dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 16
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 303
  1. #221

    Domyślnie

    Aha

    Tymczasem pod nieobecnosc tynkarzy zlecilem wykonanie otworow na rury górnego rozdzielacza.

    Strop Vector

  2. #222
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Jak postępy? Styro poukładany (coś czuję, że pewnie wylewki już zrobione)?
    Widzę, że korzystałeś z systemu PE-flex przy instalacji wentylacji. Co zdecydowało o wyborze właśnie tego systemu (a nie np. greenflex, czy smart-flex)?
    Czy po wykonaniu tynków miałeś w pomieszczeniach pogłos / echo? Pytam bo mnie straszny pogłos się zrobił (zastanawiam się, czy to przez silikaty).

  3. #223
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Znam to uczucie Nam ukradli niwelator taki z prawdziwego zdarzenia, zbiornik na deszczówkę, poziomicę, kilka młotków, piłę do styropianu i wiele innych pomniejszych rzeczy. Kwotowo to zapewne mniej i w naszym wypadku rzeczy ginęły dziwnym trafem po kolejnych ekipach budowlanych. U Ciebie rozumiem włamanie? Zgłoś na policję. Wiem, że to przeważnie nigdy nic nie daje, ale może a nóż się uda? W naszym przypadku po zgłoszeniu na policję cudownym trafem odnalazł się zbiornik na deszczówkę.

  4. #224
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    pandzik - alarm z powiadamianiem na telefon by Ci się przydał bo coraz cenniejsze rzeczy będziesz miał w domu wraz z postępem budowy i ewentualne straty coraz większe ... daleko od miejsca budowy mieszkasz ? zdążysz szybko dojechać w przypadku sygnału o włamaniu ? bo jeśli nie, to może warto rozważyć umowę z jakąś działającą na terenie firmą ochroniarską która szybko podjedzie w razie W ?

  5. #225
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Okradli mnie. Sterownia oczyszczalni, rower, elektronarzedzia, nawet wąż na wózku... To tak na poczatek...

    Moze sie odezwa?
    Żeby im te witki co sięgają po cudzą własność odpadły.
    Mam nadzieję, że straty nie są bardzo duże.

  6. #226
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że ich znajdą. Najgorsze jest to, że nie dość że Cię okradli, to jeszcze narobili szkód.

    Widzę, że prace nabierają tempa. Z innych Twoich postów na forum zauważyłem, że bierzesz materiały na elewację od Fightera, a przynajmniej styropian. Czy materiał miałeś zamawiany na przyszłego wykonawcę? Pytam, ponieważ chcę samemu ocieplić dom, ale z drugiej strony, zastanawiam się, czy jeśli zatrudniłbym ekipę, to czy zyskałbym 15% VATu na materiałach i suma sumarum całkowity koszt w porównaniu z "samorobieniem" nie wyszedłby podobnie.

  7. #227

    Domyślnie

    Jak liczyłem z rok temu to na styro 25cm i systemie caparola, na vacie byłbym do przodu poniżej 15zł/m2. Znajdziesz za tyle ekipę?

  8. #228
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    No właśnie muszę się zorientować w cenach. Na razie w grę wchodzi tylko samo przyklejenie styropianu + warstwa zbrojąca (ze względów finansowych). Zakładałem do tej pory, że sama robocizna za taki zakres prac może wynieść około 40 pln/m2, ale muszę to zweryfikować. Różnica w VAT na materiałach to około 10 PLN/m2 (250 m2 elewacji). Tylko nie wiem, czy to nie jest tak, że wykonawca bierze sobie dodatkową marżę za zakup styropianu (nawet jeśli inwestor wszystko załatwi).

  9. #229

    Domyślnie

    Zależy od wykonawcy. Ale taki co weźmie to na siebie musi Ci potem wystawić fakturę za całość. A wiesz jak jest w budowlance Za 40zł netto styro + siatka + klej może znajdziesz. Nie wiem jakie tam u Was ceny.

  10. #230

    Domyślnie

    Zobaczysz co się będzie działo za 10 czy 14 dni jak tą folię zdejmiesz

  11. #231

    Domyślnie

    A czego mogę oczekiwać?

  12. #232

    Domyślnie

    Ogromnej ilości wilgoci. U mnie po zdjęciu folii podniosła się do ~90%, a zalecenie było aby jeszcze 2 tyg. po zdjęciu folii nie wietrzyć. Niezła sauna była.

  13. #233

    Domyślnie

    11 też powinno być ok. A wygrzewać będziesz?

  14. #234
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pandzik, a co tam masz poniżej pierwszego rzędu szarego styro?
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  15. #235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Czołem Co za kleje i tynk będziesz dawał ?

  16. #236

    Domyślnie

    Wszystko idzie na Knaufie.

  17. #237
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie


    Rzeczywiście się dzieje, muszę w najbliższym czasie przejechać się przez Paniówki, żeby troszkę podpatrzeć co się u Ciebie dzieje. Robota wygląda naprawdę super.
    Możesz zdradzić ile kosztuje Cię m2 wykonania izolacji / elewacji?

  18. #238
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki za info o cenie.
    Buduję w Paniowach, tylko troszkę dalej niż za lasem, bliżej granicy z dzielnicą Mokre.

  19. #239
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Muszę przyznać, że ciekawie prezentuje się Twój dom od strony pewnej restauracji i hotelu (których nazwy tutaj nie podam).
    Widziałem, że wczoraj jeszcze rusztowania stały od strony lasu, ale wygląda, że chyba roboty elewacyjne mają się ku końcowi (no i u Twojego sąsiada też już elewacja zaczyna się dziać).

  20. #240
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie wiem w jaki system oświetlenia pójść na piętrze, w suficie GK. Czy tradycyjnie w jakies lampy okrągłe LED, czy w ledy ale w taśmach. To drugie rozwiązanie w przypadku natynkowych kloszy eliminuje problem z wsypującym sie granulatem celulozy w przypadku demontażu... Eh problemy.
    Na oczka w suficie GK od góry nałóż najtańszą doniczkę i uszczelnij - przy demontażu będziesz miał spokój

Strona 12 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony