dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 26
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 515
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Kod pocztowy
    43-436

Domyślnie

Witaj, wstaw sobie jeszcze jakieś meble najlepiej w programie sweet home 3d bo niby salon z jadalnią duże ale gdzie dasz sobie szafki z TV? Mnie się ten układ nie podoba i uważam ze jak na ten metraż to można byłoby lepiej to zrobić. Na piętrze hol 19m2???? Jaki strop planujesz? Monolit nad parterem a co nad piętrem? Wiązary (chyba byłyby najlepsze)?

Domyślnie

To jest bardziej przemyślane niż myślisz. Tv będzie pomiędzy wąskimi oknami, a na górze jest pokój ze stanowiskami komp i tv, ponad 10metrowy, więc korytarza będzie mniej niż 9m. Zresztą troszkę w innym kształcie niż na załączonych rys, Na zamianie wc i "kotłowni" zyskam fajną ścianę. Wszędzie będą rosły regały z książkami - to będzie większośc moich mebli. :Strop na razie jest gęstożebrowy ale chodzi mi po głowie monolit bo obniżył by mi wys stopnia. Dach z wiązarów - sufit podwieszany.
    Jeśli uda mi się zwerbować polecanego KB z wątku o płytach fund. to pomyślimy o zamianie stropów. Może będzie lepszy od polecanego projektanta z tego samego wątku
    Dziennik budowy W budowie...
    Dom na szkodach górniczych. Płyta fundamentowa. Typowa piętrowa stodoła, w miarę energooszczędna.

Kod pocztowy
    43-436

Domyślnie

No tak, tv między oknami ma dobre miejsce, potem rogóweczka i stół jadalniany. Przenosząc kotłownię do łazienki wejście do niej zrobisz od strony wiatrołapu? Pisałeś że do ogrzewania rozważasz gaz więc nie wiem czy w tym przypadku kotłownia może być w takim miejscu. Jakoś rurę na zewnątrz trzeba wyprowadzić, no chyba ze w pionie do góry ale wtedy bedzie dziurawienie dachu którego chciałeś uniknąć (ja też nie będę dziurawić dachu). WC w miejscu kotłowni jest lepszym rozwiązaniem ale i tak będzie to mało komfortowa sytuacja. Niestety nic lepszego się tu nie wymyśli ale tragedii nie ma.
    Szerokość domku to 6,6m od środka więc duża rozpiętość stropu. Dodatkowo będzie szła na niej działówka więc pod nią pewnie będzie musiał iść jakiś podciąg. Tych podciągów będzie sporo więc robocizna też nie będzie tania. Nie wrzuciłeś bardziej szczegółowego piętra stąd nie wiedziałem co planujesz. Swoja drogą z jakim cudem jeden pokój ma 15m2 a drugi (sąsiedni) ma 20m2? Szerokości i długość mają te same, a jeden z nich ma tylko wnękę na szafę która raczej nie ma 5m2. Liczyłeś już sobie OZC do projektu? Jaki wynik wychodzi?

Domyślnie

Nie będzie żadnych podciągów. Strop gęstożebrowy oprę na ścianach nośnych okalających schody. Rozpiętość zmniejsza niż pierwotnie to miało być bo po 5,7 średnio. Łazienka będzie dostępna z salonu, z drzwiami obok drzwi do wiatrołapu.
    Kotłownia pod schodami będzie dostępna z wiatrołapu.Będę grzał bufor około 650-700 litrowy. podłogówka 100%. U góry pokoje mają po około 15-16m2.

OCZ chyba nie będę liczył choć wstępnie jestem już umówiony z wiadomo kim. Co mi to da? Dom jaki jest widać. Prosty do ogrzania. Ściana bez okien to mniej więcej kierunek północ-północny zachód. Podłoga ma łącznie 25cm styro, Na dach wrzuce ze 40cm wełny (celulozy), Okna będą miały 06-0.7 W/m2K, większość to fixy, ciepły montaż, ciepłe parapety i 2cm XPS wklejone w otwory. na ściany dam 22cm grafitu, zastanawiam sie nad 25cm. Nic więcej nie dołożę. To musi zagrać.

Jak się okaże, że wypociny mojego projektanta są kiepskie to zlece na szybko komplet, OCZ podłogówkę i wentylacje. A jak nie to podłogówkę zrobię co 15cm w pokojach i 10 w łazienkach, wraz z wentylacją poszukam pomocy w odpowiednich wątkach.

Dogadany już jestem z producentem bufora. Wewnątrz będzie w górnej części wężownica CWU z miedzi. Szukam kogoś kto zrobi mi zestawienie potrzebnych cześć. Jaki grzałki z allegro, pompa rozdzielacze do podłogówki i pompa z czasowym wyłącznikiem do recyrkulacji. Sterownik pogodowy.może ktoś w wątku o buforach sie zlituje. Nie ma tu żadnej fanaberii dla znającego sie w temacie.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 30-01-2018 o 19:38
    Dom na szkodach górniczych. Płyta fundamentowa. Typowa piętrowa stodoła, w miarę energooszczędna.

Kod pocztowy
    43-436

Domyślnie

Jak już tyle FIXów planujesz to może pomyśl o montażu samych pakietów w ramce z XPSa, wtedy będziesz miał więcej światła. OZC zawsze warto zrobić a 300-400zł to nie majątek. Przy okazji będziesz wiedział jak energetycznie wygląda domek.
    Nie wiem przypadkiem czy belki stropowe nie będą musiały iść między najdłuższymi ścianami czyli na 6,6m bo trzeba to razem spiąć. Temu właśnie myślałem o podciągu. Na pewno monolit by to lepiej spiął.

Domyślnie

Wokół wiatrołapu i klatki schod, mam teraz z dwóch stron 18cm ścianę nośną. Stąd mój pomysł aby jednak rzucić belki w poprzek, rozpiętość po ok 5.7m. Oparłbym belki bezpośrednio na silce (widziałem takie rozwiązanie w ich bibli) z trójkątnym wieńcem. Zyskałbym kolejne centymetry względem kształtek bądź deskowania pod belki stropu.
    Też myślałem nad monolitem choć mój "projektant" mówi, że płyta będzie gruba i pójdę z torbami i z czasem. Tak sobie to policzyłem to wcale drożej monolit nie wyjdzie a zyskałbym kolejne 10-8cm względem terivy na wysokości schodów i samego stopnia. Czasowo także myślę, że po 2 tyg miożna już coś działać na piętrze, nie rozbierając podpór oczywiście. Jak zatrudnie na KB projektanta z pp konstr to z nim o tym i kilku innych rzeczach pogadam
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 31-01-2018 o 23:14

Domyślnie

Właśnie wstrzymali mi zgłoszenie budowy. Brakuje zaświadczenia o odrolnieniu, projektu szamba i badań geologicznych (od których skutecznie odwodził mnie mój "projektant") Zaświadczenie załatwiam w poniedziałek, zrobią do piątku, a geolog wyrobi sie na czwartek.
    Ale dogadałem dziś ekipę do SSO! Wchodzimy za kilka dni na wykop.

Myślałem, że nie znajdę nikogo rozsądnego praktycznie z marszu a tu proszę. W dniu dzisiejszym o moje SSO "biło" się 5 ekip. Wszystko w odpowiedzi na moje zapytania na popularnym ogłoszeniowym portalu zwanym kiedyś T....ca.
    Dwa zlecenia, które zamieściłem na O..rii i O....eo nie przyniosły spodziewanych efektów. Otrzymałem kilka ofert od dużych podmiotów budujących "pod klucz". Ceny niestety mają za wysokie.

Domyślnie

Bałwan ze mnie. Zapomniałem o warunkach z Tauronu. Nic to, robią ponoć od ręki.

Ale jest news, jest news.... ponoć w mojej okolicy jest taryfa G12w choć na stronie piszą,że jest niedostępna.

Tymczasem uzupełniam braki w zgłoszeniu budowy i hamuję wykonawcę, który już mi każe zamiawiać stal, silkę itd a sam stoi i bez mała kopie wykop.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 05-02-2018 o 17:30

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    J&D

Kod pocztowy
    42-680

Domyślnie

Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Bałwan ze mnie. Zapomniałem o warunkach z Tauronu. Nic to, robią ponoć od ręki.

Ale jest news, jest news.... ponoć w mojej okolicy jest taryfa G12w choć na stronie piszą,że jest niedostępna.

Tymczasem uzupełniam braki w zgłoszeniu budowy i hamuję wykonawcę, który już mi każe zamiawiać stal, silkę itd a sam stoi i bez mała kopie wykop.
    Zamawiaj materiał jak najszybciej gdyż jeden z zakładów produkcyjnych slkę robi w tym roku od kwietnia przerwę na rozbudowę zakładu.

Domyślnie

Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Zamawiaj materiał jak najszybciej gdyż jeden z zakładów produkcyjnych slkę robi w tym roku od kwietnia przerwę na rozbudowę zakładu.
    Miałeś rację. Przed chwilą dostałem wiadomość o braku dostępności i podwyżce.

Może z Grupy Silikaty uda się coś wyżebrać. Jacyś inni producenci?
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 23-02-2018 o 13:35

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail

Domyślnie

Witam po sąsiedzku
    Też mam ten sam problem co u Ciebie czyli silikaty
    Na co się finalnie zdecydowałeś ?
    Podwyżka na Silke jest od 1 marca wiec jak już to do środy zamawiaj - jak potrzebujesz info gdzie najtaniej to pisz na PW

ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

Kod pocztowy
    43-178

Domyślnie

Też witam po sąsiedzku. Jak budowa w okolicy hotelu i cukierni to będę obserwował. Projektant, kierownik z rudy śl., jest spoko ale ni mo czasu pewnie hehe.
    Ps. Jakbyś ozc chciał to mogę coś policzyć...

Domyślnie

Już nie patrzę na cenę a szukam jakiejkolwiek "pełnej" 18ki na środek marca,

Domyślnie

Pomyśl nad tym monolitem. Pewnie projektantowi nie chce się / nie umie policzyć i dlatego Cię odwodzi od tego pomysłu. A wcale nie jest drożej lub niewiele drożej.
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,51 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh = 647 zł

Domyślnie

Cytat Napisał kerad85 Zobacz post
    Pomyśl nad tym monolitem. Pewnie projektantowi nie chce się / nie umie policzyć i dlatego Cię odwodzi od tego pomysłu. A wcale nie jest drożej lub niewiele drożej.
    Rozmawiałem z wykonawcą. Jeśli będę chciał to oczywiście wykona taki strop ale musze sie liczyc z kolejnym 1-2 tyg. na jego wykonanie. koszty robocizny też wzrosną. Czasowo jestem ciągle pod kreską więc chyba dam sobie spokój.

Jak ci sie sprawuje Aeris? Myślę o takim samym. Widziałem go w zeszłym tyg. w mega wypasionym domu, wielkiego projektanta, pod Gliwicami. Jak nim sterujesz? Można bezstopniowo czy tylko 3 biegami?

Dziś wytyczaliśmy budynek. 4 godziny, z czego ponad 2 to mordęga ze zmarzliną. Przez ten mróz jestem do tyłu o 3 tyg. Kaparkowy wjeżdża dopiero w poniedziałek, a idą deszcze.

Szukam branżowców. na początek elektryka - muszę na początek skonsultować uziom otokowy, umiejscowienie uziemienia w domu itp. No i całej reszty: instalatora wod.kan., Co i CWU tynkarzy, posadzkarzy...
    Ciągle nie mam zamówionych silikatów. Niezły burdel się zrobił z tym materiałem na rynku.

A zarys domu wygląda jakbym garaż jednostanowiskowy stawiał.. Tyle kasy a tego domu jest 5 moich kroków na 10 (200cm wzrostu )
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 13-03-2018 o 22:51

Domyślnie

Wreszcie ruszyliśmy., kolejny poślizg przez mrozy a tu lanie w tym tyg. chyba zagrożone przez kolejny mróz od soboty do środy co najmniej. W dzien min do -4 stopni ale w nocy temp ma spaść poniżej -8.
    W poniedziałek przyjechały 3 wanny z pospółką i utknęły w połowie drogi. Próbowaliśmy działką sąsiada - to samo. Efekt to zniszczona droga i 2 dziaki sąsiadów. jak na poligonie. Na końcu ja utknąłem Fabią. Kaparkowy pomógł. Gleba puszcza soki po takim mrozie.

Ostatnio edytowane przez pandzik ; 13-03-2018 o 22:55

Domyślnie

Budowa idzie jak po grudzie. Pogoda nie rozpieszcza, a wykonawca ma nawet problemy z odróżnieniem osi od krawędzi ściany. Z tego powodu ciągle sztukuje styrodur i pręty. Robią we dwóch a miało być ich 3. Referencje miał dobre, wykonanie widziałem. Zobaczymy jak będzie ze ścianami.
    Dzisiaj mi odmówiono betonu na piątek. Na szczęście podzwoniłem i rzutem na taśmę znalazłem dostawcę razem z robotnikiem do obsługi łaty wibracyjnej. W piątek lejemy 25m3 B25. 500zł taniej niż przez pośrednika , który się nie wywiązał.

A u mnie wszyscy w domu z temperaturą i zapaleniem gardła. Masakra. Gdzie ta wiosna?

W piątek udało sie skończyć płytę i ja zalać. Tłusta parówa...

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180330_102932.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	103,2 KB
ID:	410265

Nazwa:	IMG_20180330_141545.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	410266

Nazwa:	IMG_20180330_151851.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	72,9 KB
ID:	410267

Jak edytować nazwę tematu? Chce usunąć gaz.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 30-03-2018 o 23:06

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy

Domyślnie

Gratulacje Płyty Fundamentowej ... czas na "niech się mury pną do góry!".
    Co spowodowało zmianę decyzji dotyczącej źródła ciepła? Czym będziesz finalnie ogrzewał? PC?

Domyślnie

Nie dziękuję Sąsiedzie

Jak każdy porządny obywatel z rurką gazu w granicy chciałem grzać tym paliwem. Forum Muratora spowodowało zmianę koncepcji - grzeję prądem... prądem wodę a dalej już w podłogówkę. Bufor będzie 400L do CWU 200L bojler.

Fajną masz swoją budowe, @Regius. Gratuluję

Opaskę z uziomem i drenażem zrobię po dachu. Wtedy też pewnie nie zapomnę o rynnach pod opaską
    Miałem te same dystanse pod zbrojenie i te same problemy. Praktycznie całe górne zbrojenie - w sensie podniesienia górnej siatki, dodania odpowiednich prętów, kobyłek, połączenia z wieńcami - wszystko to wykonał pomocnik szefa warzący z 50kg.

Ciekawa rzecz z moim prądem. Pisałem, że podłączają mnie do nowego transformatora, a nie do sąsiada, przez co będzie to trwało o jedną WZ dłużej. Okazuje się, że dobrze. Sąsiad budował 2 lata temu i jest podłączony z kolejnymi sąsiadami (na razie mam 3 przy naszej drodze wewnętrznej) do starej nitki Paniówkowej, Która często nie wydala. Mnie poodłączają do nowego trafo, który zasilanie ma pociągnięte gdzieś z Paniów (Paniowy). Ponoć awarii na nim brak. Jedna dobra wiadomość.

Faktycznie nw tej chwili jedynie podlewam.

Nazwa:	IMG_20180331_190750.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	410303

Domyślnie

Czy ktos sie orientuje czym opryskac te moją łąkę na działce, aby ograniczyc wzrost roslinnosci?

Strona 2 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia