dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 46
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 916
  1. #61

    Domyślnie

    Mam rekuperator CW300/150, świeże powietrze w sypialniach, brak zaduchu w pralni i łazienkach, cena śmieszna a wykonanie porządne (macałem inne centrale). Wentylację rozprowadzałem, montowałem i uruchamiałem sam jeden. Działa, nie szumi. Jest OK.
    Ostatnio edytowane przez B-tomek ; 08-05-2018 o 20:13

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał c674693 Zobacz post
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Ja również posia

    Centrala przy prędkości 6m/s w przewodach (notabene naprawdę nie słychać żadnych szumów (na anemostacie wychodzi 3m/s) pracuje na niewielkiej mocy. Nie jest to 50%, tak na oko raczej 30-40%, ale tutaj sobie głowy nie dam urwać. Musiałbym pomierzyć..
    Podłącz licznik energii i będziesz miał konkretne dane. Np. moja centrala zużyła od poczatku roku do końca kwietnia 102 kWh.
    Bez pomiarów nic nie wiadomo. Na oko tego się nie da ocenić.
    Wstępne pomiary o których piszesz są niemożliwe. Jest jakiś błąd.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał c674693 Zobacz post
    Wracając do tematu. Włożyłem na wyrzutni chiński termometr pokazał ~15. Nawiew 17-18. Zewnętrzna 3. Ot tyle i tylko tyle. Nie analizowałem i analizować nie będę tych pomiarów, bo szkoda czasu. Być może pomiary obarczone jakimś tam błędem... Szczerze nie namawiajcie mnie do pomiarów według "wytycznej ekspertów forumowych", bo to się będzie musiało źle skończyć .-) Działa i to najważniejsze.
    Brandzlować się też nie będę nad centralą,bo nie o to chodzi. Liczę tylko, że będzie pracowała niezawodnie...
    Połowę przygotowań do pomiar sprawności już zrobiłeś poprzez zainstalowanie termometrów. Druga połowa to zapewnienie zrównoważenia przepływu. Robi się to w warunkach laboratoryjnych odpowiednim sprzętem, a domowych choćby przez system CF, którego nie masz. Powietrze wieje do domu wszystkimi szparami i masz nadmiar wywiewu nad nawiewem, co powoduje temperatury niemożliwe do osiągnięcia przy zrównoważeniu przepływów.
    Wyników nie analizowałeś, bo się boisz prawdy. Najważniejsze że jesteś zadowolony i utwierdziłeś się w swoim wyborze. Myślę że dokładnie o to Ci chodziło.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał B-tomek Zobacz post
    Mam rekuperator CW300/150, świeże powietrze w sypialniach, brak zaduchu w pralni i łazienkach, cena śmieszna a wykonanie porządne (macałem inne centrale). Wentylację rozprowadzałem, montowałem i uruchamiałem sam jeden. Działa, nie szumi. Jest OK.
    Taki sam efekt byś uzyskał montując zamiast rekuperatora dwa wentylatory kanałowe Dospela za 100 zł.
    Przez kilkanaście lat za prąd do tej centrali oraz ogrzewanie domu zapłacisz więcej, niż za przeciętną centralę z silnikami EBM i wymiennikiem przeciwprądowym. Ta centrala się po prostu nie opłaca. Trzeba było tymczasowo założyć zwykłe wentylatory i poczekać na lepszą.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Taki sam efekt byś uzyskał montując zamiast rekuperatora dwa wentylatory kanałowe Dospela za 100 zł.
    Przez kilkanaście lat za prąd do tej centrali oraz ogrzewanie domu zapłacisz więcej, niż za przeciętną centralę z silnikami EBM i wymiennikiem przeciwprądowym. Ta centrala się po prostu nie opłaca. Trzeba było tymczasowo założyć zwykłe wentylatory i poczekać na lepszą.
    Wszystko jest rzeczą subiektywną. W mojej opinii producent raczej zepsuł rynek dojący inwestorów z ich ciężko zarobionych pieniędzy. Nasi znajomi wybudowali się w tym samym czasie co my. Mają PC, podłogówkę wszędzie i ocieplenie w standardzie energooszczędnego. Za aparaturę i montaż zapłacili ponad 100 000 zł. Czytali oczywiście FM i słuchali doradców. Ja mam gaz z butli 12000 z montażem i wykopaniem, piec gazowy z zamkniętą komorą za 1700 zł. (Termet 2f jestem b zadowolony) szeregowo wpięty w CWU bojler elektryczny jako zasobnik i stabilizator temperatury. Ustawienia kotła i bojlera takie że grzałka praktycznie nie załącza się. Kotłownia to mój projekt i wykonanie (mam uprawnienia). Ze względu na sterowalność temperaturą we wszystkich pomieszczeniach grzejniki na ścianach. Łazienki grzejniki i podłogówka elektryczna dla komfortu. Rzadko się załącza. Wentylacja to ww. rekuperator i reszta osprzętu. Całość ok 5000 w tym moja praca. Ocieplenie praktycznie takie samo. Całość u znajomych i u nas popracuje tyle samo. Komfort niby ten sam. Im stopy puchną. Nam nie. Koszty wybudowania tego komfortu mam praktycznie 5 razy mniejsze. Koszty eksploatacji (gaz kupuję latem) praktycznie te same. Gdzie tu dla inwestora logika, bo nie mówię tu o tych co na tym zarobili.
    Ostatnio edytowane przez B-tomek ; 09-05-2018 o 11:39
    Mieszkamy !
    Pomysłowy

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał B-tomek Zobacz post
    Wszystko jest rzeczą subiektywną. W mojej opinii producent raczej zepsuł rynek dojący inwestorów z ich ciężko zarobionych pieniędzy. Nasi znajomi wybudowali się w tym samym czasie co my. Mają PC, podłogówkę wszędzie i ocieplenie w standardzie energooszczędnego. Za aparaturę i montaż zapłacili ponad 100 000 zł. Czytali oczywiście FM i słuchali doradców. Ja mam gaz z butli 12000 z montażem i wykopaniem, piec gazowy z zamkniętą komorą za 1700 zł. (Termet 2f jestem b zadowolony) szeregowo wpięty w CWU bojler elektryczny jako zasobnik i stabilizator temperatury. Ustawienia kotła i bojlera takie że grzałka praktycznie nie załącza się. Kotłownia to mój projekt i wykonanie (mam uprawnienia). Ze względu na sterowalność temperaturą we wszystkich pomieszczeniach grzejniki na ścianach. Łazienki grzejniki i podłogówka elektryczna dla komfortu. Rzadko się załącza. Wentylacja to ww. rekuperator i reszta osprzętu. Całość ok 5000 w tym moja praca. Ocieplenie praktycznie takie samo. Całość u znajomych i u nas popracuje tyle samo. Komfort niby ten sam. Im stopy puchną. Nam nie. Koszty wybudowania tego komfortu mam praktycznie 5 razy mniejsze. Koszty eksploatacji (gaz kupuję latem) praktycznie te same. Gdzie tu dla inwestora logika, bo nie mówię tu o tych co na tym zarobili.
    Nie wszystko. 2x2=4 obiektywnie.

    Fajnie że jesteś zadowolony ze swojej zapobiegliwości i gazu w butli, który do śmierci będziesz co roku kupował i co roku płacił ciężkie pieniądze. Będziesz za energię do ogrzewania kupował drożej niż inni, którzy grzeją prądem klimatyzatorami, ale przecież jesteś przekonany że masz rację i COP1 z gazu za 20 groszy/kWh będzie Twoim zdaniem taniej niż COP 3 klimy w drugiej taryfie gdzie kWh ciepła kosztuje 9 groszy i na dodatek można samemu sobie wyprodukować energię.

    Dla porównania ja już w tym roku za ogrzewanie, CWU i energię prawdopodobnie zapłacę ZERO ZŁ. Tylko abonament za prąd. I tak będzie przez co najmniej kilkanaście lat. Pełna automatyka CWU i ogrzewania.

    Nie rozumiem po co się tłumaczysz? Wtopiłeś z tym gównianym rekuperatorem i racjonalizujesz swój wybór, bo za bardzo się z nim utożsamiasz.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Taaaa...
    Mozesz wyliczyc, kiedy nastapi wyrownanie kosztow inwestycji i eksploatacj rekuperatora za 2 tys i 7 tys zl, zakladajac, ze te 5 tyś jest odlozone na lokacie/funduszu inwestycyjnym ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #68

    Domyślnie

    Fundusz inwestycyjny? Do tej pory mam obligacje pożyczki narodowej z 1933r nominowane w złocie itd. Dziadkowie byli na tyle zapobiegliwi że część środków zainwestowali w zwykłą ordynarną ziemię. Papierów nikt nie ma zamiaru wykupić. Za to co zaoszczędziłem na kosztach instalacji (80000 zł) kupiłem córeczce działkę. Dodatkowym bonusem jest spokojny sen bez troski że coś w instalacji dupnie i kolejne kilkanaście tysięcy złotych zmieni właściciela. Na ogrzewanie i CWU (2+2 małe dzieci) za poprzedni rok wydałem ok 4000 złotych jedno tankowanie butli i prąd na instalacjach . Z gadżetów już wyrosłem choć kolejką lubię się się z synkiem bawić. Odnośnie kosztów. Kiedyś opublikowałem tabelę kalkulacji kosztów ogrzewania wraz z amortyzacją i przewidywanym czasem eksploatacji urządzeń. Było to na FM w wątku greengaz. To co mam zrobione u siebie jest właśnie skutkiem wyliczeń zrobionych na podstawie tego arkusza.
    PS
    Nie tłumaczę się. Informuję w ten sposób osoby poszukujące informacji że instalacje mogą być proste tanie i niezawodne. A wybór po kalkulacjach powinien podjąć na spokojnie inwestor. Usłyszałem kiedyś taką poradę i przekazuję ją dalej.
    Ostatnio edytowane przez B-tomek ; 09-05-2018 o 20:19
    Mieszkamy !
    Pomysłowy

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Taaaa...
    Mozesz wyliczyc, kiedy nastapi wyrownanie kosztow inwestycji i eksploatacj rekuperatora za 2 tys i 7 tys zl, zakladajac, ze te 5 tyś jest odlozone na lokacie/funduszu inwestycyjnym ?
    Na którym funduszu? Ostatnio "bezpieczne" fundusze zaliczają 16% spadki w tydzień z powodu Getback.

    Różnica kosztu energii do silników to kilkaset zł rocznie.
    Wentylacja grawitacyjna wg różnych artykułów na jej temat i szacunków kosztuje 30% kosztów ogrzewania. Typowy sezon grzewczy kosztuje u ludzi 5000 zł. Wentylacja to bedzie 1600. Połowa tej kwoty to 800. 2x większa sprawność przeciwprądowego do krzyżowego.
    Zatem kilkaset (np. 500) + 800 = 1300.
    5000/1300=4
    Droższy rekuperator zwróci się po czterech latach. Czyli znacznie szybciej od lokaty bankowej.

    Bądźmy sceptyczni i pomnóżmy ten okres dwukrotnie. W dalszym ciągu lepiej od lokaty bankowej...
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Hahahaha, ales to policzył....
    Leze.
    Jeszcze lepiej, niz te oszczednosci z procenta skladanego, co liczyles jakis roczek temu.
    Czy Ty widzisz, co Ty piszesz ?..

    Typowy sezon grzewczy kosztuje u ludzi 5000 zł.
    Popatrz na dom B-tomka. On na ogrzewanie spali gazu za 5000zł ???
    Czy Ty sie dobrze czujesz ?
    Straty na wentylacje 1600zł ? LOOOL, za tyle (lub max 1900zł) to ja ogrzewam dom przez rok z CWU, a B-tomek placi pewnie 2500-2800 zł
    A nawet, jesli straty na wentylacje wynosza 1600zl, to zaden reku nie odzyska calosci.
    Lepszy 90%, tanszy 65%. Wiec na pewno róznica nie wyniesie 800zł.

    2500 x0.3 = 750zł
    90% - 675zł
    65% - 488zl
    Niecale 200zl różnicy na sezon...
    Nawet nie chce liczyc po sprawnosciach entalpicznych...

    Jestes tu po to, by robic kabaret ?

    Ten reku byl tu opomiarowany (zużycie energii el)
    Jak ci wyszlo, ze roczna róznica w koszcie eksploatacji to kilkaset zł ... ?
    Czlowieku....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-05-2018 o 21:22
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Popatrz na dom B-tomka. On na ogrzewanie spali gazu za 5000zł ???
    Czy Ty sie dobrze czujesz ?
    Nie czytałem jego ostatniego posta pisząc moją odpowiedź. Napisał że kupuje gaz za 4000 zł. Pomyliłem się o 20%, a na koniec zaproponowałem podzielić moje oszczędności przez dwa. Czyli mój wynik się mieści.

    Cytat Napisał B-tomek Zobacz post
    Na ogrzewanie i CWU (2+2 małe dzieci) za poprzedni rok wydałem ok 4000 złotych jedno tankowanie butli i prąd na instalacjach.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ten reku byl tu opomiarowany (zużycie energii el)
    Jak ci wyszlo, ze roczna róznica w koszcie eksploatacji to kilkaset zł ... ?
    Czlowieku....
    Brak danych konkretnego przypadku, musiałem wziąć typowe dla domków, więc nie czepiaj się wyliczenia nie pasują do jego parametrów, których NIE PODAŁ.
    Weź sobie normy lub jakieś ogólne wyliczenia. Często przyjmuje się że przy prawidłowej wentylacji grawitacyjnej ocieplonego domu koszt ogrzania powietrza nawiewanego to 30% kosztów całkowitych ogrzewania. Jeśli tego nie wiesz, to może nie powinieneś kpić (z samego siebie...)?
    Ostatnio edytowane przez JanWerbinski ; 09-05-2018 o 21:24
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    90% - 675zł
    65% - 488zl
    ŻADEN wymiennik krzyżowy nie ma NIGDY sprawności 65%. Niemożliwe. Prawidłowo powinieneś przyjąć ok. 50% jeśli będzie zrównoważony przepływ. A nie jest, bo nie ma CF.
    Dlatego przyjmijmy 40% jeśli nie ma większych błędów w instalacji.

    Przeciwprądowe osiągają i przekraczają 90%. Jest to możliwe.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ten reku byl tu opomiarowany (zużycie energii el)
    Jak ci wyszlo, ze roczna róznica w koszcie eksploatacji to kilkaset zł ... ?
    Czlowieku....
    Miał opomiarowany przepływ powietrza? Może chociaż jakiś certyfikat że deklarowane przez producenta parametry zostały potwierdzone w niezależnym laboratorium? Samo zużycie energii bez odniesienia do ilości przepompowanych m3 powietrza niewiele nam daje. Nie wiemy jaki jest rzeczywisty przepływ, jakie opory, spręż i przepływ przy danych oporach.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Nie czytałem jego ostatniego posta pisząc moją odpowiedź. Napisał że kupuje gaz za 4000 zł. Pomyliłem się o 20%, a na koniec zaproponowałem podzielić moje oszczędności przez dwa. Czyli mój wynik się mieści.
    Potrafisz czytac ze zrozumieniem ?
    Wyraźnie pisze TAKŻE o CWU

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Miał opomiarowany przepływ powietrza? Może chociaż jakiś certyfikat że deklarowane przez producenta parametry zostały potwierdzone w niezależnym laboratorium? Samo zużycie energii bez odniesienia do ilości przepompowanych m3 powietrza niewiele nam daje. Nie wiemy jaki jest rzeczywisty przepływ, jakie opory, spręż i przepływ przy danych oporach.
    Nie wkrecaj się, tylko spojrz dwie strony wstecz na DZIALAJĄCY w rzeczywistej instalacji reku.
    Ponawiam pytanie - skad wziąleś kilkaset sloty roznicy wvkoszcie energii elektrycznej ??
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-05-2018 o 21:53
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ponawiam pytanie - skad wziąleś kilkaset sloty roznicy wvkoszcie energii elektrycznej ??
    Przecież Ci napisałem. Przyjąłem typowe dla domów dane i obliczyłem.
    Zużycie energii elektrycznej przez zwykłe silniki a te z komutacją elektroniczną jest w przybliżeniu trzykrotnie większe, ale to zależy od wielu czynników.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    ŻADEN wymiennik krzyżowy nie ma NIGDY sprawności 65%. Niemożliwe. Prawidłowo powinieneś przyjąć ok. 50% jeśli będzie zrównoważony przepływ. A nie jest, bo nie ma CF.
    Dlatego przyjmijmy 40% jeśli nie ma większych błędów w instalacji.

    Przeciwprądowe osiągają i przekraczają 90%. Jest to możliwe.
    To dziwne. Producent tego reku klamie .
    Producent rekuperatora Mistral klamie ?
    TU pisza nieprawdę ?
    https://www.ecocomfort.pl/strefa-spe...-wymiennikiem/
    http://www.e-instalacje.pl/porady-bu...epla-2922.html
    http://xn--oszczdnybudynek-d9b.pl


    Ty jestes madrzejszy od nich ?
    LOL, nic na to nie wskazuje


    Aha - 5000zł na procencie skladanym (10lat, srednio 5%) da kwote 7400zł.
    Wez to sobie do swoich kalkulacji....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-05-2018 o 21:54
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Przecież Ci napisałem. Przyjąłem typowe dla domów dane i obliczyłem.
    Zużycie energii elektrycznej przez zwykłe silniki a te z komutacją elektroniczną jest w przybliżeniu trzykrotnie większe, ale to zależy od wielu czynników.
    Ale tu masz dane podane.
    4000zl kosztow ogrzewania z CWU (! - czyli jakieś 2500-2800zl) i pobór en elektrycznej przez reku zmierzony i podany dwie strony wcześniej.
    Nie przyjmuj sobie danych wyssanych z palca dla poparcia własnej tezy, bo robisz z siebie glupca.

    Policz to moze dla powyzszych danych
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-05-2018 o 21:56
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To dziwne. Producent tego reku klamie .
    Producent rekuperatora Mistral klamie ?
    TU pisza nieprawdę ?
    Dlaczego zmieniasz temat? Piszemy o tym rekuperatorze:
    http://allegro.pl/centrala-wentylacy...914098842.html
    Producent kłamie choćby podając sprawność do 75% co jest niemożliwe.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale tu masz dane podane.
    4000zl kosztow ogrzewania z CWU (! - czyli jakieś 2500-2800zl) i pobór en elektrycznej przez reku zmierzony i podany dwie strony wcześniej.
    Nie przyjmuj sobie danych wyssanych z palca dla poparcia własnej tezy, bo robisz z siebie glupca.

    Policz to moze dla powyzszych danych
    CWU u mnie to 1400kWh rocznie czyli nic.
    Dane są niekompletne. Nie ma żadnych danych na temat rzeczywistego poziomu wentylacji i ile by kosztowało ogrzewanie gdyby wentylacja była prawidłowa. Nie wiemy jakie temperatury utrzymują itp.
    Dlatego liczę dla danych typowych i przyjmuję parametry typowe dla gównianych wentylatorów oraz gównianych wymienników.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

Strona 4 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony