dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wykusze(lukarny) z płaskim dachem-pokażcie ...

    Witam,

    mam prośbę do tych, którzy mają (i tych którzy wykonują), interesują mnie techniczne aspekty wykonania wykusza jak w temacie.
    Pokażcie fotki, fajnie jak by były zrobione w trakcie realizacji.
    Mamy taki projekt, ale jak patrzę na te rysunki i spadki, to widzę,że autor nie do końca wiedział co robi.

    pozdrawiam
    M.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Doświadczony dekarz będzie wiedział. Zleć wykonanie dachu profesjonalnej firmie dekarskiej a unikniesz problemów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.319

    Domyślnie

    Wykusz z dachem płaskim przy niedoświadczonych dekarzach to same problemy. Problemem dla nich jest już prawidłowe uszczelnienie komina a co dopiero lukarny z płaskim dachem na której śnieg będzie się gromadził na potęgę.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    nie no, oczywiście,że dach będzie wykonywał dekarz, wybrany z rozwagą, trochę pracowałem w branży pokryć dachowych, więc rozeznanie rynku jakieś tam mam, ale mi chodzi bardziej o konstrukcję, a ta będzie wykonywana przez ekipę od stanu surowego (jest tam dobry cieśla), a projektant narysował to ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170904_205602 (1).jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	396316   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170904_205900 (1).jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	396317  

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.319

    Domyślnie

    Konstrukcja z rysunku 2 nie pasuje do rzutu pokrycia dachowego z rysunku 1.
    Na nim są spadki 8% w stronę małego kosza.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    No właśnie, a są z jednego projektu

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Spadki można wywołać na konstrukcji zasadniczej to żaden problem. Radzę ich nie robić. Oczywiście daszek lukarny otoczony attyką. Jeden spadek w stronę dachu zasadniczego do tego izolacja nakrokwiowa. Papa podkładowa samoprzylepna, pełne deskowanie i blacha na podwójny rąbek (aluminiowa lub tytan-cynk). Spokój na długie lata. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.319

    Domyślnie

    Na przesłanym rzucie jest prosta lukarna jednospadowa ze słupami, belką nadprożową, wymianem i krokwiami więc żadnych szczególnych aspektów technicznych tu nie ma i jeśli dekarz wykona to według projektu nie patrząc na wskazówki spadków na pokryciu to będzie lepiej.

    Kol. sailor_ro mógłby podesłać fotkę bardziej obszernej części dachu gdyż owe spadki i kosz mogą być utworzone na łączeniu krokwii kulawkowych z dachem bez użycia krokwi koszowej.
    Poza tym owa lukarna może być wyjściem na balkon czego dokładnie nie widać a projekt lub sam rzut w narożniku może zawierać inne ważne szczegóły dotyczące rozwiązań więźby
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 10-09-2017 o 10:29
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony