dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 46 z 46
Pokaż wyniki od 901 do 915 z 915
  1. #901

    Domyślnie

    Co znaczy "Przepustnice nie w trybie on-off"?

  2. #902
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irek711

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Endrju111 Zobacz post
    Co znaczy "Przepustnice nie w trybie on-off"?
    to znaczy że nie zamknięta lub otwarta tylko stopień otwarcia dostosowany do potrzebnego przepływu

  3. #903

    Domyślnie

    Aha, no to Kaizen miał rację. W1 wyssie ci zapachy z łazienek/kuchni do salonu/sypialni.

  4. #904

    Domyślnie

    Cytat Napisał irek711 Zobacz post
    Też mam taki zamiar . https://o3ozon.pl/chlodnica-nagrzewn...9kw-p-233.html
    plus jednostka zewnętrzna . Bardziej chodzi mi o ogrzewanie w okresach przejściowych i wykorzystanie nadmiaru energii z fotovoltaiki.
    Niestety w tym kraju można sprzedać wszystko.
    Chłodnica-nagrzewnica freonowa o mocy 9 kW przy przepływie powietrza 1500m3/h czynnik r410, r32
    Ktoś ma niezłą wyobraźnię, że sprzedaje takie systemy jako DIY

    1500 m3/h i moc 9 kW to delta T = 18 K
    Jeśli w domu masz 25 st i uruchomisz taką klimatyzację to z nawiewu poleci 8 st C.

    Czy ten sam sprzedawca ma w ofercie nawiewniki, z których nie będzie lała się woda gdy zaczną nawiewać powietrze o tak niskiej temperaturze.
    Zapewne jak przybędzie reklamacji to wymyśli kolejny patent
    Jak Bogusław, który sprzedaje wentylatory do grzejników twierdząc że to klimatyzacja, a teraz gratis dorzuca rynienkę na skropliny bo się zorientował co to punkt rosy

  5. #905
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Kupiłem najtańszy cwp200 za 3200zl. W środku wentylatorki firmy MM Września https://mplusm.com.pl/wpa-06.html sterowane regulatorem obrotowym tyrystorowym rs1-400. Bypass poprzez wyłączenie jednego wentylatora? Jest jakieś zabezpieczenie przed zamarznięciem ale brak grzałki do podgrzewania na czerpni.



    A to sterowanie
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 04-10-2023 o 20:13
    Dom parterowy 106m2. Płyta fundamentowa fibrobeton 30cm na 10cm XPS. na płycie 15cm eps grafit.
    Silikat 24cm + 20cm EPS Grafit. Strop 40cm celulozy. Podłogówka po całości pod 8cm jastrychu cementowego. OZC 4kw na CO przy -20°C.. Pompa ciepła aquarea allinone 5kw

  6. #906

    Domyślnie

    Listwa PE ma 3 wolne miejsca, a oni dali 3 przewody do jednej podwójnej tulejki

  7. #907

    Domyślnie

    A czy takie urządzenie ma CE?

  8. #908

    Domyślnie

    Cytat Napisał wello Zobacz post
    Listwa PE ma 3 wolne miejsca, a oni dali 3 przewody do jednej podwójnej tulejki
    Takie połączenie daje dużo większą gwarancję ciągłości PE.

  9. #909
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Urządzenia ma CE.


    W środku są dwa wentylatory po 75W każdy a moc urządzenia to tylko 90W?
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 06-10-2023 o 21:11
    Dom parterowy 106m2. Płyta fundamentowa fibrobeton 30cm na 10cm XPS. na płycie 15cm eps grafit.
    Silikat 24cm + 20cm EPS Grafit. Strop 40cm celulozy. Podłogówka po całości pod 8cm jastrychu cementowego. OZC 4kw na CO przy -20°C.. Pompa ciepła aquarea allinone 5kw

  10. #910
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Urządzenia ma CE.
    Masz linka do tej deklaracji?

    https://www.cemark.pl/deklaracji-zgodnosci/

    CE to deklaracja producenta. Producent DEKLARUJE (nikt nie bada i daje żadnego certyfikatu) że produkt jest zgodny z ... No a z czym, to producent podaje w deklaracji. Taki dokument. Nie mogę znaleźć dla o3ozon.

    Dla przykładu deklaracje konkurencji:
    https://cennik24.pl/static//attachme...3_07192713.pdf
    https://thesslagreen.com/wp-content/..._05.2020.1.pdf (tu na końcu)

    Dostałeś coś podobnego na papierze razem ze sprzętem? W ogóle z dokumentacją słabo - na stronie nie widzę (przeoczyłem?) nawet instrukcji. Na stronie rekuperatora jest tylko zrzut strony w PDF.

  11. #911
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Mam instrukcję która producent dołączył do urządzenia a w niej jest deklaracja zgodności.
    Dom parterowy 106m2. Płyta fundamentowa fibrobeton 30cm na 10cm XPS. na płycie 15cm eps grafit.
    Silikat 24cm + 20cm EPS Grafit. Strop 40cm celulozy. Podłogówka po całości pod 8cm jastrychu cementowego. OZC 4kw na CO przy -20°C.. Pompa ciepła aquarea allinone 5kw

  12. #912

    Domyślnie

    Cześć, planuję kupić rekuperator CWPP 420 z wymiennikiem entalpicznym. Zauważyłem, że są dwie wersje cenowe tańsza i droższa. Czy warto dopłacić ok. 1000 zł do lepszego sterownika oraz wentylatorów "niemieckiej firmy"? Chyba, że różnią się czymś więcej? Zastanawiam się, również do jakiego wymiennika warto dopłacić, są między dostępnymi większe różnice?

    Alternatywnie zastanawiam się jeszcze nad CPW 500 oraz kilku forumowiczów polecało Weber Req Premium 500. Ma ktoś może z nimi porównanie względem CWP420?

  13. #913
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cwp200 mi rosi niemiłosiernie przy tych mrozach. Obudowa jest metalowa więc to pewnie dlatego.
    Wokół wlotu do rekuperatora z czerwoni nawet się lód osadza
    Dom parterowy 106m2. Płyta fundamentowa fibrobeton 30cm na 10cm XPS. na płycie 15cm eps grafit.
    Silikat 24cm + 20cm EPS Grafit. Strop 40cm celulozy. Podłogówka po całości pod 8cm jastrychu cementowego. OZC 4kw na CO przy -20°C.. Pompa ciepła aquarea allinone 5kw

  14. #914

    Domyślnie

    Przyszedł czas na zakup rekuperatora.
    Patrząc na cenę pierwszych rekuperatorów z brzegu o wydajności około 300 m3 wydawała mi się atrakcyjna cena o3ozon.
    Ale dochodząc do etapu gdzie przeczytałem całe 46 stron tego wątku oraz upatrując sobie A-300 jon16 EC EPP cena wyszła nie atrakcyjna bo na ten moment wynosi ona 7799 zł. Jest to jedyny model, który posiada automatyczny bypass mechaniczny (chyba że coś pominąłem).
    Cena nie mała i zastanawiam się czy warto.
    Ma może ktoś coś alternatywnego w podobnych pieniądzach?

    A-300 są drogie. Z tych mniejszych jest to jedyny model, który ma bypass mechaniczny (ręczny lub automatyczny).
    A jakby do tego jeszcze chcieć wymiennik entalpiczny to cena już prawie 9 tys. zł.
    Ktoś to kupował i sprawdzał czy wszystko działa?
    Ostatnio edytowane przez KarolPr ; 09-02-2024 o 15:01

  15. #915

    Domyślnie

    Za te pieniądze to sobie daruj, czego by tam nie było.

Strona 46 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony