dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 46
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 916
  1. #761

    Domyślnie

    Witam Panowie.
    Czy pomoże mi ktoś w ustawieniach sterownika.
    Użytkuję od wiosny o3ozon ABP 600
    Wczoraj zauważyłem że przy - 10 st C włącza się tryb rozmrazania i wchodzi na obroty 70/70 i otwiera się bypass
    Do wewnątrz zaczyna dmuchać - 5stC
    Nie wiem czy muszę zmienić ustawienia czy to normalne.
    Jakie powinny być ustawienia np
    Temp rozmrazania?
    Histereza?
    Klapy termostatu normalnie otwarte/zamknięte?
    W sumie to nawet nie wiem czy w centrali jest jakaś grzałka do podgrzania temp.
    Żeby się tu nie rozpisywać poproszę o ewentualny kontakt na [email protected]
    Dodam dla zainteresowanych że kontakt i kompetencje serwisu 2/10

  2. #762

    Domyślnie

    Z tego co widzę w standardzie nie ma grzałki wstępnej, więc rozmrażanie może być tylko powietrzem z domu. Zapewne aby nie wymuszać różnicy ciśnień przy pracującym tylko wentylatorze wywiewowym (i nie wyciągać powietrza wszelkimi nieszczelnościami, w tym kominkiem i kanalizacją) jest to rozwiązane właśnie w taki sposób.

  3. #763

    Domyślnie

    Ok. Już zamówiłem grzałkę bo faktycznie jej nie było. Z tego co zauważyłem to najlepiej jest wlaczac rekuperator na 30 min i przerwa 1 godz. Wtedy nic się nie dzieje nawet bez grzałki.

  4. #764

    Domyślnie

    Jestem na etapie wyboru rekuperatora i po przeczytaniu wielu opinii, testów, porównań uznałem, że wystarczającym wyborem dla mnie będzie reku o3zon. Zastanawiam się nad dwoma modelami:
    - CWPP 420
    - ABP 450

    Warto dopłacić do wyższego modelu z bypassem? Ogólnie uznałem, że dokupię wymiennik entalpiczny oraz nagrzewnicę.

    Może ktoś ma jeden z powyższych modeli i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami lub też nad nimi się zastanawiał?

  5. #765

    Domyślnie

    Posiada ktoś z was nagrzewnice wstępna z o3ozon? Jak ona się sprawuje, w którym miejscu powinno się ją zamontować oraz ile pobiera prądu?

  6. #766

    Domyślnie

    Cytat Napisał mart3112 Zobacz post
    Może ktoś ma jeden z powyższych modeli i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami lub też nad nimi się zastanawiał?
    Witam
    Mam własnie ABP-450 -tke od roku uzywam, funkcje swoja spełnia przy -10C nawiew 14C, wyciag 21C, wyrzutnia 12C, moze sprawnosc wymiennika mogłaby byc wieksza.
    Bypass nie zauważyłem zeby byl az taki uzyteczny sam niestety sie sugerowalem ze w tej centrali byl i stwierdzilem ze dobrze bylo by miec.
    Moze w okresach przejsciowych troche sie przydaje, natomiast w lecie lepiej zeby nie byl wlaczony, sprawa jest tez taka ze nie mam GWC jak uda mi sie kiedys zrobic to pewnie wtedy sie bypass przyda szczegolnie w lecie.
    Jezeli chodzi o obsluge sterownika to ciezki temat z Ozonu malo co kto wie a jak sie cchesz cos dowiedziec to z laska ci odpowiadaja.
    Predzej u producenta sie mozna dowiedziec czyli Plum. Ostatnio dokladalem czujnik wilgotsci no i nie mam pojecia jak skonfigurowac centrale bo taka jest wylewna instrukcja obsługi tej centrali. Napisalem do Pluma i czekam na odpowiedz.
    Jezeli chodzi o hałas to centrala jest w miare wygłuszona, na kanale nawiewnym prawie nic nie slychac nawet na wyzszych obrotach, gorzej jest z kanalem wyciagowym , tam buczenie jest spore, bede próbował załozyc tlumnik kanalowy, moze da rade.
    Drugim razem pewnie bym wział Tesle Air packa, któego juz prawie kupiłem. Fakt iz nie wiem jak ta centrala sie sprawuje ale sa w niej presostaty (czujniki cisnienia) w ABP niby jest sterownik Ecovent Midi i tez powinny byc presostaty ale producent (Ozon) chyba o nich zapomnial albo powyjmowal.
    Ostatnia rzecza z która sie borykam to jest nieszczelnosc centrali, leje sie woda spod pokrywy.
    To tak z grubsza jezeli chodzi o centrale ABP-450 .
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jurkus7 ; 22-01-2022 o 19:34

  7. #767

    Domyślnie

    Cytat Napisał micisk9527 Zobacz post
    Witam,
    posiadam reku ABP-450/200 i mam takie pytanie ponieważ chcę sterować centralą z telefonu i czy wystarczy podłączyć sterownik WIFI Smart Home za 99zł czy musi być ten sterownik za 420zł ze strony o3ozon ?
    Podłaczam sie pod pytanie, ma któs takei rozwiązanie na Smart Home ?

  8. #768
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jurkus7 Zobacz post
    przy -10C nawiew 14C, wyciag 21C, wyrzutnia 12C,
    Jak schładza powietrze o wywiewane o 9* a nawiewane ogrzewa o 24, to coś tu się bardzo nie zgadza. Albo termometry przekłamują, albo masz niezłą nagrzewnicę, albo masz znacznie większy wywiew niż nawiew i dom zaciąga wtedy lodowate powietrze wszelkimi nieszczelnościami.

  9. #769

    Domyślnie

    Ogolnie to mi sie nie podoba ta temperatura wyrzutni od poczatku byla wysoka , tak jakby wymiennik malo odbieral.
    Aktualnie dzis, na termometrze -4C adekwatnie na czerpni mam 9,1C, nawiew 17,1C, wyciag 19,4C, natomiast wyrzutnia 14,4C
    Tak, zgadza sie wywiew mam podciagniety w gore o 7% inaczej, nawiew bylby dosc zimny, moze z 15C byloby przy tych parametrach co dzis.
    Ogolnie tez od poczatku nigdy na wlocie do reku nie mialem temperatury takiej jak na zewnatrz zawsze wyzsza , oczywiscie jezeli chodzi o zime.
    Ostatnio edytowane przez jurkus7 ; 23-01-2022 o 14:49

  10. #770

    Domyślnie

    Przy -4 na zewnątrz, 9stopni na wlocie to lepiej niż przy GWC.

    15 stopni na nawiewie to nie jest źle. Zauważ, że jak ktoś ma wentylację bez odzysku, miałby w tym momencie nawiew o temperaturze -4 stopnie.

  11. #771

    Domyślnie

    Zgadza sie jezeli chodzi o czerpnie, to dobry wynik, tylko zastawia mnie jak co nie ktorzy pisza ze maja na wyrzutni 5C gdy na dworze jest te -4C, o co to chodzy wymiennik inny czy jak.

  12. #772
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Może czerpania i wyrzutnia blisko siebie - wyrzucane powietrze ogrzewa zaciągane?

  13. #773

    Domyślnie

    Albo kanały nie zaizolowane poprawnie (zwłaszcza ten od czerpni), przez co powietrze ogrzewa się po drodze.

  14. #774

    Domyślnie

    Cytat Napisał jurkus7 Zobacz post
    Witam
    Bypass nie zauważyłem zeby byl az taki uzyteczny sam niestety sie sugerowalem ze w tej centrali byl i stwierdzilem ze dobrze bylo by miec.
    Moze w okresach przejsciowych troche sie przydaje, natomiast w lecie lepiej zeby nie byl wlaczony, sprawa jest tez taka ze nie mam GWC jak uda mi sie kiedys
    Dzięki za opinię Chyba rzeczywiście nie ma sensu dopłacać do ABP 450, bo zbliżamy się do droższych rozwiązań i pojawia się pytanie czy nie lepiej do nich dołożyć ok. 2-3 tys. zł. W lato lubię otworzyć okno żeby poczuć ten klimat, a w sumie bypassem tego nie uzyskam. Martwi mnie buczenie na wyciągach, ale to może kwestia samych rur.

    Nad Thessla Green też się zastanawiałem, ale wstępnie wychodziła 2x drożej (teraz widzę, że już mniejsza różnica) i chciałbym zamontować wymiennik na entalpiczny. Widzisz może więcej plusów Thessli?

    Sam montowałeś cały system, czy firma? Jeżeli sam, to kupiłeś projekt w O3ozone czy w innym miejscu?

  15. #775
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał jurkus7 Zobacz post
    Witam.....
    Ostatnia rzecza z która sie borykam to jest nieszczelnosc centrali, leje sie woda spod pokrywy.
    tez mialem problem z nieszczelnoscią, przy wyzszych obrotach szumiało wkoło pokrywy, zgłosiłem reklamacje, mieli przysłac grubszą piankę na pokrywe a przysłali taką samą,
    Nadeszła zima, zaczeło sie.... najpierw cieknąca obudowa, tacka ociekowa niechlujnie zrobiona, nastepnie piszczące alarmy w srodku nocy i podnoszenie obrotów, alarmy udało sie wyłączyc, a na wyciek odpowiedzieli, ze to norma i musi byc nagrzewnica pierwotna (oczywiscie w broszurkach nie ma mowy o nagrzewnicy pierwotnej) co nieco udało sie uszczelnic ale i tak czasem kapało koło króćca odpływu wiec podłozyłem wiaderko. Co do wskazan temperatury to jakas porazka, czujniki mają kontakt z obudową i niestety pokazują co chcą, co ciekwe, podczas postoju nawiew pokazuje wyzszą temp, niz wyciąc (mozliwe, ze jest korekta czujników zrobiona aby sztucznie podniesc osiągi) Rzeczywiscie sterownik ma miejsca na presostaty lub czujniki jakosci powietrza, tylko czy Plum sprzedaje w wersji bez dodatkowych czujnikow. Podsumowując, firma bardziej sie przykłada do marketingu niz do jakosci produktu i podejscia do klienta.

  16. #776

    Domyślnie

    Cytat Napisał neokuba22 Zobacz post
    Podsumowując, firma bardziej sie przykłada do marketingu niz do jakosci produktu i podejscia do klienta.
    Uczą się.
    Dlatego nie warto płacić za te produkty więcej jak 50% wartości odpowiednika np. z Thessla

  17. #777
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Uczą się.
    Jak jakaś firma się nie uczy - trzeba od niej uciekać.

  18. #778

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak jakaś firma się nie uczy - trzeba od niej uciekać.
    Owszem ale patrząc na ceny niektórych urządzeń O3OZON to kogoś poniosła fantazja.

    Kuleje konstrukcja tego urządzenia.
    Producent wykłada się na podstawach termodynamiki.

    Nie poprawi się błędnej konstrukcji dokładając dotykowy wyświetlacz od kolejnego zewnętrznego dostawcy.

  19. #779
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak jakaś firma się nie uczy - trzeba od niej uciekać.
    Czytałem wątek o reku Izzi i chyba dokładnie to robili, twoimi rękoma, a nie uciekasz?

  20. #780
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Czytałem wątek o reku Izzi i chyba dokładnie to robili, twoimi rękoma, a nie uciekasz?
    Jak to mówią CCC

Strona 39 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony