dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 25
Pokaż wyniki od 481 do 488 z 488
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

Domyślnie

Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Spod jednostki mam kranik na wodę. Wybrałem montaż z boku, można było z tyłu i z dołu pośrodku, odprowadze ją sobie dalej.
    W pierwszej klimie szybko ten kranik zdemontowałem. Właśnie tam zamarzało i zatykało się - i woda po odszronieniu nie spływała, tylko zarastała tackę.
    Jak masz zapas rur, dołóż tam jakieś "nogi". Inny sposób, to zrobienie fundamentu w dwóch częściach - a pomiędzy dziura na lód.

Domyślnie

Jakie nogi mam dołożyć i jaki fundament na dwóch stopach, skoro urządzenie jest już podpięte do budynku i przytwierdzone do fundamentu.

Przyjechał Krakowski z GHS i kazał zrobić fundament. Lałem, lałem i wylałem taki kloc. Trochę nie pomyślałem a wytycznych nie dostałem. Założyłem że na to pójdzie stelaż, nóżki ale mieli tylko to co w opakowaniu.

Można chyba wymagać od sprzedawcy i montazysty aby zrobili poprawnie. A nie to Polska, sorry..

Tak czy siak telefonu nie odbiera pewnie szafy hydraulicznej nie ma i tak kolejny temat leży.

Elewaciarz P. Grzegorz Pawlik także nie odbiera. Miał malować kolejna ścianę(jedna już malował), tym razem wejściową, ale pewnie tym razem gwarancji Knauf nie uznał i farby na elewacje mu nie dał. Pewnie powiedzieli że ma się nauczyć kłaść tynk aby plam nie bylo. I tak pozostanę z plamami, o mniejszych problemach które jeszcze pozostały, jak odchodzące listwy przyokienne , już nie wspomnę... Kolejna najdroższa oferta jaką miałem , piszę do do tych co pewnie napiszą że zaoszczędziłem.

Eh w tym kraju to już ostatni dom jaki buduje. Tam żona mi tak powiedziała.

Domyślnie

Pompa się nie martwię bo pewnie za chwilę mi ją ukradną.. Jest jakiś sposób żeby to zabezpieczyc?. Prąd 400v, karabinek automatyczny, pole minowe?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar fotohobby
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

Domyślnie

Mam to samo odczucie związane z panelamiPV na gruncie
    No, ale ja mam psa, a teraz będę montował kamery monitoringu

Co do fachowości instalatorów- panele montowalo mi dwóch młodych gości- jeden na gruncie drugi na dachu.
    Poszło szybko i sprawnie. Póżniej przeszli do pom technicznego - jeden wpinał się do instalacji, drugi montował falownik.
    Powiesił go na ścianie tak, że pomiędzy jego górną krawędzià, a sufitem zostało 8cm wolnej przestrzeni.
    A powinno być 20.
    Gdybym w porę nie spojrzał do PDFa, mógłbym mieć spory problem z wyegzekwowaniem gwarancji...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Domyślnie

Ja dostałem stos ang jez. instrukcji. Widzę że ma być min 30 od ściany a jest z 60cm i 10cm nad fundamentem. To chyba załatwiają te gumowe klocki, stopki.

Na heavy snów powinien stać wyższej i pod daszkiem.
    Nic to . Będę stawiał.

Domyślnie

Po suficie biorę się za ściany. Nie mam czasu, sił i środków kłaść wszędzie gładzie. To pewnie z 400m2. Też te ściany tego nie potrzebują. No może poza jakimiś 15 %. Reszta ma sporadyczne "zmechacenia", rysy itp. Myślałem żeby je wypełnić masą szpachlową finiszową. Ot przelecieć ściany tak aby wypełnic te rysy, przeszlifować i kłaść farbę podkładowa i 2x właściwą. Nie oczekuje cudów pod halogenem. Muszę to przetestować.

Domyślnie

Mnie dziwi się że wymaga się od klienta aby wykonał fundament. Może jeszcze aby zrobił otwory w ścianach ??
    Montażysta powinien najpierw przyjechać , zobaczyć co będzie potrzebne i to zamówić.
    Jak jest kostka to tylko stelaż starczy , no chyba że wersja "ekonomiczna" i same bloczki betonowe.
    Jak jest sam grunt to wtedy bloczki. Ale to uważam że powinien dostarczyć już wykonawca. Naprawdę chyba 2-4 bloczki to nie jakieś "extremum"

Jak dla mnie wykonawca idiota , bo jak inaczej nazwać osobę która montuje pompę prawie na wysokości gruntu ???
    Tak zamontowane pompa jest mocno narażona na "warunki atmosferyczne" a w zimę może po prostu zamarznąć ...
    Inna rzecz że zwierze może uszkodzić (kot/pies) obsikać" albo uszkodzić ..

Powinno sie montawać tak aby ograniczyć do minimum możliwość uszkodzenia ...

U mnie był fachowiec , przyjechał , zaproponował montaż na ramie i tak zamontował ...

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r_pompa_ciepla_lg_9kw_host_5a09ea038fa6b.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	38,8 KB
ID:	437011
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej - 4 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Domyślnie

Muszę zamówić parapety. 5 sztuk do tych moich małych okien i jedną sztukę do okna balkonowego nad schodami.

Ile wypuścić parapety poza ścianę, 2, 3cm?

I najważniejsze pytanie, może ktoś zamawiał. Na ciepłym parapecie mam szczelinę pod oknem ok 32mm. Kupić parapet 30mm czy jednak 25mm i dać sobie miejsce na piankę. Już widzę że tynk na krawędzi ciepłego parapetu poszedł złe 2mm do góry. Pewnie musiałbym szlifować.
    Chyba zamówię parapety antracyt z płyty MDF z fazowaniem modern.

Strona 25 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia