dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 46
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 915
  1. #641

    Domyślnie

    Cytat Napisał lunat Zobacz post
    (widziałem termexa)
    - minimalny przepływ przy średnicy 200, to 170m3/h - chyba tyle nie będę miał przez cały czas
    - widziałem sterownik pulsacyjny, który co chwilę włącza i wyłącza nagrzewnicę - teoretycznie "zmniejszy" to moc nagrzewnicy, ale nie jestem pewien, czy to zadziała. No i wymagany przepływ minimalny się przez to nie zmieni.
    Każdą nagrzewnicę elektryczną możesz zasilić proporcjonalnie stosując regulator: np EHC1 i kanałowy czujnik temperatury np:TJK10K
    Tylko po co kombinować jak w Termex kupisz gotowy produkt z gwarancją - jedyne co zostaje po twojej stronie to zamontować w kanale czujnik temperatury i podłączyć do nagrzewnicy.

    Minimalny przepływ, wynika z przyjętych zasad doboru nagrzewnic - przyjmuje się minimalną prędkość przepływu 1,5 m/s
    Więc jeśli jesteś przekonany, że twoja wentylacja będzie pracować z wydajnością rzędu 100 m3/h, kup nagrzewnicę fi 160 mm

    Przed nagrzewnicą warto dać dodatkowy filtr wstępny.

    Ewentualnie zastanowić się nad montażem nagrzewnicy w rekuperatorze - ale to już wyższa szkoła jazdy, której jak widać nie opanował nawet sam producent

  2. #642

    Domyślnie

    Aktualnie firma o3ozon nie umieszcza w swoich rekuperatorach wymienników firmy RECAIR. taką informację otrzymałem od nich mailowo.
    Jak sami twierdzą "mamy coś podobnego".
    Kontakt bardzo nieprofesjonalny, dziecko z podstawówki odpisuje na maile ;/

  3. #643

    Domyślnie

    Dowiedziałem się że do rekuperatora nie dołącza się instrukcji obsługi !!!
    Jest to niezgodne z Ustawą o wyrobach budowlanych z dn. 16 kwietnia 2004, nie wolno stosować w budownictwie.

  4. #644
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lunat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Żerkowice
    Kod pocztowy
    32-095
    Posty
    6

    Domyślnie

    Do mnie dziś przyjechała centrala CWP360. Dostałem paletę ze sprzętem i kopertę z dokumentami: faktura i instrukcja obsługi.

    Co do wymiennika to się nie wypowiem, bo jeszcze nie miałem czasu rozpakować przesyłki.

  5. #645
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lunat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Żerkowice
    Kod pocztowy
    32-095
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol Gwiżdż Zobacz post
    Aktualnie firma o3ozon nie umieszcza w swoich rekuperatorach wymienników firmy RECAIR. taką informację otrzymałem od nich mailowo.
    Jak sami twierdzą "mamy coś podobnego".
    Kontakt bardzo nieprofesjonalny, dziecko z podstawówki odpisuje na maile ;/
    To ja chyba dziś dostałem nieaktualny rekuperator, bo mam wymiennik z napisem "recair".

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0430 (Mały).JPG
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	77,1 KB
ID:	453621
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0431 (Mały).JPG
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	48,7 KB
ID:	453622

    Ogólnie sprzęt wygląda dobrze, jest nawet etykieta energetyczna i oznaczenie CE

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0426 (Mały).JPG
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	453623

    Kontakt mejlowy rzeczywiście nie był jakiś niezwykłe superancki - po prostu był. Ale nie powiedziałbym, że odpisało mi dziecko. Dostałem krótką odpowiedź na pytanie i tyle.

    Obsługa klienta na poziomie "może być". Ale ja kupiłem sprzęt, a nie usługę dogadzania klientowi.

    Jak zamontuję i uruchomię sprzęt, to napiszę coś więcej.

  6. #646

    Domyślnie

    W ciągu kilku dni coś się zmieniło ?
    Chciałem dokonać u nich zakupu, dostałem informacje z o3ozon, że instrukcji nie mają.
    Kilka spraw mnie zraziło, więc zakupu w o3ozon nie będzie.
    @ lunat jeżeli nie jesteś z ich działu marketnigowego do wrzuć fotki instrukcji.
    Ostatnio edytowane przez Drops2 ; 02-03-2021 o 20:31

  7. #647
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Tak patrzę na zdjęcie tej centrali i zastanawiam się jak ona odzyskuje ciepło przciwprądowo?
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  8. #648

    Domyślnie

    Cytat Napisał lunat Zobacz post
    Ogólnie sprzęt wygląda dobrze, jest nawet etykieta energetyczna i oznaczenie CE
    Ale jest papier na te oznaczenia, czy tylko naklejka?
    Mało wiarygodne są te informacje, kiedy na naklejce obok ktoś ewidentnie ma problem językowy.

    "EXTRACT AIR"
    "ABLUFT"

    To NIE jest CZERPNIA.

  9. #649
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lunat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Żerkowice
    Kod pocztowy
    32-095
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Ale jest papier na te oznaczenia, czy tylko naklejka?.
    Przecież jakby był papier, to by padło pytanie, czy jest prawdziwy.

    Jest jakaś deklaracja, że sprzęt jest zgodny z jakimiś normami. Jakbym kupił centralę za 10 tysięcy to też byś pytał o papier?

    Wcześniej w tym wątku pisano, że nie ma znaku CE to nie można sprzedawać. Jak jest znak, to też problem. Na myszce do komputera też mam znak CE, a nie kojarzę papierów na to oznaczenie. Dla większości kupujących nie ma to znaczenia. Jak jest CE to dobrze, ale chyba niewiele osób tego szuka.

    Jeśli uważasz, że producent wprowadza na rynek sprzęt, który nie nadaje się do użytku, to zgłoś to do jakiejś instytucji.

    Opisów w innych językach i tak nie rozumiem. W instrukcji jest narysowane co gdzie płynie.

    @Drops2 wrzucę wieczorem, jak znajdę chwilę.

  10. #650
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lunat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Żerkowice
    Kod pocztowy
    32-095
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Tak patrzę na zdjęcie tej centrali i zastanawiam się jak ona odzyskuje ciepło przciwprądowo?
    Tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tak.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	9,6 KB
ID:	453654

    Ciepłe do góry, zimne na dół.


    A tu Twój post z kiedyś: https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7876033

    EDIT:
    ech, małe to zdjęcie wyszło

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0435 (Mały).JPG
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	58,3 KB
ID:	453655

    EDIT2:
    @Drops2 ale co Ty chcesz, całą instrukcję?
    Ostatnio edytowane przez lunat ; 03-03-2021 o 16:46

  11. #651
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lunat Zobacz post
    To ja chyba dziś dostałem nieaktualny rekuperator, bo mam wymiennik z napisem "recair".
    To jeden z istotnych minusów o3ozon. Kupujesz pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo, co się trafi w środku. Nie masz jasnej deklaracji jaki wymiennik ani jakie wentylatory.

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Tak patrzę na zdjęcie tej centrali i zastanawiam się jak ona odzyskuje ciepło przciwprądowo?
    O to chodzi?

  12. #652

    Domyślnie

    @lunat jak gruba to wrzuć spis treści i jakiś początek

  13. #653

    Domyślnie

    @lunat masz już instrukcję, czy dopiero firma pisze dla Ciebie ?
    Z innej beczki, czy może ktoś kto nabył może wkleić instrukcję ? , bo producent poinformował mnie że nie mają instrukcji.
    Ostatnio edytowane przez Drops2 ; 06-03-2021 o 13:13

  14. #654
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kristof79

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210307_142020.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	453792
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210307_142017.jpg
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	453793

  15. #655

    Domyślnie o3ozon 450/200

    Widzę, że sporo informacji jest w tym wątku więc postanowiłem dodać swoje doświadczenia po zimie z nowym rekuperatorem.
    Mam, tak jak w temacie ABP-450/200 jon16. Stoi na nieogrzewanym poddaszu. Nie stwierdziłem żadnych wycieków.
    Posługiwanie się temperaturami z centrali wydaje mi się nieporozumieniem, bo moim zdaniem są one przekłamane. Szczególnie temperatura powietrza z czerpni zdecydowanie przekłamuje. Przy mrozie na zewnątrz - 5 stopni ciągle wskazuje dodatnią temperaturę czerpanego powietrza. Standardowo centrala chodzi na obrotach 25%/25% i jest to w zupełności wystarczające do przewentylowania całego domu. A nawet wydaje się odrobinę za dużo bo w pomieszczeniach zrobiło się sucho (ok. 30% wilgotności). Bez działającej wentylacji (trzy tygodnie jej wyłączenia) było 55%.
    W związku z umieszczeniem centrali na nieogrzewanym strychu, obawiałem się kwestii zamarzania wymiennika. W styczniu centrala poradziła sobie sama zwiększając obroty wentylatora powietrza wywiewanego do 70%. Ale ten pojawiający się szum przy 70% spowodował, że szukałem innego rozwiązania i znalazłem takie: przed zapowiadanymi dużymi mrozami pon.10C (szczególnie w nocy) włączałem prace z nastawami 25% nawiewane i 50% wywiewane,. przy mrozach 5-10C wystarczało 25/40 a przy 0-5C 25/35. Dodatkowo obłożyłem centralę pianką grubości 5 cm. I okazało się, że to wystarcza do zapewnienia płynnej pracy centrali bez skoków do 70%.
    Jest też jedna rzecz, która mnie denerwuje. Jest to mianowicie alarm o wymaganym przeglądzie ogólnym dokonanym przez serwis producenta. Pierwszy raz pojawił się w lutym czyli trzy miesiące po zakupie centrali. Nie rozumiem dlaczego tak wcześnie miałbym dokonać takiego przeglądu. Tym bardziej, że centrala działa i nie zgłasza żadnych błędów czy awarii. A już maksymalnie wkurza mnie to, że alarm ten wyje zawsze o 12 w nocy co jak sami rozumiecie nie jest przyjemne.
    Ostatnio edytowane przez Jasiek261 ; 07-03-2021 o 14:48

  16. #656
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jasiek261 Zobacz post
    Widzę, że sporo informacji jest w tym wątku więc postanowiłem dodać swoje doświadczenia po zimie z nowym rekuperatorem.
    .......
    w trybie serwisowym wpisz haslo 1111 i wyłącz funkcje przeglądu, tak mi doradzili przez telefon

  17. #657

    Domyślnie

    Dzięki, czy sądzisz, że to będzie wyłączenie opcji "inspection function support"? Bo tylko to w menu serwisowym brzmi jak przegląd.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	econet.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	453861

  18. #658
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Olekxp

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-605
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam, ja zakupiłem rok temu w marcu model 420 i uważam że to był naprawdę udany zakup. Przy tegorocznych mrozach ani razu nie zamarzł, stosując filtry f7 na czerpni nie przepuszcza mi smrodów z zewnątrz zużycie prądu mega niskie około 16w na wydajności około 35% rekuperator mam na nieogrzewanym poddaszu zabudowany styropianem 10cm plus srebrna folia bąbelkowa i zewnętrzna konstrukcja z płyt wiurowych. Nagrzewnicy nie montowałem i widzę że nie ma sensu jak takie mrozy bez problemu przeszło. Jedynie to jak powyżej w postach piszecie to czujnik temperatury nie do końca pokazuje realną temperaturę

  19. #659
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Olekxp

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-605
    Posty
    7

    Domyślnie

    A i jeszcze jedno
    Wentylatory są ebmpapst, wymiennik recair i dokumentacja dosyć spora dostarczona do rekuperatora

  20. #660
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jasiek261 Zobacz post
    Dzięki, czy sądzisz, że to będzie wyłączenie opcji "inspection function support"? Bo tylko to w menu serwisowym brzmi jak przegląd.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	econet.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	453861
    nie mam ECO NET wiec ci nie potwierdze, ja to ustawialem na panelu sterujacym

Strona 33 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony