zobacz post
    Proszę bardzo, uaktualnione. Ściany wyglądają jak wyglądają bo dom jest w trakcie wykańczania.
    Konto jest świeże bo nie trzeba się rejestrować żeby czytać
    Dziękujemy!
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  11. #131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartimeole Zobacz post
    Hej,

    a jaki zmiekczacz dla POŚ? Wiem, ze zmiekczac nie jest zalecany, ale woda jest bardzo twarda i po prostu musimy zamontowac. Domyślam się, że najlepiej jakby miała regeneracje up-flow, w celu mniejszego zużycia soli. 2 lazienki, 2 osoby. Co polecacie?
    To zależy jaka jest twardość i zużycie... trzeba coś (jakieś liczby) założyć inaczej to będzie "wróżenie z fusów"...

  12. #132
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Artur_121

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-814
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, zastanawiam się nad wyborem zmiękczacza, nowo budowany dom, trzy łazienki 4 użytkowników (na razie).
    Woda z wodociągu, twardość zmierzona u sąsiada - UST-M Test kropelkowy to 28. Zużycie - nie wiem, zakładam ok 10m3.
    Ulokowanie zmiękczacza - kotłownia, nie ma problemu z miejscem.
    Odprowadzenie ścieków - szambo bezodpływowe.
    Zastanawiam się nad:
    Ecoperla Softower L,
    SUPREME SOFT 32
    Ecoperla Hero
    Aquahome DUO SMART Viessmann,
    Co sądzicie o weglu aktywnym w zmiękczaczach? Czy w ogóle mają sens?

  13. #133
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur_121 Zobacz post
    Witam, zastanawiam się nad wyborem zmiękczacza, nowo budowany dom, trzy łazienki 4 użytkowników (na razie).
    Woda z wodociągu, twardość zmierzona u sąsiada - UST-M Test kropelkowy to 28. Zużycie - nie wiem, zakładam ok 10m3.
    Ulokowanie zmiękczacza - kotłownia, nie ma problemu z miejscem.
    Odprowadzenie ścieków - szambo bezodpływowe.
    Zastanawiam się nad:
    Ecoperla Softower L,
    SUPREME SOFT 32
    Ecoperla Hero
    Aquahome DUO SMART Viessmann,
    Co sądzicie o weglu aktywnym w zmiękczaczach? Czy w ogóle mają sens?
    Przy takim zużyciu najlepszym wyborem pod względem wydajności będzie zmiękczacz z 30 litrami żywicy jonowymiennej (Softower S - wersja L posiada 60 litrów).

    Jak najbardziej zmiękczacz wody z węglem aktywnym będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli smak lub zapach wody nie do końca Ci odpowiadają. Woda po węglu jest smaczniejsza i delikatniejsza dla skóry.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #134
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur_121 Zobacz post
    Witam, zastanawiam się nad wyborem zmiękczacza, nowo budowany dom, trzy łazienki 4 użytkowników (na razie).
    Woda z wodociągu, twardość zmierzona u sąsiada - UST-M Test kropelkowy to 28. Zużycie - nie wiem, zakładam ok 10m3.
    Ulokowanie zmiękczacza - kotłownia, nie ma problemu z miejscem.
    Odprowadzenie ścieków - szambo bezodpływowe.
    Zastanawiam się nad:
    Ecoperla Softower L,
    SUPREME SOFT 32
    Ecoperla Hero
    Aquahome DUO SMART Viessmann,
    Co sądzicie o weglu aktywnym w zmiękczaczach? Czy w ogóle mają sens?
    Przy twardości 28 dH to i 45 litrów złoża będzie w sam raz... czyli ecoperla L to za dużo, ale S to chyba za mało...

    Co do węgla w zmiękczaczu - moim zdaniem nie ma on sensu. Są to dwa różne złoża o różnych wymaganiach i trwałości. Jeśli masz zastrzeżenia do jakości wody i chcesz ją przepuścić przez węgiel to sugerowałbym osobny filtr z węglem (albo np. wkłady w korpusie narurowym pod konkretnym kranem, np. w łazience).

  15. #135
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Witam, prośba o opinie na temat stacji uzdatniającej, zaproponowanej przez instalatora z polecenia:
    https://invest-support.pl/produkt/aq...70-l-1354-bnt/
    Pozdrawiam.

  16. #136
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Witam, prośba o opinie na temat stacji uzdatniającej, zaproponowanej przez instalatora z polecenia
    To zależy do jakiej wody... złoże jest wielofunkcyjne ale to nie znaczy, że jest "do każdej wody".
    Jest to spora stacja, raczej na dużą wydajność. Dodatkowo ma chińską głowicę...

  17. #137
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Nie mam przy sobie protokołu z badania wody, ale miała na pewno przekroczoną zawartość żelaza i manganu. Z twardością nie było źle.

  18. #138
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Nie mam przy sobie protokołu z badania wody, ale miała na pewno przekroczoną zawartość żelaza i manganu. Z twardością nie było źle.
    Trzeba spojrzeć na konkretne parametry żeby coś stwierdzić
    Wrzuć te badania jak będziesz już je miał pod ręką.

  19. #139
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Spoko. Nie mam wątpliwości co do dobrania złoża do parametrów wody przez instalatora - bardziej proszę o ocenę jakości urządzenia.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 09-12-2020 o 13:49

  20. #140
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Spoko. Nie mam wątpliwości co do dobrania złoża do parametrów wody przez instalatora - bardziej proszę o ocenę jakości urządzenia.
    Ma słabą głowicę. Poza tym jest OK

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony