dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 16
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 303
  1. #21

    Domyślnie

    Czy ktos sie orientuje czym opryskac te moją łąkę na działce, aby ograniczyc wzrost roslinnosci?

  2. #22

    Domyślnie

    Cześć pandzik.
    Z roślinami nie pomogę, bo jeszcze jestem całkowicie zielona w tym temacie, ale muszę pogratulować pierwszego poważnego etapu budowy!!!
    Widzę, że ruszyłeś z płytą dokładnie rok po mnie Bosz...dopiero co zaczynałam tę nierówną walkę z budową, a tu już rok minął...
    No nic, powodzenia życzę Pierwsze koty za płoty, teraz już będzie tylko gorzej
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    A co przeskrobała obecna / poprzednia (może jakieś ostrzeżenie dla innych na tzw. "czarnej liście")?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post

    Szczerze to wrzuciłem w czwartek ogłoszenia na Ofe... i Ofe... Dostałem z 5 czy 6 ofert do dzisiaj. Do tego ze 3 osoby chętne z O... Ciekawe.
    Tylko pytanie co to za "fachowcy" którzy od ręki mogą zacząć pracować i nie mają żadnych innych prac ...

    Tych co nam mają zaklepane terminy nawet na ponad rok i nie ma szansy aby się "wcisnąć" ...

    Więc trzeba uważać aby z jednej miny nie wdepnąć w większą minę ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o widoczny zarys siatki zbrojenia, to u mnie też to wyszło, pomimo, że płytę robiłem sam i naprawdę się starałem, żeby zrobić to dobrze (jestem pewien, że otulina została zachowana). Nie zacierałem tego, bo wyszło w miarę równo, a dodatkowo przyjdzie na to jeszcze styropian. Myślę, że zarys siatki wychodzi po przejeździe łaty wibracyjnej.
    Na stropie też miałem podobnie - po przejechaniu łatą pokazał się zarys siatki.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Będę musiał równać te płytę przed położeniem styropianu. Są jakieś wysokogatunkowe, cienkowarstwowe wylewki do świeżego betonu czy po prostu jakaś zwykła betonowa wylewka samopoziomująca?
    Nie masz piasku na budowie?

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Muruję na kleju Alpol AZ110 (taki mi przywieźli razem z bloczkami), mogę z czystym sumieniem polecić. Miałem jeszcze Baumit Planofix (można dostać w Casto, czy Leroy), też murowało się przyjemnie. Obie M10 (zgodnie z wytycznymi ITB 364/2007 na szkodach górniczych wystarczy M5).
    Masz silikaty pełne, czy drążone? Do drążonych polecam skrzynkę do rozprowadzania kleju. Mam taką samorobną (zrobiona przez tatę) i muszę przyznać, że bardzo przyspiesza pracę i oszczędnie dozuje klej, szczególnie, że ma przegrodę na środku zapobiegającą wpadaniu zaprawy w kieszenie w bloczkach.

    Mam nadzieję, że hurtownia odbierze mi nienapoczęte palety silikatu zgodnie z umową (kupiłem za dużo U24L i w przyszłości będą mi przeszkadzać w murowaniu ścian działowych - palety stoją na trasie dzialówek).

  8. #28

    Domyślnie

    Oj pandzik, to nie wesoło u Ciebie
    Czyli mój niewinny żarcik, że teraz już będzie tylko gorzej, sprawdził się u Ciebie. Przykro mi. Ale oby to był tylko zły początek, lepszego końca
    Teraz tylko pilnować, nadzorować i sprawdzać... I tak do końca budowy. Dobrze, że już z grubsza, mam to za sobą.
    Powodzenia życzę i trzymam kciuki za poprawne budowanie u Ciebie
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że co miało się zepsuć to się zepsuło i dalej pójdzie już jak z płatka.
    Jeśli ekipa ma tyle osób i masz już zrobioną pierwszą warstwę, to mury będą rosły naprawdę szybko. Tzw. "glajchę" powinni trzasnąć w 2-3 dni.

    P.S.
    Dzisiaj przejeżdżałem wieczorem koło Twojej budowy i widać, że mury zaczynają rosnąć. Z opisu wynika, że ekipa ciągnie 2 ściany, zauważyłem tylko jedną, ale to pewnie tylko dlatego, że musiałem bardziej patrzeć na drogę niż na boki.
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 18-04-2018 o 19:40

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Czy myśmy rozmawiali ze sobą? Ktoś z Paniów rozmawiał kiedy ze mną na budowie...
    Nie mieliśmy jeszcze przyjemności, ale myślę, że będzie jeszcze okazja

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Wykonawca cement i piasek.. będą zalewać od jutra rdzenie po metrze.
    Myślę, że beton na samym piasku bez żwiru i plastyfikatora może nie być najlepszym rozwiązaniem. Też planowałem zalewać po metrze, ale finalnie zalałem w całości za jednym razem, ponieważ nie mogłem tego robić systematycznie - budowanie weekendowe (słupy w środku ściany nie są problemem ... problematyczne są tylko narożne).

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Nie chcę nic wykrakać, ale jak doświadczenia z ekipą? Dzisiaj przejeżdżałem i trzy ściany, wymurowane do około połowy wysokości było widać ...
    Ze zdjęć (przynajmniej ściana z tyłu zdjęcia) wygląda jakby ekipa stosowała również spoinę pionową pomimo P+W. Stosujesz spoinę pionową ze względu na szczelność, czy wytyczne ITB (które przy płycie fundamentowej zdają się nie mieć uzasadnienia)?
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 25-04-2018 o 22:01

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jaka cena wyszła za silkę za 1m2? Rozumiem że obecna ekipa muruje same ściany bo strop masz zamówiony a dach z wiązarów. Ile sobie policzyli za murowanie? Ile kosztuje ten strop, same elementy z montażem i ile za beton wyjdzie? Typowy strop monolityczny nie byłby lepszy?

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    To już wiesz czemu są tacy tani. Twój dziennik nauczy innych forumowiczów że nie warto brać tych najtańszych wykonawców.
    Faktycznie sporo wyszło za tą silkę. Jak ja bym taką kupił to miałbym jeszcze drożej bo dalej od producenta jestem od Ciebie więc większe koszty transportu. Na swojej stronie grupa silikaty w cenniku podaje koszt 57zł netto za 1m2 a Tobie wyszło 75zł? To netto czy brutto? Rozumiem że jeszcze koszt transportu w to wliczyłeś i narzut od miejscowego składu?
    Strop faktycznie nie tani ale jak robocizna tańsza to nie będzie tak najgorzej choć i tak teriva wyszłaby pewnie taniej. W niej nie muruje się pustaków tylko układa więc by krzywo tego nie zrobili i na pewno w miarę szybko. To jest chyba najprostszy strop do wykonania (poza gotowymi płytami stropowymi) z stropów monolitycznych i każda ekipa umie go robić bo jest najbardziej popularny.

  14. #34

    Domyślnie

    No właśnie ...

    Czy czasami ta jakość i "profesjonalizm" twoich wykonawców nie wynika z ich najniższej ceny i dostępności "od ręki" ???
    Pytam bo w większości na ekipy długo się czeka i trzeba rezerwować z dłuuugim wyprzedzeniem i do tego nie są wcale tani ...

    Bo tutaj wygląda że ekipa to jakaś zbieranina robotników którzy nagle zaczęli zajmować się "budowlanką" , bo można na tym lepiej zarobić a przecież ciężkie to nie jest i dadzą radę ...

    Patrząc jak murują i nie mają pojęcia jak się muruje na cienką spoinę i wykorzystuje zamki sądzę że nie mają żadnego pojęcia o tym ..

    Co do silikatów to kolega brał bloczki 18cm ale pełne a one są w cenie jak bloczki N24 ale drążone. Do tego są cięższe niż bloczki N18 drążone i mniej ich wchodzi na paletę i przez to ilość ile można wpakować na cięzarówkę też nie jest zbyt duża i sporo kasy kosztuje sam transport , bo trzeba kilka transportów.
    Więc cena w fabryce a cena końcowa z dowozem do klienta to dwie inne sprawy i bardzo mocno się różnią ..
    Wiem bo sam zamawiałem ...

    Poza tym jak pamiętam silikaty "są w cenie" , bo cały przemysł buduje na tym i raczej czeka się na materiał bo spore zainteresowanie i zapewne ma to też wpływ na cenę ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A ja pamietam moje zdziwienie, jak pieć lat temu, 2.maja moja ekipa stawiła sie na placu mimo mega niekorzystnych prognoz.
    Popracowali 0,5h i faktycznie - jak lunęlo, to już nie mieli czego szukać.
    Ale plusa zarobili
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post

    Widza ile pracuja, ze o 14 ich nie ma..
    Co do godzin pracy to u dewelopera jego pracownicy też pracowali do 15.00 . Zjawiali się o 7.00 i o 15.00 koniec roboty. Soboty i Niedziele oczywiście wolne.
    Mój wykonawca tez robił od 7.00 do 15.00 , ale zasuwali niesamowicie. Robiło nawet 6 ludzi i powiem że byłem pod dużym wrażeniem bo widać było jak mury pną się do góry , mimo że silikat ciężki i trzeba prawie 18sztuk na m2 zużyć ..

    U Ciebie tragedia. Mury na razie sam parter i miesiąc pracy ?
    Ile tych ludzi jest na budowie ?

    Widać że tacy z nich "fachowcy" że nawet narzędzi nie mają ...

    Ale no cóż , zacisnąć zęby i czekać aż zakończą robotę ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #37

    Domyślnie

    Kiepsko trafiłeś z tą ekipą... Ja miałem podobnie z "murarzami" od ścian fundamentowych. Z ścianami nośnymi nie chciałem się denerwować i wymurowałem sam w miesiąc - to nie jest trudne.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Jutro szef rozbiera prawie całą ścianę zachodnią.


    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    W piatek na budowę qchodzi inna brygada. Ponoc ci potrafia murowac. Strop czeka, wiazary czekają itd..
    Jak to mawiają do trzech razy sztuka.
    Trzymam kciuki żeby ta trzecia ekipa zrobiła to, czego nie umiały dwie poprzednie.

    Czytam sobie Twój dziennik i coraz bardziej boję się wejścia kolejnych fachowców na naszą budowę.
    Kurde, niewiarygodne, że ci ludzie nie mają jakiejś krzty samodyscypliny, odpowiedzialności...

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Do tego 150m na wschód mamy bogaty w zwierzynę (i myśliwych) las. Ten sam las zamyka tę cześc wsi od północy. Ostatnio w czasie gdy byłem na działce sarna podeszła na 20m. bażanty gonią się cały czas w okolicy, z lubością przysiadając na mojej zmniejszającej się kupie humusu (rozdaję za darmochę). Do tego wszędzie widzę bytność dzików i drobnych ssaków. Bez ustanku słychać kukułki. W zimie tropów po jednej nocy było od groma. Mnie, miastowego, zaskakuje to niesłychanie.

    Fajnie się to czyta, wracam myślami do dni, w których zastanawialiśmy się czy kupić tą konkretną działkę czy nie. Wtedy cieszył i zarazem zadziwiał mnie każdy bażant, motyl, ptak...
    Teraz widzę pierwsze bociany już pod koniec lutego.
    Klucze żurawi, dzikich gęsi... sarny biegające tuż obok naszej działki (robią wrażenie z bliska ). Łosie wyjadające jabłka z jabłoni.
    Dla takich chwil żyję
    A nie miałeś wrażenia że niebo jest ogromne, o wiele większe niż w mieście? Ja na początku nie mogłam się napatrzeć i nacieszyć tym widokiem

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Jak postępy?

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Do tego 150m na wschód mamy bogaty w zwierzynę (i myśliwych) las. Ten sam las zamyka tę cześc wsi od północy. Ostatnio w czasie gdy byłem na działce sarna podeszła na 20m. bażanty gonią się cały czas w okolicy, z lubością przysiadając na mojej zmniejszającej się kupie humusu (rozdaję za darmochę). Do tego wszędzie widzę bytność dzików i drobnych ssaków. Bez ustanku słychać kukułki. W zimie tropów po jednej nocy było od groma. Mnie, miastowego, zaskakuje to niesłychanie.
    Z tego co kojarzę, to las już leży w mojej przyszłej wiosce Tablica jest chyba koło wiaty dla rowerzystów.

Strona 2 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony