dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 46
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 915
  1. #821
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    moc dmuchania czy wywiewu skoro ma pozbyć się wilgoci ?
    Jak się go podpina i gdzie się go montuje ( ten czujnik ) ?

  2. #822

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszo11 Zobacz post
    tak mówisz ? jak można go ew. wyłączyć ?
    Otwórz skrzynkę i odepnij kabel zasilający jonizator.

  3. #823
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    dzięki - a jak z "słyszalnością" Twojego reku. ? Słychać go na anemostatach na jakimś % mocy ? I na ile % go używasz na co dzień ? ( i ile m2 domek )

  4. #824

    Domyślnie

    Zamiast oryginalnego sterowania, mam zamontowany transformator z odczepami, które sterowane są za pomocą arduino i przekaźników.
    Nic nie słychać, wcześniej niósł się po rurach (niewiele, ale zawsze) dźwięk "burczących" wentylatorów.

  5. #825
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    extra a na ilu % mocy działasz na co dzień ? I jaki domek ?

  6. #826

    Domyślnie

    Ja u siebie jestem prawie zdecydowany na CWPP 420/20 z wymiennikiem ERV. Zastanawiam się tylko nad tym, czy OX-ECS czy RECAIR? Czekam na odpowiedź z O3OZON nt. parametrów obu wymienników.

    U mnie reku będzie stało na poddaszu - oczywiście w iglo.

  7. #827
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    z tego co pamiętam recair ma mniejszy odzysk wilgoci o jakies 20 % (koło 60%) - bo to jakaś hybryda
    Bier pełny ERV i będziesz zadowolony.
    Ja zrobiłem błąd bo mogłem od razu brać czujnik wilgoci - ale cóż - dokupię go po prostu.
    Zrób sobie kanciapkę - ja mam 2,5 na 1,8 m - i masz potem super dostęp.

  8. #828
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszo11 Zobacz post
    z tego co pamiętam recair ma mniejszy odzysk wilgoci o jakies 20 % (koło 60%) - bo to jakaś hybryda
    Bier pełny ERV i będziesz zadowolony.
    Mniejszy od czego?
    Dwa lata temu Recair becomes CORE!. Od tego czasu wymienniki są sprzedawane jako Core.
    To były (i są) najlepsze wymienniki polimerowe. Tylko pytanie, czy to jakieś leżaki magazynowe czy podróbki.

  9. #829

    Domyślnie

    Czy jak mam dziś problem ze zbyt dużą wilgocią: rosa na dole szyb, drzwi metalowe wejściowe pół piętra niżej w małej klatce mokre itd, wokół otworów drzwi okna na ścianach zaczyna się pojawiać coś co być może już by zaczeło żyć gdyby nie regularne wycieranie, w kątach podobnie ;/ Termometr z higrometrem chińskiej marki no name pokazuje 66-68% ale patrząc na to co się dzieje w domu ten pomiar niekoniecznie musi być poprawny) To zostawić zwykły czy jednak entalpię bo na zwykłym wysuszę za bardzo i będę musiał nawilżać...


    Rozważam mocno dość CWPP 420 (Webbera Req Premium odrzuciłem bo nie spełnia norm wfosigw i nie dostanę zwrotu, czyli tanio wyjdzie drogo już na etapie zakupu - sic no chyba, że się mylę) tylko nie wiem jaki wymiennik. Ktoś dopytywał o te wymienniki w o3oznie? Bo do takiego CWPP420 z hybrydowych pasują rzekomo (podaje kwoty bo strona nie podaje modeli ;/) za: 449, 749 i 999, ox-ocs za 849 i 1299, oraz entalpiczny bez dopisków za 1199 i 1799. Ciężko się sugerować ceną gdy nie wiadomo za co się płaci...
    Ostatnio edytowane przez itakpowiem ; 12-11-2022 o 23:20

  10. #830
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    od https://o3ozon.pl/wymiennik-entalpic...450-p-270.html bo on był wymieniany w wątku wyżej

  11. #831
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    dokupisz czujnik wilgoci od cwpp 420 i wywalisz nadmiar wilgoci z domu. Ja tego nei zrobiłem i teraz muszę recznie.
    Ten listopad dziwny bo ciepły i wilgotny i w domu ciągle mam teraz 58 - 60% - zero rosy na szybach itd - szczerze to nie ma nawet kropelki po nocy i za dnia.

  12. #832

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszo11 Zobacz post
    dokupisz czujnik wilgoci od cwpp 420 i wywalisz nadmiar wilgoci z domu. Ja tego nei zrobiłem i teraz muszę recznie.
    Ten listopad dziwny bo ciepły i wilgotny i w domu ciągle mam teraz 58 - 60% - zero rosy na szybach itd - szczerze to nie ma nawet kropelki po nocy i za dnia.
    Pan Piotr z ECS powiedział mi, że te czujniki to taki marketing bierz Pan eko CWPP420 i zwykły wymiennik a będziesz Pan zadowolony innym razem proponuje OXa - sam już nie wiem... Czy ktoś ma ten czujnik w CWPP420? Reku sam startuje z wyższą mocą gdy wyczuje zwiększoną wilgoć, i czy serio wyczuwa?
    Ostatnio edytowane przez itakpowiem ; 12-11-2022 o 20:19

  13. #833

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221122_113520.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	462409
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221122_113527.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	462410
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221126_171034.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	462411
    Miałem taki sam dylemat i wziąłem hybrydę RCH160, poniekąd decyzja spowodowana tym że raczej walczę z nadmiarem wilgoci(mieszkam obok lasu). Statystycznie dużo więcej dni jest na granicy zera a nie poniżej zera. Póki co reku pracuje nie podłączony do kanalizacji w ciągu dnia "wpada" ok. 2-5l wody na tym wymienniku.W domu wilgotność średnia 55 po podłaczeniu(podłączyłem go dopiero 2 dni temu wcześniej okolice 60%).

    Ogólnie rekuperator wygląda bardzo solidnie, nawet na trzecim biegu szum w domu nie występuje, reku stoi na poddaszu odizolowany 20cm styro i stoi na blokach styro. Stojąc obok rekuperaotra oczywiście słychać go - buczy - jakieś 50db).

    Test pod watomierzem zgodny z filmem P. Piotra na YT - sam włączony wyświetlacz to jakieś 6W, najniższy bieg(30% mocy) to ok. 15W, średni bieg(ok. 60% mocy) to ok. 60W i max bieg(90% mocy) jakieś 160W, funkcja "wywiew"(100% mocy) to jakieś 180W(przy tej mocy już wieje po uszach

  14. #834
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    jak masz zrobione kanały główne od reku do skrzynek ? fi200 sztywne czy flex ? Ile +- m ?
    Na ilu % idzie Ci reku za dnia ?
    Ja na cwpp 420 walcze z hałasem - mam na sztywnych sporo ok 4m do skrzynki od reku.
    Mam wymiennik ten OX-ECS - zero skroplin od miesiąca - dziś wymieniałem filtry - zero wody w komorze reku.
    W domu 55% w salonie.

  15. #835

    Domyślnie

    Też mam cwpp420, kanały doprowadzające do rozdzielaczy fi160, czerpnia i wyrzutnia fi200. Wszystkie kanały stykające się z rekuperatorem oczywiście elastyczne(to podstawa inaczej będzie niosło drgania/wibracje). Nawet 20cm wystarczy dać aby nie przenosiło drgań.
    Dodatkowo tak jak pisałem rekuperator stoi na iluś tam styropianach.

    W nocy leci na 1 i jest dosłownie w sam raz(aczkolwiek chcę jeszcze zmienić start wentylatorów od 20% nie od 30%), w dzień 2 lub 1(na razie rozpoznaję temat bo widzę że gotowanie na gazie->okolice 60% bez reku a z jakieś 55%).

    Nie wiem jeszcze czy się da/jeśli tak to jak ? wywołać funkcję "przedmuchu" wymiennika co x godzin/minut bo czuję że przydało by się(jeszcze nie rozgryzałem menu serwisowego).

  16. #836
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    kanały doprowadzające do rozdzielaczy fi160 - sztywne spiro ?

    A kanały do czerpni / wyrzutni - ile masz ocieplone przy reku - piszesz ,że masz połączenia elastyczne czyli termoflexem ?
    Ja mam sztywne spiro fi200 - 5cm ocieplone lammelą na czerpni / wyrzutni bardzo krótkie bo ok 1 m - ale dziś zauważyłem krople wody na dole przy wyrzutni - chyba niestarannie gdzieś nakleiłem ocieplenie....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaaaacwpp420.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	462413
    Ostatnio edytowane przez lukaszo11 ; 26-11-2022 o 20:17

  17. #837

    Domyślnie

    Kanały doprowadzające do rozdzielaczy fi160 elastyczne - termoflex - wyciąg ma ok. 1m rekup<->rozdzielacz a nawiew ok. 3m reku<->rozdzielacz. Reszta jest na sztywnych spiro.
    Cała czerpnia ma jakieś 8metrów z czego ok. 1m to termoflex a wyrzutnia "cała" termoflex(jakieś 3m).
    Póki co spiro w ogóle nie ocieplone(dopiero przede mną), ale wszystko to jest w pomieszczeniu gdzie temp. jest obecnie ok. 10st. a min. to jakieś 5st(lekko grzane, nad garażem).

    Każde wyjście z reku dałem na "kawałku" elastycznego żeby nie niosło się nic po rurach(bo przecież reku drga, rury mogą się gdzieś o coś ocierać podczas przepływu powietrza itd.)

  18. #838

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221128_142553.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	74,8 KB
ID:	462444
    Przy obrotach wentylatorów ustawionych na 20%(domyślnie jest 30%) pobór mocy to ok. 10W, czyli bardzo dobry wynik nie odbiegający od wentylatorów najwyższych klas. Przy czym nie zgadzam się z tym że jest to za mała moc - czuć że wieje z nawiewów(oczywiście filtry domyślne bo po założeniu węglówek pewnie będzie za mało).
    ALE liczy się to że DA SIĘ zejść do tych 10W tak jak w lepszych/droższych jednostkach.

    Ps. dzisiaj rozmawiałem z działem compita odnośnie funkcji "osuszania" automatycznego wymiennika, czekam na info - jest taka opcja ale trzeba ją odpalać ręcznie co się mija z celem. Mam nadzieję że chłopaki coś wymyślą.

  19. #839
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    jak zeszedłeś do 20% mocy ?
    ps. masz nagrzewnicę wstępną ? Tryb rozmorżeniowy jak masz ustawiony ?
    Ja mam ustawione : wyłącz nawiew i miałem ustawione : tem. rozmrożeniową na +5 stopni - wg. mnie bardzo dużo - ustawiłem obecnie na 0 stopni - ale wg. mnie z racji ,że tam nic się nie leje z wymiennika wody - to za duzo ( mam ten ERV wymiennik nie hybrydę )
    Jak sądzisz ?

  20. #840

    Domyślnie

    Aby zejść z mocą potrzebny kod serwisowy
    Nagrzewnicy nie mam i nie chcę jej mieć.
    Jeśli nie ma wody to jasne że nie ma co rozmrażać- jedynie kwestia czy nawiew może być z deka zimniejszy czy wolisz ciepełko

    Ten wymiennik który masz patrzę z ciekawości po necie ale brak jakiegokolwiek info, masz od niego datasheet ? Cokolwiek, jakie ma parametry odzysk ciepła/wigoci z czego jest(polimier?) itd. ?

Strona 42 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony