dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 46
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 916
  1. #521

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Myślałem, że "chyba" rozwiejesz moje wątpliwości.
    Chcesz kupić, a nie zadałeś sobie trudu by przeczytać wątek od deski do deski.

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Jak pojawiły się rekuperatory o3ozon sprzedawca mówił mi, że może zamontować silniki EC za dopłatą ok 500 zł, ale widzę, że do dnia dzisiejszego nie sprzedaje z silnikami EC. U mnie po przeanalizowaniu całej sytuacji kupiłem Kinetic 250 i nie żałuję
    Gotowiec:
    https://o3ozon.pl/centrala-wentylacy...owa-p-123.html

  2. #522

    Domyślnie

    Nie chcę kupić (bo steruję wentylatorami ac na swój sposób) i nie chcę zadawać sobie trudu, tylko pytam ! Pytam dlatego, że jak piszesz "chyba" to oczekuję uzasadnienia. Tyle w temacie !

    Bądźmy konstruktywni, a nie zajmujmy się "pitoleniem" w temacie "chyba", "może", "wydaje mi się" !
    Ostatnio edytowane przez gregos11 ; 28-02-2020 o 07:01

  3. #523

    Domyślnie

    Witam, czy ta centrala CWP 200/150 jon16 mocno hałasuje. Będzie ewentualnie zamontowana na małym korytarzu na poddaszu użytkowym, gdzie będą 2 małe sypialnie.Proszę. Informację od użytkowników tego ustrojstwa.Pozdrawiam .

  4. #524
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goldfinch

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    21

    Domyślnie

    Czy ich rekuperator -dokładnie ten model . Jest wart tych pieniędzy które sobie za niego wołają?

    https://o3ozon.pl/centrala-wentylacy...owa-p-123.html

  5. #525
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kurani

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Świebodzice
    Kod pocztowy
    58-160
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam,
    posiadam centralę wentylacyjną CWPP 420/200, z której generalnie jestem zadowolony. Chciałbym jednak poczynić pewne zmiany w ustawieniach sterownika.
    Czy ktoś zna hasło do ustawień serwisowych sterownika Nano Color (zakładam, że jest takie samo dla wszystkich urządzeń) ? Chciałbym zmienić prędkości silników a z instrukcji wynika, iż możliwe jest to z poziomu ustawień serwisowych. Natomiast standardowe, dostępne ustawienia pozwalają zadać "na sztywno" 20, 60 lub 100 procent, co nie do końca mi odpowiada.
    Ostatnio edytowane przez Kurani ; 28-03-2020 o 07:09

  6. #526

    Domyślnie

    hasło 199
    Pozdrawiam

  7. #527
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kurani

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Świebodzice
    Kod pocztowy
    58-160
    Posty
    16

    Domyślnie

    Dzięki Wielkie!

  8. #528
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Olekxp

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-605
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam, zamontowal może ktoś czujnik dwutlenku węgla do centrali cwpp 420? Może ktoś wie jaki do tego celu dobrać? Wiem że jest taka możliwość, ja jestem podczas instalacji tego reku u siebie i tak się nad tym zastanawiam

  9. #529

    Domyślnie

    Czujnik zamontuj tam gdzie przebywa najwięcej osób i to on powinien sterować wentylacją. Aktualnie mam CCS811 podpięty do Wemosa D1 mini. To wysyła dane do Domoticza, a on steruje prędkością (biegami) rekuperatora.
    Jeżeli chcesz zamontować czujnik gdzieś przy reku, to sobie daruj. Szkoda pieniędzy.

  10. #530
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Olekxp

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-605
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzięki za informację

  11. #531

    Domyślnie

    Jeżeli nie masz czujnika, to dobrym sposobem jest po nocy wyjść z pokoju i za chwilę wrócić, jak poczujesz "nosem" świeże powietrze (nie czujesz żadnych zapachów, zastanego powietrza)) powinno być ok, jak masz jakiekolwiek wątpliwości "podkręć" i tak do skutku .-)

  12. #532
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kurani

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Świebodzice
    Kod pocztowy
    58-160
    Posty
    16

    Domyślnie

    Zmierzyłem pobór energii elektrycznej centrali CWPP 420/200 jon16 z wymiennikiem ciepła marki Recair i wentylatorami promieniowymi EBM-PAPST K3G190-RG19-19 (silnik EC żeby rozwiać wątpliwości)
    https://sklep.wentylatory-online.pl/...9_LUFTBERG.pdf

    Pomiar przeprowadziłem watomierzem Orno OR-WAT-408 (dokładność +/- 2 %). Nawiew i wywiem ustawiłem na tym samym poziomie w przedziale od 10 do 100%.
    10% - 9,6 W
    20% - 12 W
    30% - 17,5 W
    40% - 29,5 W
    50% - 47,5 W
    60% - 74 W
    70% - 112 W
    80% - 156 W
    90% - 198 W
    100% -237 W
    W trybie uśpienia sterownika Nano Kolor należy odjąć 2 W. Natomiast wyłączony rekuperator pobiera 6 W (taka ciekawostka).
    Ostatnio edytowane przez Kurani ; 18-04-2020 o 20:19

  13. #533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurani Zobacz post
    Natomiast wyłączony rekuperator pobiera 6 W (taka ciekawostka).


    Jonizator pewnie podpięty na stałe.

  14. #534
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kurani

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Świebodzice
    Kod pocztowy
    58-160
    Posty
    16

    Domyślnie

    Tak

  15. #535

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurani Zobacz post
    Tak
    Oryginalnie jonizator jest podpięty pod w module Aero3 pod przekaźnik R3, uruchamia się po 30s od uruchomienia wentylatorów. Więc nie działa cały czas.

  16. #536

    Domyślnie

    czy nano kolor umożliwia chwilowe( np. 1min) przewietrzenie? czy pod Aero3 można podpiąć przycisk dzwonkowy w celu uruchomienia przewietrzenia ?

  17. #537

    Domyślnie

    1 minutowe przewietrzenie ? Chyba co najmniej 10 minutowe !

  18. #538

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    1 minutowe przewietrzenie ? Chyba co najmniej 10 minutowe !
    ok, niech będzie 10min,czy można wyzwolić z przycisku podłączonego do aero3 ? lub z nano kolor ?

  19. #539

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3xyes Zobacz post
    ok, niech będzie 10min,czy można wyzwolić z przycisku podłączonego do aero3 ? lub z nano kolor ?
    Przycisku dzwonkowego do Aero3 nie da się podłączyć, nano też nie umożliwia na określony czas załączenia wietrzenia. Jest na sztywno wł/wył wietrzenie. Zapewne da się to zrobić pytanie czy firma compit wypuszcza jakąś aktualizację softu do nano.

  20. #540
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kurani

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Świebodzice
    Kod pocztowy
    58-160
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3xyes Zobacz post
    ok, niech będzie 10min,czy można wyzwolić z przycisku podłączonego do aero3 ? lub z nano kolor ?
    Jest to możliwe z poziomu harmonogramu, ale niepraktyczne. Można wykorzystać jeden z dwóch trybów "eco" bądź "comfort" ustawiając wentylatory na 100 % w określonym przedziale czasowym, minimum pół godziny. Jednak później zostaje tylko praca w jednym trybie.

Strona 27 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony