dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Garaż blaszany otynkowany

    Witam,
    Na wstępie chciałbym wszystkich serdecznie przywitać i prosić o pomoc.
    Pod koniec zeszłego roku spółdzielnia wyburzyła nam budynek gospodarczy w którym znajdowały się garaże. Teraz zgodzili się na wydzierżawienie nam terenu pod nowe garaże, ale już sam garaż musimy sobie postawić samemu. Problem w tym że w mojej dzielnicy miasto Katowice nie pozwala na stawianie garaży typu blaszak bez elewacji. Szukamy z sąsiadami alternatywy od garaży oferowanych na rynku ponieważ są za drogie. Chcieliśmy sami sobie zrobić elewacje na zwykłych blaszakach, lecz nie jest to takie proste ponieważ miasto chce rysunków i oczywiście pieczątki architekta czy innego co nam to wyrysuje.
    Co radzicie?
    Nie chcemy wydawać 10000zł na garaż a tym bardziej murować garażu.
    Pozdrawiam Michał

  2. #2

    Domyślnie

    Blaszak czy inny taki budynek który nie jest trwale związany z gruntem to .... mogą Was za przeproszeniem cmoknąć , ale skoro to dzierżawa to niewiele można zdziałać. Można kupić blaszak z ładnym odcieniem ścian i dachem dwuspadowym, tynkowanie zwykłego blaszaka wcale łatwe nie będzie ani tanie, ściana blaszaka jest wiotka i żeby to otynkować czyli dać styropian, siatkę, klej to trzeba jakieś wzmocnienia albo coś inaczej całość będzie pracowała.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pszczelarzyk

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    36

    Domyślnie

    Można postawić z płyt betonowych,wtedy można taki ocieplić styropianem i dać tynk.Mam takie dwa budynki po35m i jeden ocieplony.

  4. #4

    Domyślnie

    Mój znajomy też właśnie taki ma z płyt ogrodzeniowych betonowych, szybko w miarę tanio i można tynkować. Jedyne co to słupki trzeba wkopać i zabetonować
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5

    Domyślnie

    Problem w tym że miasto nie wyda zgody na garaż który ma elewację z blachy trapezowej, plastikowych paneli i czegoś tam więcej. Czyli nie polecacie tynkowania zwykłego blaszaka?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Jeśli ma być blaszak to jedyne co wchodzi w rachubę i jest w miarę tanie to ocieplenie go styropianem w płytach a następne zatopienie siatki i po gruntowaniu pokrycie tynkiem strukturalnym.
    Styropian do blachy przykleić na piankę do klejenia styropianu.
    Jeśli blacha jest na tyle wiotka to ocieplenie można mocować za pomocą kołków co mocowania na styropianie ale w tym przypadku nie mocujemy nic na styropianie ale po wkręceniu kołków z wystającym gwintem przykręcamy styropian do garażu od wewnątrz wkrętami.
    https://www.sukces-zamocowania.pl/ak...yropianie-isol
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 17-09-2017 o 14:50
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Blaszane garaże to wyjątkowa tandeta z cienkiej i wiotkiej blaszki. Styropian można PRZYKLEJAĆ na specjalny klej poliuretanowy [ rodzaj pianki] .
    Darek B

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    myślę że można też spróbować dać płyty osb lub coś podobnego i je otynkować na pewno sztywność będzie lepsza niż przy styropianie

  9. #9
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    w takim przypadku najłatwiejszym rozwiązaniem byłoby stworzenie wiaty garażowej. Jeśli zależy Panu jednak na garażu „zamkniętym”, to proponuję rozważyć rozwiązanie z pokryciem garażu blaszanego płytami OSB, które następnie zostaną otynkowane i pomalowane. Do malowania można wykorzystać farbę Śnieżka Extra Fasadowa.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kwad

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Garaż typu blaszak to chyba najlepsze wyjście na obecną chwilę zarówno jeśli chodzi o cene jak i możliwość ewentualnego przeniesienia go w inne miejsce w razie potrzeby. `trzeba uważać na grubość blachy, spawy czy są wykonane schlubnie i czy nie ma śladów rdzy, Ja kupowałem z garazeinterstal.pl i sobie chwale.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Wyszukaj sobie garaże betonowe. Jak jesteś ze śląska to masz producenta za miedzą. Różnica w cenie między otynkowanym blaszakiem a tym może być niewielka.

  12. #12

    Domyślnie

    Mam trochę podobne zapytanie. Garaż blaszany 4x6. Drzwi boczne, brama na zawiasach dwuskrzydłowa. (nowiutki, jeszcze pachnący nowością, w antracycie żeby było ładnie – taki amerykancki Nawet folii nie zdążyłem pościągać. Odfrunął na przełomie stycznia i lutego (to był ten okres dzikich tornad – całe miejscowości traciły dachy). Polecił i mój. Fakt trochę moja wina – kiepsko zakotwiony. Przy okazji skasował skończony tydzień wcześniej płot panelowy – 15 przęseł i słupków do wymiany.
    I teraz o co mi chodzi. Leżą te zwłoki w koncie działki. Powłoki rozprute lub blacha zmasakrowana totalnie. Ale konstrukcja nośna poza paroma uszkodzeniami dającymi się reanimować spawarką – jest całkiem zdrowa. Brama, drzwi i możliwe że dach – do uratowania Wylałem grubą płytę betonową, zakotwiłem co kawałek śruby – dokręcę lub nawet dospawam gnoja do podłoża tak, żeby drugi raz nie odfrunął. Czym ten szkielet uzupełnić, obudować?
    1. Zamówić parę arkuszy blachy, ciąć na wymiar, kręcić farmerami? Czyli tak jak było w oryginale.
    2. Ruszt z kantówki i do niego deska boazeryjna – taki a’la drewniany domek by wyszedł. Tyle że co roku malowanko i konserwacja drewna. Ale sposób w miarę prosty, czysty i szybki. Całość konstrukcji byłaby też sporo cięższa. (większa szansa że nie poleci drugi raz)
    3. OSB 22, siatka zbrojąca, klej i tynk – podobno tak można, chociaż nie do końca ufam że ten tynk nie popęka po 2 latach
    4. To samo co w pkt. 3 plus 5cm styropianu przyklejonego do OSB i na to dopiero siatka, klej i tynk. Wersja a'la murowana. Też mam pewne obawy czy ten tynk nie będzie pękał, chociaż do tej wersji skłaniam się najbardziej.
    5. Coś jeszcze? Tak, tak wiem – wywieść to na złom i kupić nowy garaż.

    Ocieplał ktoś blaszaka z zewnątrz?
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 13-06-2022 o 07:12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony