dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 46
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 916
  1. #501

    Domyślnie

    Kup sobie płytkę z przekaźnikami z optoizolacją. Zrób sobie soft, ze sterowaniem przekaźników. Wywal pakietowy przełącznik i podepnij na wejście do każdego przekaźnika odczepy trafo. Wyjście mostkujesz i podłączasz do silników reku. Przełączanie realizuj tak, aby zawsze TYLKO 1 przekaźnik był załączony (opóźnienie np 100ms)
    Oczywiście sterujemy L, 0 i PN idą bezpośrednio do reku.

  2. #502

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz.
    Jestem w fazie budowy domu, i mam stan surowy zamknięty. Powoli przygotowuje się z systemu rekuperacji, bo sam chcę zamontować rekuperację i podłączyć pod sterowanie domoticzem. Zakupem będzie "Centrala wentylacyjna CWP 360/200 jon16".

    Czy możesz to podłączenie rozrysować, nawet odręcznie. Przyda się to wszystkim.
    Dzięki

  3. #503
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shogunzlasa

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Sucha Beskidzka
    Kod pocztowy
    34-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Masz stan surowy i będziesz się bawić w programowanie w arduino? Sporo wolnego czasu mimo wszystko widzę
    Nie lepiej kupić Ci sterownik IB TRON 3100 0-10V do tego ARWE BREVE i za 600-650 zł masz wypaśnego gotowca. Ustawiasz napięcia dla poszczególnych biegów, masz strefy czasowe, przewietrzenia, sygnały dodatkowe itp itd. Tutaj i tak musisz kupić przełącznik autotrafo za około 200 do tego płytkę z przekaźnikami za 50 dych, jak nie masz osprzętu żeby to poprogramować to dokupić inne graty, posiedzieć nad programowaniem i tak nie będzie to tak działało jak ten gotowiec, który można chociaż w salonie zawiesić i nie bije po oczach...

  4. #504

    Domyślnie

    Jakoś nie podoba mi się idea 3 osobnych sterowników powieszonych na ścianie. Policzmy: sterowanie domoticzem, sterowanie rekuperacją, mam też fibaro (można zintegrować tu domoticz), no i coś się jeszcze znajdzie zapewne. Planuję jeden tablet by wszystkim rządzić, oraz sterowanie w smartfonach.
    Nie muszę wszystkiego od razu zaprogramować, tylko powoli budować system jaki chcę. Wiec drążę temat, a że jest taki to dopytuję.

    Co do ceny. Przekaźniki wyszły ok 40 zł, płytki Node mcu też jakoś nie są drogie ( do 20 zł za sztukę, można taniej znaleść). Raspberry Pi 3b mam (do 200 zł). Do tego czujniki temperatury, ciśnienia, światła, obecności, pyłu też jakoś nie są drogie. A czas spędzony nad tym to zaliczam do samoszkolenia się, bo nie jestem elektrykiem albo pochodnym. A że samemu coś się zrobiło daje wielką frajdę.

    Według mnie warto spędzić trochę czasu i zrobić samemu co się chce. Ale oczywiście można też kupić gotowca.

  5. #505
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shogunzlasa

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Sucha Beskidzka
    Kod pocztowy
    34-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Jak masz inne bajery i bawisz się w takie programowanie to OK.
    "Zwykły" zjadacz chleba często albo nie chce, albo nie ma na to czasu.

    Z resztą sam jestem wrogiem przebajerowania i większość rzeczy a'la smart home to dla mnie głupota. Czujniczki akurat spoko - ale to można też zrobić tanim kosztem np. na Xiaomi Gateway

  6. #506

    Domyślnie

    Do tej centrali "Centrala wentylacyjna CWP 360/200 jon16" dokładany jest sterownik z pokrętłem na 7 biegów. Czy w nim można podłączyć przekaźniki na każdy bieg osobny (w sumie 7 sztuk) i tak sterować rekuperatorem ?

    Albo sam sobie odpowiem - jak ktoś ma system Fibaro to podłączyć dimmera zamiast tego regulatora.
    Ostatnio edytowane przez Pawel789 ; 13-02-2020 o 08:53

  7. #507
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shogunzlasa

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Sucha Beskidzka
    Kod pocztowy
    34-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Nie bardzo - w standardzie są sterowniki tyrystorowe gdzie sterujesz wypełnieniem, ty chcesz sterować napięciowo, czyli potrzebujesz przełącznika transformatorowego, gdzie na każdy odczep dasz 230V przez przekaźnik.

  8. #508

    Domyślnie

    Cytat Napisał shogunzlasa Zobacz post
    Z resztą sam jestem wrogiem przebajerowania i większość rzeczy a'la smart home to dla mnie głupota. Czujniczki akurat spoko - ale to można też zrobić tanim kosztem np. na Xiaomi Gateway
    Xiaomi akurat ma najgorszy pseudo smart system, ze wszystkich chińczyków. Jak w większości chińskich systemów spieprzona jest apka sterująca. Po prostu programistyczna tragedia.
    Mam też broadlinka w odstawce z tego samego powodu.
    Ostatnio edytowane przez gregos11 ; 13-02-2020 o 13:42

  9. #509

    Domyślnie

    Żeby ten rekuperator na silnikach AC (lub jakikolwiek inny) chodził przyzwoicie i naprawdę cicho, potrzebne jest trafo z odczepami. Ja kupiłem za ok 140zł z przesyłką (już nie pamiętam dokładnie ile kosztował) i przerobiłem. Koszt nie przekroczył 200zł, więc raczej taniej się nie da. Oczywiście nie liczyłem swojej pracy i tzw "zabawy". Nie każdy to potrafi, więc wtedy sięgamy po gotowce, droższe, ale za to "plug&play".

    PS Na każdy odczep jest przekaźnik który załącza/wyłącza odpowiednie napięcie (a nie 230V- to tylko na najwyższym biegu) .-).
    Ostatnio edytowane przez gregos11 ; 13-02-2020 o 13:44

  10. #510
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shogunzlasa

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Sucha Beskidzka
    Kod pocztowy
    34-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    No tak - 230V na pierwotnym na wtórnym co chcesz

  11. #511

    Domyślnie

    Cytat Napisał shogunzlasa Zobacz post
    No tak - 230V na pierwotnym na wtórnym co chcesz
    Pierwotnym też steruję w celu całkowitego odcięcia zasilania od trafo

  12. #512
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kristof79

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200214_065544_com.alibaba.intl.android.apps.poseidon.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	440841 a czy takim sterownikiem mozna bezpośrednio wysterować ARW
    lub przekazniki, są 3 osobne wyjścia?
    Ostatnio edytowane przez Kristof79 ; 14-02-2020 o 06:34

  13. #513

    Domyślnie

    Jeśli ktoś się niecce bawić w stworzenie własnego sterownika przez przekaźniki na odczepach od trafo to producent BREVE ma System ARWE - system regulatorów programowalnych zdalnie sterowanych sygnałem 0-10V DC - trzeba zakupić trafo elektronicznie sterowane na przekaźnikach + sterownik lub jakiś inny sterownik 0-10V

    Pozdrawiam.

  14. #514

    Domyślnie

    Było

  15. #515

    Domyślnie

    Tutaj ciekawostka z mojego podwórka,jak wygłąda automatyczne wyłączenie i włączenie reku po wzroście pyłów powyżej zadanej:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyłączenia.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	40,5 KB
ID:	440966

    Jak widać, przy niesprzyjającym wietrze reku potrafi nie pracować bardzo długo.

    Dla ciekawych ( (lub głupiomądrych- (zdecydowanie rozgraniczam te dwie grupy ), którzy mają więcej do powiedzenia niż wiedzą) skrypt sterujący z domoticza:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pmrek.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	16,3 KB
ID:	440967

  16. #516
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Olekxp

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-605
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam, od pewnego czasu też obserwuję jak się rozwija temat reku o3ozon i chciałbym zapytać co myślicie o wersji Centrala wentylacyjna CWPP 420/200 jon16? Planuję na wiosnę montaż reku najbardziej mi ten model po głowie chodzi

  17. #517

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1006 Zobacz post
    Jeśli ktoś się niecce bawić w stworzenie własnego sterownika przez przekaźniki na odczepach od trafo to producent BREVE ma System ARWE - system regulatorów programowalnych zdalnie sterowanych sygnałem 0-10V DC - trzeba zakupić trafo elektronicznie sterowane na przekaźnikach + sterownik lub jakiś inny sterownik 0-10V

    Pozdrawiam.
    To już chyba lepiej dopłacić do wentylatorów EC i sterować nimi sygnałem 0-10 VDC.

  18. #518

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    To już chyba lepiej dopłacić do wentylatorów EC i sterować nimi sygnałem 0-10 VDC.
    To ile tej dopłaty ? Pytam z ciekawości, bo "już chyba lepiej", mnie nie przekonuje.

  19. #519

    Domyślnie

    Najlepiej spytaj producenta, bo jest ona zmienna w zależności od modelu wentylatora.

  20. #520

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Najlepiej spytaj producenta, bo jest ona zmienna w zależności od modelu wentylatora.
    Myślałem, że "chyba" rozwiejesz moje wątpliwości.

Strona 26 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony