dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 16
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 303
  1. #241
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    pandzik, gratuluje postępów Dom z wylewkami to już inny dom, a obłożony styropianem to dopiero. Rozumię, że za te 180 zł/m robią Ci odrazu tynk strukturalny?

    Pozdrawiam!

  2. #242
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Mam podnośnik, jeśli chcesz na dzień lub dwa mogę Ci pożyczyć że byś sobie sprawdził co lepiej. Co do oświetlenia to niestety nie pomogę..

  3. #243
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    W mojej subiektywnej ocenie podnośnik jest lepszym rozwiązaniem niż podpórki.
    Jeśli chodzi o celulozę, to kojarzę, że fotohoby robił u siebie zasyp celulozą (niestety jakiś czas temu), może mógłby polecić swoją ekipę.
    U samorobów celulozą ocieplał Karster, ale to niestety nie ten rejon polski.

  4. #244
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Myślisz, że ogarniesz w 3 dni? Ambitnie.. Będziemy zatem w kontakcie..

  5. #245

    Domyślnie

    Ja mam tylko poziomy. Nie mam skosów więc nie jest najgorzej myślę.

  6. #246

    Domyślnie

    Witam . Nadal potrzebuje Pan szafy sterujące do zbs 4 c ? Mam taką.

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oczyszczalnie123 Zobacz post
    Witam . Nadal potrzebuje Pan szafy sterujące do zbs 4 c ? Mam taką.
    Poszła PW

  8. #248

    Domyślnie

    Nie ma ktoś pożyczyć spoinera do sufitu?

  9. #249
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Musiałem sprawdzić co to jest ten spoiner.
    Bardzo mi się podoba Twój niecodzienny pomysł na drzwi wejściowe.
    W kwestii rusztowania nad schodami, moge się podzielić pomysłem mojego majstra od zabudowy, jednakowoż nie polecam

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  10. #250
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zaraz Cię tu elektrycy zlinczują, ale trzeba sobie radzić. W starych domach w ogóle nie istnieje przewód ochronny i się żyje.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  11. #251
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kafelkowanie - to brzmi prawie jak poezja! U mnie też w miarę ciepło w domku pomimo braku elewacji i naturalnej wentylacji przy murłacie Też mam 10 cm pod PF. A okna mi parują wszystkie od zewnętrznej strony, nie tylko te od północy. Ciekawe czy po wykończeniu i zamieszkaniu też tak będzie - kurczę to przecież ciągle jeszcze październik!
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  12. #252

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Pracuje teraz w krótkim rękawku i jest ciepło. Słońce zaczyna się przebijać. Porównując z moim wynajmowanym mieszkaniem na poddaszu (¹⅝ⁿm na dwóch kondygnacjach pod dachem mansardowym) to po nocy -5 stopni mam około 17 stopni wewnatrz. Jest cieplej niż w trochę grzanym mieszkaniu po nocy.
    Jutro wezmę termometr. Zyski od słońca są niesamowite. Może ta pompa 8kw będzie przewymiarowana
    Zyski od słońca są spore , ale niestety krótkotrwałe ...

    U nas jesień/zima to pięknie dogrzewają dom i są "pożądane" . Spokojnie podnoszą temperaturę o 2-3 stopnie. W lecie jeszcze mocniej , ale wtedy raczej
    staramy się aby nie dogrzewały za mocno

    Tyle jesień/zima słońca nie jest aż tak dużo i nie jest tak długo jak w lato , więc zyski jednak nizsze , ale przy przeszkleniach na południe jak jest słonecznie to i zyski też widoczne ...

    U nas mamy "okienko" grzania w ciągu dnia (4 godziny). Jak jest slonecznie to wtedy ogrzewanie się nie włącza i czasami ogrzewanie startuje później niż normalnie i są zyski w portfelu
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #253
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No, nawet w dziurawym domu to czuć. U mnie w salonie gdzie ogromne okno na południe i też spory fix na zachód cieplutko. Natomist po wejściu do kuchni (okno na północ i nigdy słońce nie dochodzi) o kilka stopni mniej i to pomimo, że tam dziur nie ma. Będzie się gdzie ewakuować latem gdyby w salonie nie dało się wytrzymać
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  14. #254

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie wiem jaki klej dla amatora kupic. Rozważam Sopro ff450. Czy jest może sens iść w droższe, żelowe?
    Witam,
    chciałam zapytać czy zdecydowałeś się na ten klej i czy jesteś z wyboru zadowolony, a może wybrałeś jakiś inny? W przyszłym tygodniu będziemy układać płytki w pomieszczeniu gospodarczym i sama nie wiem jaki klej kupić.

  15. #255

    Domyślnie

    Dziękuję, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Kupiłeś, zamiast zwykłego ff450, ff450 extra?
    Powiedz jeszcze proszę czy przed położeniem płytek wygrzewałeś wcześniej wylewkę, bo z tego co wyczytałam nie masz jeszcze zamontowanej PC. Ja pompę mam mieć montowaną w grudniu. Posadzka wylana miesiąc temu no i nie była wygrzewana, więc trochę się obawiam układania tych płytek, ale może nie potrzebnie.

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Dziękuję, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Kupiłeś, zamiast zwykłego ff450, ff450 extra?
    Powiedz jeszcze proszę czy przed położeniem płytek wygrzewałeś wcześniej wylewkę, bo z tego co wyczytałam nie masz jeszcze zamontowanej PC. Ja pompę mam mieć montowaną w grudniu. Posadzka wylana miesiąc temu no i nie była wygrzewana, więc trochę się obawiam układania tych płytek, ale może nie potrzebnie.
    Ja się zdecydowałem na FF450 extra, który ma klasę S1. Jest teraz dostępny w korzystnej cenie w Bricomanie - 45 zł/22 kg.Też nie wygrzewałem wcześniej posadzki, ale u mnie schnie od kwietnia. Kupując klej zwracaj uwagę na jego elastyczność i bez względu na producenta kup taki, który jest w klasie S1.

  17. #257

    Domyślnie

    Ok, dziękuję. Na razie będziemy układać tylko płytki w pom. gospodarczym, żeby właśnie wstawić PC i wszystkie inne urządzenia. Zaczniemy wygrzewać i dopiero w lutym ruszymy z łazienką.
    Widzę, że masz ocieplony strych celulozą. My przed uruchomieniem PC też chcemy nią strych zasypać, ale do tego czasu nie zdążymy uruchomić WM, a kanały mamy poprowadzone na stropie i boję się, że po uruchomieniu, jeśli coś będzie nie tak, trzeba by się jakoś do tych kanałów dokopać, a to już nie taka prosta sprawa. Chyba, że na razie nie przykręcimy płyt OSB, jedynie rozłożymy żeby celulozy nie wywiewało.
    Jak masz to u siebie rozwiązane, bo zdaje się, że też WM jeszcze nie uruchomiona?

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Ok, dziękuję. Na razie będziemy układać tylko płytki w pom. gospodarczym, żeby właśnie wstawić PC i wszystkie inne urządzenia. Zaczniemy wygrzewać i dopiero w lutym ruszymy z łazienką.
    Widzę, że masz ocieplony strych celulozą. My przed uruchomieniem PC też chcemy nią strych zasypać, ale do tego czasu nie zdążymy uruchomić WM, a kanały mamy poprowadzone na stropie i boję się, że po uruchomieniu, jeśli coś będzie nie tak, trzeba by się jakoś do tych kanałów dokopać, a to już nie taka prosta sprawa. Chyba, że na razie nie przykręcimy płyt OSB, jedynie rozłożymy żeby celulozy nie wywiewało.
    Jak masz to u siebie rozwiązane, bo zdaje się, że też WM jeszcze nie uruchomiona?
    Co prawda nie jestem autorem tematu ale odpowiem bo mam taką samą sytuację. Rury wentylacji mam zasypane celulozą. Sypałem bez obaw o kanały bo ryzyko ich uszkodzenia mechanicznego wydawało mi się niewielkie. Jeżeli jednak się obawiasz możesz płyty OSB zamontować po odpaleniu rekuperatora, bo celuloza wcale nie jest taka sypka jak by się mogło wydawać i jeśli nie masz dziur w dachu lub izolacji murłat to nic jej nie wywieje.

  19. #259

    Domyślnie

    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Tak właśnie zrobimy, nasypiemy celulozy, a płyty przykręcimy po uruchomieniu wentylacji. W sumie to zastanawiam się, kiedy jest najlepszy moment na uruchomienie rekuperatora, może powiesz jak było u Ciebie?

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Tak właśnie zrobimy, nasypiemy celulozy, a płyty przykręcimy po uruchomieniu wentylacji. W sumie to zastanawiam się, kiedy jest najlepszy moment na uruchomienie rekuperatora, może powiesz jak było u Ciebie?
    Jeszcze jestem przed uruchomieniem. Planuję go uruchomić dopiero po malowaniu, wcześniej podczas prac wykończeniowych sporo się kurzy i szkoda byłoby zapychać filtry i kanały.

Strona 13 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony