dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 46
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 916
  1. #481
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    toleek

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-148
    Posty
    14

    Domyślnie

    Panowie potrzebuję jakiś regulator do tego ozona, bo ten dołączony jest tragiczny, silnik straszniei buczą na niskich prędkościach. Ktoś poleci jakiś sensowny. Widzę że koledzy montowali trw 1.2, który ma regulację 0-70-85-105-145-230v Na portalu aukcyjnym najbardziej popularny jest Breve arw 1,2 z zakresem 115-135-155-180-230v. Ktoś montował ten drugi, będzie jakaś różnica?

  2. #482

    Domyślnie

    Cytat Napisał toleek Zobacz post
    Panowie potrzebuję jakiś regulator do tego ozona, bo ten dołączony jest tragiczny, silnik straszniei buczą na niskich prędkościach. Ktoś poleci jakiś sensowny. Widzę że koledzy montowali trw 1.2, który ma regulację 0-70-85-105-145-230v Na portalu aukcyjnym najbardziej popularny jest Breve arw 1,2 z zakresem 115-135-155-180-230v. Ktoś montował ten drugi, będzie jakaś różnica?
    Ja mam tego pierwszego. Nie dość, że tańszy, to ma lepiej dobrane napięcia do moich potrzeb. Na razie używam głównie biegów 1, 2 i 5 do wietrzenia.

  3. #483
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    toleek

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-148
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ale wychodzi na to, że te TRW 1.2 chyba przestali produkować, bo znalazłem tylko w jednym sklepie internetowym za 220 zł, za to wszędzie pełno tych arw breva.
    No ale jak mówisz, że ten trw jest ok, tzn prędkość poszczególnych biegów, to chyba go zamówię.

  4. #484

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    Ja mam tego pierwszego. Nie dość, że tańszy, to ma lepiej dobrane napięcia do moich potrzeb. Na razie używam głównie biegów 1, 2 i 5 do wietrzenia.
    Ja też jestem z niego zadowolony. Właściwie chodzi tylko na 1 i jest to wystarczająco jak dla nas.

  5. #485
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    toleek

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-148
    Posty
    14

    Domyślnie

    A więc założyłem regulator ARW BREVE 3.0/2 z zakresem 70/85/105/145/230 V, różnica kolosalna, reku pracuje cicho, nie buczy jak na tym dodawanym przez producenta, sama wentylacja praktycznie nie słyszalna (delikatny szum na 5 biegu). Mam model 360/200.
    Swoją drogą ciekawe jaką wydajność m3 ma ta centrala przy tym regulatorze na poszczególnych biegach.Idzie to jakoś zmierzyć, obliczyć?

  6. #486
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pikczer

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    25

    Domyślnie

    Chyba się skuszę na taki regulator. U mnie na delikatnych obrotach buczy wszystko. Wentylatory ledwo się kręcą a buczenie słychać z kilku metrów. Ja mam cenralę 500/200 i też póki co ten standardowy regulator.
    Tez chciałbym jakoś to policzyć. Na tym zwykłym zaznaczyłem sobie kropki. Wersja zimowa 2 poziomy różne i latem to kręcę praktycznie blisko maxa.

  7. #487
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kocyl

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    pow. kłodzki
    Kod pocztowy
    57-330
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mam i ja, wersja 360/200. Jakość wykonania dobra, naprawdę solidnie to wygląda. Póki co jeszcze nie zamontowany bo instalacja jeszcze nie skończona.
    Na pewno muszę jeszcze zainwestować w regulator obrotów bo rzeczywiście przy niskich obrotach słychać buczenie. Sprzedawca powinien fabrycznie montować autotransformatorowy zamiast tego tyrystorowego. Przydałaby się też kaseta letnia. Swoja drogą, ten elektroniczny bypass wg mnie jest trochę bez sensu (działa tylko nawiew, a chyba powinien raczej wywiew. O ile bez nawiewu da się żyć. np uchylając okno okno to bez wywiewu np w łazience, toalecie bez okna już nie.)
    Póki co, nie mierzyłem jeszcze jego sprawności (niedokończona instalacja), ale jeżeli chodzi o zużycie energii, to jest na zadowalającym poziomie (poniżej 100W na maksymalnej mocy, na ok połowie mocy poniżej 50W)
    W tej cenie nie ma chyba lepszej alternatywy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200129_192435.jpg
Wyświetleń:	310
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	440146Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2020-01-29-19-22-31-933_org.supla.android.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	440147Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2020-01-29-19-23-48-830_org.supla.android.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	74,1 KB
ID:	440148

  8. #488
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pikczer

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    25

    Domyślnie

    Ten bypass mija się z celem. Latem przy tych obłąkanych wysokich temperaturach po prostu trochę obniżałem obroty, żeby nie zasysało aż tak dużo gorącego powietrza. Bez wywiewu nie da się funkcjonować. A na noc mocno podkręcałem, żeby przedmuchało dom.
    Sąsiedzi mają prawie identyczny domek etc, ale centralę znacznie droższą innej firmy. Mają tam normalny bypass, osobny kanał. Efekt? W skrajne upały w ogóle wyłączają wentylację w dzień bo nie mogą wytrzymać. A na noc porządnie dmuchają.
    A taką pogodę jak dzisiaj u nich dmucha około 17-18 stopni z nawiewu a u mnie ponad 20

  9. #489

    Domyślnie

    Po kilku latach używania rekuperatora w końcu zmieniłem regulację obrotów na "transformatorową". Wyrzuciłem oryginalny przełącznik pakietowy którego przełączanie wołało o pomstę do nieba i zastosowałem system z przekaźnikami które sterowane są z node mcu. Całość podpięta do domoticza. Pozostało zrobić reguły włączania i wyłączania przy wzroście pyłów zawieszonych z czujnika sds011.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200203_193542 (Medium).jpg
Wyświetleń:	503
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	440411

    Fotka w trakcie pracy.

    Załącznik 440415

    i domoticz

    Wreszcie nastała prawidziwa CISZA !
    Ostatnio edytowane przez gregos11 ; 04-02-2020 o 16:10

  10. #490
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shogunzlasa

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Sucha Beskidzka
    Kod pocztowy
    34-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Fajne sterowanie - na gotowych podzespołach można to machnąć sterownikiem IB TRON 3100 0-10V + ARWE. Mamy wtedy full wypas sterowanie.

    U siebie robie powyższe sterowanie + wentylatory AC i nagrzewnica ze sterowaniem temp (3D z kotła). Przy kotle na paliwo stałe sens odzysku jest nikły. Przy źródłach włącz-wyłącz już bardziej. A zawsze puszkę z reku zamiast nagrzewnicy włożyć można.

  11. #491

    Domyślnie

    Moje rozwiązanie jest tańsze. Twoje to gotowiec .-) Docelowo będzie jeszcze panel z e-inkiem do sterowania z "palca"

  12. #492
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shogunzlasa

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Sucha Beskidzka
    Kod pocztowy
    34-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Plus jest taki, że jak mamy już jakiś sterownik to sterowanie można wypuścić na salony i nie gryzie w oczy jak mega skrzynia z przełącznikiem, która jest przy reku / wentylatorach. Przy zmianie na wypaśny rekuperator okablowanie (osobno panel, osobno zasilanie reku) jest też zrobione. Z drugiej strony jak ktoś chce rekuperator z dobrym sterowaniem to wersja o3ozon z panelem i wentylami DC wygląda całkiem spoko.

  13. #493

    Domyślnie

    Mam krzyżowca z wentylatorami AC i spełnia moje potrzeby całkowicie. Do tego jest prosty jak budowa cepa i przyjazny w majsterkowaniu.

  14. #494

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Po kilku latach używania rekuperatora w końcu zmieniłem regulację obrotów na "transformatorową". Wyrzuciłem oryginalny przełącznik pakietowy którego przełączanie wołało o pomstę do nieba i zastosowałem system z przekaźnikami które sterowane są z node mcu. Całość podpięta do domoticza. Pozostało zrobić reguły włączania i wyłączania przy wzroście pyłów zawieszonych z czujnika sds011.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200203_193542 (Medium).jpg
Wyświetleń:	503
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	440411

    Fotka w trakcie pracy.

    Załącznik 440415

    i domoticz

    Wreszcie nastała prawidziwa CISZA !
    Czy podzielił byś się schematem jak to ogarnołeś ?
    Chodzi mi o node mcu i domoticza

  15. #495

    Domyślnie

    esp easy steruje przekaźnikami, do esp easy jest podłączony wemos z wifi. Wemos przekazuje po wifi dane do domoticza, a domoticz do wemosa. Jak mi się będzie chciało wkleję jakiś schemat.

  16. #496

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    esp easy steruje przekaźnikami, do esp easy jest podłączony wemos z wifi. Wemos przekazuje po wifi dane do domoticza, a domoticz do wemosa. Jak mi się będzie chciało wkleję jakiś schemat.
    Mogłoby ci się chcieć bo i mnie by się przydał ponieważ żaden ze mnie elektronik... Z góry dzięki
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  17. #497

    Domyślnie

    No jak masz braki (lub totalny brak doświadczenia) w programowaniu arduino to szczerze Ci powiem odpuść .-) Zepsujesz sobie transformator (spalisz) uszkodzisz płytki. lepiej kupić wtedy coś z gotowym rozwiązaniem.

    Postaram się coś wkleić w najbliższej przyszłości .-)

  18. #498
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    esp easy steruje przekaźnikami, do esp easy jest podłączony wemos z wifi.
    ESP Easy to oprogramowanie, a wemos to sprzęt. W tym zdaniu masz na myśli, że na wemosie masz zainstalowane ESP Easy czy masz jakieś (jakie?) dwa sprzęty? I po co dwa?

  19. #499

    Domyślnie

    node mcu ma swój soft sterujący przekaźnikami napięciowo, a wemos esp easy. Node mcu nie ma dostępu do netu, jest sterowane przez esp easy który ma wifi i robi pomiar temperatur, plus steruje sds011
    Faktycznie moja poprzednia wypowiedz była dosyć chaotyczna.

  20. #500

    Domyślnie

    Jestem obeznany z espeasy (robiłem czujniki temperatury/ciśnienia/pyłu/światła/obecności). Node mcu ma wgrane espeasy i steruje płytką, która załącza/wyłącza 220V. Tylko nie wiem jak to spiąć z rekuperatorem w wersji o3ozon 360/200.

Strona 25 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony