dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    StaszekL

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    59

    Domyślnie Czy taka kombinacja jest prawidłowa

    Krokwie 8x16, płyta mfp 12mm , papa , kontrłaty , łaty , blacha z posypka . Budynek od środka ocieplony piana .
    im więcej czytam , tym mniej wiem ...

  2. #2

    Domyślnie

    Mało danych, co chcesz osiągnąć? Prawidłowa według czego?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    StaszekL

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    59

    Domyślnie

    Chce osiągnąć żeby mi nie lało na głowę i nie urosły pieczarki pod dachem Budynek 12.2 m x 6 m , dach dwuspadowy o kącie 52 stopnie , w poddaszu pomieszczenia mieszkalne . Czy stosowanie papy wyklucza wszystkie folie itd ? czy zamiast papy dać jakaś folie na płyty żeby skropliny z dachu po niej spływały do rynny ?
    im więcej czytam , tym mniej wiem ...

  4. #4

    Domyślnie

    Papa wystarczy z powodzeniem tym bardziej przy takim spadku połaci. Ja u siebie też teraz będę tak robił , chociaż spadki mam na poziomie 5-20*. Co do ocieplania piana, to ja pod deskowaniem ( u mnie akurat będzie płyta OSB 15mm) będę dawał folię para przepuszczalną tworząc pomiędzy deskowaniem a pianą 3-4 cm lukę wentylacyjną.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    StaszekL

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    59

    Domyślnie

    a piana nie wypchnie tej foli w strone płyt ?
    im więcej czytam , tym mniej wiem ...

  6. #6

    Domyślnie

    Raczej nie powinno , ja na tej połaci o małym spadku mam przygotowane kontr łaty o wymiarach 4 x 6 cm czyli szersze aby uzyskać większą lukę wentylacyjną, i będę dawał tak. Na krokwie naciągniętą sztywnie folię para przepuszczalną , potem nabijał będę właśnie te szersze 4cm kontr łaty i na to płyta. Na płytę kładziona będzie papa termozgrzewalna UNI STANDARD PYE PV250 S40 a na to dopiero kontr łaty i łaty + blacha na rąbek. Jak ktoś ma już zrobione np deskowanie wtedy można to wykonać inaczej np. tak jak na rysunku.

    na środku widać wsadzony pasek ze styropianu , który będzie usztywniał folię. Z tego co wiem na forum kilka osób właśnie w ten sposób wykonywało zakładanie folii od wewnątrz na krokwiach, gdyż mieli już zrobiony dach.
    Dodatkowo z tego co wiem piana ma tendencję po nałożeniu do lekkiej cofki i mój dekarz , mówił, że sprawdzali jak się piana zachowywała na folii po takiej aplikacji, więc nigdzie nie zdarzyło się aby była dociśnięta do deskowania. Sam nie jestem ekspertem od piany , ale z tego co wyczytałem , to najpierw nakładają cienką warstwę na folię a po usztywnieniu jej aplikują już odpowiednią grubość Szerokość luki wentylacyjnej między pianą a deskowaniem zależy też od spadku dachu, wiadomo , że na płaskim powinna być większa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony