dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciekkr

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-638
    Posty
    45

    Domyślnie

    W Krakowie zmiana z C na G dopiero po potwierdzeniu przez pracownika taurona istnienia budynku z dachem. Choć pani na infolinii kategorycznie "wymagała" odbioru budynku. Generalnie już któryś raz się przekonuję, że nie warto tam dzwonić.

  2. #22

    Domyślnie

    Maciekkr pełna zgoda. 10 minut w BOK wystarczyło by dowiedzieć się jakie są procedury i podpisać umowę. Na infolinii wisiałem 4-krotnie i nikt nie był w stanie udzielić jasnej odpowiedzi. Szkoda czasu i kasy nad dzwonienie.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Tydzień temu zakładali mi licznik pytałem się i odpowiedział mi pracownik żeby była g11 budynek musi stać. To samo pytali się w BOK jak przyszedłem podpisać umowę wcześniej.

  4. #24

    Domyślnie

    Tauron.
    Docelowo będę wnioskował np na 17kW mocy (dom z buforem w taryfie G12) czy na czas budowy przydzielą mi taką samą moc, czy można wnioskować np na 7-10kW? Przy 17kw w taryfie C opłata stała byłaby absurdalna). Zachodzi różnica zabezpieczeń w szafce.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Tauron.
    Docelowo będę wnioskował np na 17kW mocy (dom z buforem w taryfie G12) czy na czas budowy przydzielą mi taką samą moc, czy można wnioskować np na 7-10kW? Przy 17kw w taryfie C opłata stała byłaby absurdalna). Zachodzi różnica zabezpieczeń w szafce.
    Ja w perspektywie budowy domu przez 2-3 lata od razu odrzucilem pomysl z absurdalna taryfa budowlana. Postawilem blaszak na dzialce i zawnioskowalem o przylaczenie pradu do tego blaszaka, co skutkuje taryfa z grupy G. Budowa zasilana jest z tego blaszaka.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    Ja to samo zrobiłem.Ja wniosek złożyłem na zasilanie urządzeń działkowych. Czekam na warunki.

  7. #27

    Domyślnie

    Jakie warunki. Zapewnienie mam. Składam wniosek i chce skrzynkę z prądem.
    Tylko o jaką moc wnioskujecie? Ja mam bufor z grzałką tomchyba z 17kW to minimum, na altankę? )))

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Jakie warunki. Zapewnienie mam. Składam wniosek i chce skrzynkę z prądem.
    Tylko o jaką moc wnioskujecie? Ja mam bufor z grzałką tomchyba z 17kW to minimum, na altankę? )))
    17 to lekko. Powiesz, że chcesz zagrillować, a teraz panie wieje, przeciągi w altanie i grzać trzeba

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    1 kw kosztuje 75 pln,

    ja mam 20 kw, na czas budowy miałem chyba z 4 kw
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  10. #30

    Domyślnie

    Ile kW mocy mieliście na etapie budowy?

  11. #31

    Domyślnie

    Dostałem warunki, umowę i koszt przyłącza. W warunkach rozbudowa jakiejś sąsiedniej skrzynki plus pociągnięcie kabla i zabudowa mojej skrzynki wyceniono na 18 tys zł. W umowie te prace są po stronie Tauronu, po mojej stronie jest kabel od skrzynki do domu i isntalacje wewnętrzne plus oplata przyłączeniowa - śmieszne 1600zł. Mam nadzieje, że skoro po ich stronie są prace z rozbudową i pociągnięciem to wraz z tą kwotą 18 tys . Martwi jedynie czas do kwietnia 2019. To by mnie zabiło. Mam nadzieję, że uwiną się w kilka miesięcy. Można też skrzynkę wykorzystać na prąd budowlany.

    Warunki wydane w 10 dni.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    . Martwi jedynie czas do kwietnia 2019. To by mnie zabiło. Mam nadzieję, że uwiną się w kilka miesięcy. Można też skrzynkę wykorzystać na prąd budowlany.

    Warunki wydane w 10 dni.
    Projekt wpierw muszą zrobić, potem wykonać. Kwiecień 2019 jak najbardziej realny.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Dostałem warunki, umowę i koszt przyłącza. W warunkach rozbudowa jakiejś sąsiedniej skrzynki plus pociągnięcie kabla i zabudowa mojej skrzynki wyceniono na 18 tys zł.
    To musi być spory kawał kabla do położenia. Jak jeszcze przez działki różnych ludzi, to może być słabo. Ja na jednej działce czekam na prąd już z 1,5 roku (a do pociągnięcia jest kilkadziesiąt metrów, ale działkami kilku osób) i jeszcze łopaty nie wbili. Ciągle formalności.
    Na innej dostałem jako współwłaściciel drogi pisemko, że w związku z tym, że nie wszyscy współwłaściciele drogi wyrazili zgodę na podciągnięcie prądu sąsiadowi (tylko na drugą stronę drogi) to PGE rozpoczęło jakąś procedurę administracyjną, żeby dostać zgodę "z urzędu" i mogę to oprotestować. Pisemko, żebym wyraził zgodę dostałem ze dwa lata temu.

    Takie rzeczy warto sprawdzić przed zakupem działki. Ja właśnie dlatego wybrałem po tej stronie drogi, po której sieć była już pociągnięta bo wiedziałem, że po drugiej stronie będzie z tym kłopot. Nawet nie dlatego, że ktoś będzie złośliwy, ale że na 99,99% przy kilkunastu właścicielach drogi komuś nie będzie się chciało, wyjedzie, umrze czy z innego powodu nie odeśle pisemka.

    Jak masz kabel do pociągnięcia przez działki będące własnością gminy czy państwa - to tylko się cieszyć i termin masz realny. Inaczej nie przywiązuj się do niego za bardzo.

  14. #34

    Domyślnie

    Transformator stoi przy drodze gminnej, 40 m od "naszej" drogi. Przy naszej drodze jest 11 działek z czego 4 są zamieszkane. Transformator, skrzynki - wszystko nowe, kilkuletnie. Skąd miałem wiedzieć, że pociągniecie prądu do mojej działki będzie polegało na modernizacji złącza od samej stacji transformatorowej. Do najbliższej skrzynki mam 40m. Zgody będą potrzebne od 8 właścicieli "naszej" drogi.

    Na jesieni się wprowadzam

    Zgody sąsiadów na wejście na naszą drogę są każdorazowo odnawiane, jeśli w zeszłym roku zabudowano skrzynkę sąsiada?

    Czyli odsyłam im dwie podpisane umowy wraz z podpisanym wyliczonym kosztem przyłącza (ok 1600zł). Nie widzę żadnej faktury więc ona chyba przyjdzie osobnym listem.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 22-02-2018 o 09:44

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Na jesieni się wprowadzam

    .
    Powodzenia w poszukiwaniu agregatu

  16. #36

    Domyślnie

    Dzwoniłem. Jest to maksymalny czas wykonania przyłącza. Zmniejszenie mocy, biorę 20kW, 40A, nie spowodowałoby skrócenia prac czy podłączenia do kabla pod skrzynką sąsiada. Tyle dobrze, że kwota 18 tys zł jest po ich stronie mimo , że do transf. mam z 250m.

    Swoją drogą to dziwne. Pole zostało podzielone kilka lat temu na 11 działek i drogę dojazdową po 1/11 własności na wł. działki. Budują się domy, stawia 3 podwójne skrzynki i nie przewiduje się , że na następnych działkach też będzie prąd - trzeba kopać się raz wtóry do transformatora. Już wiem dlaczego gmina nie utwardza swojej drogi, skoro po jej północnej drodze jest z 40 działek, na których jest już z 25 domów zamieszkanych bądź w budowie. Polska paranoja.

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Powodzenia w poszukiwaniu agregatu
    Wszystko jest lepsze od tego gdzie teraz mieszkam. Po remoncie 160metrowe poddasze w 150 letniej kamienicy. Ogrzewanie gazowe gdzie rurki do grzejników biegną nieosłonięte pomiędzy warstwą ocieplenia ścianek kolankowych a dachówkami. Woda do pieca wraca zimna. ot taka mała strata na instalacji. W pazdzierniku gdy temop spadał poniżej 20 stopni zacząłem grzać i rachunek przyszedł na 1400zł... W tej chwili grzeje kilkoma grzejnikami elektrycznymi do 18 stopni w salonie i w kuchni i 21 w pokojach i płacę 600-800zł. o koszcie wynajmu lepiej nie mówić.

    A prad mam od sąsiada. Na ledy, laptopa , pranie w dobrym proszku i 20 stopniach wystarczy. Wpakuje grzejniki gazowe i będziem zimować.

  17. #37

    Domyślnie

    Ktoś się orientuje jak kształtują się obecnie ceny za prąd budowlany w Tauronie ?

    Znalazłem tylko taki wpis w artykule z przed kilku dni :

    Tauron – taryfa budowlana firmy Tauron prezentuje się dość atrakcyjnie. W ofercie całodobowej płacimy 0,3752 zł/kWh. Comiesięczna opłata handlowa wynosi w tym wypadku 22,00 zł. Opłaty Tauron w taryfie C12a wynoszą odpowiednio 0,4604 zł/kWh w godzinach szczytu oraz 0,3262 zł/kWh poza godzinami szczytu. Opłata abonamentowa również wynosi 22,00 zł miesięcznie. W ofercie operatora brakuje taryfy C12b.

    Przed moją działką znajduje się skrzynka przyłączeniowa podwójna ( sąsiad musiał taką postawić lata temu przy budowie domu) więc ...

    - Chyba nie powinno być problemu aby się wpiąć ?
    - Ile czasu może trwać wykonanie takiego przyłącza tymczasowego ?
    - Co jest do zrobienia po stronie użytkownika ?

    Dostałem też warunki na przyłącze docelowe ale termin to rok 2021 ... chciałbym zacząć wcześniej.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nerialis Zobacz post
    Ktoś się orientuje jak kształtują się obecnie ceny za prąd budowlany w Tauronie ?

    Znalazłem tylko taki wpis w artykule z przed kilku dni :

    Tauron – taryfa budowlana firmy Tauron prezentuje się dość atrakcyjnie. W ofercie całodobowej płacimy 0,3752 zł/kWh. Comiesięczna opłata handlowa wynosi w tym wypadku 22,00 zł. Opłaty Tauron w taryfie C12a wynoszą odpowiednio 0,4604 zł/kWh w godzinach szczytu oraz 0,3262 zł/kWh poza godzinami szczytu. Opłata abonamentowa również wynosi 22,00 zł miesięcznie. W ofercie operatora brakuje taryfy C12b.

    Przed moją działką znajduje się skrzynka przyłączeniowa podwójna ( sąsiad musiał taką postawić lata temu przy budowie domu) więc ...

    - Chyba nie powinno być problemu aby się wpiąć ?
    - Ile czasu może trwać wykonanie takiego przyłącza tymczasowego ?
    - Co jest do zrobienia po stronie użytkownika ?

    Dostałem też warunki na przyłącze docelowe ale termin to rok 2021 ... chciałbym zacząć wcześniej.
    co do cen to sobie zadzwoń na infolinie Taurona albo podejdź do punktu, to Ci powiedzą o cenach.
    co do przyłącza:
    1. pozwolenie na budowę (bez tego nie ma co myśleć o prądzie... )
    2. skrzynkę remontową, czyli coś gdzie będziesz mógł wpiąć wtyczkę (u mnie to było na metalowym słupku przy skrzynce z taurona). Na taką skrzynkę musi Ci dać papiery elektryk z uprawnieniami
    3. zgłaszasz do tauron ze masz zrobione przyłącze po swojej stronie i w ciągu kilku dni zakładają Ci licznik i masz prąd.

  19. #39

    Domyślnie

    Ad 1. Żeby się starać o warunki przyłączenia nie trzeba mieć przecież pozwolenia na budowę. Przy podpisywaniu umowy o przyłączenie też nie pokazujesz nigdzie PNB.
    Generalnie Tauron w małopolsce to trzeba liczyć te ich 18 miesięcy które są w umowie na przyłączenie.
    Ja już rok temu podpisałem umowę i dopiero niedawno ktoś z firmy która ma to robić dzwonił. Cały dom zbudowałem na przedłużaczu od sąsiada. Teraz mam SSZ i instalację robię w środku więc przynajmniej może dadzą mi taryfę G od razu.
    Tak jak koledzy wyżej pisali: infolinia tauron to jest nieporozumienie. Absolutnie niczego się tam nie dowiedziałem a dzwoniłem kilka razy. Już lepiej email napisać ale długo czeka się na odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 25-03-2020 o 17:55
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Ad 1. Żeby się starać o warunki przyłączenia nie trzeba mieć przecież pozwolenia na budowę. Przy podpisywaniu umowy o przyłączenie też nie pokazujesz nigdzie PNB.
    Generalnie Tauron w małopolsce to trzeba liczyć te ich 18 miesięcy które są w umowie na przyłączenie.
    Ja już rok temu podpisałem umowę i dopiero niedawno ktoś z firmy która ma to robić dzwonił. Cały dom zbudowałem na przedłużaczu od sąsiada. Teraz mam SSZ i instalację robię w środku więc przynajmniej może dadzą mi taryfę G od razu.
    Tak jak koledzy wyżej pisali: infolinia tauron to jest nieporozumienie. Absolutnie niczego się tam nie dowiedziałem a dzwoniłem kilka razy. Już lepiej email napisać ale długo czeka się na odpowiedź.
    warunki przyłączeniowe wydadzą, umowe możesz podpisać (chyba) ale co najważniejsze - licznika nie założą jak nie masz pozwolenia na budowę.
    co do przepinania taryfy G to powinieneś bez problemu dostać. U mnie było potrzebne zaświadczenie od elektryka o gotowości instalacji elektrycznej w domu, napisał to po dwóch dnia pracy u mnie
    Tauron na śląsku szybko działa, przynajmniej ja nie miałem problemów opóźnieniami. Nie to co gazownia....jedyne 1,5 roku

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony