dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Projektant z innego miasta. Czy warto?

    Cześć,

    zmagam się z wyborem projektanta wnętrz, niestety w moim mieście nie znalazłem nikogo, kto by spełniał moje oczekiwania.

    Co sądzicie o projektancie z innego miasta (oddalonego o około 500km)? Całą współpraca odbywała się przez Internet, meilowo, telefoniczne.

  2. #2

    Domyślnie

    Myśmy zaprojektowali tak dom - my z wybrzeża, architekt z Wrocławia. Dwa spotkania (jedno na starcie, drugie prawie na koniec). Musisz ocenić kontaktowość takiej osoby, w naszym przypadku pierwsza odpowiedź pojawiła się 3 godziny po wysłaniu zapytania (a była niedziela), przez telefon konkretnie i na temat. Moim zdaniem nie masz się czego obawiać.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    " dla chcącego nie ma nic trudnego ".
    - dla projektów domów jednorodzinnych w zasadzie na dzień dzisiejszy ( internet ) nie ma znaczenia gdzie znajduje się projektant, a gdzie działka budowlana.
    Ja mieszkając na Śląsku projektuje domy na Śląsku ale również w Warszawie, w Wielkopolsce ... lub domy w różnych innych lokalizacjach w Polsce, gdzie np. Inwestor jest fizycznie w Polsce, ale może i przebywać w Norwegii, Niemczech, ... itd - bez znaczenia !
    - ważna jest sama komunikacja / wymiana informacji : od sprecyzowanych, konkretnych wytycznych projektowych. po odp. na nie, która jest w wersji elektronicznej i może być dołączana jako np. załącznik do maila.
    - z projektami wnętrz pewnie jest podobnie, przy czym na pewno dochodzi szczegółowa inwentaryzacja pomieszczeń wykonywana przez projektanta, czego nie ma przy projektach domów
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  4. #4

    Domyślnie

    chyba zależy od osoby, z którą będziesz współpracować, u mnie się sprawdziło, ale pani była bardzo solidna i byliśmy w ciągłym kontakcie telefonicznym i mailowym

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tadeo210570

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-761
    Posty
    16

    Domyślnie

    Odpowiedź na Twoje pytanie jest dość złożona. Wszystko zależy od kwoty jaką chcesz na to przeznaczyć i co ma się rozumieć jakość projekty jaką chcesz otrzymać. Ja osobiście na projekcie nie oszczędzałem i determinuje to moje zadowolenie teraz. Wracając do wątku:

    - przy niskich kwotach lepiej brać kogoś nad kim będzie się miało stały nadzór (współpracowało się z nim). Łatwiej będzie nanosić zmiany, pokazywać własny punkt widzenia. Tutaj polecam zdolnych studentów. Mają kreatywność, chce im się i są stosunkowo tani.

    - przy większych kwotach możemy zatrudnić wysokiej jakości specjalistów i zaufać że zrobią coś "wow" kontakt przez tel, skypa i maila i dużo prostszy sposób komunikacji (na zasadzie ogólnoludzkiej).

    Warto byś też wiedział juz na wstępie czego chcesz od projektu. To wpłynie na zaczoszczędzenie wiele czasu i nerwów

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ja będę budował pod Warszawą, a projekt robi nam biuro z Krakowa. Na obecną chwilę współpraca przebiega zgodnie z harmonogramem, na maile odpisuja szybko, kontakt telefoniczny też ok.
    Z kolei projekt zagospodarowania działki i uzyskanie PnB będzie wykonywał architekt lokalny, bo tutaj już wg mnie bez fizycznej obecności może być trudno.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tadeo210570 Zobacz post
    Odpowiedź na Twoje pytanie jest dość złożona. Wszystko zależy od kwoty jaką chcesz na to przeznaczyć i co ma się rozumieć jakość projekty jaką chcesz otrzymać. Ja osobiście na projekcie nie oszczędzałem i determinuje to moje zadowolenie teraz. Wracając do wątku:

    - przy niskich kwotach lepiej brać kogoś nad kim będzie się miało stały nadzór (współpracowało się z nim). Łatwiej będzie nanosić zmiany, pokazywać własny punkt widzenia. Tutaj polecam zdolnych studentów. Mają kreatywność, chce im się i są stosunkowo tani.

    - przy większych kwotach możemy zatrudnić wysokiej jakości specjalistów i zaufać że zrobią coś "wow" kontakt przez tel, skypa i maila i dużo prostszy sposób komunikacji (na zasadzie ogólnoludzkiej).

    Warto byś też wiedział juz na wstępie czego chcesz od projektu. To wpłynie na zaczoszczędzenie wiele czasu i nerwów
    Tylko czy zawsze maja krytyczne podejście do wyniku pracy?
    Słyszałem o dyskusji ze studentem na wypomóżkach w biurze projektowym:
    - dlaczego ten podciąg taki skromny (w znaczeniu cienki, mały przekrój) ?
    - bo tak komputer wydrukował.

    Zero refleksji, bo zero doświadczenia.
    Jak do PC wprowadzisz shit to shit wydrukuje.
    Że 2+2 = 4 to niby wszyscy wiedza, ale nie każdy to obroni.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w przypadku projektu wnętrz na odległość problemem będzie chociażby wybór tapicerki, tapet - jak obejrzeć próbniki?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    ... Z kolei projekt zagospodarowania działki i uzyskanie PnB będzie wykonywał architekt lokalny, bo tutaj już wg mnie bez fizycznej obecności może być trudno.
    ... nie no można zatrudnić więcej niż jednego architekta tylko dlaczego uważasz, że " bez fizycznej obecności może być trudno " ?
    - mając Projekt Budowlany stanowi od załącznik do wniosku, który składa Inwestor w Urzędzie ( lub jego pełnomocnik jeśli takiego ustanowi )
    - moim zdaniem troszeczkę sobie skomplikowałeś ( projekt budynku z Krakowa / architekt lokalny do projektu zagospodarowania ). Jeśli będą poprawki projektu i tak będziesz go przesyłał do Krakowa, jeśli poprawki Zagospodarowania - również, chyba że autorzy budynku nie będę w tabelkach zagospodarowania ( ? )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    W moim przypadku architekt z Krakowa tworzy projekt indywidualny na podstawie koncepcji ze swojego gotowca - stwierdziliśmy, że tak będzie łatwiej niż gdyby mój lokalny architekt podjął się dość znacznej adaptacji. No i budowlańcy nie będą mieć pokreślonych na czerwono rysunków
    Pomysł, żeby projekt zagospodarowania przygotował architekt lokalny, który zna specyfikę urzędów itp., wyszedł od architekta z Krakowa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony