dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1

    Domyślnie Virdis - płaski dach, duże okna

    Jak zaczynać to z grubej rury. To mój pierwszy wpis i od razu w swoim dzienniku budowy .
    Sytuacja:
    - mamy działkę (Rybnik) i projekt z pozwoleniem na budowę. Działka jest z lekkim spadkiem, a że zawsze podobały nam się domy z płaskimi dachami i dużymi oknami to nasz dom będzie wyglądał tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1_forum.jpg
Wyświetleń:	545
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	395564 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2_forum.jpg
Wyświetleń:	448
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	395565 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3_forum.jpg
Wyświetleń:	413
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	395566 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4_forum.jpg
Wyświetleń:	534
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	395567
    - dom jest częściowo podpiwniczony, z dwustanowiskowym garażem,
    - budowę rozpoczynamy na wiosnę, jesteśmy na etapie poszukiwania wykonawcy SSO

    Powierzchnia zabudowy: 155,00 m2
    Powierzchnia użytkowa podstawowa: 127,58 m2
    Powierzchnia użytkowa pomocnicza: 60,33 m2

    Dom jest posadowiony na ławach (schodkowych) a ściany będziemy budowali z silikatów ocieplanych 20 cm styropianu λ=0,031
    2 stropy będą monolityczne, 1 gęstożebrowy Rector

    Działka jest uzbrojona w prąd i gaz, problemem była woda i kanalizacja. Z kanalizacją poradziliśmy sobie decydując się na POŚ. Z wodą jest gorzej, bo w przebiegu wodociągu zaproponowanym przez PWiK musimy przeciąć 3 inne działki no i znalazł się sąsiad, który nie chce się zgodzić na to (chociaż wodociąg może biec albo w granicy albo w części działki przewidzianej w MPZP pod budowę drogi lokalnej).

    Wszystkie Wasze uwagi i komentarze będą mile widziane.
    Ostatnio edytowane przez Mr_T ; 28-08-2017 o 17:14 Powód: Uzupełnienie danych

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na rzucie masz kanapę tyłem do kominka

  3. #3

    Domyślnie

    To tylko wstępna wizualizacja, ale dzięki za czujność.

  4. #4

    Domyślnie

    Muszę coś napisać bo tłumy czytających aktualizacji się domagają . No to pokrótce:
    - dziennik budowy podbity w UM i złożony u kierbuda, na początku przyszłego tygodnia zgłaszamy rozpoczęcie robót,
    - faktyczne rozpoczęcie zależeć będzie od pogody, bo chciałbym uniknąć sytuacji w której zaszalowane fundamenty będą musiały zimować, nie wspominając już o wariancie z zostawieniem skręconego zbrojenia (jeszcze nóg dostanie). Nawet zalanie fundamentów bez ich zasypania z zewnątrz i zagęszczenia piachu w środku też nie brzmi zbyt zachęcająco (ale może się mylę),
    - ze względu na szkody górnicze musimy mieć inspektora nadzoru inwestorskiego,
    - drogą zakupu wszedłem w posiadanie 6 (słownie: sześciu) szt. bloczków fundamentowych celem wykonania posadowienia dla garażu blaszaka (plan na jutro zakłada ich wkopanie).

    Ze zmian w projekcie to na 99% będzie PC (prawdopodobnie PW, miał być gaz), montujemy też reku i likwidujemy kominek. Tym sposobem jedyne kominy jakie zostaną to wywietrzniki kanalizacji.
    W podłogę wpakuje 25-30 cm styropianu (w projekcie było 15), na dachu też postaram się dołożyć kilka cm (jest od 20 do 40cm).

    Załączam też kilka wizualizacji budynku z zewnątrz.





    Poniżej kilka informacji ormacji statystycznych:
    - użyjemy ok 85 do 98 ton bloczków silikatowych (zależy od tego czy będziemy budowali z Silki, Sil-Pro bądź Grupy Silikaty),
    - 5 ton bloczków betonu komórkowego,
    - 20 ton bloczków fundamentowych,
    - na ściany pójdzie 46 m3 styropianu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiz1.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	405805   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiz2.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	76,0 KB
ID:	405806   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiz3.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	405807  
    Ostatnio edytowane przez Mr_T ; 12-02-2018 o 21:52 Powód: Poprawiona metoda publikacji zdjęć

  5. #5

    Domyślnie

    Bloczki pod blaszaka jeszcze nie wkopane . W miejscu gdzie go chciałem posadowić jest tak duża różnica poziomów, że na 5m musiałbym postawić ze 4 bloczki jeden na drugim żeby dojść do poziomu z początku garażu.

    Poniżej wizualizacja fundamentów



    i fundamentów z ławami



    Taka forma wynika z tego, że chciałbym ściany garażu od razu budować z silikatów. Tutaj pociągnięte do wysokości ściany fundamentowej pod parterem



    Taki pomysł rodzi jeden duży problem - wzajemne przewiązanie bloczków. Bloczki betonowe mają zazwyczaj 12 albo 14 cm wysokości a silikatowe 20 albo 22 cm.
    Ale tam gdzie problem zawsze znajdzie się co najmniej 1 rozwiązanie:



    Rozważam użycie bloczków fundamentowych F25 Grupy Silikaty. Podzwonię jutro po składach i zorientuje się w cenie i dostępności.

  6. #6

    Domyślnie

    No i ambitny plan związany ze zrobieniem domu całego na biało upadł: bloczek fundamentowy F25 jest niedostępny, produkcja dopiero w maju
    Tym sposobem fundamenty będą tradycyjnie szare, o tak:



    Zacząłem też odwzorowywać mój plan związany z ociepleniem fundamentów, narazie wygląda to tak (nareszcie jakieś kolory bo robiło się depresyjnie):



    Zrobiłem podział na 3 strefy:
    - ocieplenie zewnętrzne, gr 15 cm - żółte,
    - wewnętrzne gr 10 cm na ścianach gdzie jest już ocieplenie zewn., i 15 cm tam gdzie nie będzie innego (np. ściana wewn garażu) - zielone,
    - ocieplenie ścian garażu i maszynowo od wewnątrz do poziomu dolnej krawędzi chudziaka - czerwone (a może należałoby je przedłużyć oddylatowując w ten sposób chudziak od ścian? ),

    Tylko jeszcze nie zdecydowałem co gdzie dać? Zwykłego EPS-a, hydro czy XPS-a? W okolicy bramy pewnie po obu stronach dam XPS ale reszta to jedna wielka niewiadoma.

    Aha, byłbym zapomniał: bloczki narożne pod garaż są zabetonowane (musiałem w 3 rogach dach po co najmniej 2 bloczkach więc trzeba było je jakoś że sobą połączyć). Poszło na to 3,5 worka 25kg betonu B20, jakieś 10-12 l wody (miałem w małych baniakach, dlatego łatwo policzyć), ok 1L plastyfikatora do -8 stC, 2 pączki, sporo nerwów i ból pleców. W całym ferworze walki przy -1, -2 stC nie zrobiłem zdjęcia rezultatów po skończonej robocie, jedynie na przerwie zrobiłem zdjęcie warunków pogodowych:


  7. #7

    Domyślnie

    Ze znalezieniem ekipy nie-partaczy na wiosnę może być bardzo trudno.

    Dlaczego PC skoro masz działkę uzbrojoną w gaz?

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    widze kolejnego fana wizualizacji fundamentow jestem na podobnym etapie co Ty wiec ciekaw jestem twojej motywacji w ocieplaniu wewnetrznym fundamentow... wiem ze tak niektorzy robia ale poniewaz sam mam ten dylemat to chcialem cie prosic zebys uargumentowal czemu sie na to chcesz zdecydowac? ciagle rozwazam czyocieplac fundament od wewnatrz dodatkowo czy tylko dac ta sama kase w podloge i nie bedzie lepiej... ps. Dom tez sam robiles w SU czy to gotowiec był?

  9. #9

    Domyślnie

    yes, it's alive ktoś tu zagląda i czyta, witam czytających i komentujących. Odpowiadając na pytania:

    @agb
    Ekipa jest już znaleziona i dograna, jesteśmy w stałym kontakcie.
    Na PC zdecydowałem się dlatego, że inwestycyjnie wyjdzie mnie to ok 5 kPLN drożej niż kompletna instalacja gazowa (przyłącze do działki, przyłącze na działce, kierbud z uprawnieniami do gazu, komin, piec) a eksploatacyjnie ok 2 razy taniej (spodziewam się nawet więcej, ale przyjmuję wariant pesymistyczny, dużo będzie zależeć od tego jak mi pójdzie grzanie w taniej taryfie).

    @micbarpia
    buduję z silikatów, więc wypadałoby jakoś odciąć ogrzewane ściany od nieogrzewanych fundamentów. Jedno z rozwiązań to bloczki Isomur/Novomur ale kosztowałyby ok 6000 zł. Żeby osiągnąć podobny efekt (odcięcie ucieczki ciepła przez ściany fundamentowe), potrzebuję 7,5m3 styropianu - zakładając hydro po 280 zł wychodzi 2100 plus klej i własna robocizna. Być może dam tam zwykły grafit. Część z tych 7,5m3 już w projekcie było więc nawet całości nie należałoby traktować jako fanaberii inwestora - powiedzmy połowa z tego to moje widzimisie - wychodzi mi, że rozwiązanie ze styropianem to ok. 20% kosztów Isomura.
    Projekt domu w Sketchupie dostałem od biura architektonicznego, tak więc mogłem sobie chałupę wcześniej poobracać a nawet pochodzić po niej. Teraz od zera odwzorowuję wszystkie elementy warstwa po warstwie.
    Ostatnio edytowane przez Mr_T ; 19-02-2018 o 12:59 Powód: uzupełnienie o Sketchup'ie

  10. #10

    Domyślnie

    W sobotę z pomocą wujka i kuzyna powstało ogrodzenie tymczasowe (bardzo im za pomoc dziękuję, bez nich robiłbym to do teraz).


    Stemple w trakcie


    Gotowe ogrodzenie.
    Na płot poszło 25 stempli, ok 70mb siatki leśnej, do robienia otworów wypożyczyłem wiertnicę Oleo-Mac. Tam gdzie teren ma południową ekspozycję z wierceniem nie było problemu, gorzej w miejscach z wysoką trawą - tam 10 cm miękkiego gruntu, 10 zmrożonego a potem jak w masło . Ze zmrożonym gruntem radziliśmy sobie z pomocą kilofa.

    Zostało jeszcze kilkanaście metrów do ogrodzenia ale to zostawiam sobie do zrobienia jak zdejmiemy humus, utwardzimy drogę i przygotujemy plac manewrowy.

    Humus... ech, w planach ma być zdejmowany w sobotę, ale patrząc na prognozy pogody nie wiem czy jest to realne. Zobaczymy niedługo.

    Aha, wypoziomowałem ostatecznie bloczki pod blaszak, dostawa niedługo.

    Odwzorowałem też resztę domu w Sketchupie, coś niedługo wrzucę.
    Ostatnio edytowane przez Mr_T ; 23-03-2018 o 12:28

  11. #11

    Domyślnie

    Extra, extra!!! Read all about it!!!
    Spoiler alert - zaczęło się ale po kolei.

    W połowie marca na działce pojawił się garaż-blaszak w kolorze standardowym (srebrnym albo ameliniowym, jak kto woli) - zdj. brak
    Miesiąc później (ups, zrobił się z tego dziennika prawie dwumiesięcznik), zajechały deski szalunkowe w ilości 2,5m3 i 300 palików.
    Deski zostały zrzucone na granicy działki, więc całą sobotę je transportowałem i układałem na miejscu docelowym.
    Było tak:


    A jest (a w zasadzie też było, ale o tym za chwilę) tak:





    A to ścieżka zdrowia jak powstała w rezultacie porządkowania drewna:



    Całe zadanie ułatwiał mi mój wierny pomocnik:

    Ostatnio edytowane przez Mr_T ; 27-04-2018 o 22:21

  12. #12

    Domyślnie

    W ubiegłą środę nadszedł długo oczekiwany dzień 1 - roboty ziemne.
    Z niewielkim opóźnieniem () na działce zawitała koparka:

    i od razu przystąpiła do roboty:


    W rezultacie jej prac powstały 2 nowe pagórki widokowe:


    Efektem ubocznym było zebranie humusu:


    Dzień 2 to wizyta geodety:



    zakończona nabiciem ławic:

  13. #13

    Domyślnie

    Pod nadzorem wykonawcy, w piątek rozpoczęło się kopanie dziury właściwej pod przyszłe ławy fundamentowe:

    dziura rosła:

    i rosła:


    W międzyczasie ekipa dokończyła stół roboczy, do którego blat zrobiłem z palety:


    W połowie tygodnia rozpoczęło się szalowanie, które zostało przerwane przez deszcz.
    Aha, wspominałem, że pod humusem jest glina? Nieee , jak zaczęło padać to zrobiło się mało przyjemnie:



    Na szczęście dziś nie padało i ekipa dokończyło szalowanie:



    Jutro przyjeżdża 7m3 betonu B10 w konsystencji półsuchej i robimy chudziaka pod ławy.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam się i trzymam kciuki. Projekt rewelacja! Z przyjemnoscią będę podglądała postęp prac.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Trzymam kciuki

  16. #16

    Domyślnie

    @aaisaa, @Elfir dziękuję za miłe słowa i zapraszam do odwiedzania.

    Raport z soboty:
    ok. 8.30 przyjechała pierwsza dostawa 3,5 m3 betonu B10 w konsystencji półsuchej i wraz z ekipą przystąpiliśmy do rozwiezienia go po najniżej położonych ławach, przed 10-tą ten etap był skończony.


    O 11-stej przyjechało drugie 3,5m3 betonu i zabraliśmy się najpierw za wyżej położone ławy. Żeby dostarczyć beton do nich potrzebna była rampa, którą ekipa sprawnie zmontowała (demontaż widoczny na zdjęciu). Po skończeniu górnych ław zostało nam zasypanie 50 cm przegłębienia pod bramą garażową, montaż szalunków i uzupełnienie chudziaka w okolicach bramy. Przed 13stą można było odtrąbić fajrant.


    Jutrzejszy dzień minie pod znakiem giętarki i stali - ekipa zaczyna kręcić zbrojenie.

  17. #17

    Domyślnie

    Na czym to ja skończyłem? Aha, giętarka i stal. W poniedziałek ekipa wzięła się za kręcenie zbrojenia, a we wtorek odwiedził nas Kamil Bednarek .





    tzn, kuzyn Kamil pomógł mi ułożyć bednarkę

    W środę rano pojawił się też spawacz, który przyspawał ją do zbrojenia w kilkunastu miejscach, przy okazji pospawał też zbrojenie ze sobą.
    A ja wziąłem się za wypuszczenie bednarki pod instalację odgromową i TG.


    Po 10-tej na działce pojawił się taki duet:



    i zaczęło się to, co tygryski lubią na budowach najbardziej - lanie betonu.



    Rezultat końcowy:


    i po wieczornym podlewaniu:


    Aha, w trakcie zalewania byłem operatorem wibratora, ależ dostałem w kość. Betoniarnia miała chyba najcięższy ręczny model na rynku.

    W czwartek podlewałem 2 razy do południa, popołudniu wyręczyła mnie ulewa. W piątek ekipa rozszalowała zbrojenie - wyszło bardzo ładnie, zero raków.
    Niestety ulewa spowodowała, że moja glina zamieniła się w błoto.



    Najbliższe plany:
    - zaczekam do poniedziałku i zobaczę jak szybko ta woda wsiąka i odparowuje.
    - jak będzie dalej stała - pompa i trzeba będzie się jej pozbyć.
    - od środy grunt Izoplast R-W i 2 x Izoplast B-W na ławy.
    Ostatnio edytowane przez Mr_T ; 06-05-2018 o 10:47 Powód: orty

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tarantula126

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-268
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witaj Widzę że budujecie w okolicach Rybnika My też płaski dach parter - Jastrzębie Zdrój . Będę obserwować postępy waszych prac Ruszyliście z grubej ruły

  19. #19

    Domyślnie

    Wow, kombo - nie dość ze po sąsiedzku to jeszcze z płaskim dachem, witaj tarantula126

    Z aktualności budowlanych to dziś pomalowałem gruntem Izoplast R-W 2 ławy i mnie deszcz przegonił. Jutro się okaże ile tego spłynęło zanim wyschło.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Trzymam kciuki, bardzo ładny projekt! Zamierzacie na elewację dać drewno, czy chcecie je imitować płytami elewacyjnymi?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony