dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 176
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo.anna Zobacz post
    W moim przypadku dom jest dopiero w planach, ale to na co nie mogę się doczekać, to:
    -cisza, w mieście nie ma na to specjalnie szans, a dom wg mnie powinien być właśnie taką ostoją, miejscem relaksu,
    -zieleń (ogród, las), brakuje mi bliskości natury, tego specyficznego zapachu powietrza...czystego powietrza
    -auto - dla mnie niezbędne, zarówno w mieście jak i poza nim, bardzo ułatwia przemieszczanie się
    -zmywarka już jest, chociaż dom dopiero w planach i przyznaje, że baardzo ułatwia życie
    -kominek i schody, to może zabrzmieć troche dziwnie, ale są to dwie rzeczy, które automatycznie przychodzą mi do głowy, kiedy myśle "dom" - też tak uważacie?
    Rzeczywiście trochę dziwne Bo wg mnie jeśli tylko wielkość działki na to pozwala to powinno się unikać schodów i iść w konstrukcję parterową. Te schody to dla mnie właśnie minus mieszkań w blokach, którego można uniknąć w domu.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jo.anna

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Dzielnica
    przedmieścia
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cóż, też racja, bieganie po schodach może z czasem okazać się uciążliwe.
    Chociaż działka już kupiona, projekt domu jeszcze nie został wybrany, działka ma na tyle uniwersalną szerokość, że nie będzie z wyborem większego problemu.
    Jeszcze się spieramy jeśli chodzi o piętra (nie tylko Ty, Pawle, masz względem schodów tak praktyczne podejście ), natomiast z wyborem działki nie było większych problemów, okolica jest tak piękna, że urzekła i mnie i męża
    Oczywiście nie kierowaliśmy się w wyborze jedynie estetyką, jednak po obejrzeniu niezliczonej ilości działek, które - teoretycznie - spełniały nasze wymogi, zdecydowaliśmy się na te z sąsiedztwem pięknego lasu, który będziemy mogli podziwiać z okien

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    żadnych schodów!

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    żadnych schodów!
    Schody trzeszczące prowadzące do sypialni na piętrze mogą ci ocalić życie, to alarm działajacy bez prądu

  5. #25

    Domyślnie

    Schody są fajne . A w domu ważne są miejsca na rzeczy ... na które w mieszkaniu nie ma miejsca. Garderoby, schowki, składziki to musi w domu być. No i wiatrołap czyli coś co oddziela te wszystkie kurtki, buty, parasole od reszty domu, wchodzisz rozbierasz się wkładasz kapcie, zamykasz drzwi i jesteś oddzielony od widoku sterty buciorów
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  6. #26

    Domyślnie

    To ja dom buduję, żeby schodów wreszcie nie mieć (coraz starsza też jestem, a nie młodsza, chlip), a tu są tacy, co dom chcą dla schodów budować
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  7. #27
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    To ja dom buduję, żeby schodów wreszcie nie mieć (coraz starsza też jestem, a nie młodsza, chlip), a tu są tacy, co dom chcą dla schodów budować
    Nie chlipaj,mam takie samo zdanie co do schodów
    Jeszcze bokiem wyjdą im te schody

    A kobiety są zawsze młode i piękne

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jo.anna

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Dzielnica
    przedmieścia
    Posty
    26

    Domyślnie

    Widze, że swoim umiłowaniem do schodów wzbudziłam sporą kontrowersje
    To żeby poprowadzić dyskusje dalej, wyznam jeszcze, że zdecydowaliśmy się na kupno działki na osiedlu, odgrodzonym, oświetlonym, monitorowanym, z bramą wjazdową.
    Co mi na ten temat powiecie?
    Udogodnienie bez którego nie wyobrażacie sobie domu? W końcu to bezpieczeństwo, wygoda...a może wręcz przeciwnie i lepiej budować się zupełnie niezależnie? Jestem ciekawa Waszego zdania, skoro odnośnie schodów kompletnie sie ze mną nie zgadzacie

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ja mam monitoring, alarm, bramę - wszystko pilnuje mojego terenu. Wspólny teren to spadek czujnosci i bezpieczenstwa.
    Schody to zlo. A robienie ich po to, zeprowadziły do pomieszczeń w których są skosy to zło do kwadratu.

  10. #30
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo.anna Zobacz post
    Widze, że swoim umiłowaniem do schodów wzbudziłam sporą kontrowersje
    To żeby poprowadzić dyskusje dalej, wyznam jeszcze, że zdecydowaliśmy się na kupno działki na osiedlu, odgrodzonym, oświetlonym, monitorowanym, z bramą wjazdową.
    Co mi na ten temat powiecie?
    Udogodnienie bez którego nie wyobrażacie sobie domu? W końcu to bezpieczeństwo, wygoda...a może wręcz przeciwnie i lepiej budować się zupełnie niezależnie? Jestem ciekawa Waszego zdania, skoro odnośnie schodów kompletnie sie ze mną nie zgadzacie
    Mieszkam na podmiejskiej wsi,do dziś nie mam ogrodzenia frontowego
    Do dziś żyje i cieszę się zdrowiem ale co prawda nikt nie zna jutra

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jo.anna

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Dzielnica
    przedmieścia
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja mam monitoring, alarm, bramę - wszystko pilnuje mojego terenu. Wspólny teren to spadek czujnosci i bezpieczenstwa.
    Schody to zlo. A robienie ich po to, zeprowadziły do pomieszczeń w których są skosy to zło do kwadratu.
    Racja, można to wszystko zrobić samemu, na swojej działce, z tym że ja, po zbudowaniu domu, będę to wszystko już miała zrobione, nie będe już musiała sobie zaprzątać tym głowy. Myśle, że to całkiem wygodne...

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo.anna Zobacz post
    Racja, można to wszystko zrobić samemu, na swojej działce, z tym że ja, po zbudowaniu domu, będę to wszystko już miała zrobione, nie będe już musiała sobie zaprzątać tym głowy. Myśle, że to całkiem wygodne...
    Ale mniej bezpieczne. Mieszkałem w bloku 40 mieszkań. Obcy nikogo nie dziwił. Do tego gamonie wymyslili, żeby zamontować przycisk otwierający bramę. Efekt - dwa samochody wyjechały bez zgody ich właścicieli. Kilka samochodów wjechało, i wyjechało z przedmiotami których właściciele nie wyrazili na to zgody. Przycisk nadal działa.

    Wspólne "zabezpieczenie" osiedla to tylko złudzenie bezpieczeństwa, a realny koszt i inwestycyjny i utrzymania.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Wspólne zabezpieczenie bloków, osiedli, to złudzenie. Ale OK, mieszkańcy mają psychologicznie dobre samopoczucie, że niby są bezpieczniejsi. W okolicach domków praktycznie nie ma domokrążców, sprzedawców i wszelkiej maści ulotkarzy. Całe szczęście, że im się po prostu nie opłaca tam szwendać, za mało ludzi na metrze kwadratowym. Ulice też bardziej są puste i ewentualny spacerowicz łatwiej się rzuca w oczy. Jednak też myślę o kilku kamerach wokoło domu ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo.anna Zobacz post
    Widze, że swoim umiłowaniem do schodów wzbudziłam sporą kontrowersje
    Mi też schody nie przeszkadzają, nawet nie rozważałem partnerówki. W razie W mam zaplanowany dodatkowy pokój na parterze.

    A w temacie wątku - nie wyobrażam sobie domu bez tarasu i kominka
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 16-02-2018 o 10:19

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jo.anna

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Dzielnica
    przedmieścia
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale mniej bezpieczne. Mieszkałem w bloku 40 mieszkań. Obcy nikogo nie dziwił. Do tego gamonie wymyslili, żeby zamontować przycisk otwierający bramę. Efekt - dwa samochody wyjechały bez zgody ich właścicieli. Kilka samochodów wjechało, i wyjechało z przedmiotami których właściciele nie wyrazili na to zgody. Przycisk nadal działa.

    Wspólne "zabezpieczenie" osiedla to tylko złudzenie bezpieczeństwa, a realny koszt i inwestycyjny i utrzymania.
    Wszystko też zależy od rodzaju tego zabezpieczenia. Przycisk otwierający bramę, to wg mnie żadne zabezpieczenie. Na naszym przyszłym osiedlu jest stróżówka przy bramie, mieszkańcy mają też pilota do tej bramy, no i są kamery, przed bramą jak i na samym osiedlu.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jo.anna

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Dzielnica
    przedmieścia
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Wspólne zabezpieczenie bloków, osiedli, to złudzenie. Ale OK, mieszkańcy mają psychologicznie dobre samopoczucie, że niby są bezpieczniejsi. W okolicach domków praktycznie nie ma domokrążców, sprzedawców i wszelkiej maści ulotkarzy. Całe szczęście, że im się po prostu nie opłaca tam szwendać, za mało ludzi na metrze kwadratowym. Ulice też bardziej są puste i ewentualny spacerowicz łatwiej się rzuca w oczy. Jednak też myślę o kilku kamerach wokoło domu ...
    Nasze przyszłe osiedle leży nieco na uboczu, przy lesie, na skraju miejscowości, więc nie sądzę, że będzie "atrakcyjnym" punktem dla takich ludzi...

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jo.anna

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Dzielnica
    przedmieścia
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Mi też schody nie przeszkadzają, nawet nie rozważałem partnerówki. W razie W mam zaplanowany dodatkowy pokój na parterze.

    A w temacie wątku - nie wyobrażam sobie domu bez tarasu i kominka
    No cóż, najfajniejsze we własnym domu chyba i tak jest to, że jest własny, więc czy to kupując czy budując swoje cztery kąty, człowiek kieruje się własnymi preferencjami

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Z doświadczenia gościa twierdzę, że takie zamykane osiedla zniechęcają do wizyt.
    Musisz się albo tłumaczyć cieciowi, albo czekać aż ci jaśnie państwo łaskawie otworzą.
    Przestaliśmy odwiedzać.
    Utrudniają też jakąkolwiek współprace z kurierami, wykonawcami.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo.anna Zobacz post
    No cóż, najfajniejsze we własnym domu chyba i tak jest to, że jest własny,
    Dokładnie.
    A w Twoim osiedlu jak to jest zorganizowane? Masz swój skrawek gruntu (jesteś jedynym właścicielem w KW) i jest jakiś kawałek gruntu wspólny pod te szlabany, wspólne ogrodzenie, budkę ochroniarzy, drogę wewnętrzną, chodniczki, wiatę śmietnikową itd.?
    To takiego domu sobie nie wyobrażam. Zarządzanie rzeczą wspólną zwłaszcza przy wielu właścicielach jest dla mnie nie do zniesienia (patrz wspomniany przycisk, ale podobnych przykładów tam było na pęczki). To była pierwsza przyczyna, przez którą zacząłem poważnie myśleć o domu (i odkrywać kolejne jego zalety). Niestety, nie udało mi się lekko nie wdepnąć - mam wspólną drogę. Ale każdy robi z nią, co chce (znaczy chce, to rozjeżdża, chce, to utwardza). Ale mam nadzieję na podrzucenie tego jaja gminie.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jo.anna

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Dzielnica
    przedmieścia
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Z doświadczenia gościa twierdzę, że takie zamykane osiedla zniechęcają do wizyt.
    Musisz się albo tłumaczyć cieciowi, albo czekać aż ci jaśnie państwo łaskawie otworzą.
    Przestaliśmy odwiedzać.
    Utrudniają też jakąkolwiek współprace z kurierami, wykonawcami.
    Kurierzy i wykonawcy zazwyczaj nie przyjeżdżają spontanicznie tylko zapowiedziani, tak samo jest zazwyczaj z gośćmi - umawiasz się ze znajomymi albo chociaż dzwonisz, żeby spytać, czy są w domu.
    Nie widzę w tym problemu, wystarczy osobę z ochrony uprzedzić, że ktoś taki przyjedzie i że można go wpuścić

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony