dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 27
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 522
  1. #301

    Domyślnie

    Nic tylko brać, zazdroszczę
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  2. #302

    Domyślnie

    jak u Was się kształtują ceny ?
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  3. #303

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Wczoraj otrzymałem wiadomość, że tynkarze chcą wejść szybciej. Zaczynają w poniedziałek. SUper
    Mieliśmy też spotkanie z firmą od wykończeniówki. Wrzucę kilka cen, dajcie znać czy jak oceniacie:
    1. Położenie płytek 60zł /m2 z fugowaniem
    2. Ocieplenie dachu na gotowo - 10 zł/m2
    3. Sufity podwieszane - 70 zł/m2
    4. Elewacja 60 zł/m2
    5. Malowanie 10zł/m2
    6. Osadzenie drzwi 200 zł/szt.
    1. 75zł/m2 ale udało nam się znaleźć i dogadać z gościem właśnie na 60zł, więc duży sukces (rok temu cena wynosiła 50zł...);
    2. Nie wiem, nie pytaliśmy - będziemy robić to sami.
    3. Tutaj też nie wiem, również praca własna.
    4. Tutaj musiałbyś coś więcej napisać - z materiałem, czy bez i co dokładnie będzie robione (ile i jaki styropian, technika klejenia, siatka, dwa razy klej, grunt i tynk)?
    5. Praca własna, ale wygląda na tanio.
    6. Bardzo odległy czas, więc ciężko coś wyrokować.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  4. #304
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    1. 75zł/m2 ale udało nam się znaleźć i dogadać z gościem właśnie na 60zł, więc duży sukces (rok temu cena wynosiła 50zł...);
    2. Nie wiem, nie pytaliśmy - będziemy robić to sami.
    3. Tutaj też nie wiem, również praca własna.
    4. Tutaj musiałbyś coś więcej napisać - z materiałem, czy bez i co dokładnie będzie robione (ile i jaki styropian, technika klejenia, siatka, dwa razy klej, grunt i tynk)?
    1. Warto trzymać kontakty do różnych ludzi - kiedyś oddawaliśmy za darmo drewno pobudowlane i Pan, który się zgłosił zostawił mi wizytówkę, że zajmuje się wykończeniówkę. Także z cena się dogadaliśmy właśnie na 60zł/m2
    2. Wygląda tanio
    4. To cena za robociznę, ale bardzo dobra. Jak pytałam za ile położą nam całą elewację to już ceny były w okolicach 75zł/m2. My chcemy zatrzymać się na siatka + 2 x klej i gruntowanie, więc szukaliśmy ceny w okolicach 40-45zł/m2. Większość firm chciała 50-55zł, ale też udało nam się znaleźć bardzo dobrze zapowiadającą się firmę, która bez łaski, na fakturę za 42zł/m2.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  5. #305

    Domyślnie

    OK, ceny rynkowe, ponegocjuję jeszcze trochę. Dzięki za podpowiedzi.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  6. #306

    Domyślnie

    Jako, że wciąż działają u mnie instalatorzy pomyślałem żeby przygotować instalację pod klimatyzację. Mają być 2 splity - jeden w części dziennej, drugi w ciągu komunikacyjnym na górze. Jak przygotować instalację kiedy nie znam jeszcze jednostki jaką wybiorę ? Zakup klimy chciałbym realizować w 2019 roku.

    EDIT dla potomnych: ciecz 1/4" gaz 3/8". Taki jest najczęściej występujący standard. Pamiętajcie o odprowadzeniu skroplin.
    Ostatnio edytowane przez mku7i ; 09-07-2018 o 13:29
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  7. #307

    Domyślnie

    Aktualizacja poczynań budowlanych.
    Czekam na wycenę przygotowania instalacji pod klimę. Jutro mam dostać odpowiedź.
    W sobotę pozdejmowałem folie z okien i drzwi.


    W sobotę też przyjechali tynkarze. Rozłożyli się ze swoim sprzętem i rozładowali tynk. Tak jak wspominałem wcześniej zdecydowaliśmy się na tynk gipsowy Dolina Nidy Beta.


    Hudraulik rozłożył kanalizację, została woda (1 dzień pracy). Stelaże do WC zostały zamontowane w obu łazienkach.


    Elektryk obsadził puszki na górze, jutro zrobi dół. Rozplanowanie instalacji elektrycznej nie jest łatwym zadaniem. Wydaje mi się, że udało nam się z dużą pomocą elektryka sensownie poukładać to w całość.



    Tynkarze przygotowują pomieszczenia do tynkowania. Okna i drzwi zostały pooklejane, większość narożników została osadzona, pojawił się grunt w pomieszczeniu gospodarczym. Murłata została podmurowana, tak żeby zamiast regipsów na ścianach kolankowych położyć tynk.











    W piątek lub poniedziałek powinno się rozpocząć tynkowanie pomieszczeń.

    Czekam na potwierdzenie dostępności humusu (super czarnoziem spod Wrocławia w cenie 250 zł/wywrotka 20t). Potrzebuję go żeby skończyć równanie działki i podsypać ziemi pod ogrodzenie z siatki, jako że chciałbym zamontować ogrodzenie docelowe (poza frontem) w najbliższych tygodniach. Jeszcze w tym roku zamierzamy zacząć pracę nad ogrodem. Z innych tematów, klaruje się wygląd pomieszczeń, czas na rundkę po salonach i sklepach. Na połowę sierpnia potrzebuję mieć skompletowany materiał, bo będzie wchodzić ekipa od łazienek, podłóg etc.
    Ostatnio edytowane przez mku7i ; 12-06-2018 o 22:17
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  8. #308
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Hej mam pytanie czy odgrom masz tylko nad ścianami szczytowymi czy idzie też po kalenicy? Nie widze na zdjęciach : ) .
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  9. #309
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam się w dzienniku i od razu pytam: Dlaczego stelaż TECE? Ktoś podpowiedział? Jak wychodzi cenowo w porównaniu z Grohe lub hansgrohe? Ja dziś po spotkaniu z hydraulikiem dowiedziałam się o istnieniu tej firmy i była wychwalana pod niebiosa....

  10. #310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papucy Zobacz post
    Hej mam pytanie czy odgrom masz tylko nad ścianami szczytowymi czy idzie też po kalenicy? Nie widze na zdjęciach : ) .
    Po kalenicy również.

  11. #311

    Domyślnie

    Cytat Napisał aaisaa Zobacz post
    Witam się w dzienniku i od razu pytam: Dlaczego stelaż TECE? Ktoś podpowiedział? Jak wychodzi cenowo w porównaniu z Grohe lub hansgrohe? Ja dziś po spotkaniu z hydraulikiem dowiedziałam się o istnieniu tej firmy i była wychwalana pod niebiosa....
    Podpowiedział hydraulik. Różnica to około 150 zł w porównaniu do Grohe. TECE ma bardzo dobrą opinię, nie widziałem sensu by dopłacać za nazwę, którą znamy z marketów. Czy to jest rzeczywiście Mercedes tego nie wiem, ostatecznie to tylko stelaż podtynkowy
    Ostatnio edytowane przez mku7i ; 13-06-2018 o 14:25

  12. #312
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Podpowiedział hydraulik. Różnica to około 150 zł w porównaniu do Grohe. TECE ma bardzo dobrą opinię, nie widziałem sensu by dopłacać za nazwę, którą znamy z marketów. Czy to jest rzeczywiście Mercedes tego nie wiem, ostatecznie to tylko stelaż podtynkowy
    Jak się stelaż zepsuje po płytkach to docenisz. Mam znajomych, którzy robili z tego powodu remont łazienki- stare skuli, nowych nie mogli już dokupić. Poczytałam i też będę brała TECE. Liczę, że to jednak mercedes.

  13. #313

    Domyślnie

    Tak długo jak wybieramy sprawdzonych producentów, a nie najtańsze marketówki, nie przewiduję skuwania płytek jasne, zawsze zdarzy się wyjątek potwierdzający regułę, ale na to nie mamy wpływu.
    Będą więc kolejne 2 mercedesy wśród forumowiczów

  14. #314
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    mku7i jak masz jakieś jeszcze odkrycie to podaj nazwy. Ja też wolałabym płacić za jakość nie za firmę.

  15. #315

    Domyślnie

    Tak naprawdę to najważniejsze żeby dało się potem kupić części zamienne. Ostatnio ko kilkunastu latach rodzicom zepsuł się przycisk w gebericie. Trzeba było poszukać, ale udało się nowy znaleźć. Obawiam się, że do marketówki byłoby to niewykonalne.

  16. #316

    Domyślnie

    Cytat Napisał aaisaa Zobacz post
    mku7i jak masz jakieś jeszcze odkrycie to podaj nazwy. Ja też wolałabym płacić za jakość nie za firmę.
    Dopiero zaczynamy wykonczeniówkę, trudno mi się wypowiadać. Lekcja z dzisiaj to sprawdzać wykonawców. Dziś jeden zaproponował 2000 zł za montaż 2 splitów, drugi 1000 zł. Obie wyceny z materiałem. Z tej samej hurtowni.
    Ps przed chwila wróciłem z galerii handlowej. Mają zamontowaną TECE wywołałem niejako spłuczkę z lasu

  17. #317

    Domyślnie

    Dziś hydraulik zrobił cyrkulację wody. W poniedziałek zrobiona zostanie instalacji pod 2 splity. Nie wiem czy podepniemy 2 jednostki klimatyzacji od razu, pewnie poobserwujemy jakie temperatury panują podczas upałów.
    Elektryk ma już puszczone wszystkie kable, tj. instalację elektryczną, alarmową, internetową i telewizyjną. Zaczął już podłączać rozdzielnie. W zasadzie dwie, bo druga (mała) będzie dedykowana dla pompy ciepła gdzie zamontujemy podlicznik dla PC.


    A najważniejsze, ze ruszyły tynki. Na razie w 1 pokoju, jutro tynkarze też mają pracować, zostało jeszcze trochę narożników to zamontowania. Efekty prac są świetne, na pewno rezygnujemy z gładzi.






    Udało się też zamówić 2 wywrotki humusu, mają być w poniedziałek. Będziemy mogli kontynuować prace związane z ogrodem. Planujemy wyrównać ogród i zamontować ogrodzenie najpóźniej do połowy lipca. Wylewkarze umówieni na połowę lipca. W połowie sierpnia zaczniemy wykończeniówkę wnętrz i elewację.

    A dziś będąc na wycieczce rowerowej udało się złapać cały dom w pełnej krasie.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  18. #318
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    W końcu znalazłam chwilę i przekopałam się przez cały dziennik. Widzę,że mimo przestojów wymuszonych ekipą i pogodą można sprawnie się budować. W wolnej chwili napisz mi czy jesteś zadowolony z dachu i co mówili panowie układający? I na ile wycenili Ci dachówkę podstawową. Też mam Meyer Holsen tylko karbon. Teraz są takie kolejki, że ja swoją sciągam z okolic Wrocławia, bliżej kazali mi czekać ok 8 tygodni. Czytając Twoj dziennik rozmarzyłam się... Zobaczymy kiedy u mnie tak będzie. Daj jeszcze znać ile płacisz tynkarzom. Cały czas czytając forum mam wrażenie, że przepłacam, ale jak pytam znajomych to taki rejon. Dla porównania: malowanie dwukrotne 14zł/m2, glazura od 70-140zł (podobno drewnopodobne wychodzą ok 100zł/m2), Elewacja 220zł/m2 z materiałami, bez jeszcze nie wiem. Montaż zlewu 90zł/szt. Tyle na szybko, z pamięci. Od swoich Panów nie mam jeszcze wycen, wrzucę później. Hydraulik 7000zł za robociznę z podłogówką, piecem i kranami zewnętrznymi oraz ułożeniem styropianu pod spodem. Elektryk 4000zł za robociznę z obmiarami, oświetleniem zewnętrznym +10zł za punkt białego montażu i doprowadzeniem do domu.

  19. #319

    Domyślnie

    Cytat Napisał aaisaa Zobacz post
    Hydraulik 7000zł za robociznę z podłogówką, piecem i kranami zewnętrznymi oraz ułożeniem styropianu pod spodem. Elektryk 4000zł za robociznę z obmiarami, oświetleniem zewnętrznym +10zł za punkt białego montażu i doprowadzeniem do domu.
    To dobre ceny. Szczególnie hydraulik, bo z Twojego opisu wynika, że wlicza się w to spięcie wszystkiego z kotłowni.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  20. #320

    Domyślnie

    Hej aaisaa. Nie mogę zacytować twojej wypowiedzi, nie wiem czemu.

    Za podstawową dachówkę Meyer Holsen Piano płaciłem 4,06 zł brutto. Ale zamawiałem w listopadzie 2017. Z dachu jestem zadowolony, myślę że za szybko jednak by go oceniać, czas pokaże jak się sprawuje. Dekarze nie oceniali, robili już wiele dachów na Meyer Holsen, stąd znana jest im jakość.
    Tynkarze biorą 30 zł za metr (robota z materiałem).
    Myślę, że masz dobre ceny, nie widzę żebyś jakoś przepłacała.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

Strona 16 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony