dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 27
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 522
  1. #21

    Domyślnie

    Podłączenie wod-kan w przyszłym tygodniu, wstępnie udało się zejść do 2500 zł. Nie jest to szokująca oszczędność, ale negocjacje sprowadziły się do "zróbmy to za 2500zł".

    Jesteśmy po spotkaniu w sprawie kredytu, 3 banki proponują zbliżone oferty, do nich też złożymy wnioski.

    W piątek z gminy otrzymaliśmy pismo, że w związku z zakupem działki, należy wypełnić formularz IR-1. Na jego podstawie ustalony zostanie podatek od nieruchomości.

    Pozwolenia jak nie było tak nie ma. Wciąż nie przyszła opinia z urzędu konserwatorskiego. Dzwoniłem do nich po 13, ale Pani w sekretariacie powiedziała, że do biur przełącza do godziny 12. Trochę złośliwie przyjąłem, że od 12 to już spijają kawkę Ale nie naciskałem, bo to i tak nic nie zmieni. Jutro o 8 może będą już po porannej czarnej.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  2. #22

    Domyślnie

    Stało się. Rano przyszła opinia z urzędu konserwatorskiego.
    A starostwo po chwili wydało nam pozwolenie na budowe Cała operacja trwałą około miesiąca.
    Jutro postaram się odwiedzić starostwo i załatwić decyzję prawomocną. Jesteśmy jedyną stroną, nie mamy uwag, może starostwo podbije uprawomocnienie. Zabiorę ze sobą dziennik budowy, co by pobili od ręki

    W sprawie wykonawców już prawie jesteśmy w domu.
    Kierownik budowy w gotowości.

    Do wniosku o kredyt potrzebujemy trochę papierków, celuję żeby za miesiąc mieć miliony monet na koncie.

    PS mam nadzieję za jakiś czas przestać bombardować Was samym tekstem, a przejdziemy w formę obrazkową na tę chwilę nie ma co dokumentować
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  3. #23

    Domyślnie

    No to gratulacje!!!
    Czekamy na foto story.
    Oby w bankach poszło gładko i szybko, bo oni tam też potrafią robić o wszystko problemy niestety...

    Pozdrawiam
    Kris
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  4. #24

    Domyślnie

    Starostwo wyda prawomocne pozwolenie. W zasadzie mogliśmy mieć je już dzisiaj, ale jako że pracują do 15.15 to dziś się nie wyrobiliśmy. We wtorki są do 17, wtedy też najpewniej ich odwiedzimy. Podbijamy dziennik budowy i pędzimy do kierbuda.

    W castingu zostało 2 wykonawców. Dziś miałem spotkanie z pierwszym, jutro z drugim. Żeby uniknąć ofertowego ping ponga przedstawiłem moje oczekiwania co do zakresu budowy jak i kwoty za robociznę. Czekam na ich decyzje.

    Kompletowanie dokumentów dla banków idzie sprawnie, do piątku zakładam złożenie wniosków. Prawomocne PnB podrzucę we wtorek, banki się zgodziły na taki układ. Składają wnioski do centrali, a my żeby nie tracić czasu dosyłamy PnB nim oni się tym wnioskiem zajmą.

    Planowany start budowy - połowa listopada. Długoterminowa prognoza pogody nie nastraja optymizmem, może nie będzie dramatu i "zimy stulecia"

    Dezycje do podjęcia:
    1. Okna Vetrex czy Schuco - pewnie zadecyduje cena, liczę na zimowe wyprzedaże. Salony w których będę ponawiał zapytanie zostały wytypowane. Kluczem przy wyborze było doświadczenie w montażu dużych gabarytów.
    2. Czy zostawiać daszek nad salonem - żona obawia się, że daszek zabierze nam słońce od strony salonu. Opcją jest markiza na sezon letni, która ma jednak szereg minusów.
    3. Muszę znaleźć firmę od rekuperacji - zarówno zakup jak i montaż
    4. Muszę znaleźć firmę od PC - zakup i montaż
    6. Wybrać okna dachowe.

    Debatujemy nad stylem wykończenia wnętrz, miało być po skandynawsku, przytulnie. Żona zaproponowała styl industrialny, który wydaje się bardziej wyrazisty i z charakterem.

    Bawiłem się trochę programami do wizualizacji, z powodu deficytu czasu nie ma się czym chwalić

    PS czy ktoś to czyta?
    Ostatnio edytowane przez mku7i ; 11-10-2017 o 20:31
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Bawiłem się trochę programami do wizualizacji, z powodu deficytu czasu nie ma się czym chwalić
    W jakich programach probowałeś to robic? Chetnie sam sprobuje przy niedzieli
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  6. #26

    Domyślnie

    SketchUp
    Sweet home 3D
    Planner 5d
    Kazaplan

  7. #27

    Domyślnie

    Dziś wyznaczyliśmy punkty pod wiercenie słupków.
    Do wyznaczenia potrzebne były:
    - drewniane paliki - my użyliśmy drewienek do rozpałki
    - sznurek
    - Młotek - u nas 0,3 kg, polecam min. 1 kg.
    - nóżyk
    - miara zwijalna 5m

    Otwory pod słupki do siatki leśnej wiercone będą co 3m. Tak też powbijałem te małe drewniane paliki. Między narożnymi palikami rozciągnęliśmy sznurek.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0170DM.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	398692 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0174DM.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	398693 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0175DM.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	398694

    Koszt:
    - drewno do rozpałki - 8,99zł
    - sznurek 125m - 7zł
    - rękawiczki - 2zł
    Ostatnio edytowane przez mku7i ; 14-10-2017 o 17:24
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  8. #28

    Domyślnie

    Jaki ładny, nie zniszczony jeszcze Fiskars.
    Mamy taki sam i już nie wygląda tak "świeżo".
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  9. #29

    Domyślnie

    On za pseudo kilof robi, nie chce się wbić w nasze zaschnięte gliny i iły
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  10. #30

    Domyślnie

    Mała aktualizacja dzisiejszych newsów.

    - mamy wstępną, pozytywną decyzję kredytową, co prawda z trzeciego banku na liście, ale co by się nie działo w pozostałych dwóch, środki na budowę będa.
    - przeciąganie liny z wykonawcami trwa, jutro mają się zadeklarować na finalny zakres robót i wycenę
    - na sobotę umówiłem przyłącze wod-kan
    - w sobotę spotkanie w sprawie wyboru okien i dogrywanie ich ceny
    - w piątek montuję ogrodzenie, wrzucę małą fotorelacje

    Dziś odebraliśmy prawomocne pozwolenie na budowę i podbiliśmy dziennik budowy. Później spotkanie z kierownikiem budowy, a na nim:
    - ustalenie zakresu prac i ceny
    - analiza i akceptacja kosztorysów dla banków
    - wypełnianie dokumentów niezbędnych do zgłoszenia robót w Nadzorze Budowlanym

    Jutro czeka nas wizyta w Nadzorze Budowlanym, w czwartek 19/10 możemy ruszać z budową... co oczywiście nie nastąpi, jako że nie mamy wybranego banku i wykonawcy

    Jutro również chcę ustalić cenę z geodetą.

    _______________________________
    Koszty:
    - opłata skarbowa za wydanie prawomocnego pozwolenia na budowę (pismo niezbędne do uzyskania kredytu) - 19,5 zł
    - 1 transza wynagrodzenia kierownika budowy - 1200 zł (całość 2400zł).
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  11. #31

    Domyślnie

    - Wykonawca wybrany. Z dwójki pozostałej na placu boju, jeden sam się wypisał, wysyłając w nocy maila, że w tym roku nie będzie już w stanie zrealizować żadnej budowy. Pewnie dostał lepiej płatne zlecenie. Start z wbrańcem umówiony na połowę listopada.
    Macie może jakiś wzór umowy SSO ?

    - Do banku dostarczyliśmy brakujące dokumenty, w przyszłym tygodniu powinniśmy otrzymać informacje zwrotne z decyzją (przynajmniej z jednego banku).

    -Geodeta wycenił się na 800 zł za tyczenie i 1000 zł za odbiory domu i mediów (po zakończeniu budowy).

    - na poniedziałek umówiony został rzeczoznawca, który wykona operat szacunkowy dla banku. Oczywiście nie za darmo, 650zł.

    - zostały wywiercone otwory pod słupki, Pan przyjechał z wiertnicą i 3 wiertłami. Jak tył działki poszedł gładko, tak przód i bok które są już utwardzone, znacznie gorzej. 2 godziny pracy non stop.

    Chwilę o kosztach. Łopata jeszcze nie wbita, 15,5 tysiąca poszło głównie na papierologię. W poniedziałek niemal dobijemy do 19 000 zł. Działka poza otworami pod słupki nie zmieniła się od momentu jej zakupu. Przypomina mi się rozmowa z żoną sprzed roku, kupimy gotowy projekt za 2 tysiące i możemy się budować. Tamta niewiedza była wspaniała
    ___________________________
    Koszty:
    - wiercenie słupków: 125 zł
    Ostatnio edytowane przez mku7i ; 19-10-2017 o 20:26
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  12. #32

    Domyślnie

    Działka ogrodzona

    Sama praca przyjemna, dobra forma oderwania się od codzienności. Pogoda była piękna, tylko siedzieć na dworze.

    Rano było tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0190.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	399075

    Chwilę później
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0192.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	399079 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0194.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	399080 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0195.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	399081

    By ostatecznie cieszyć się widokiem ogrodzenia. Trochę słupków, siatki i działka wydaje się znacznie większa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0197.jpg
Wyświetleń:	255
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	399082


    Nie smarowałem dysperbitem, nie lałem betonu, słupki wkopane na 50 cm. Ogrodzenie ma przetrwać rok.
    _____________________
    Koszty: młotek 1kg, skoble, gwoździe budowlane - 27zł
    Ostatnio edytowane przez mku7i ; 20-10-2017 o 14:48
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  13. #33

    Domyślnie

    Nie zwalniamy tempa, woda i kanalizacja przyłączone do działki
    Zła informacja, to występowanie wody gruntowej na głębokości 1,5 m.

    Dziś mieliśmy spotkanie w sprawie okien. W przyszłym tygodniu powinniśmy mieć wycenę. Zdecydowaliśmy się na Awilux na profilach Schuco, zastanawiamy się jeszcze nad kolorem. Z Oknoplastu zrezygnowaliśmy.

    Plan na przyszły tydzien:
    - zrobić bramę na działkę
    - zmotować blaszaka
    - spisanie umowy z wykonawcą
    - wyceny: beton, stal, materiały na SSO + dach, rekuperacja, podłogówka.

    Rezygnujemy z lanego daszku nad salonem. Nie jesteśmy przekonani, że zaprojektowany daszek zapewni wystarczającą ilość światła dziennego. Do rozważań wrócimy jak pomieszkamy już trochę.

    _____________________
    Koszty:
    podłączenie wod-kan: 2600 zł
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  14. #34

    Domyślnie

    Noo idzie wam to coraz sprawniej
    Fajnie ze macie od razu możliwość podłączenia pod kanalizę, u nas bedą ją budować w 2018/2019 roku, przez co musimy zrobić szambo na rok/dwa... Być może potem uda się z niego zrobić zbiornik na deszczówkę.

    Najważniejsze, że idziecie z tematem do przodu.

    edit: na jaka dachówke się zdecydowalisice?
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  15. #35

    Domyślnie

    Dachówka brass teviva cisar.

    Rozumiem, ze się nie zalapiesz przed wprowadzeniem się na kanalizacje? Są jakieś szanse? Pytam, bo ogarniesz sobie podjazd, a później zaś wykopy.

    A zbiornik będziesz mógł wykorzystać. Nie żałuj tabletek do szamba, będzie Ci łatwiej wyczyścić. Później zlej ze 2 razy deszczówka która wypelni zbiornik i od 3 razu możesz podlewać roślinki. Jak coś będzie jeszcze zalegało to masz nawóz w gratisie

  16. #36

    Domyślnie

    Umowa z wykonawcą gotowa. Jutro podpisujemy, stanęło na 60 tysięcy brutto w tym rozprowadzenie kanalizacji i wody przez zaprzyjaźnionego z wykonawcą hydraulika, montażem deszczówki, instalacji odgromowej. W zasadzie po mojej stronie jest koparkowy.
    Wycenę na pozostałe materiały na SSO + dach mam otrzymać w dniu jutrzejszym z hurtowni która zrobiła najlepsze wrażenie. Jak potwierdzą to dobrymi cenami, to wybór będzie prosty. Dogadałem się z wykonawcą, że on sam będzie ogranizował materiał na plac budowy, oczywiście zamwiając te wskazane przeze mnie.

    Wykonawca namawia mnie na zmianę dachówki cementowej na ceramikę argumentując, że mamy mały dach i lepiej dołożyć te 2-3 tysiące do ceramicznej kosztem wykończeniówki. Zobaczę jakie będzie porównanie cen. Pokazywał mi ostatnią realizację na Meyer Holsen Piano. Nie wiem czy potrzebuję takiego Mercedesa, ale przyjrzę się ofercie.

    Jak pogoda pozwoli, zaczynamy 13-14 listopada.

    Po rozmowie z kierownikiem, rezygnuję z drenażu opaskowego. Nie mam gdzie odprowadzić wody z tej wszechobecnej gliny. Natomiast jako, że kierbud prowadził już budowę działkę obok mnie, zaznaczył, że koniecznym będzie zastosowanie betonu W8 zamiast klasycznego B20.
    Zaskoczyły mnie ceny betony, które są u nas znacznie niższe niż w kosztorysie:
    W8 B25 - 170 netto/kubik
    B20 - 165/kubik
    B10 - 152/kubik
    Pompa standardowo 250zł/1 h.
    W projekcie mam stal AIIIN B500 SP. Kierownik zezwolił na zmianę na B500W, która jest ogólnodostępna.

    Wysłałem zapytania o reku i pompę ciepła, do końca tygodnia spodziewam się mieć wszystkie oferty. Przy założeniu COP na poziomie 3,7 roczny koszt pracy pompy powinien być niższy niż 1800 zł uwzględniając ogrzewanie pomieszczeń, podgrzewanie wody i pompy obiegowe ogrzewania. Tu wciąż otwartą kwestią jest która to będzie pompa: TCap, słabszy SDC09H3E5 czy LG Therma V.

    Udało się też już wybrać tartak który dostarczy nam wieźbę.

    Na fundament wrzucam 15cm XPS zamiast 20cm. Pojawiły się sugestie żeby zastosować styro Aqua, ale pozostanę przy swoim.

    __________________________
    Koszty:
    - rzeczoznawca (operat szacunkowy) dla banków: 650 zł
    - obuwie robocze: 50 zł
    - ksero projektów: 54 zł
    Ostatnio edytowane przez mku7i ; 25-10-2017 o 21:13
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  17. #37

    Domyślnie

    Hej mku7i,

    Co do dachówki to weź po uwagę, że cementowa ma tendencje do obrastania mchem w przeciwieństwie do ceramicznej. Rozmawiałem z moim dachowcem i mówił, że robił ostatnio brassa i te dachówki troche się zepsuły - sa krzywe (ale to tylko jego opinia). W przyszłym tygodniu będzie montował u mnie creationa i zobaczymy co z tego wyjdzie - dam znać.
    Creaton domino jest bardzo podobny do tego brassa, a cena jaką dostałem za moją dachówkę w firmie dachyzblachy (Marcinkowice) to 4,89zł za podstawową dachówke, nie wiem niestety jak się to ma do ceny cementowej.

    Jeszcze raz dzieki za info nt. pompy ciepła.

    Kris
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  18. #38

    Domyślnie

    Okna zostały wybrane i wycenione.
    Zdecydowaliśmy się na profile PVC Schuco SI 82 Classic basaltgrau z pakietem szklenia SunEnergy + Ug=0,5 na okuciach Winkhaus Active Pilot.
    Do tego HS 5650mmx2350mm na profilu Aliplast Ultraglide.
    Montaż: pianka PU + kotwy + folie DUO.
    Koszt z montażem: 39190 z czego:
    - koszt okien PVC: 16534,78 zł
    - koszt montażu: 5590zł
    - HS: 17065,22 zł
    Koszt może wzrosnąć o 1200 zł jeśli wózek nie będzie w stanie wjechać na montaż, co jest możliwe przy gliniastej działce. W takim wypadku musimy wynając ssawkę pneumatyczną + dźwig.
    W przypadku złożenia zamówienia w listopadzie powinienem załapać się na promocję zimową która oznacza 6% rabat.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  19. #39

    Domyślnie

    Pojawiła się też wycena stali w odcinkach 6 mb.
    fi 8 - 3,31zł/kg
    fi 10,12,16 - 3,12 zł/kg

    U nas potrzebne jest:
    fi 8 - 800 kg
    fi 10 - 1000 kg
    fi 12 - 950 kg
    fi 16 - 500 kg
    Łącznie: 3250 kg.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  20. #40

    Domyślnie

    ZACZYNAMY

    Dzisiejszy dzień to prawdziwy rollercoaster.
    W ciągu dnia zadzwonił wykonawca:" czy geodeta jest na jutro umówiony?".
    JA: "W jakim celu? Zaczynamy dopiero w piątek za tydzień"
    W: " No jak za tydzień, koparka jest na jutro umówiona, rano wchodzimy, kierownik umówiony, strzemiona na zbrojenie zamówione. O kurcze Panie XXX pomyliłem daty. Działamy ?"
    JA po chwili konsternacji "kujemy póki gorące, już dzwonie do geodety, pogoda dopisuje, zaczynamy jutro"

    I tak oto dzień jutrzjeszy będzie nieoczekiwanie pierwszym dniem budowy.
    Geodeta po negocjacjach zgodził się wyznaczyć dom dzisiaj, co zresztą zostało już zrobione. Różowe paliki wbite na działkę.
    Jutro o 9 wjeżdża koparka na zdjęcie humusu. Około południa zjawi się archeolog, celem stwierdzenia, że nie ma u nas śladów średniowiecznej wioski.
    Podjadę z wykonawcą zamówić stal żebrowaną fi 12 na zbrojenie (potwierdzona dostawa na jutro, bo wykonawca chce już kręcić zbrojenie), potwierdzić strzemiona i zamówić beton W8 na poniedziałek/wtorek.
    Dogram przy okazji wszystkie szczegóły w hurtowni która będzie nas zaopatrywać.

    Dostaliśmy rano wstępną decyzję kredytową z banku na którym nam najbardziej zależało. Myślałem, że to będzie wiadomością dnia... do momentu telefonu od wykonawcy

    Od jutra pisanina zmieni się w fotorelację.
    PS zazdrościłem tego etapu innym budującym, ciężko uwierzyć że od jutra będziemy uczestnikami tej samej przygody.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

Strona 2 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony