dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Aberon - słyszał ktoś ?

    Znalazłam informację o kotłach Aberon, nie ma nic na forum więc podejrzewam e to absolutna nowość.
    Czy ktoś kto ma w miarę ogarnietą fizykę mógłby się na ich temat wypowiedzieć ?
    bo dla laika opis miodzio
    http://www.aberon.pl/

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolkak Zobacz post
    Znalazłam informację o kotłach Aberon, nie ma nic na forum więc podejrzewam e to absolutna nowość.
    Czy ktoś kto ma w miarę ogarnietą fizykę mógłby się na ich temat wypowiedzieć ?
    bo dla laika opis miodzio
    http://www.aberon.pl/
    Moze to i nowosc, ale to zwykłe kotły elektryczne z dodatkiem elektroniki sterującej. COP=1 co zresztą jest napisane w dokumentacji. Gdzie jest ten miód nie wiem, moze cena jest taka miodna ale nie wiem jaka jest faktycznie to sie nie wypowiem.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    COP=1 .
    nie ma to jak "drugie" oczy - nie doczytałam tego

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Moze to i nowosc, ale to zwykłe kotły elektryczne z dodatkiem elektroniki sterującej. COP=1 co zresztą jest napisane w dokumentacji. Gdzie jest ten miód nie wiem, moze cena jest taka miodna ale nie wiem jaka jest faktycznie to sie nie wypowiem.

    ty tojesteś specu niezły , COP jest dla klimy i pomp ciepła , a takie kotły jak ten to świetny wynalazek bo grzeje lepiej niz pompa ciepłą która ma grzałki , chyba wiesz o tym , poczytałem na stronie, całkiem ciekawe to , sam szukam jakiś rozwiazań do ogrzewania , pompa ciepła to wydatek bez zwrotny nie ekonomiczny tak naprawde, gdyby były dotacje jak w szwescji lub norwegii albo niemczech to mozna to łyknąć ale tak to wywalony pieniadz
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 12-10-2017 o 06:05 Powód: Lokowanie produktu.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DamianusD

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    1

    Domyślnie kocioł Aberon

    ["QUOTE=bob_bud_;7537010]ty tojesteś specu niezły , COP jest dla klimy i pomp ciepła , a takie kotły jak ten to świetny wynalazek bo grzeje lepiej niz pompa ciepłą która ma grzałki , chyba wiesz o tym , poczytałem na stronie, całkiem ciekawe to , sam szukam jakiś rozwiazań do ogrzewania , pompa ciepła to wydatek bez zwrotny nie ekonomiczny tak naprawde, gdyby były dotacje jak w szwescji lub norwegii albo niemczech to mozna to łyknąć ale tak to wywalony pieniadz[/QUOTE]"

    hehe bob_bud_
    bob_bud_ jest nieaktywny ,widzę że Ty jesteś jescze lepszy spec. Nie masz pojęcia o czym piszesz.Poczytaj dokładniej,kociołki Aberon,np. 2 kw,czyli najmniejszy zużywa ok 1900 kw energi na seson grzewczy,czyli ok 7 miesięcy.tym kotłem ogrzejesz pomieszczenie do 30 mkw. 1900 kw *ok 80 gr = 1520 zł (więc jaka to jest oszczędność)?. Natomiast dobra pompa cieþla która ma ten właśnie COP (o którym mowa i myslę że we dwóch nie wiecie co to jest ).
    ma 1:5. czyli 1 kw prądu zamienia na 5 kw energi cieplnej. Czyli pompa ciepła do tego samego pomiesczenia zużyje 5 razy mniej prądu!!!
    A więc 1900:5=380.czyli zużyje 380 kw energi elektrycznej,a więc 380 kw * 80gr=304 zł.
    Widzisz różnice pomiedzy kotłem Aberon a pompą ciepła? kocioł na prąd zużyje 1520 zł a pompa ciepła 304 zł !!!
    Ps. pompa ciepła ogrzewa czynnik sprężarką a nie grzałkami!!!
    Chłopie co Ty bredzisz?
    Ostatnio edytowane przez DamianusD ; 02-02-2018 o 15:02

  6. #6

    Domyślnie

    odświeżam - minęło trochę czasu.. czy są na forum użytkownicy tego kotła?
    OMEGA - "KRAJOBRAZY"
    SAS UWT

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony