dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 46
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 915
  1. #681
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kocyl

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    pow. kłodzki
    Kod pocztowy
    57-330
    Posty
    4

    Domyślnie

    No właśnie u mnie jest w CWP360 bypas działa w ten sposób że wyłącza się wentylator wyciągowy. Naklejki i podłączenie kanałów prawidłowe. Czyli musze zmienić podłączenie w skrzynce? (możesz konkretniej które gdzie)

  2. #682

    Domyślnie

    Musisz sam się połapać, nikt tutaj szklanej kuli nie ma.

  3. #683
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kristof79

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    7

    Domyślnie

    Bypas to nie zabezpieczenie antyzamrożeniowe, Bypas wdmuchuje chłodniejsze powietrze z zewnątrz i używa się go latem i ma nie ogrzewać powietrza nocnego. Zabezpieczenie antyzamrożeniowe to termostat z kółkiem i wyłącza nawiew a wyciag działa i rozmraża.

  4. #684

    Domyślnie

    Kristof79, masz absolutną rację, mój błąd ! Przepraszam !

  5. #685
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    damian88max

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie

    Centrala wentylacyjna ABP-600/200 jon16 PRZECIWPRĄDOWA

    a ktoś może ma model z tej serii? i jak się sprawuje?

  6. #686

    Domyślnie

    Planuję instalację rekuperatora Paruszewskiego w starym domu. Czy ktoś może polecić instalatora z okolic Krakowa/Chrzanowa z dobrą wiedzą praktyczną, gdyż trzeba by na miejscu ustalić gdzie można dać czerpnię, wyrzutnię (aby też zredukować hałas ulicy) oraz rozmieszczenie anemostatów uwzględniając możliwości budynku bez rozwałki wewnątrz. Elewacja jest nowa więc też trzeba by zrobić przewiert bez uszkodzeń.
    Czy wyrzutnia w podbitce to dobry pomysł?

  7. #687

    Domyślnie

    Cześć. Czerpnia i wyrzutnia w podbitce może być bez problemu. Hałas załatwisz zakładając tłumik.
    Tylko odległości zachować między czerpnia i wyrzutnią.
    Większy hałas jest chyba przez wentylatory w tych reku.
    Polecam nie zakładać na czerpni i wyrzutni kratek z siatkami.

  8. #688

    Domyślnie

    Ja w modernizowanym starym domu wrzuciłem wyrzutnię w stary ceglany komin wentylacyjny, oczywiście mistrzowie teorii wieścili wykraplanie się wody na zewnętrznych ściankach i takie tam bzdury !
    Może też masz taką możliwość ?

    Czerpnia normalnie w ścianie, przewiercona przez gotową elewację, nie było problemu.

  9. #689

    Domyślnie

    Gdzieś wyczytałem, że wyrzutnia w podbitce nie jest zbyt dobra, gdyż wilgotne powietrze wyrzucane na mrozie powoduje oszranianie podbitki i szybszą jej degradację. Chociaż ja planuję wymiennik entalpiczny od Paruszewskiego.
    Miałbym do wykorzystania jeden przewód od wentylacji grawitacyjnej z kuchni - kuchnię mogę zaślepić i wyrzucać przez komin. Nie będzie stawiał za dużego oporu?
    Dlaczego nie zakładać siatek na czerpni? W którym miejscu i co dać, żeby robactwo się nie dostawało do rur?

  10. #690
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał DXFM Zobacz post
    Gdzieś wyczytałem, że wyrzutnia w podbitce nie jest zbyt dobra, gdyż wilgotne powietrze wyrzucane na mrozie powoduje oszranianie podbitki i szybszą jej degradację. Chociaż ja planuję wymiennik entalpiczny od Paruszewskiego.
    Miałbym do wykorzystania jeden przewód od wentylacji grawitacyjnej z kuchni - kuchnię mogę zaślepić i wyrzucać przez komin. Nie będzie stawiał za dużego oporu?
    Dlaczego nie zakładać siatek na czerpni? W którym miejscu i co dać, żeby robactwo się nie dostawało do rur?
    Mam czerpnię w podbitce - łatwy dostęp a co tydzień wymieniam w nim filtr z maty G2. Wyrzutnię mam na ścianie, bo przepisy nie pozwalają nad samym oknem a w przypadku podbitki tak bym miał i chyba jest to lepsze rozwiązanie w przypadku drewna z którego mam podbitkę.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 10-04-2021 o 08:57
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  11. #691
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał DXFM Zobacz post
    Gdzieś wyczytałem, że wyrzutnia w podbitce nie jest zbyt dobra, gdyż wilgotne powietrze wyrzucane na mrozie powoduje oszranianie podbitki i szybszą jej degradację.
    A ściany to nie dotyczy? A jak wyrzutnia jest w ścianie pod podbitką - to co za różnica? Tak samo unosi się do góry i skrapla na podbitce.

    Cytat Napisał DXFM Zobacz post
    Chociaż ja planuję wymiennik entalpiczny od Paruszewskiego.
    Niewiele to zmienia w wilgotności powietrza wywiewanego. Różnica jest w tym, że w entalpicznym nie skrapla się woda.


    Cytat Napisał DXFM Zobacz post
    Miałbym do wykorzystania jeden przewód od wentylacji grawitacyjnej z kuchni - kuchnię mogę zaślepić i wyrzucać przez komin. Nie będzie stawiał za dużego oporu?
    Zależy od przekroju.

  12. #692

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi. Właściwie przydałby mi się instalator z doświadczeniem w WM, który by zrobił robotę na której ja się nie znam - czyli wiercenie/wybijanie otworów - w starym domu. Z okolic Kraków-Chrzanów. Ktoś poleci?

  13. #693

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze! Coś mi nie pasuje w tych rekuperatorach.
    Czy dobrze widzę na zdjęciu, że w wersji poziomej oba wloty są po lewej stronie, a wyloty prawej?

    Patrząc na przód rekuperatora:

    wlot powietrza (niebieski) ----- nawiew (pomarańczowy)
    czerpnia (czerwony) ----------- wyrzutnia (zielony)

    https://o3ozon.pl/centrala-wentylacy...owa-p-163.html, inne też tak mają.
    Na wszystkich obrazkach w sieci widzę rekuperatory, które mają przelot powietrza na krzyż przeciwprądowo, co wydaje mi się logiczne. A tu jakby jest współprądowo.
    Ostatnio edytowane przez DXFM ; 21-04-2021 o 21:46

  14. #694
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał DXFM Zobacz post
    Na wszystkich obrazkach w sieci widzę rekuperatory, które mają przelot powietrza na krzyż przeciwprądowo, co wydaje mi się logiczne. A tu jakby jest współprądowo.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7853023

  15. #695

    Domyślnie

    Dzięki! Niezła zmyłka! Faktycznie, wystarczy obrócić obrazek o 90 stopni OK, mnie ten układ bardzo pasuje w miejscu montażu.

  16. #696

    Domyślnie

    Panowie i Panie a ma ktoś zdjęcia jak wygląda wersja góra cwp 360 bądź ABP bo taki mnie interesuje.
    Kolejne pytanie czy sterownik w ABP może sterować również kotłem czy jest to wersja robiona pod reku tylko

  17. #697

    Domyślnie

    Dobry Panowie,

    Właśnie wyszedł film na YT na kanale klimatyzacja katowice.
    https://www.youtube.com/watch?v=Ffh-FQywMKg

    Sekcja komentarzy jest wasza

  18. #698

    Domyślnie

    Hej hej. Widzieliście to porównanie? Ozon vs Karino - ciekawe na ile są to realne osiągi Karino a na ile chłyt materkindody. Cena Karino jednak 2x wyższa niżeli Ozona.

    https://www.youtube.com/watch?v=XPnvm2CemX0
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  19. #699

    Domyślnie

    Yo. Przyszła do mnie centrala CWPP420. Ciężka jak cholera - przyszła na palecie bardzo dobrze spakowana. Wymiennik entalpiczny - były 2 do wyboru recair i core. (był też dowybory recair hybrydowy ale nie mam pojęcia co to jest i cenowo 2x drożej) Centrala wyszła 4800brutto już z wysyłką - dało się ponegocjować. Wentylatory chyba EC, nie wiem bo nie mogę nigdzie w sieci znaleźć ich specyfikacji, ale patrząc na moc max myślę, że tak jest.

    Z mankamentów to w zasadzie drobnostka - montażyście zapomniało się zanitować mocowania wentylatora (ogarnę samemu) i w zasadzie tyle, no może jeszcze lekko niechlujnie docięty 1 kawałek maty izolacyjnej... Wszystko widać na zdjęciach.

    Foto centrali https://photos.app.goo.gl/VxYa4Wz6y1bpMSpy6

    Gdy ogarnę montaż to podzielę się fotami.
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  20. #700

    Domyślnie

    Będziesz zadowolony (chyba ).

    Przed wentylatorem nawiewnym i wywiewnym wsadź puszki filtracyjne, to nie będziesz musiał tej skrzynki otwierać !

Strona 35 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony