dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 46
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 915
  1. #881

    Domyślnie

    Mam model CWK 450. Wyłączyłem centrale aby wymienić filtry. Po włączeniu zaczęło wiać chłodem. Okazało się że baypass jest otwarty chociaż na wyświetlaczu jest w pozycji off. Różne nastawy baypassu nie pomogły. Cały czas jest otwarty. Miał ktoś taki przypadek?

  2. #882

    Domyślnie

    Pewnie padł siłownik
    Ten renomowanej szwajcarskiej firmy
    Jak masz wystarczające pojęcie o elektryce, to zacznij od sprawdzenia czy siłownik dostaje prawidłowe zasilanie.

  3. #883

    Domyślnie

    Problem był z sterownikiem centrali. Zwykła wada elektroniki (zdarza się). Sterownik wymieniony na nowy. Sprawa super załatwiona.

  4. #884
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rf_m

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    05-311
    Kod pocztowy
    05-311
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jak wyglądała obsługa tego zgłoszenia. Chodzi mi o to czy firma kogoś przysłała do stwierdzenia tej wady, czy też kazali wysłać im sterownik i unieruchomić rekuperator na czas naprawy? Rozumiem, że urządzenie jest na gwarancji?

  5. #885

    Domyślnie

    Dla mnie obsługa bardzo dobra. Najpierw kontakt i próba ustalenia problemu z technikiem. Nie pomogło więc właściciel zaproponował wysłanie rekuperatora w celu sprawdzenia w firmie. Moja propozycja była przesłanie nowego sterownika i wymiana przeze mnie (kilka kabelków). Po wymianie działa wszystko już jak powinno. Dodatkowo dostałem nowy sterownik z nowszym oprogramowaniem. Ja jestem bardzo zadowolony z takiej obsługi.

  6. #886
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irek711

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Kod:
    Żaden ze mnie spec ale gdybym miał wybierać rekuperator jeszcze raz to wziąłbym właśnie Ozona (mimo, że moja centrala jeszcze nie podłączona bo ciągle brakuje mi czasu...)
    Kolego podłączyłeś centralę ?
    Przymierzam się do zrobienia rekuperacji połączonej z kimą kanałową .
    Jakieś sugestie co do tego .
    Jak to działa jeśli masz zrobione.
    Bedę wdzięczny z porady.
    Dziękuję

  7. #887
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irek711

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    Pisałem o moim cwpp420 chyba z rok temu - wstawiałem jakieś foto bodajże. W moim egzemplarzu był jakiś nit w środku obudowy zerwany i tyle z mankamentów - przykręciłem samowiertem i jest luz. Tutaj masz jakiś film od producenta ile bierze prądu wentylator EC i zwykłe https://www.youtube.com/watch?v=gq0ykEBf-wM

    Kolega tydzień temu kupił centralę cwp360 z ERV, działa to bardzo dobrze u niego.

    Żaden ze mnie spec ale gdybym miał wybierać rekuperator jeszcze raz to wziąłbym właśnie Ozona (mimo, że moja centrala jeszcze nie podłączona bo ciągle brakuje mi czasu...)
    Kolego podłączyłeś centralę ?
    Przymierzam się do zrobienia rekuperacji połączonej z kimą kanałową .
    Jakieś sugestie co do tego .
    Jak to działa jeśli masz zrobione.
    Bedę wdzięczny z porady.
    Dziękuję

  8. #888

    Domyślnie

    Cytat Napisał irek711 Zobacz post
    Przymierzam się do zrobienia rekuperacji połączonej z kimą kanałową .
    Jakieś sugestie co do tego .
    Tak - takie połączenie nie zadziała
    Jak chcesz wentylacją odebrać te 3 - 4 kW zysków cieplnych?

  9. #889

    Domyślnie

    Wykorzystuję kanały wentylacji mechanicznej, do pchania powietrza z klimatyzatora przenośnego 4kW (450m3/h), przerobionego na kanałowy.

    Klimatyzator w największe upały nie jest sobie w stanie poradzić z obniżeniem temperatury, raczej tylko z jej utrzymaniem pracując 12h dziennie. Na + sprawnie zbija wilgotność i temperatura odczuwalna jest dużo niższa.
    Podsumowując. Od biedy da się to zrobić, ale szału z efektem nie będzie. Lepiej poprowadzić więcej kanałów nawet średnicy 75mm, ale tylko do samej klimy.

    Aktualnie zamiast wspomnianego klimatyzatora, mam zamiar wstawić chłodnicę kanałową zasilaną z PC. Docelowo mam instalacje pod klimakonwektory.

  10. #890
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irek711

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Też mam taki zamiar . https://o3ozon.pl/chlodnica-nagrzewn...9kw-p-233.html
    plus jednostka zewnętrzna . Bardziej chodzi mi o ogrzewanie w okresach przejściowych i wykorzystanie nadmiaru energii z fotovoltaiki.

  11. #891
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał irek711 Zobacz post
    Też mam taki zamiar . https://o3ozon.pl/chlodnica-nagrzewn...9kw-p-233.html
    plus jednostka zewnętrzna . Bardziej chodzi mi o ogrzewanie w okresach przejściowych i wykorzystanie nadmiaru energii z fotovoltaiki.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8035592

  12. #892
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irek711

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Tak - takie połączenie nie zadziała
    Jak chcesz wentylacją odebrać te 3 - 4 kW zysków cieplnych?
    Co myślicie o takim rozwiązaniu ? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Recyrkulacja_powietrza4_KLIMA_OBRAZKOWO.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	465171
    U mnie po stronie czerpni bez połączenia z GWC

  13. #893
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał irek711 Zobacz post
    Co myślicie o takim rozwiązaniu ? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Recyrkulacja_powietrza4_KLIMA_OBRAZKOWO.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	465171
    U mnie po stronie czerpni bez połączenia z GWC
    Chcesz smrody z łazienki pchać do salonu i pokoi?
    Chcesz pokoje schładzać nawet, jak jest w nich zimno a gorąco jest tylko w salonie i kuchni?

  14. #894

    Domyślnie

    W okresach przejściowych będzie ok.

  15. #895
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irek711

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Chcesz smrody z łazienki pchać do salonu i pokoi?
    Chcesz pokoje schładzać nawet, jak jest w nich zimno a gorąco jest tylko w salonie i kuchni?
    Może nie do końca to wynika ze schematu ale powietrze z łazienki, kuchni, Wc nie podlega recyrkulacji .
    Czyli trafia przez rekuperację na zewnątrz budynku.
    Anemostaty mają regulację są tłumiki przepływu . Można to przecież wyregulować żeby było poprawnie ?
    Ostatnio edytowane przez irek711 ; 28-05-2023 o 10:16

  16. #896
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał irek711 Zobacz post
    Może nie do końca to wynika ze schematu ale powietrze z łazienki, kuchni, Wc nie podlega recyrkulacji .
    Wyraźnie wynika, że będzie recyrkulowane przez P2

    Cytat Napisał irek711 Zobacz post
    Można to przecież wyregulować żeby było poprawnie ?
    Dla jednej konkretnej wymiany powietrza wentylacyjnego, jednej konkretnej mocy chłodniczej przy jednym konkretnym przepływie recyrkulacji.
    Żeby to działało elastycznie to już ociera się o rocket science. Np. jedna osoba w domu, więc wentylacji mało, ale ta osoba w słoneczny, letni dzień piecze i gotuje to zupełnie inne ustawienia niż ta sama osoba w nocy w zamkniętej sypialni.

    Schładzasz cały nawiew - a co, jak nie potrzebujesz schładzać wszystkich pomieszczeń, a tylko salon? To standard, że chłodu najwięcej potrzebujesz gdzie indziej, niż świeżego powietrza. To nie do pogodzenia w połączonej instalacji.

    A do tego https://forum.muratordom.pl/entry.php?132565
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 28-05-2023 o 13:20

  17. #897
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irek711

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    [QUOTE=Kaizen;8190771]Wyraźnie wynika, że będzie recyrkulowane przez P2

    Przepustnica P2 jest po to żeby do powietrza zasysanego do rekuperacji z kuchni czy łazienki było domieszane powietrze z recyrkulacji nie na odwrót.

  18. #898
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał irek711 Zobacz post
    Przepustnica P2 jest po to żeby do powietrza zasysanego do rekuperacji z kuchni czy łazienki było domieszane powietrze z recyrkulacji nie na odwrót.
    Po co recyrkulować przez rekuperator, skoro i tak wszystko potem trafia do W1?

    I niby co powstrzyma przed zasysaniem powietrza z łazienek przez P2 wentylatorem W1 który potrzebuje znacznie większych przepływów, niż rekuperator?

  19. #899

    Domyślnie

    Z tego co ja rozumiem, przepustnice P1 i P2 działają na zmianę, tj w momencie kiedy nie trzeba recyrkulacji (klima nie działa, a wraz z nią W1) P1 jest zamknięta a P2 otwarta, zaś po załączeniu klimy P1 się otwiera (umożliwiając recyrkulację powietrza), zaś P2 zamyka (odcinając zasysanie powietrza z łazienek do obiegu recyrkulacji).
    Mimo to potwierdzam, że to będzie działać dość słabo, bo musiałbyś mieć system mierzący temperaturę w każdym pomieszczeniu i odpowiednio na jego podstawie regulowało nadmuchy w tych pomieszczeniach (a to mocno skomplikuje cały system), dodatkowo wentylator W1 mocno rozregulowywał by przepływy na rekuperatorze (kiedy byłby włączony znacząco zwiększał by przepływ na nawiewie, zaś kiedy byłby wyłączony swoim oporem by go zmniejszał).
    Ostatnio edytowane przez Endrju111 ; 28-05-2023 o 19:59

  20. #900
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irek711

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Zamysłem projektanta tego układu jest to żeby powietrze wyciągane z pomieszczeń typu kuchnia łazienka przez rekuperator trafiało na zewnątrz z odzyskiem ciepła.
    Powietrze przeznaczone do recyrkulacji z pokoi było podgrzewane przez nagrzewnice freonową i trafiało w większości z powrotem do pomieszczeń z tym że część tego powietrza przez rekuperację na zewnątrz. W zamian powietrze zasysane z zewnątrz pobierając energię z wydalanego mieszało by się z pozostającym w obiegu.
    Przepustnice i wentylatory odpowiednio ustawione powinny zapewnić odpowiednie przepływy i dopływ świeżego powietrza. Przepustnice nie w trybie on-off . Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	465175
    Kolega Sruba kilkanaście stron temu pisał że ma zamiar połączyć te systemy więc pytałem czy zrobił i czy działa

Strona 45 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony