dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 46
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 916
  1. #601

    Domyślnie

    Witam wszystkich, zastanawiam się nas zakupem CWP 360/200 jon16, w domu posiadam kominek z płaszczem wodnym (instalacja otwarta) podpiętym do CWU i kaloryferów. Czy jest sens pokusić się do tego rekuperatora o wodną nagrzewnicę kanałową przez którą można przepuścić ciepłą wodę z kominka do zwiększenia temperatury powietrza wlatującego do pomieszczeń w domu?

  2. #602

    Domyślnie

    Cytat Napisał PowerRubber Zobacz post
    ale to takie jak do okien? czy inne? Przymierzam się w domu do tego, dlatego lepiej dopytać.
    Dostałem od producenta, takie jak oryginał. Ale myślę że do okien może będą.

  3. #603
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pbrys

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    www.pbrys.cba.pl
    Posty
    17

    Domyślnie

    mozecie sie pochwalić temperaturami w waszych instalacjach,
    ja mam rury na nieocieplonym strychu (rury z izolacja 2/3 cm wełny te giętkie srebrne, reku w domku z 10 cm steropianu, instalacja zrobiona na trujnikach )

    na chilę obecną jest tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210114-213027.jpg
Wyświetleń:	391
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	452018
    temperatury mierzone na wlotach/wylotach centrali, temperatura w domu 22 st. wiec pewnie do domu wpada koło 8 st - więc straty spore, centrala chodzi na najniższych obrotach

  4. #604

    Domyślnie

    Nie mam takiej ładnej grafiki aby to pokazać, ale od kilku dni użytkuję teku 360/200 i jestem trochę w szoku.

    w domu od 22/ 23*
    Na dworze od -3*, -5*
    Na nawiewnikach 18*

    Wywiewu nie sprawdzałem, ale kanał wyrzutni jest lodowaty

    Nie spodziewałem się aż takiego odzysku, czy to jest w ogóle możliwe? czy ten reku coś oszukuje?

  5. #605
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pbrys

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    www.pbrys.cba.pl
    Posty
    17

    Domyślnie

    tak pieknie nie jest , wczoraj zamarzł mi wymiennik i wyłączył sie wentylator nawiewny (przy minus 8 st.) i do dziś sie nie włączył (termostat od lodówki zadziałał)

    wydje mi sie że dopiero po ustaniu ujemnych temperatur ruszy


    Cytat Napisał adin0001 Zobacz post
    .
    Gdzie masz zainstalowany rekuperator ?
    Ostatnio edytowane przez pbrys ; 17-01-2021 o 08:02

  6. #606

    Domyślnie

    ja mam jednostkę cwpp - w nocy było u mnie -9, rano zauważyłem, że wyłączył się nawiew i pojawił się komunikat "rozmrażanie", potem jednostka wróciła do normalnej pracy. teraz na czerpni jest już -2 (czujnik temperatury czerpni jest w środku jednostki), a na wywiewie +6, więc pewnie za chwilę znowu włączy się tryb ochrony/rozmrażania. jak na razie w domu jest komfortowe, pewnie przy większych mrozach okresy rozmrażania będą dłuższe i będzie brakowało świeżego powietrza. jednostka centralna jest w pomieszczeniu w domu (suszarnia, składzik), ogrzewane tak samo jak cały dom, szybciej dzięki temu mija czas rozmrażania.
    dom 210m2, kaloryfery 100%, PV: {5,25kW: qcells 15x350Wp+sofar5.5} + {4,56kW od 06.2021 (huawei4.4+12xjinko 380Wp)}; zapotrzebowanie moc 11,5kW, 55W/m2; 22000kWh; PC Stiebel HPA-O 13 Premium, moc 13kW

  7. #607

    Domyślnie

    Czy wymiennik może się popsuć jeśli zamarznie?

  8. #608
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Darkseeder

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-223
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam, u mnie centrala abp 420/200 przy co jakiś czas włącza się rozmrażanie i centrala chodzi na 70%/70%.

  9. #609

    Domyślnie

    Cytat Napisał pbrys Zobacz post
    Gdzie masz zainstalowany rekuperator ?
    Reku w garderobie na poddaszu użytkowym - temperatura jak w całym domu

  10. #610

  11. #611
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    Posiadam podobny model bo ABP450/200. I niestety musze stwierdzic, ze zaluje zakupu w tej firmie. Pierwszy problem to nieszczelna pokrywa, mieli przysłac grubszą pianke uszczelniającą a przysłali cienszą abym wymienił. Nastepnie w pazdzierniku zaczelo kapac z jednostki, brakowało uszczelniacza w naroznikach tacki ociekowej, zrobiłem i nawet nie reklamowałem. Przyszły lekkie mrozy zaczeło kapac spod calej podłogi, obecnie cala izolacja jest namoknieta, podkładam wiaderko mimo ze jest podłączony odpływ. W kilku miejscach na obudowie wykrapla sie rosa bo jednostka jest w ciepłym pomieszczeniu. Czujniki są tak umieszczone w obudowie, ze przekłamują bo np: przy -9 na zewnątrz czujnik czerpnii wskazywał +5,2 Na prosbe, aby mi doradzili gdzie i co jeszcze uszczelnic, dostałem odpowiedz aby dołozyc grzałke pierwotną bo to normalne, ze przy ponizej -8 tak sie dzieje, i na tym sie konczy stanowisko producenta. Wystarczy poczytac opis produktu jakie to wszystko idealne, super izolacje, szczelnosc i w ogóle, niestety rzeczywistosc pokazuje co innego.

  12. #612

    Domyślnie

    Ten odpływ,który posiada ten rekuperator nie daje rady?

  13. #613
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    tacka szczelna, odpływ daje rade, nieszczelnosc jest chyba gdzies na wymienniku i woda dostaje sie poza tacke

  14. #614
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Darkseeder

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-223
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał neokuba22 Zobacz post
    Posiadam podobny model bo ABP450/200. I niestety musze stwierdzic, ze zaluje zakupu w tej firmie. Pierwszy problem to nieszczelna pokrywa, mieli przysłac grubszą pianke uszczelniającą a przysłali cienszą abym wymienił. Nastepnie w pazdzierniku zaczelo kapac z jednostki, brakowało uszczelniacza w naroznikach tacki ociekowej, zrobiłem i nawet nie reklamowałem. Przyszły lekkie mrozy zaczeło kapac spod calej podłogi, obecnie cala izolacja jest namoknieta, podkładam wiaderko mimo ze jest podłączony odpływ. W kilku miejscach na obudowie wykrapla sie rosa bo jednostka jest w ciepłym pomieszczeniu. Czujniki są tak umieszczone w obudowie, ze przekłamują bo np: przy -9 na zewnątrz czujnik czerpnii wskazywał +5,2 Na prosbe, aby mi doradzili gdzie i co jeszcze uszczelnic, dostałem odpowiedz aby dołozyc grzałke pierwotną bo to normalne, ze przy ponizej -8 tak sie dzieje, i na tym sie konczy stanowisko producenta. Wystarczy poczytac opis produktu jakie to wszystko idealne, super izolacje, szczelnosc i w ogóle, niestety rzeczywistosc pokazuje co innego.
    Mam ten sam model i z opisywanych tu problemów mogę potwierdzić tylko problem z czujnikiem czerpnii. Jest zbyt cofnięty i nie ogarnia temperatury powietrza nawiewanego.
    Dostałem od producenta nowy czujnik który podłączyłem głębiej (na filtrze) i pokazuje w miarę ok.
    Nie zauważyłem żeby gdzieś woda była poza odpływem. Obudowa też sucha przy tych mrozach które były.

  15. #615
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkseeder Zobacz post
    Mam ten sam model i z opisywanych tu problemów mogę potwierdzić tylko problem z czujnikiem czerpnii. Jest zbyt cofnięty i nie ogarnia temperatury powietrza nawiewanego.
    Dostałem od producenta nowy czujnik który podłączyłem głębiej (na filtrze) i pokazuje w miarę ok.
    Nie zauważyłem żeby gdzieś woda była poza odpływem. Obudowa też sucha przy tych mrozach które były.
    kiedy kupiłes jednostke?

  16. #616
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Darkseeder

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-223
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał neokuba22 Zobacz post
    kiedy kupiłes jednostke?
    W połowie października 2020

  17. #617
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkseeder Zobacz post
    W połowie października 2020
    Ja kupilem w czerwcu 2020, czyli po zgłoszeniach reklamacyjnych zaczeli sie bardziej przykładac, co nie zmienia faktu, ze powinni wykazac chociaz troche checi w reklamacjach.

  18. #618
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kristoferr1

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy ktoś zna odpowiedz na pytabnie czym się różni bypass automatyczny od elektryczny? W centrali CWPP 420 jest elektryczny a w centrali ABP450 automatyczny. Zapytałem o to producenta i dostałem odpowiedz, której nie bardzo rozumiem.

    "by pass automatyczny załącza się automatycznie ponieważ ma wbudowany siłownik odpowiedzialny za omijanie wymiennika ciepła, elektryczny trzeba włączyć( odłącza sie wtedy silnik wyciągowy)"

  19. #619

    Domyślnie

    By-pass to z języka angielskiego obejście.
    Obejście wymiennika to dodatkowy kanał dla powietrza, po to by ominęło ono wymiennik gdy zachodzi taka potrzeba.

    W przypadku central OZON - wszystko jest możliwe.
    Producent tego urządzenia raczej ma niewielkie pojęcie o wentylacji.
    Liczy się niska cena - a realny test działania tych urządzeń wykonują klienci, którzy w zamian za niską cenę godzą się później poprawiać braki i niedoróbki.

    "by-pass automatyczny" to prawdopodobnie kanał obejściowy sterowany siłownikiem - tak to jest realizowane w normalnych centralach.

    "by-pass elektroniczny" to stan pracy, kiedy wyłączony jest wentylator nawiewny centrali.
    Powietrze świeże, zamiast przez centrale i filtry, zaciągane jest do budynku wszelkimi możliwymi nieszczelnościami bez filtracji.

    Niestety to tylko domysły, ponieważ te urządzenia nie mają dokumentacji ani CE.
    Więc możemy jedynie interpretować to co autor miał na myśli.

  20. #620
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kristoferr1

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czyli nie poleca się zakupu central z tej firmy ? Więc co kupić w zamian ?

Strona 31 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony