dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie stropu nie użytkowego styropian + styrodur

    Witam

    Przymierzam się do ocieplenie stropu nieużytkowego (podłoga na strychu, pod nim pokoje) styropianem dach podłoga austrotherm , pierwsza warstwa 16cm, druga 6cm, i na to folia + wylewka,
    ale ostatnio widziałem budowę na której wykonano ocieplenie styropianem 2 x 10cm , ale zamiast wylewki został połozony styrodur na felc 3cm synthos xps prime,

    czy ktoś z was spotkał się z taką metodą?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Skoro nieużytkowe, to po co taka nośność? Bierz to, co da najtaniej zakładane U. A na to klej i siatka to już luksus.

  3. #3

    Domyślnie

    no obliczyłem że taki styrodur wyszedł by taniej i to dużo w stosunku do wylewki...

  4. #4

    Domyślnie

    Chcę zamiast wylewki na styropianie, położyć styrodur xps, co o tym myślicie?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał doctor82 Zobacz post
    Chcę zamiast wylewki na styropianie, położyć styrodur xps, co o tym myślicie?
    Chyba zbyt kosztowne rozwiązanie. A nie boisz się że jak nie zabezpieczysz styropianu lub XPS wylewką to mogą tam zagnieździć się gryzonie? Może chociaż płyty OSB na tę podłogę?

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Gryzonie, to i przez beton się przedostaną. A jeżeli siatka z klejem jest niewystarczającym zabezpieczenie, to czemu miałyby się wspinać na strych, skoro tyle styropianu mają niżej. A pod ziemią często ledwo folią kubełkową zabezpieczony?

    IMO nic nie trzeba dawać na styropian jak nieżytkowe poddasze. A jak ma robić za graciarnię, to położyć można tam deski czy płyty, żeby nie zrobić krzywdy styropianowi chodząc po nim.

  7. #7

    Domyślnie

    Czy pod taką konfigurację (po styropian, na beton) , powinienem dać np, folię paroizolacyjną ?

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zoltybananek

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Lublinów
    Kod pocztowy
    32-963
    Posty
    1

    Domyślnie

    A jak jest ze styrodurem? Czy on może całkowicie zastąpić styropian?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.319

    Domyślnie

    Styrodur może zastąpić styropian, ma on nawet lepszy współczynnik izolacji ale jest droższy.

    Jeśli beton nie jest zbyt porowaty i zatarty na gładko to można dać folię w innym przypadku jest to zbędne gdyż podczas pracy powierzchni zostaną z niej strzępy.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 04-09-2017 o 19:25
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    Chyba u Was myszy muszą kochać styropian. Sam posiadam parterówkę i na stropie leży 45 cm styropianu i na tym płyty OSB, żadnych myszy nie zauważyłem, styropian leży 2 lata.

  11. #11

    Domyślnie

    Sam posiadam parterówkę i na stropie leży 45 cm styropianu i na tym płyty OSB, żadnych myszy nie zauważyłem, styropian leży 2 lata.

    45cm, grubo, jakie warstwy?

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    15 i 3x 10cm

  13. #13

    Domyślnie

    Dawałeś jakąś folie, czy tylko styro i płyta?

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    Mam strop gęstożebrowy, folia jest zbyteczna, było kiedyś o tym na Forum

  15. #15

    Domyślnie

    czy w innym przypadku jeśli to nie jest strop gęstożebrowy powinno się dać folie ?

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    Przy stronach betonowych na pewno nie. Ale przy stronach drewnianych to już koniecznie.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał doctor82 Zobacz post
    Czy pod taką konfigurację (po styropian, na beton) , powinienem dać np, folię paroizolacyjną ?
    Poprawnie należy położyć folię paroizolacyjną, potem styropian, następnie folia i wylewka. Nie warto ryzykować efektów wykraplania się pary wodnej w warstwie termoizolacji.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    Po co folia na stropie betonowym, po co kolejna na styropianie? Jaki jest opór dyfuzyjny stropu betonowego? Na co wylewka, przy poddaszu nieużytkowym?

  19. #19

    Domyślnie

    Wiem, w tej kwestii są podzielone zdania, wiele osób uważa, że folia paroizolacyjna plus dociążanie stropu kolejną wylewką to niepotrzebny wydatek, jednak lepiej zrobić raz a dobrze. Taki układ warstw doradza wielu producentów materiałów izolacyjnych, bo podstawą jest niedopuszczenie do zawilgocenia styropianu. Co prawda beton nie jest materiałem stricte dyfuzyjnym, ale w ciągu roku mogą wystąpić różne warunki.

    Wylewka o niewielkiej grubości dodatkowo zabezpieczy styropian przed ewentualną aktywnością gryzoni, a ponadto przyda się na wypadek, gdyby właściciel jednak chciał tą przestrzeń w przyszłości jakoś użytkować.
    Oczywiście, w całkowicie minimalnej i ekonomicznej wersji można płyty tylko ułożyć bezpośrednio na betonie i tak zostawić, ale nie wiadomo, jakie będą efekty

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    Napiszę o efektach za parę lat

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony