dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 27
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 522
  1. #501

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Kończąc poprzednią wypowiedź, podam przykłady wydatków które ciężko było zakładać w budżecie.
    Jako, że zaczynamy cieszyć się trawką, to trzeba ją również kosić. I tak do kosiarki muszę dokupić w tym miesiącu podkaszarkę, bo przy obrzeżach i podmurówce nie ma jak skosić No i olej w kosiarce wymienić, bo producent zaleca po 5 godzinach wymianę.
    Tyle co wzięliśmy Internet domowy. Trzeba go rozprowadzić po domu, więc switch i 2 routery też będą nieuniknionym wydatkiem Wracając do trawy, końcem miesiąca trzeba sypnąć nawóz jesienny. Pójdzie worek 25 kg.
    Te kosiarki trzeba gdzieś trzymać muszę więc kupić materiał na domek narzędziowy. Obecny domek jest już zapchany. Dobrze byłoby zbudować ten domek jeszcze w tym miesiącu. Będzie co prawda mały (2,8x2,0), ale kilka bloczków trzeba będzie położyć, żeby wiatr go nie zabrał. No więc i kotwy do mocowania będą konieczne. Długie wkręty też się już skończyły. No i zaczyna się jesień, więc drewno trzeba będzie zaimpregnować. Impregnat pewnie ze 100 zł. Aaaa muszę jeszcze taras zaimpregnować przed zimą. I płyty na schodach wejściowych. Pójdzie parę stów na środki do impregnacji betonu. Zapomniałbym - tarcza do pilarki też już tępa. Trzeba nową zamówić.
    Wkurza mnie zamiatanie podjazdu. Mała myjka ciśnieniowa załatwiłaby problem.
    Wypadałoby odświeżyć klatkę schodową. Jak się wprowadziliśmy, to nie mieliśmy jeszcze barierek. Dzieciaki i pies upaskudziły ściany.
    W pokoju gościnnym wciąż brakuje szafy i komody
    Żona mówi, że chciałaby popracować nad wystrojem wnętrz (obrazy, antyramy, dekory, kwiaty). Obiecałem jej, że położę cegłę na jednej ścianie w salonie. W sypialni planujemy deskę na ścianie. Kurde sporo cięcia drewna się szykuje. Mam co prawda pilarkę tarczową, ale na ukośnicy byłoby szybciej. I wygodniej. I ładniejsze cięcie. Gwoździarka też przyspieszyła by pracę
    Zapomniałbym o korytarzu na górze. Tam lampy jeszcze nie ma.
    W sobotę robiłem półki do pomieszczenia gospodarczego. Ładnie to wyszło, żona chciałaby takie same w garderobie, na jakieś czapki, szaliki, rękawiczki etc.
    No i lustro na drzwiach w garderobie
    Nie mamy nasadzeń w ogrodzie. Same rośliny na żywopłot to będzie 1500-2000 zł. A gdzie agrowłóknina, kora, obrzeża plastikowe. Nie wspomnę o pozostałych roślinach. Rabat mamy całkiem sporo. No i kamyk na ścieżki Obok ścieżek puściłem przewody oświetleniowe. Lampek jeszcze nie zamówiliśmy. Jest ich łącznie chyba z 15 wokół domu. Koło zbiornika na deszczówkę też jest przewód. Muszę gniazdko zewnętrzne zamontować. Może takie ładne w słupku. Niby 250 zł to nie dużo. Ma 4 wtyczki, wygląda nowocześnie
    Dobrze, że lato się skończyło, to zeszło ciśnienie na zakup mebli ogrodowych i grilla gazowego Ale to wróci na wiosnę
    I tak to się kręci moi drodzy Nie zaplanowałem tych 10-20-30 tysięcy na powyższe wydatki
    PS córka przypomina mi, że też chciałaby mały domek ogrodowy żeby z koleżankami tam przesiadywać
    PS 2 - rolety do okien dachowych do sypialni i pokoju córki. Już miesiąc zamawiam... klimatyzacja w promocji pewnie zimą będzie. Chciałbym 2 jednostki, na parter i poddasze.
    Jakie to prawdziwe
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  2. #502

    Domyślnie

    Kontynuujemy prace nad trawnikiem. Prace odbywają się 2-etapowo. Pierwszy etap to dbanie o część ogrodu, która została założona najwcześniej. Tu jest przyjemnie, bo tylko koszenie i podlewanie. Drugi etap, to ten gdzie ulewa zmyła nam nasiona. Tu pracy jest więcej. Końcem tego tygodnia robiliśmy dosiewkę. Niestety trawy nie wystarczyło na całość, a kurier nie przywiózł w piątek przesyłki. Jutro dosiejemy brakujący fragment.
    Podlewanie dosiewek jest żmudne. Nie można przesadzić, za mało też źle. Tam gdzie rośnie już bujna trawa, nie trzeba się tak "patyczkować".

    Efekty 1 etapu wyglądają tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190915_101118.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	434632

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190915_101122.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	434633

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190915_101132.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	434634

    A tu drugi etap, bok + tył ogrodu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190915_101205.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	434635

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190915_101233.jpg
Wyświetleń:	358
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	434636

    Zamówiłem też nawóz jesienny. Końcem miesiąca zaaplikuję odpowiednią dawkę.
    Ostatnio edytowane przez mku7i ; 15-09-2019 o 20:56
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  3. #503

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie odnośnie pompy ciepła. Niestety spotkałam się z opiniami ,że przy niej ogrzewanie ustawione na 40st to max wydajności i w domu wiecznie zimno... no i jej żywotność to ok 10lat... Czy jesteście zadowoleni z takiego ogrzewania ? Mili doradcy proponują stanowczo ogrzewanie gazowe...

  4. #504

    Domyślnie

    Polecam wątek o pompach ciepła, nie ma sensu żebym tu tłumaczył wszystkie plusy pompy.
    Jesteśmy mega zadowoleni, pisałem już że wybór pompy to jedna z najlepszych decyzji jaką podjęliśmy.
    Po co Ci więcej niż 40 stopni? Tyle to się używa tylko przy wygrzewaniu posadzek. Później byłoby to szaleństwem. Oczywiście zakładając ogrzewanie podłogowe.
    Mili doradcy pewnie sprzedają piece gazowe i nie mają pojęcia o pompach ciepła. Inna rzecz że nie skreslałbym ogrzewania gazowego.

  5. #505

    Domyślnie

    W piątek udało się podłączyć Internet w domu. Tak jak wspominałem, na naszym osiedlu nie ma wielkiej alternatywny, jesteśmy ograniczeni do Internetu mobilnego. Jedyny wybór to decyzja w sprawie operatora. U nas padło na T-mobile (załapaliśmy się na ostatni dzień promocji bez limitu GB ) Na strych wrzuciłem modem T-mobile, i switch TP-Link. Na poddasze router TP-Link, na parterze tak samo. Prędkość nie powala, od 10 do 20 Mb/s, ale Netflix działa dobrze, YouTube na TV również. No i mam spokój z udostępnianiem Internetu na laptopy, thermomix czy słuchaniem Spotify. A że idzie jesień to Netflix pewnie wróci do łask.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  6. #506

    Domyślnie

    Być może gdzieś była o tym wzmianka, ale nie mogę znaleźć . Ile wyniosła Was rekuperacja?

  7. #507

  8. #508

    Domyślnie

    Świetnie prowadzony dziennik, gratulacje finału.
    Mam pytania jeśli to możliwe proszę o odp tu lub priv.
    Jak spisuje się HST aliplast? jak szczelność, wymagało regulacji?
    Jakie szklenie?
    Czy jesteś zadowolony z aluminium? Wybrałbyś ponownie to samo okno i szklenie?
    Ile kosztowało samo HST, i jaki to kolor?
    Kupowane w OKNOPLUS?

  9. #509

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    W piątek udało się podłączyć Internet w domu. Tak jak wspominałem, na naszym osiedlu nie ma wielkiej alternatywny, jesteśmy ograniczeni do Internetu mobilnego. Jedyny wybór to decyzja w sprawie operatora. U nas padło na T-mobile (załapaliśmy się na ostatni dzień promocji bez limitu GB ) Na strych wrzuciłem modem T-mobile, i switch TP-Link. Na poddasze router TP-Link, na parterze tak samo. Prędkość nie powala, od 10 do 20 Mb/s, ale Netflix działa dobrze, YouTube na TV również. No i mam spokój z udostępnianiem Internetu na laptopy, thermomix czy słuchaniem Spotify. A że idzie jesień to Netflix pewnie wróci do łask.
    A z ciekawości masz antenę zewnętrzną do wzmacniania sygnału?
    Bo ja też kupiłem tego neta T-Mobile bez limitu GB, oraz supe, hiper antenę co ponad dwukrotnie zwiększyła mi prędkość podczas testów tj. z 15 do 35GB. A miedzy czasie podpisałem umowę na światłowód w Inei. W sumie ździerstwo bo 500zl. miesięcznie przez 3 lata.

    Gdyby ktoś chciał mogę odstąpić tego neta i antenę odsprzedać. Wszystko nowe z uwagi na fakt, że jeszcze się nie wprowadziłem
    Abonament za neta to 60zl. tylko nie pamiętam teraz brutto czy netto.

  10. #510

    Domyślnie

    500zł za miesiąc, to co Ty masz za pakiet?!
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  11. #511

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekrk Zobacz post
    Świetnie prowadzony dziennik, gratulacje finału.
    Mam pytania jeśli to możliwe proszę o odp tu lub priv.
    Jak spisuje się HST aliplast? jak szczelność, wymagało regulacji?
    Jakie szklenie?
    Czy jesteś zadowolony z aluminium? Wybrałbyś ponownie to samo okno i szklenie?
    Ile kosztowało samo HST, i jaki to kolor?
    Kupowane w OKNOPLUS?
    Dzięki bardzo.
    HS Nie wymagał po montażu regulacji. Ze szczelnością nie ma żadnych problemów. Nic nie dmucha, po przystawieniu ręki nic nie czuć.
    Szklenie 3x6 5ThermoEnergy+ciepła ramka UG 0,6. RAL 7012 st. Koszt HS 17 tys. Zamawiane w Bauman Oleśnica, a robił Awilux z Leszna. Swoją drogą polecam tę firmę, tj Bauman.
    Na pewno wybrałbym ponownie samo okno. Bardzo dobra jakość. Nie ma żadnych zastrzeżeń do aluminium i wybrałbym ponownie, bo PVC nie chcieli robić takich dużych
    Poza tym jak już wspominałem okno jest wizytówką salonu i domu, a przede wszystkim wspaniale doświetla pomieszczenie. Dla mnie nigdy za wiele naturalnego światła.

  12. #512

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    A z ciekawości masz antenę zewnętrzną do wzmacniania sygnału?
    Bo ja też kupiłem tego neta T-Mobile bez limitu GB, oraz supe, hiper antenę co ponad dwukrotnie zwiększyła mi prędkość podczas testów tj. z 15 do 35GB. A miedzy czasie podpisałem umowę na światłowód w Inei. W sumie ździerstwo bo 500zl. miesięcznie przez 3 lata.

    Gdyby ktoś chciał mogę odstąpić tego neta i antenę odsprzedać. Wszystko nowe z uwagi na fakt, że jeszcze się nie wprowadziłem
    Abonament za neta to 60zl. tylko nie pamiętam teraz brutto czy netto.
    Nie mam anteny zew. Modem stoi na strychu, gdzie mam pełny zasięg LTE. Ze strychu mam puszczone przewody sieciowe. Na piętrze jeden router, na dole drugi.

  13. #513

    Domyślnie

    Aaaa doczekaliśmy się wreszcie ogrodzenia frontowego, więc wszystkie duże inwestycje skończone. Pozostały pierdoły, które można robić w wolnym czasie

  14. #514
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Aaaa doczekaliśmy się wreszcie ogrodzenia frontowego, więc wszystkie duże inwestycje skończone. Pozostały pierdoły, które można robić w wolnym czasie
    Zazdraszczam Pokaż zdjęcia jakieś bo obrazki bardzo dobrze się ogląda Zwłaszcza jak ktoś ma już pokończone to, do planowania czego ja się zabieram
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  15. #515

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    500zł za miesiąc, to co Ty masz za pakiet?!
    To się nazywa Inea dla firm

    W tych 500zł/msc. przez 36 miesięcy mam abonament za korzystanie z łącza plus koszt podłączenia do mnie światłowodu, który wynosi mniej więcej połowę wspomnianej kwoty. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że światłowód kończy się... przy mojej działce, a dokładnie w domu sąsiada. Mało tego tego, przy granicy mojej działki jest rura typu Arot z tym światłowodem, wystarczy puścić kabelek do skrzynki. Także widzicie, jak niektórzy się cenią

    I jeszcze jeden hit, jak handlowiec od nich do mnie przyjeżdżał to też mówił, że drogo i , że na moim miejscu podłączyłby się na lewo do sąsiada i podzielił abonament. No, ale chciałem mieć uczciwie, to trzeba płacić. Choć pewnie niejeden by to obszedł.

  16. #516

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Nie mam anteny zew. Modem stoi na strychu, gdzie mam pełny zasięg LTE. Ze strychu mam puszczone przewody sieciowe. Na piętrze jeden router, na dole drugi.
    To nie do końca tylko o ten zasięg chodzi, który wydaje się Tobie, że masz na maxa Nauczę Cię czegoś:

    Taka antenka:

    https://allegro.pl/oferta/antena-dua...wei-7207646700

    Plus informację z tej strony w celu dobrania odpowiedniego BTS:

    https://mapabts.pl/?center=51.850189...86%2C16.593754

    I myślę, że razy trzy to spokojnie Ci wyjdzie w stosunku do tego co masz

  17. #517

    Domyślnie

    Dzięki za odp.
    To jest ALIPLAST Ultraglide tak?

  18. #518

    Domyślnie

    Tak, zgadza się.

  19. #519
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    mku7i, przeczytałem cały dziennik, dzięki za opisy i zdjęcia! Pozdrawiam

  20. #520

    Domyślnie

    U nas trwają prace ogrodowe. Powoli działamy z ogarnięciem terenu wokół domu.
    I tak zamontowaliśmy pergolę i dorobiliśmy się mebli ogrodowych:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pergola 1.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	444906

    Zasadziliśmy tujki i zamontowaliśmy linie kropelkującą. Cały czas działamy przy trawniku, kończymy walkę z chwastami i dosiewkami.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tuje.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	444907

    Choinka, którą kupiliśmy na pierwsze święta w 2018 roku pięknie się przyjęła. Pies znajomych okorował ją przy pierwszej okazji, mam nadzieję że drzewko przetrwa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tuje choinka.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	444908

    Zrobiliśmy ściężkę wejściową do domu i wokół domu. Zainstalowaliśmy lampy, tych jest ok. 20 wokół tarasu i 4 przy wejściu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciezka 1.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	444909

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciezka 2.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	444910
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

Strona 26 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony