dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    7

    Domyślnie brama ogrodzeniowa na pilota - czasami daje się otworzyć/zamknąć

    Witam wszystkich.

    Brama ma koło 10 lat. Na wiosnę przechodziła przegląd. Wcześniej nie było z nią problemów więc nie było potrzeby. Wymienione zostały fotokomórki i przez parę miesięcy był spokój ale znów się zaczęło - jak chce to się otworzy/zamknie. Liczyłem, że wymiana baterii w pilotach pomoże ale nic z tego. Działanie/niedziałanie jest bardzo losowe. Potrafi zadziałać z odległości 15 metrów a nie zadziałać z 50 cm.
    Dziś się otworzyła ale nie zamknęła więc zrobiłem dokładne obserwacje. Dioda na fotokomórce taj bliżej silnika miga 2-3 razy i się zapala na dłuuuużej. Później 2-3 mignięcia i znów zapala się na dłużej. Odwrotnie jest z diodą w przeciwnej fotokomórce - ta miga jak głupia.
    Parę razy zrobiłem tak, że przetarłem rosę/wodę/kurz z przeciwległej fotokomórki i pomogło. Ale dziś nic z tego. Walczyłem 10 razy.

    Czy to miganie można jakoś przełożyć na kod błędu? Ma to jakieś znaczenie, że miga 2-3 razy? Ktoś ma jakiś pomysł, jak to cholerstwo naprawić?

    pozdrawiam
    kamil

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Osobiście zaczął bym od sprawdzenia co jest przyczyną wadliwej pracy bramy. Odłącz fotokomórki i sprawdź jak działa brama (uwaga - samo odłączenie często nie wystarczy, trzeba odpowiednio skonfigurować sam napęd aby pracował w opcji bez zabezpieczeń). Jeżeli będzie działała poprawnie, w fotokomórkach szukał bym przyczyny. Natomiast jeżeli pomimo ich odłączenia dalej będzie fiksować, trzeba szukać gdzie indziej. Może szwankuje radio ? Masz wyzwalanie zamykania przyciskiem na kablu ?

    Napisz jeszcze co to za napęd.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam

    Mój napęd to Nice Robus RBA2/A. Na zdjęciach są jeszcze inne cyferki
    Rozkręciłem obudowę przy częściowo otwartej bramie i udało mi się ją pilotem otworzyć całkowicie i przestało działać. Naciskanie Open/Close nic nie daje. Może ja naciskać nie umiem? Może to trzeba przez ileś sekund przytrzymać?
    Na zdjęciu widać diody od L1 do L6. Cyklicznie powtarza się coś takiego: migają dwie pierwsze, zapalają się wszystkie, gasną i ponownie miganie.
    Tyle zdiagnozowałem. Czy Open/Close powinno bez problemu otwierać? Czy trzeba odłączyć fotokomórki, żeby przyciski działały?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170909_134004.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	396372
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	396374
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	73,6 KB
ID:	396375
    Ostatnio edytowane przez kmaj ; 11-09-2017 o 12:39

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wczoraj zostawiłem bramę w trybie ręcznego otwierania.
    Dziś przestawiłem tryb na pilota i ponownie zaglądnąłem do wnętrza bramy i diody L1-L6 nie świeciły się. Otwieranie/zamykanie bramy działało zarówno pilotem jak i przyciskami Open/Close.
    Ło co chodzi?

  5. #5

    Domyślnie

    Czy poradziłeś sobie z tym problemem? Mam identyczny problem z nice robią 350

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony