dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Montaz listew/sztukaterii ozdobnych

    Szanowni forumowicze,

    Prosze Was o pomoc w wycenie montazu listew elewacyjnych wokol otworow okiennych. Sa ta stropianowe elementy powleczone jakas zaprawa.

    Jaki moze byc koszt montazu metra takich listew na gotowo, czyli z pomalowaniem? (pomalowanie zapewne musi byc zrobione wiecej niz jeden raz).

    Moj obecny wykonawca elewacji zaoferowal mi taka usluge w cenie 100zł za metr biezacy.

    Prosze Was o pomoc w weryfikacji tej ceny. Jesli dobrze sformulowalem swoje pytanie, to w kilku miejscach podawano mi koszt takiej uslugi na gotow w okolicach 30zl.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Problemem nie jest sam montaż bo ten polega na docięciu i przyklejeniu na klej wysokoelastyczny, natomiast na późniejszej obróbce.
    Jeśli sztukateria jest styropianowa pokryta zaprawą zbrojoną to należy po przyklejeniu przeszlifować łączenia które pokrywamy inną zaprawą a następnie pomalować lub pokryć tynkiem strukturalnym.

    Po to w elewacji odliczeniu nie podlegają otwory okienne gdyż wokół nich należy zastosować narożniki a następnie dodatkowo zazbroić aby nie pękały.
    Takie same zasady panują w sztukaterii i wymaga ona większej staranności i pracochłonności
    Nie wiem jakie cenniki są w waszej okolicy i może cena 100zł za mb jest trochę przesadzona lub wykonawcy chodziło o sztukaterie wewnętrzne z kolei wykonawcy za 30 zł jest bliższa prawdy ale patrzył bym mu na ręce na każdym etapie jej montażu.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Widocznie nie chce mu się w to bawić dlatego ci taką cenę powiedział. Cena od 25 - 60 zł.Możesz to zrobić sam,klej do styropianu i ostry nóż do przycinania styropianu.
    Ostatnio edytowane przez tkaczor123 ; 27-08-2017 o 16:25

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Styropian jest pokryty twardą zbrojoną powłoką.
    Raczej brzeszczot lub piłka do metalu z przyrznią umożliwiającą dokładne cięcie pod kątem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Chodziło mi o noż taki jak do wełny ale piłką do metalu idzie lepiej- sprawdzone w praktyce. Oczywiście skrzynka uciosowa się przyda aby dociąć pod kątem 45st.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Magmag84

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-110
    Posty
    3

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia, rodzaje sztukaterii i to co uważam za najlepsze https://youtube.com/watch?v=yG9On6t4b1M&feature=share

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony