dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 24
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 479
  1. #441
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  2. #442

    Domyślnie

    Sorry za OF, ale ten Zubadan jest potężny gabarytowo w porównaniu do Panasa

  3. #443
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Mam pytanie w jaki sposób zmusić serwis instalujący pompę ciepła do wykonania przeglądu? Pompa zainstalowana w tamtym roku w lipcu.
    Pani z biura obiecała mi że za rok się odezwą w sprawie przeglądu. Nie odezwali się do sierpnia. W sierpniu wysłałem dwa maile. We wrześniu kolejnego. Kontaktowałem się telefonicznie. Odpowiedź ...pan się nie martwi jak będzie przegląd trochę później nic się nie stanie. Mamy koniec października...dalej cisza. Dopóki pompa nie będzie miała awarii to będzie wszystko ok, pewnie jak by coś się stało Pan serwisant powiedział by że przeglądu nie była gwarancja nie uznana.

    Z mojej strony mocno odradzam montowanie pompy przez firmy z daleka. Firma powinna być maks 50km od miejsca montażu. Później są takie klocki...pomimo wcześniejszych zapewnień przy sprzedaży że działają od ręki.
    Aż się boję myśleć co by się stało w przypadku awarii.
    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Ja bym specjalnie się tym nie przejmował, chyba że mówi że w ogóle nie przyjedzie, u nas żeby nie windować ceny za przegląd poprzez specjalny dojazd robimy je przy okazji jak jesteśmy na montażu w okolicy i wtedy taki przegląd wychodzi czasem po 10 a czasem po 14 miesiącach.
    Producenci tego się nie czepiają bo rozumieją że instalatorzy są bardzo zabiegani i przeglądy czasem bywają nieregularnie.
    W większości przypadków jest też tak że w razie jakiejś usterki to zajmuje się nią ten instalator co powinien robić przegląd.
    Mogę mówić jak jest u nas w firmie, i tak jak pisałem przeglądy nie muszą być idealnie w termin ale jak jest jakaś usterka to ma tu zupełnie inny priorytet, a mamy klientów w całej Polsce i zdarzało się już ze 3 razy że wyjeżdżaliśmy tego samego dnia lub następnego do klienta jak była potrzeba.

    Często jest też tak że można sobie wziąć do przeglądu innego instalatora który ma uprawnienia na dany model pompy.

    Poczekałem trochę i odpisuje. Minął ponad rok od zastawionej przeze mnie pułapki. Kolega Marek Po zamontowaniu pompy nie planuje przyjechać, odwiedzić, odebrać telefonu na przegląd pompy. Na nic moje wysłane maile, próby kontaktu telefonicznego na numer komórkowy. Udało mi się dodzwonić do biura - miła Pani powiedziała że w najbliższym czasie się skontaktują, jednak ani w bliższym ani w dalszym czasie się nie skontaktowali.
    Kontakt był rewelacyjny do momentu podpisania umowy, do momentu instalacji poprawny, po wpłaceniu pełnej kwoty tragiczny.
    Nie mogę polecić nikomu montażu pompy z firmy CNCPOMPYCIEPŁA gdyż po wykonaniu prac mają człowieka głęboko w poważaniu.
    Dlatego już kilka osób które chciało abym polecił firmę do instalacji pompy odesłałem do lokalnego instalatora. Nie kupujcie pomp od ludzi z drugiego końca Polski. Jeżeli chcecie pompę bierzcie ją od firmy maks 50km żeby można było pojechać i wystać pod biurem i zabrać gościa do swojego samochodu w razie awarii.

    Niestety musiałem sobie poradzić na lokalnym rynku i znaleźć serwis bliższy w mojej okolicy.

  4. #444

    Domyślnie

    Caly czas potwierdza sie ze jak fachowiec jest dobry to absolutnie nie szuka klientów w internecie poprostu nie ma na to czasu a robote ma zaklepana na pół roku do przodu z samych poleceń.

    Zaczekamy az CNC pojawi sie na forum
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  5. #445

    Domyślnie

    zwibel - Można po raz ostateczny skontaktować się mailowo za potwierdzeniem z Twoim instalatorem informując, że jeżeli nie weźmie na siebie teraz odpowiedzialności na piśmie za nieterminowy przegląd z jej wykonaniem do .... -to sprawę kierujesz wyżej.
    Potem skontaktuj się z dystrybutorem Twojej pompy na Polskę i opisz mu taki problem z autoryzowanym serwisem oraz prośbą o wyjaśnienie i skuteczne załatwienie sprawy dla zachowania gwarancji. Jako dowód masz korespondencję.
    Jeżeli to będzie Danf.... -to czuj się tak jakbyś tą gwarancję już stracił, a jeżeli inna firma która ma twarz -to wszystko powinni (na piśmie) uznać wszak wyraziłeś swoją wolę i chęć podejmując kroki.

  6. #446
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Od razu wyprzedzę. Po poście Pana Marka z tamtego roku uzbroiłem się w cierpliwość i grzecznie czekałem na kontakt. Niestety kontaktu brak, zmuszony byłem skorzystać z innej firmy. Jednak po roku postanowiłem podzielić się uwagą z innymi inwestorami aby w przyszłości korzystali z instalatorów z okolicy.
    JA nie czekam na odpowiedź Pana Marka... nie interesuje mnie to. Zbyt długo się naczekałem i nie zamierzam się wdawać w polemikę. Zaraz pewnie będzie sie ktoś tu wybielał i mnie oskarżał. Ja swoją opinię zostawiam tutaj, a każdy niech z niej skorzysta na swój sposób.

  7. #447

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Caly czas potwierdza sie ze jak fachowiec jest dobry to absolutnie nie szuka klientów w internecie poprostu nie ma na to czasu a robote ma zaklepana na pół roku do przodu z samych poleceń.

    Zaczekamy az CNC pojawi sie na forum
    heh - jak fachowiec dobry to nie ma czasu na robienie przeglądów

  8. #448
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    zwibel - Można po raz ostateczny skontaktować się mailowo za potwierdzeniem z Twoim instalatorem informując, że jeżeli nie weźmie na siebie teraz odpowiedzialności na piśmie za nieterminowy przegląd z jej wykonaniem do .... -to sprawę kierujesz wyżej.
    Potem skontaktuj się z dystrybutorem Twojej pompy na Polskę i opisz mu taki problem z autoryzowanym serwisem oraz prośbą o wyjaśnienie i skuteczne załatwienie sprawy dla zachowania gwarancji. Jako dowód masz korespondencję.
    Jeżeli to będzie Danf.... -to czuj się tak jakbyś tą gwarancję już stracił, a jeżeli inna firma która ma twarz -to wszystko powinni (na piśmie) uznać wszak wyraziłeś swoją wolę i chęć podejmując kroki.
    Ja już z nikim nie będę się kontaktował. Sprawę załatwiłem. Przegląd zrobiłem. Cenię Pana Marka za profesjonalne podejście przed montażem i dużą wiedzę którą przekazuje....ale nie ogrania tej kuwety już po montażu. Przynajmniej u mnie. Może są tacy którzy są zadowoleni z tej usługi. Ja na prośbę znajomych o poradę odradziłem tą firmę. Każdy zakupił i zamontował jednostki z bliskiej odległości od zamieszkania. Licząc na szybko gdyby podszedł do tematu profesjonalnie miał by około 8 pomp sprzedanych poleconych przezemnie.

    Kiedyś to napisałem i powiem jeszcze raz .... mniej ważny jest model pompy i jej producent...ważne kto ją zakłada i jak podchodzi do kontaktu po sprzedaży.

    Większość ludzi po montażu nie zna się na tym jak pompę skalibrować i ustawić aby chodziła dobrze, a Pan instalator jak spakuje swoje klucze to nie chce mu się jechać poprawiać parametry 300km.
    Ostatnio edytowane przez Zwibel ; 04-12-2020 o 09:45

  9. #449

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    heh - jak fachowiec dobry to nie ma czasu na robienie przeglądów
    Dobry fachowiec to ma ekipy monterskie i serwisantów. Zwłaszcza jak się jest Pro Partnerem danej marki.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  10. #450

    Domyślnie

    Mam pytanie ,problem z połączeniem jednostki zewnętrznej bo wyjdzie mi gdzieś ok.7-8 metrów na zewnątrz , jaki sposób będzie najlepszy? Niestety trochę nie za bardzo mogę w ziemi ,wylany beton i czy puszczając przykładowo przy elewacji wiąże się z dużymi stratami? Jak to najbardziej ogarnąć żeby zminimalizować straty. Co najlepiej się sprawdzi ?

  11. #451
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał esp Zobacz post
    Mam pytanie ,problem z połączeniem jednostki zewnętrznej bo wyjdzie mi gdzieś ok.7-8 metrów na zewnątrz , jaki sposób będzie najlepszy? Niestety trochę nie za bardzo mogę w ziemi ,wylany beton i czy puszczając przykładowo przy elewacji wiąże się z dużymi stratami? Jak to najbardziej ogarnąć żeby zminimalizować straty. Co najlepiej się sprawdzi ?
    A jakie są przeciwskazania umieścić jednostkę zewnętrzną przy domu ?

  12. #452
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał esp Zobacz post
    czy puszczając przykładowo przy elewacji wiąże się z dużymi stratami?
    Czemu przy a nie pod elewacją? Albo w styropianie w podłodze?

    Tak, dużo stracisz nawet docieplając rury.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...-FLIRtuj%C4%99

  13. #453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czemu przy a nie pod elewacją? Albo w styropianie w podłodze?

    Tak, dużo stracisz nawet docieplając rury.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...-FLIRtuj%C4%99
    Dom starszy, elewacja już zrobiona, muszę wzdłuż muru pojechać i dopiero wejść do środka.
    Instalator powiedział że podwójnie się dociepli i będzie ok, obawiam się że tak nie będzie.

  14. #454
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał esp Zobacz post
    Dom starszy, elewacja już zrobiona, muszę wzdłuż muru pojechać i dopiero wejść do środka.
    Instalator powiedział że podwójnie się dociepli i będzie ok, obawiam się że tak nie będzie.
    Ponawiam pytanie, dlaczego jednostka zewnętrzna nie może być przy domu ?

  15. #455
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Jeżeli to monoblok to przy rurze 35mm ocieplonej 30mm izolacji o lambdzie 0,035 (np. kauczuk) starty wyniosą około
    - 20W/mb przy -20*C i 50*C wody zasilającej
    - 12W/mb przy 0*C i 40*C wody zasilającej.

    Przy splicie i rurce gazowej 3/4'' ocieplonej 30mm izolacji odpowiednio:
    - 11W/mb przy -20*C/50*C
    - 6W/mb przy 0*C/40*C
    Ostatnio edytowane przez SzymonKc ; 28-05-2021 o 00:30

  16. #456

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ponawiam pytanie, dlaczego jednostka zewnętrzna nie może być przy domu ?
    Dom przy samej ulicy, od tej strony jest też była kotłownia i potrzebuje przejść w "bezpieczne " miejsce.

  17. #457

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzymonKc Zobacz post
    Jeżeli to monoblok to przy rurze 35mm ocieplonej 30mm izolacji o lambdzie 0,035 (np. kauczuk) starty wyniosą około
    - 20W/mb przy -20*C i 50*C wody zasilającej
    - 12W/mb przy 0*C i 40*C wody zasilającej.

    Przy splicie i rurce gazowej 3/4'' ocieplonej 30mm izolacji odpowiednio:
    - 11W/mb przy -20*C/50*C
    - 6W/mb przy 0*C/40*C
    Dziękuje za wyjaśnienie.
    To będzie split i mam rozumieć ,że przy najgorszych warunkach przy ok.7mb wyjdzie ok. 77W straty czyli tak jakby ok 1.5m2 trzeba liczyć więcej powierzchni do ogrzania?
    Ten kauczuk najlepszy czy można coś lepszego znaleźć ?

  18. #458
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał esp Zobacz post
    Dziękuje za wyjaśnienie.
    To będzie split i mam rozumieć ,że przy najgorszych warunkach przy ok.7mb wyjdzie ok. 77W straty czyli tak jakby ok 1.5m2 trzeba liczyć więcej powierzchni do ogrzania?
    Ten kauczuk najlepszy czy można coś lepszego znaleźć ?
    Ale masz 2 rury (druga cieńsza i chłodniejsza) więc pewnie 100-120W w porywach. Kauczuk chyba najlepszy, można dać jeszcze grubszy, najlepiej go owinąć srebrną taśmą aluminiową dla ochrony przed UV.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210206.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	456774   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210129_151328.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	456775  
    Ostatnio edytowane przez SzymonKc ; 28-05-2021 o 14:58

  19. #459

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzymonKc Zobacz post
    Ale masz 2 rury (druga cieńsza i chłodniejsza) więc pewnie 100-120W w porywach. Kauczuk chyba najlepszy, można dać jeszcze grubszy, najlepiej go owinąć srebrną taśmą aluminiową dla ochrony przed UV.
    Jeżeli 100W i faktycznie sobie tak kalkuluje że to ok dwa dodatkowe m2 zapotrzebowania to jeszcze nie ma wielkiej tragedii. O izolacji myślałem rury osobno kauczukiem , później całość też ocieple , srebrna taśma i korytko maskujące. Nie wiem tylko czy lepiej puścić pod gzymsem na wysokości ok 45cm czy po podłożu na betonie i przykryć dodatkowo np.korą.

    Ps.
    Wszędzie widzę na zdjęciach że praktycznie od razu wejście z instalacją do domu u mnie niestety te siedem metrów.
    Ostatnio edytowane przez esp ; 28-05-2021 o 15:32

  20. #460

    Domyślnie

    U mnie leży na glebie ok 5m i po chacie jeszcze 10m.
    Na kazda z rurek nałożyłem dodatkowo takie pianki szare co sie na rury nakłada i potem całosc w jedna pianke tez do rur tylko odpowiedniego rozmiaru.
    Co do strat to niezauważalne lezy w śniegu i nie powoduje jego topienia sie.
    W tym roku musze owinac jakaś tasma bo slonce troche wypaliło pianke.
    Jakbym mial mozliwosc jak u Ciebie ti wolalbym puscic w korycie pod gzymsem zawsze to bezpieczniejsze i przed uszkodzeniem no i lepiej jak sobie to w suchym wszystko lezy
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

Strona 23 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony