dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 303
  1. #1

    Domyślnie energooszczędny dom piętrowy na płycie. Z reku i wodną podłogówką i buforem

    To jedziemy.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 04-06-2020 o 20:04

  2. #2

    Domyślnie

    Jak postępy ?
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    do przodu
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 04-06-2020 o 20:05

  4. #4

    Domyślnie

    Cześć pandzik
    Wpadłam na Ciebie, gdzieś u forumowych znajomych to zaglądam.
    I już na wstępie mam nerwa, jak czytam o wodzie . U nas było podobnie. Walczyliśmy o podłączenie się do wodociągów 2 lata. Wtopiliśmy 4 tyś. zł. na projekty i inne pierdoły (część oddali nam właściciele sąsiednich działek) i w końcu wycofaliśmy się z tego chorego układu. Kazali nam na własny koszt wybudować wodociąg, później przysłali pismo, że mamy jeszcze dobudować łącznik, poza naszą działką, który połączy naszą nitkę wychodzącą z głównej ulicy, z kolejną ulicą. No jakiś kosmos. Cała inwestycja opiewała na kwotę 50 tyś. początkowo, później 70 tyś (bo wprowadzili rury żeliwne zamiast PVC).
    Po wielkich negocjacjach wodociągi zgodziły się oddać część kosztów - ok. 4,5 tyś. To wszystko dotyczyło inwestycji dla 4 działek. Za zrobienie przyłącza tylko do naszej działki mieliśmy ponieść koszt ok 30 tyś. zł.
    Olaliśmy to wszystko i mamy studnię, na gotowo z podłączeniem do domu za ok. 15 tyś. Woda dobra, nie wymaga uzdatniania, także szczęście w nieszczęściu, że tak to wszystko wyszło.
    Także, gdyby u Ciebie też tak kombinowali, to daj sobie spokój z wodociągami i wierć studnię. Szkoda kasy, czasu i zachodu.
    Teraz przynajmniej, nie będę musiała wody za bardzo oszczędzać

    No... a poza tym ładna działka, czekam na projekt no i trzymam kciuki za udany start

    Pozdrawiam
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Witam sąsiada.
    Fajnie położona działka. Mam nadzieję, że pobliskie imprezy okolicznościowe nie będą się wdawały we znaki.
    Będę śledził postępy przez "internety" oraz w realu jadąc z pracy na swoją budowę

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wc z widokiem na salon?

    Ja mam dom z silikatów bez wełny. Co to za architekt?

  7. #7

    Domyślnie

    Bedzie OK
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 21-12-2023 o 20:52

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to wc to jeden z największych błędów projektowych. Żaden gość nie będzie się w nim czuł swobodnie.
    W salonie będzie słychać pierdzenie czy chlupniecie dwójeczki.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    to wc to jeden z największych błędów projektowych. Żaden gość nie będzie się w nim czuł swobodnie.
    W salonie będzie słychać pierdzenie czy chlupniecie dwójeczki.

    Jesteś boska
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  10. #10

    Domyślnie

    Ale tak właśnie będzie

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    to wc to jeden z największych błędów projektowych. Żaden gość nie będzie się w nim czuł swobodnie.
    W salonie będzie słychać pierdzenie czy chlupniecie dwójeczki.
    Przemyślcie to zoną jeszcze raz. Elfir ma 100% racji. Ja bym nawet jedyneczkę trzymała do domu w takim układzie Chyba, że nie lubicie gości i chcecie, żeby nie siedzieli u Was dłużej niż dwie godziny

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Witaj, wstaw sobie jeszcze jakieś meble najlepiej w programie sweet home 3d bo niby salon z jadalnią duże ale gdzie dasz sobie szafki z TV? Mnie się ten układ nie podoba i uważam ze jak na ten metraż to można byłoby lepiej to zrobić. Na piętrze hol 19m2???? Jaki strop planujesz? Monolit nad parterem a co nad piętrem? Wiązary (chyba byłyby najlepsze)?

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    No tak, tv między oknami ma dobre miejsce, potem rogóweczka i stół jadalniany. Przenosząc kotłownię do łazienki wejście do niej zrobisz od strony wiatrołapu? Pisałeś że do ogrzewania rozważasz gaz więc nie wiem czy w tym przypadku kotłownia może być w takim miejscu. Jakoś rurę na zewnątrz trzeba wyprowadzić, no chyba ze w pionie do góry ale wtedy bedzie dziurawienie dachu którego chciałeś uniknąć (ja też nie będę dziurawić dachu). WC w miejscu kotłowni jest lepszym rozwiązaniem ale i tak będzie to mało komfortowa sytuacja. Niestety nic lepszego się tu nie wymyśli ale tragedii nie ma.
    Szerokość domku to 6,6m od środka więc duża rozpiętość stropu. Dodatkowo będzie szła na niej działówka więc pod nią pewnie będzie musiał iść jakiś podciąg. Tych podciągów będzie sporo więc robocizna też nie będzie tania. Nie wrzuciłeś bardziej szczegółowego piętra stąd nie wiedziałem co planujesz. Swoja drogą z jakim cudem jeden pokój ma 15m2 a drugi (sąsiedni) ma 20m2? Szerokości i długość mają te same, a jeden z nich ma tylko wnękę na szafę która raczej nie ma 5m2. Liczyłeś już sobie OZC do projektu? Jaki wynik wychodzi?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jak już tyle FIXów planujesz to może pomyśl o montażu samych pakietów w ramce z XPSa, wtedy będziesz miał więcej światła. OZC zawsze warto zrobić a 300-400zł to nie majątek. Przy okazji będziesz wiedział jak energetycznie wygląda domek.
    Nie wiem przypadkiem czy belki stropowe nie będą musiały iść między najdłuższymi ścianami czyli na 6,6m bo trzeba to razem spiąć. Temu właśnie myślałem o podciągu. Na pewno monolit by to lepiej spiął.

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Bałwan ze mnie. Zapomniałem o warunkach z Tauronu. Nic to, robią ponoć od ręki.

    Ale jest news, jest news.... ponoć w mojej okolicy jest taryfa G12w choć na stronie piszą,że jest niedostępna.

    Tymczasem uzupełniam braki w zgłoszeniu budowy i hamuję wykonawcę, który już mi każe zamiawiać stal, silkę itd a sam stoi i bez mała kopie wykop.
    Zamawiaj materiał jak najszybciej gdyż jeden z zakładów produkcyjnych slkę robi w tym roku od kwietnia przerwę na rozbudowę zakładu.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Witam po sąsiedzku
    Też mam ten sam problem co u Ciebie czyli silikaty
    Na co się finalnie zdecydowałeś ?
    Podwyżka na Silke jest od 1 marca wiec jak już to do środy zamawiaj - jak potrzebujesz info gdzie najtaniej to pisz na PW

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Też witam po sąsiedzku. Jak budowa w okolicy hotelu i cukierni to będę obserwował. Projektant, kierownik z rudy śl., jest spoko ale ni mo czasu pewnie hehe.
    Ps. Jakbyś ozc chciał to mogę coś policzyć...

  18. #18

    Domyślnie

    Już nie patrzę na cenę a szukam jakiejkolwiek "pełnej" 18ki na środek marca,

  19. #19

    Domyślnie

    Pomyśl nad tym monolitem. Pewnie projektantowi nie chce się / nie umie policzyć i dlatego Cię odwodzi od tego pomysłu. A wcale nie jest drożej lub niewiele drożej.
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Gratulacje Płyty Fundamentowej ... czas na "niech się mury pną do góry!".
    Co spowodowało zmianę decyzji dotyczącej źródła ciepła? Czym będziesz finalnie ogrzewał? PC?

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony