dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 46
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 915
  1. #181

    Domyślnie

    Co do wykonania tego rekuperatora to też trochę niedbałe. Uszczelki widać że się odklejają i są niedbale przyklejone i nie ma ciągłości uszczelek , więc mogą być "przedmuchy" ...
    Bardzo ważny jest jaki jest wymiennik i jakie silniki w rekuperaotrze. Chodzi o producenta i jakie to modele , bo jakby nie patrzeć to właśnie sprawia że rekuepraotr jest energooszczędny , pobiera mało prądu , generuje niski hałas i itd ..
    A "liczących" się producentów silników i wymienników jest bardzo mało ...

    Pytanie co to za wymiennik ? Jakaś nieznana chińszczyzna z niewiadomym realnym odzyskiem ?
    RecAir jest zielony , więc nie jest to RecAir ...

    Ale z drugiej w tej cenie nie ma szansy aby były jakiejś z wyższej półki elementy ...

    Ma być tanio

    A sam producent nie poważnie podchodzi do swojego produktu , bo to co podaje na swojej stronie pozwala na montaż byle czego , bo i tak spełni to co podaje

    Chyba wolałbym kupić jakąś używkę jak kogoś nie stać na nowy rekuperator niż takie coś ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Jak zastanawiałem się nad kupnem rekuperatora pytałem producetna czy jest moliwośc zamontowania silników EC. Napisał mi że +500 zł dopłaty, ale nie wiem czy zrobił jakiś model z tymi silnikami, bo później mi nie odpisywał.
    Moim zdaniem warto.
    Masz wtedy wentylatory z wejściem 0-10 i możesz sobie nimi płynnie sterować.

    A jeśli o wymiennik chodzi.
    Lepiej by w tym urządzeniu był możliwie najprostszy wymiennik aluminiowy - Heatex lub Klingenburg.
    Takie wymienniki mają duże przekroje przepływów i nie wymagają żadnej skomplikowanej elektroniki do rozmrażania.
    Wszystkie inne konstrukcje (np. Recair) wykonane z PET, mają co prawda wyższe prawności, ale by ją osiągnąć przez większą część czasu konieczna jest zaawansowana elektronika - zwalniająca wentylatory, uruchamiająca grzałki sterowane PWM itp.

  3. #183

    Domyślnie

    Więc zakupiłem regulator obrotów wentylatorów na transformatorze i nic już nie brzęczy Regulator to ARW 1,2.
    Teraz mogę napisać, że jestem zadowolony z zakupu centrali

  4. #184
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Dobra wiadomość, odnośnie regulatora.
    Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła nie musi być tak skomplikowana jak prom kosmiczny.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  5. #185

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Dobra wiadomość, odnośnie regulatora.
    Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła nie musi być tak skomplikowana jak prom kosmiczny.
    Oczywiście że nie musi być , ale najnowsze wymienniki wymagają dobrze wyliczonej obudowy jak i zaawansowanej elektroniki aby niezależnie jakie były warunki atmosferyczne pracowały na najwyższej wydajności ...

    Bez elektroniki to co najwyżej rekuperatory z wymiennikami krzyżowymi , bo te działają sprawnie nawet w każdej obudowie i bez żadnej elektroniki , ale kosztem dużo niższego odzysku ...

    Jak to mówią coś za coś ..

    A jak ten o3zone był z wymiennikiem przeciwprądowym i została pominięta "elektronika" i zastąpiona transformatorem + regulator to w tym przypadku została pominięta też elektronika sterująca a to oznacza że w zimę sprawność będzie tragiczna , bo zacznie zamarzać wymiennik bo nie będzie systemu antyzamrożeniowego ..

    Miałem Kinecta który miał uszkodzony system antyzamrożeniowy. Jak przyszły przymrozki to miałem lód w wymienniku a odzysk był tragiczny.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #186
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    jeżeli ma mniejszy odzysk to wymiennik tak szybko ci nie zamarznie

  7. #187

    Domyślnie

    Elektroniki nie ma, ale jest termostat (regulowany) i w razie przymrożenia ma wyłączyć wentylator nawiewny.
    Super zaawansowana elektronika jest fajna, ale droga. A tu jest jednak tanio.
    A czy dobrze? Na pewno lepiej niż by centrali w ogóle nie było

  8. #188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Prosto i skutecznie

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Napisał psztykulc Zobacz post
    Elektroniki nie ma, ale jest termostat (regulowany) i w razie przymrożenia ma wyłączyć wentylator nawiewny.
    Super zaawansowana elektronika jest fajna, ale droga. A tu jest jednak tanio.
    A czy dobrze? Na pewno lepiej niż by centrali w ogóle nie było
    Czyli co ? Załóżmy że mamy zimę i cały czas jest poniżej 0 stopnia. Termostat wyłącza nawiew i przez całą zimę mamy tylko wywiew ?
    I mamy podciśnienie i każdą szparą wlatuje lodowate powietrze do domu , albo wogóle nie mamy czym oddychać ?
    Czy takie super to nie wiem ..

    Może to i dobre ale nie w naszym klimacie ..

    W nowoczesnych centralach mamy albo nagrzewnicę która pozwala na taką samą ilośc nawiewanego i wywiewanego powietrza niezależnie od temepratur zewnątrznych albo elektronikę która za pomocą czujników i algorytmu steruje nawiewem i wywiewem tak aby zachować cały czas wymianę powietrza , ograniczona ale zawsze ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    No tak tylko co jak mam przez dłuższy czas temp. ujemne w dzień i w nocy? Bez nawiewu, jak dom termos to raczej średnie rozwiązanie..
    No to wtedy cały czas będzie powietrze wyciągane z domu aż go zabraknie, no chyba że jakimiś nieszczelnościami się dostanie ...

    Nie wiem czy to takie dobre rozwiązania aby był wywiew bez nawiewu , bo jakby nie patrzeć w ciągu kilku godzin całe powietrze zostanie wyssane ...

    Więc raczej komfortowo i zdrowo nie będzie , no chyba że okna się pootwiera lub chociaz rozszczelni , ale wtedy po co taka rekuepracja ??
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #191
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    coś mam wrażenie że sporo wydałeś na swoją centrale. Sprawdź na jakiej zasadzie działa rozmrażanie w droższych centralach grzałka jest odpalana tylko w ostateczności a tak działa to w ten sam sposób. grzałka jest głównie dodana bo sprawność tych lepszych rekuperatorów jest dużo wyższa tutaj nie ma aż takiej potrzeby co nie zmienia faktu że możesz sobie taką nagrzewnicę wstawić za śmieszne pieniądze.

  12. #192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slyder Zobacz post
    coś mam wrażenie że sporo wydałeś na swoją centrale. Sprawdź na jakiej zasadzie działa rozmrażanie w droższych centralach grzałka jest odpalana tylko w ostateczności a tak działa to w ten sam sposób. grzałka jest głównie dodana bo sprawność tych lepszych rekuperatorów jest dużo wyższa tutaj nie ma aż takiej potrzeby co nie zmienia faktu że możesz sobie taką nagrzewnicę wstawić za śmieszne pieniądze.
    Czy ja wiem czy dużo ?

    Cos lekko powyżej 4000zł , co na centralę z silnikami EC , wysokiej jakości wymiennikiem przeciwprądowym , dość zaawansowaną elektroniką jest raczej ceną bardzo niską ...

    Jak działa u mnie system antyzamrożeniowy ? Co jakiś czas włącza na max wywiew i w ten sposób oszusza wymiennik. Reguluje też chyba preędkością wentylatorów .Działa sprawnie , nawet przy naprawdę dużych mrozach (sprawdzone).

    Nie mam nagrzewnicy , więc musze się pogodzić że czasami będę miał przez chwilę podciśnienie albo nadciśnienie , ale w ostateczności mogę dokupić nagrzewnicę , bo centralka ją też obsługuje ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Czyli co ? Załóżmy że mamy zimę i cały czas jest poniżej 0 stopnia. Termostat wyłącza nawiew i przez całą zimę mamy tylko wywiew ?
    I mamy podciśnienie i każdą szparą wlatuje lodowate powietrze do domu , albo wogóle nie mamy czym oddychać ?
    Czy takie super to nie wiem ..

    Może to i dobre ale nie w naszym klimacie ..

    W nowoczesnych centralach mamy albo nagrzewnicę która pozwala na taką samą ilośc nawiewanego i wywiewanego powietrza niezależnie od temepratur zewnątrznych albo elektronikę która za pomocą czujników i algorytmu steruje nawiewem i wywiewem tak aby zachować cały czas wymianę powietrza , ograniczona ale zawsze ..
    A moze termostat mierzy temperaturę nawiewu do pomieszczeń, a kiedy ta spadnie na skutek oblodzenia, wyłącza wentylator nawiewewny na np 15minut ?

    Kinetic też wyłacza nawiew, kiedy jego ograniczenie nie wystarcza.

  14. #194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    No właśnie. tylko w droższych jest ta elektronika, która tym steruje i pilnuje. Musisz sobie to zrobić, bo sam termostat nie wystarczy. Wstawić grzałkę jak najbardziej ma sens z termostatem.
    A wyobrazasz sobie rozwiazanie termostat + timer ?

    Myslisz, ze w takim Kineticu za 4300zł jest jakis skomplikowany uklad logiczny, ktory steruje rozmrazaniem .
    Po prostu ogranicza obroty went nawiewnego, a jak to nie wystarcza, to go wyłacza.
    Podczas mrozów rzędu -16C wentylator nawiewny nie pracuje przez 15-20 minut w ciągu kazdej godziny i wszyscy żyją.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-10-2018 o 18:34

  15. #195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Co Ty tak boisz sie tego zatrzymywania wentylatorow ?
    Nawiew w miom reku w trakcie godziny przy -16C przez 20 minut nie dziala wcale, przez 20 minut dziala na 50% tego, co wywiew, przez 20minut z preedoscia nominalną.
    Nie wiesz, czy czasem ten Ozon nie przetloczy na nawiewie wiecej powietrza w ciagu tej godziny.
    Ma aluminiowy wymiennik, nawet, jesl jesti przeciwpradowy, to bedzie mniej sprawny od Recaira, co za tym idzie bedzie wolniej sie obladzał.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Ja się nie boję zmiany obrotów czy zatrzymania wentylatorów, bo tak się robi. Tylko jest do tego coś więcej potrzebne niż sam termostat. Potrzebna jest "jakaś elektronika", która to zrobi. Ten reku tego nie ma.
    Czyli, uwazasz, ze jak sie zatrzyma, to nie ruszy az mrozy puszczą ?

  17. #197

    Domyślnie

    Nie chcę się wtrącać, ale do kontroli oblodzenia wymiennika, lepiej sprawdza się presostat.
    Tak czy siak, nagrzewnica z płynnym sterowaniem i własnym czujnikiem kosztuje 900 PLN.
    Pracuje dokładnie tak samo, jak te w najdroższych rozwiązaniach polskich i zachodnich producentów.
    Jak ktoś "ma stracha" że pracujący wyłącznie wentylator wyciągowy wyssa mu gałki oczne to może lepiej zainwestować w taką nagrzewnicę.

  18. #198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Jeżeli masz sam czujnik temp. to tak. dlatego trzeba to czym jeszcze "opakować. "
    No coż, poczekamy na zimę, na oceny użytkowników. Sadzę, że dzieki swojej cenie znajdzie sid w domach paru użytkowników Forum
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #199

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No coż, poczekamy na zimę, na oceny użytkowników. Sadzę, że dzieki swojej cenie znajdzie sid w domach paru użytkowników Forum
    No na pewno jest to lepsze niż brak wentylacji czy też wentylacja "grawitacyjna" , ale sądzę że w przypadku całkowitego koszty domu dołożenie do lepszego rekuperatora na wydajniejszym wymienniku , lepszej elektronice i na lepszych wentylatorach około 1500zł nie jest jakimś wielkim wydatkiem ...
    Tym bardziej że ciągle mówimy o ekonomicznym rekuperatorze , bo te "wypasione" są nawet kilka razy droższe ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #200

    Domyślnie

    Kilka fotek mojego autorstwa. Zakupiłem jakiś czas temu ale narazie nie mam czasu na montaż.



    free ebay image upload

Strona 10 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony