dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 116

Temat: alkohol

  1. #1

    Domyślnie

    Raczej wyrób domowy niż spożywanie.
    Jednym z powodów, dla których część naszej działeczki będzie "zaopatrzona" w drzewa i krzewy owocowe to wino domowe, którego nastawiam co roku 50 litrów. Goście chwalą sobie taki poczęstunek a i ja mam nadzieję jeszcze tej zimy chętnie zasiądę ze szklanicą przy kominku.
    Nie robiłem jeszcze wina z pomidorów. Czy ktoś ma doświadczenie odnośnie "pomidorczaka"





  2. #2

    Domyślnie

    Najlepsza pomidorowa jest z makaronem i śmietaną. I z duszonych pomidorków.

  3. #3

    Domyślnie

    Naszą rodzinną specjalnością będą nalewki - pigwówka, dereniówka, no może jeszcze inne. Na razie myślę gdzie posadzić w/w krzaczki.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie widzę nic złego w "spożywaniu", pod dwoma warunkami: 1. wino , ze względu na jego właściwości lecznicze / bardzo rozległy temat/ 2. w odpowiednich ilościach.Wątek myślę bardzo interesujący i rozwojowy.Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Wlasciwosci lecznicze ma tez piwo : rozpuszcza kamienie. Oczywiscie tylko w ilosciach leczniczych ...

  6. #6

    Domyślnie

    ,

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Dobry trunek nigdy nie jest zły Lubię wino domowej roboty, różne nalewki. Przy okazji róznych podróży kosztuję miejscowe specjały, wybrane butelczyny przywożę do domu. Marzy mi się dobrze zaopatrzona piwniczka z winami.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    taaaaa...dobre winko..kominek..ciepełko...ech...

  9. #9

    Domyślnie

    On 2003-03-05 07:53, Ryszard1 wrote:
    Wlasciwosci lecznicze ma tez piwo : rozpuszcza kamienie. Oczywiscie tylko w ilosciach leczniczych ...
    Piwo nie rozpuszcza kamieni.Ma działanie moczopędne, co niekiedy wykrzystuje się w leczeniu kamicy dróg moczowych.Ma poza tym jedną wadę - za dużo kalorii!.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    zibi.maz

    oj..co tam kalorie....

  11. #11

    Domyślnie

    Teska masz rację. Zacznie się budowa to kalorie ulecą w mig.Musze tylko dopytac, co preferuje moja ekipa budowlana.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Lepiej coby ta ekipa nie piła ...

    a wieczorkiem przy kominku lampka winka...to coz to za kalorie

  13. #13

    Domyślnie

    Toż o tym wyżej pisałem, raczej winko niż piwko. Generalnie, w Europie funkcjonują trzy cywilizacje: 1.Oliwy i wina, 2.Margaryny i piwa, 3. Smalcu i wódki. Nietrudno zgadnąć, do której przez długie lata"dobrobytu" należał nasz kraj.Ja zdecydowanie opowidam się za wariantem pierwszym i mam nadzieję, że w tym kierunku będzie przebiegała ewolucja naszej kultury / w historii naszego kraju tak już kiedyś było, ale to dawne dzieje/. Pozdrawiam.

  14. #14

    Domyślnie

    a gdyby6 tak cywilizacja wina , piwa i wodki . To by bylo dopiero coś !!!!!!

  15. #15

    Domyślnie

    Dołóżmy jeszcze sąsiedni wątek - SEKS!
    I zasmażka ....
    A na to ZASMAŻKA(OTTO)

  16. #16

    Domyślnie

    Jest takie powiedzenie "Narozrabiał jak pijany zając". Na szczęscie pijane zające omijaja nasza działkę.

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    i....zasmażka!!!

  19. #19

    Domyślnie

    ,

  20. #20

    Domyślnie

    On 2003-03-08 23:02, Osówka wrote:
    i....zasmażka!!!
    a to wszystko posypane cukrem pudrem (też OTTO)
    Nie piję od ponad roku, ale w ilościach leczniczych jeszcze kiedyś chciałbym spróbować...
    Moi znajomi od lat leczą się wyciągiem z aloesu na czerwonym winie wytrawnym... i są w formie.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony