dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 16
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 303
  1. #261

    Domyślnie

    Masz rację, szkoda kanałów i filtrów, więc pewnie też później go uruchomimy. Dziękuję.

  2. #262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    W sumie to zastanawiam się, kiedy jest najlepszy moment na uruchomienie rekuperatora, może powiesz jak było u Ciebie?
    Jak najszybciej. Bez tego tynki, wylewki, farby schną dużo dłużej. Na czas pylenia można wyłączać - ale lepiej założyć filtry do anemostatów wywiewnych albo olać.

  3. #263

    Domyślnie

    Dzięki Pandzik, możesz jeszcze powiedzieć czy ściany i posadzkę gruntowałeś czy od razu kleiłeś płytki, bo mój wykonawca twierdzi, że nie ma takiej potrzeby i jeszcze chciałam zapytać czy na stropie przed wdmuchaniem celulozy, rozkładałeś jakąś folię?

  4. #264

    Domyślnie

    Przepraszam, ale nie zrozumiałam jeśli chodzi o tą folię. Masz jakieś zdjęcia? My mamy lany strop, rozkładamy legary, sypiemy celulozę i przykręcamy OSB, ale nie bardzo wiem czy kłaść folię na strop i zasypywać celulozą czy sobie tą folię darować.
    Powiedz, co to za taśma, którą dawałeś w naroża?

  5. #265

    Domyślnie

    Ok, dziękuję.

  6. #266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Macie jakieś typy? Kerakoll h40?
    Mój glazurnik robił na nim drugi raz i chwalił. Mi się też potem nim dobrze kleiło, ale ja nie mam porównania.

  7. #267

    Domyślnie

    No ja też nie mam.

  8. #268
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja wszystko co robiłem sam objechałem na Mapei Adesilex P9.
    A konsystencją raczej nie miałem problemu
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-11-2019 o 18:04
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #269
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Glazurnik robił mi format 90x45 klejem, który też nie miał S1, ale powiedział, że on daje gwarancję i on chce ten konkretny klej. Zrobił i zero problemów...

  10. #270

    Domyślnie

    Nie za nisko ta jednostka zamontowana? Śnieg Ci jej nie zasypie?

  11. #271
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Pewnie tak. Sprawdzę wszystkie 3. ������

    Tymczasem pompa się robi. Instalator zdziwiony temp w środku niegrzanego domu. Po co ja to montuje. Szafa hydrauliczna nie dojechała. Ma być ale nie wiadomo kiedy. Może po południu...
    Załącznik 436930
    W weekend dokończę opaskę i dokleje 10cm na xps. Na wiosnę już dam tynk mozaikowy i obsypie zwirem. Szafę oczyszczalni już zakupiłem. Także w weekend montaż.

    Zbroję sufity smigiem c50. Masakra jaki gęsty. Po 40m ręce opadają.
    Czy nie za ciasno masz między jednostką a fundamentem, ze zdjęcia wydaje się że masz tam tylko kilka cm, w zimie przy odszranianiu sporo lodu się tam zbiera, chyba że masz tam tacę z grzałką i ociekaczem.
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  12. #272
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Spod jednostki mam kranik na wodę. Wybrałem montaż z boku, można było z tyłu i z dołu pośrodku, odprowadze ją sobie dalej.
    W pierwszej klimie szybko ten kranik zdemontowałem. Właśnie tam zamarzało i zatykało się - i woda po odszronieniu nie spływała, tylko zarastała tackę.
    Jak masz zapas rur, dołóż tam jakieś "nogi". Inny sposób, to zrobienie fundamentu w dwóch częściach - a pomiędzy dziura na lód.

  13. #273
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mam to samo odczucie związane z panelamiPV na gruncie
    No, ale ja mam psa, a teraz będę montował kamery monitoringu

    Co do fachowości instalatorów- panele montowalo mi dwóch młodych gości- jeden na gruncie drugi na dachu.
    Poszło szybko i sprawnie. Póżniej przeszli do pom technicznego - jeden wpinał się do instalacji, drugi montował falownik.
    Powiesił go na ścianie tak, że pomiędzy jego górną krawędzià, a sufitem zostało 8cm wolnej przestrzeni.
    A powinno być 20.
    Gdybym w porę nie spojrzał do PDFa, mógłbym mieć spory problem z wyegzekwowaniem gwarancji...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #274

    Domyślnie

    Mnie dziwi się że wymaga się od klienta aby wykonał fundament. Może jeszcze aby zrobił otwory w ścianach ??
    Montażysta powinien najpierw przyjechać , zobaczyć co będzie potrzebne i to zamówić.
    Jak jest kostka to tylko stelaż starczy , no chyba że wersja "ekonomiczna" i same bloczki betonowe.
    Jak jest sam grunt to wtedy bloczki. Ale to uważam że powinien dostarczyć już wykonawca. Naprawdę chyba 2-4 bloczki to nie jakieś "extremum"

    Jak dla mnie wykonawca idiota , bo jak inaczej nazwać osobę która montuje pompę prawie na wysokości gruntu ???
    Tak zamontowane pompa jest mocno narażona na "warunki atmosferyczne" a w zimę może po prostu zamarznąć ...
    Inna rzecz że zwierze może uszkodzić (kot/pies) obsikać" albo uszkodzić ..

    Powinno sie montawać tak aby ograniczyć do minimum możliwość uszkodzenia ...

    U mnie był fachowiec , przyjechał , zaproponował montaż na ramie i tak zamontował ...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r_pompa_ciepla_lg_9kw_host_5a09ea038fa6b.jpg
Wyświetleń:	396
Rozmiar:	38,8 KB
ID:	437011
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #275
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Więcej zdjęć z montażu pompy proszę.
    Faktycznie trochę nisko fundament zrobiłeś. Jak rozmawiałem z Tomkiem Z Ghs o fundamencie to tak odniosłem wrażenie, że jak sobie zrobię tak będę miał.
    Ja zrobiłem takie nogi wylane na płycie (odwrócony stół jak by) ok 15cm nad poziomem gruntu. Dojdą jeszcze te gumy pod pompą i powinno być w miarę. Pod pompą będzie kratka odpływowa na skropliny.
    Pisałem do niego że jestem gotowy na montaż. Musi do końca roku zamontować ze względu na dofinansowanie.Mam nadzieje że nie robi w jajo, bo jak już nie odbiera telefonu od Ciebie to trochę nie ciekawie się zapowiada współpraca...

    Weź 25mm parapet, musi być miejsce na piankę. 2cm mało wg mnie żeby wystawał.

  16. #276
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Mówisz, że nie mają juz żadnych pc? Ciekawe jak u mnie zamontuje. Nic mi nie wspominał dziś jak rozmawialiśmy.
    Pokaż w kotłowni jak tam robią, ciekawi mnie to też.
    Z czego te otuliny, to to co na pc leży, ta zwykła szar do rur. Dziadostwo, niech zrobią z tych czarnych kauczokowych bodajże.
    Tak jak mówisz, najlepiej wszystko było by samemu robić.

  17. #277
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    No to dobrze ze zamontowana i pracuje.
    Pewnie dom musi sie wygrzać teraz.
    Daj jakies fotki...jam to sie prezentuje w kotłowni

  18. #278
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Załącznik 437386
    Kotłownia jeszcze niewykończona.
    Prosto i skutecznie
    Jeszcze wyprofiluj spadek i zatkaj możliwość wypływania skroplin w stronę domu jak na dole urośnie górka lodu.

  19. #279

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Pompa odpalona od jakiś 22h. Pracuje wg krzywej. Podawała 22 stopnie to podbiłem krzywą o dostępne maksymalne 5 stopni. Teraz podaje jakieś 27 stopni ale nie czuć tego na podłodze (stopa) ani też zbytnio w powietrzu. Mam około 19 stopni, bez grzania było ok16-17 stopni. Poszło około 40kwh , wyprodukowano ponoć 118.
    Na sylusie zapisałem 2w stopnie. Pompa chyba pracuje bez przerwy.

    Rozdzielacz na zasilaniu delikatnie się ciepły zrobił. 28 stopni.
    Na górnym, ostatnia pętla ma jeszcze jakiś opór powietrzny. Spuściłem trochę powietrza. Zasilacz już nie hałasuje. Oba ładnie pracują.
    Przed chwilą się odszraniala gdy podjechałem do domu

    Nawet dobre słowo usłyszałem od wykonawcy, na temat podlogowki, że jest dobrze zrobiona, krótkie pętlę i małe opory.

    Montaż 3 dniowy. Ciężki. Szorstki. Fundament poprawiłem dokładając bloczki. Muszę sobie jeszcze zamontować moje gniazdko tymczasowe na ścianę. Do niego podłączona została pompa.
    Jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji Też przestawiłem pompę na grzanie wczoraj wieczorem, bez grzania było w domu stabilnie 16-17*C. Po dobie grzania temperatura wzrosła do 19*C. Przez ten czas pompa (Daikin 8kW) łyknęła 28 kWh, ale po temperaturze wody na zasilaniu (2 i powrocie (23) wnioskuję, że dom po prostu się wygrzewa, stąd spore zużycie. Podłoga jest już delikatnie ciepła.

    PS. podczas montażu instalator mówił mi, że montaż jednostki zewnętrznej na bloczkach nie jest do końca poprawny bo pomiędzy wymiennikiem a bloczkiem jest stosunkowa niewielka przestrzeń i podczas zamarzania lód może niszczyć lamelki. Ale może to bardziej jego nadgorliwość niż rzeczywiste ryzyko...

  20. #280

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Szukam czego z króćcami do góry i co spełnia "czyste powietrze". 300ka jakaś.
    Aeris Next 350 spełnia warunki czystego powietrza, ma króćce do góry.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191010_170418.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	437401

Strona 14 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony