dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 303
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Mam oferte na pompe LG 7kW z zasobnikiem Galmet Maxi za ok 16 tys brutto. Wanas 350 za 6800 brutto z montazem do istniejącej instalacji. Mysle ze juz przy tym zostane.

    Wow , ale ceny

    Ta cena pompy ze zbiornikiem to już z kosztami montażu i reszty potrzebnych elementów do montażu ?
    Bo ceny wręcz szokująco niskie
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Cena montażu samej pompy i zbiornika. Jakies duperele beda po mojej stronie ale to juz groszowe kwoty w porownaniu do ceny pompy.
    Mialem oferte na 14 tys na gotowo cała kotlownia oparta na buforze 600l z grzalkami. Szczerze to nie ma sie chyba nad czym zasta awiac nawet jak roznica dojdzie do 4-5tys zl.
    Szkoda ze zadnych doplat nie ma na Slasku do nowych domow. 25 procent daja na wymiane pieca na pompe.
    Tak czy owak cena super

    Oczywiście że nie ma się nad czym zastanawiać , tym bardziej że cena na LG super ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Bardzo fajna sprawa z tą pompą ciepła. Czy mógłbym prosić o namiary na priv?
    Jak idzie robota? Temat z murarzami załatwiony? Pytam bo widziałem, że ostatnio szalunki się pojawiły na ścianie południowo-zachodniej a w dzienniku cisza.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Szok... siła zlego na jednego.
    Ile stresu moze oszczedzic fachowa ekipa - teraz widzę...

    Byle do przodu, nie patrz na terminy, nie spinaj sie rob powoli swoje. Zawsze lepiej zamknac do zimy i potem dlubac spokojne wewnątrz.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    pandzik jak mi się wydaje, że coś słabo idzie myślę o kolejnym etapie robót i kolejnej ekipie. Pewnie na każdym etapie są jakieś błędy czy niedociągnięcia, ale pech który masz przy SSO wyczerpuje limit (tego Ci życzę). Dobrze, że masz pozamawiane materiały, jesteś zmuszony do ciągnięcia robót, a za pół roku będziesz miał to już w głębokim poważaniu. Tak ku pokrzepieniu....

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie ma o czym pisac. Nieudane zalewanie rdzeni-szalunki nie wytrzymały. Przerwali, beton zmarnowali... Jak te słupy teraz wyszlifować po rozdeskowaniu?
    Cześć. Śledzę na bieżąco i chciałam Ci powiedzieć, że mega Ci współczuję i że nie jesteś sam w takiej sytuacji. U nas było dokładnie to samo. Kiedyś opisywałam. Nie zniechęcaj się. Co prawda nie zamieściłeś zdjęć, ale na pewno można z tego jakoś wyjść. My aktualnie (ściślej mąż) skuwamy właśnie takie wybulwione słupy. Może u Ciebie też będzie się dało? Wiem, że to nic przyjemnego i wkurza, że ktoś nie szanuje naszych marzeń i pieniędzy, ale tak to już jest z "fachowcami". Jakbyś chciał zobaczyć jak to u nas wygląda, to zamieściłam zdjęcia u siebie, żeby nie zaśmiecać Ci wątku

  7. #47

    Domyślnie

    Dzieki za slowa otuchy. To tylko dom. Jak moja zona mowi, nie ostatni. Mam problemy lokalowe stad moje nerwy. Wszedzie tez daleko. Dziennie robie ze 150-200 km rozwazac.dzieci do szkół, zone do pracy i wizyty na budowie. Myslalem ze domkonca.roju dam rade. Zobaczymy. Jak znajde 3 ekipe...;

    Mam pretensje do siebie bo jestem budowlancem a dopuscilem do kilku rzeczy. Pierwsza ekipe lesnych dziadko wyrzucilem po 3 tyg. Tych powinienem po tyg. Na budowie nie ma miejsca na poprawimy, zrobimy itp. No coz uczymy sie na bledach.
    Powonienem w te sobote odmowic beton. Szalunki byly nie skonczone, w dalszym ciagu nie posiadali zadnego rusztowania. Mowilem aby zrobili sobie jakas rynne do podawania betonu do slupa, obok zbrojenia. Bez mala mnie wysmiali. Lali bezposrednio a rura pompogruszki miala z 5 metrow, do tego 3 m slupa , plyta pseudo osb 12mm nawet wzmocniona co 25xm nie wytrzymalaby takiego naporu. Efekt jest jaki jest.

    No coz właściciel ma skonczyc sciany nosne, dolac te slupy i je wyprowqdzic do lica. KB powiedział ze da sie latwo poprawic. Pod warunkiem ze zageszcza druga warstwe betonu i nie bedzie raków. No i sie zegnamy.

    Kontaktowalem sie ze specjalistą od szkifowania frezowania betonu. Dadza rade jakby co. Tanio nie bedzie.

    Mam elektryka, dekarza (znanego nie wybralem.ze wzgledu na mordercza cene za robocizne). Wycofalem sie na razie z umowy z tynkarzem. Nie wiem czy zdążę na wrzesien.

    Szukam ciagle dobrego hydraulika. Taki co wie co to cyrkulacja 8 umie wyprowadzic zlacza pod pompe.

    Zastanawiałem sie nad ogrzewaniem basenu pompą. Czego bym potrzebowal do takiego systemu. Pewnie kolejnego zbiornika cwu.. .������
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 05-06-2018 o 10:33

  8. #48

    Domyślnie

    Pandzik, brak słów! No ileż można?? Szlag człowieka trafia, jak czyta o tych wszystkich partaczach. No ale nic. Dobrze, że nie załamujecie się, tylko planujecie, co robić dalej. W końcu to tylko dom
    Niestety ekipy dostępne na "już", nic dobrego nie wróżą i trzeba się liczyć z fuszerą .
    Powodzenia w dalszych przeprawach I obyś już limit partaczy wyczerpał
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zwierzęta łagodzą stres
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Jak wrażenia związane z nowymi wykonawcami?
    Muszę przyznać, że okolica Twojej budowy jest bardzo medialna (dzisiaj przejeżdżałem, to jakiś gość na motorku robił zdjęcia z drogi - celował gdzieś w okolice Twojej budowy).

  11. #51

    Domyślnie

    Jak się dogadam odnośnie SSO to zlece asoltowi OZC i podłogówkę. Bez żadnych pokojowych regulatorów itd. Może uda mi się ja samemu położyć. Nie wiem ciągle, czy zrobię bufor czy kupie pompe ciepła. Bufor u Asolta wychodzi drogo, Pewnie tu na miejscu możnaby to zrobić taniej, ale nie mam projektu. Za max 25% wiecej mam pompe z zasobniekim 250L na CWU.

  12. #52

    Domyślnie

    Po co kisić kota w domu?

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To juz chociaż ceramiką zrob te działówki. Pamiętaj o akustyce.
    Nieprawdopodobnego masz pecha do budowlańców...

  14. #54

    Domyślnie

    Ech, ileż to można, papraki cholerne
    Od tej pory będzie już tylko lepiej.
    Zobaczysz

  15. #55

    Domyślnie

    Chcesz ocieplać budynek i jednocześnie kłaść tynki w środku?
    Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post

    Robić te elewacje na równo z tynkami wewn. w listopadzie?
    To nie dobry pomysł ...

    Ocieplenie robi się na samym końcu . Najpierw trzeba się pozbyć wilgoci a potem można ocieplać.

    A ty chcesz "zamknąć" tą wilgoć ...

    Zrób ocieplenie spokojnie na wiosnę .

    A w zimę niech się tynki i wylewki schną , co najwyżej trochę przepalaj drewnem czy czymś aby temperatura nie spadała poniżej 0.

    najważniejsze aby pozbyć się jak najszybciej wilgoci ..

    Mam nadzieję że ta ekipy wreszcie pokaże klasę i będzie już ok.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie musisz palic kilka miesiecy, a tygodni, bo tynki sa wrażliwe na przemarzanie pierwsze 10-14 dni.
    Ale mozesz tez ocieplić , zimą dom wysycha szybko, trzeba tylko zadbac o dobra wentylację.

  18. #58

    Domyślnie

    Hej pandzik! U mnie tynki wewnętrzne były wykonywane po ociepleniu budynku. Nic strasznego z tego powodu się nie stało Paliłam w super wypasionym, samorobnym piecu. Małym wentylatorkiem wymuszałam obieg ciepłego powietrza. W dzień palenie i wietrzenie, w nocy zamykanie okien i pochłaniacz wilgoci. Dom nie był szczelnie zamknięty, bo nie miałam izolacji dachu, więc wilgoć z tynków była odprowadzana również przez membranę dachową. Zimą uruchomiłam ogrzewanie i można było pracować w luksusowych warunkach nad wykończeniówką . A i kilka kwiatków do poprawy wyszło, dzięki włączonemu ogrzewaniu w zderzeniu z wyjątkowymi mrozami.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Piance nic nie bedzie, tylko ją osloń przed słońcem

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Piance nic nie bedzie, tylko ją osloń przed słońcem
    OK

Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony