dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 27
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 522
  1. #461

    Domyślnie

    Krzywa + termostat bez podbicia na termostacie temperatury w taniej taryfie.
    Pisząc poprzedni post miałem na myśli że nie grzeje na krzywej tylko ustalam temp na termostacie zew.

  2. #462
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pitch Black

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witaj mku7i,
    Czy dalej jesteście zadowoleni z dachu? Dachówka nie sprawia żadnych problemów? Właśnie jestem na etapie szukania fachowca do dachu. Zdecydowałem się na Waszą dachówkę i trochę już czytałem na temat płaskiej dachówki. Dobry fachowiec to podstawa do płaskiej by na dachu nie mieć fal Dunaju
    Dlatego moje zapytanie czy jesteście zadowoleni i czy polecacie fachowca od dachu. Z jakiego rejonu był dekarz?

  3. #463

    Domyślnie

    Hej.
    Tak, z dachówki jesteśmy zadowoleni. Nie widzę żadnych niepokojących objawów. Dachówka wciąż wygląda bardzo dobrze. Dekarz był z okolic Bolkowa na Dolnym Śląsku.

    Jako że zostałem wywołany do tablicy to powiem co u nas. Wciąż mieszka się super bramy jak nie było tak nie ma. Wykonawca montował już 2-krotnie ogrodzenie frontowe. To co zamontował wolało o pomstę do nieba. Prawdopodobnie kupił 2 gatunek stali z którego nic nie udało się ulepić. Poddał się. Jesteśmy na etapie szukania wykonawcy...

  4. #464
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pitch Black

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mój dom będzie w okolicach Żywca, kawałek jest. No nic mogę prosić o telefon do dekarza, w wolnej chwili zadzwonię i się zapytam.
    Nawet do ogrodzenia ciężko o dobrych fachowców
    Pozdrawiam

  5. #465
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    malinowyzawrotglowy

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-271
    Posty
    2

    Domyślnie

    bardzo podobają mi się Wasze drzwi wejściowe i płytki w wiatrołapie. Możesz napisać nazwę firmy i model (drzwi i płytek)? Będę baaaardzo wdzięczna!

  6. #466

    Domyślnie

    Drzwi to Wikęd Termo Prestige Lux wzór 42.
    Płytki Dualgres Cambridge 45x45. Moim zdaniem są nieco niepraktyczne do wiatrołapu poprzez biały kolor na ktorym widać wszystko. Dziś postawiłbym na odcienie szarości, beżu lub brązu (drewnopodobne?).

  7. #467
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    malinowyzawrotglowy

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-271
    Posty
    2

    Domyślnie

    mku7i Dzięki za wiadomość!
    a drzwi są antracytowe czy czarne?

  8. #468

  9. #469
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    282

    Domyślnie

    Hej, gratuluję bardzo sprawnej budowy. Czy masz może szacunkowe podsumowanie kosztów do obecnego stanu?

  10. #470

    Domyślnie

    Podczas ostatnich upałów uruchomiłem chłodzenie podłogówką.
    Trzeba sobie uświadomić, iż nie można tego porównać do pracy klimatyzacji nadmuchowej. Czy to w ogóle działa ? Wieczorem w domu było rzeczywiście chłodniej, pomimo że na termostacie wskazania temperatury się nie zmieniły. Zimne powietrze nie unosi się przecież do góry. Chłodzenie podłogówką jest natomiast bardzo niekomfortowe. Wejście pod prysznic i stanie na bardzo zimnych kaflach nie należy do przyjemności. Dodatkowo, po umyciu podłóg, schną one w żółwim tempie. Nie sądzę, by panele na dłuższą metę dobrze to zniosły.
    Początkowo zadałem stałą temperaturę chłodzenia, później zmieniłem na krzywą, standardowo zadaną w Panasonicu dla chłodzenia.
    Chłodzenie podłogówką wymaga wcześniejszej reakcji aniżeli dopiero w momencie nadejścia upałów. Trochę trwa nim te podłogi i pomieszczenia się wychłodzą.
    Reasumując, jest to jakieś rozwiązanie, które można stosować jako konieczność, w momencie kiedy temperatura w domu jest nie do zniesienia. Natomiast jako panaceum - na pewno nie. Planuję zakup 2 klimatyzatorów, jeden na dół, drugi na górę.

    Nie samym chłodzeniem człowiek żyje - właśnie trwają u nas prace brukarskie. Podbudowa pod taras i kostkę zostały zrobione. Taras miał być drewniany, ale żeby nie użerać się z wadami drewna, zmieniliśmy koncepcję i zdecydowaliśmy się na taras z drewnopodobnych płyt betonowych. Wyglądają bardzo dobrze, mam nadzieję, że po położeniu będzie podobnie.
    Korzystając z obecności brukarza, za jednym zamachem zrobimy również podjazd i front - tu wybraliśmy kostkę sudecką, produkowaną u nas w mieście. Podjazd będzie w ciemno szarym (antracytowym, a jakże ) kolorze z jasnymi wstawkami. Mam nadzieję, w przyszłym tygodniu "pochwalić" się zdjęciami. Wszystko uzależnione jest od tego, jak szybko brukarz skończy u sąsiada.
    Ogrodzenia jak nie było tak nie ma. O pierwszym wykonawcy już pisałem (wadliwe ogrodzenie). Drugi wziął zaliczkę i przepadł pomimo umowy - sprawa u prawnika. Obecnie zakończyliśmy etap wyboru kolejnego, nie chcę pisać kiedy ogrodzenie będzie u nas, bo coś nie mamy szczęścia do tego etapu.
    Po zrobieniu prac brukarskich zajmiemy się ogrodem - jako że taras będzie "na zero" z poziomem ziemi, musimy dosypywać do tarasu, nie odwrotnie. Gdybyśmy przewidzieli ile brudu niesie się z niezagospodarowanego terenu do domu (mamy energicznego psiaka), taras, podjazd i front zrobilibyśmy znacznie wcześniej. W tej chwili salon nadaje się albo do pomalowania, albo do wymycia ścian.
    Zamontowaliśmy już niemal całe oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne (pozostały 2 lampy w korytarzu na górze, ale żona jeszcze ich nie wybrała). Zrobiliśmy półki i półeczki w spiżarce, zabudowę pralki i suszarki w pomieszczeniu gospodarczym.
    Naszła mnie właśnie myśl - nasze życie po wprowadzeniu się do domu wygląda zupełnie inaczej porównując do kilku lat spędzonych w bloku. Cisza, spokój, przestrzeń. Córka ma mnóstwo koleżanek i kolegów na naszym osiedlu domków (18 domów, w każdym młode dzieciaki), chowa się tak jak my kiedyś - popołudnia na dworze, rower "odpalony" cały dzień. Żadnych tabletów, komputerów etc. Nie ma na to ani czasu ani chęci. Paradoksalnie podwórko pośród bloków osiedlowych stało puste.

    My wyczekujemy tarasu i otwarcia sezonu grillowego, rozłożenia leżaków, mebli ogrodowych, basenu. Pozostałe mniej lub bardziej istotne sprawy mamy pozamykane.
    Kupiliśmy już trawę - Barenbrug Green Universal - ciekawi jesteśmy efektu końcowego. Trawnik chcemy założyć jeszcze w tym sezonie. Myślę, że zasadzimy też pierwsze rośliny.
    Plan na ten rok, to właśnie zagospodarowanie terenu, nieszczęsne ogrodzenie i być może postawienie wiaty samochodowej jesienią. I to będzie w zasadzie koniec większych inwestycji związanych z domem
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  11. #471
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Naszła mnie właśnie myśl - nasze życie po wprowadzeniu się do domu wygląda zupełnie inaczej porównując do kilku lat spędzonych w bloku. Cisza, spokój, przestrzeń. Córka ma mnóstwo koleżanek i kolegów na naszym osiedlu domków (18 domów, w każdym młode dzieciaki), chowa się tak jak my kiedyś - popołudnia na dworze, rower "odpalony" cały dzień. Żadnych tabletów, komputerów etc. Nie ma na to ani czasu ani chęci. Paradoksalnie podwórko pośród bloków osiedlowych stało puste.
    Pogrubienia moje
    Ja na to właśnie strasznie liczę... Że moja córeczka będzie miała "normalne" dzieciństwo. Jeżdżąc na rowerze, biegając po lasach. A nie koło bloków, wśród aut, albo przy ekranie smartfona.

  12. #472

    Domyślnie

    Myślę, że jest to uzależnione od tego czy będzie miała w najbliższej okolicy koleżanki czy kolegów. Dzieci chcą bawić się w grupie. Sam fakt bliskości lasu, czy ścieżek rowerowych - to może być za mało.

  13. #473
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Właśnie w domu obok jest chłopczyk w jej wieku, chodzą już razem do żłobka
    Do domu obok, który widać z naszego kuchennego okna, planuje sie w sierpniu wprowadzić rodzina z dwiema dziewczynkami - moja Oliwka jest wiekowo między nimi (ok pół roku różnicy). Kawałek dalej mieszka kolega z pracy z pół roku starszą od mojej jedynaczka. On też liczy na to, ze dzieci sie zaprzyjaznia i będą razem spędzać czas
    Więc w okolicy nie ma "stada" dzieci, ale mała grupka sie zbiera Ja już przed kupnem działki ocenialam ją pod kątem towarzyszy zabaw dla córeczki

  14. #474

  15. #475

    Domyślnie

    Taras został niemal ukończony. Wciąż trwają prace brukarskie związanie z podjazdem, wejściem do domu, fontem etc.
    Taras prezentuje się jak poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4260.jpg
Wyświetleń:	413
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	432259

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4261.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	432260

    Generalnie jesteśmy zadowoleni. Niemniej niepokoi nas fakt, iż na płytach pojawiły się "zacieki" widoczne na poniższym zdjęciu. Wyglądają jak zacieki od wody, ale w ostatnich dniach nie padało u nas. Brukarze twierdzą, że nie polewali tych płyt. Prawdopodobnie będziemy reklamować płyty - jest to produkt Polbruk Lira beżowy. Przed ułożeniem płyty nie posiadały tych zacieków. Przynajmniej te, które oglądaliśmy. Nie rozrywaliśmy wszystkich palet i nie oglądaliśmy każdej sztuki. Jakieś pomysły skąd mogły się wziąć ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4259.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	432261
    Ostatnio edytowane przez mku7i ; 08-07-2019 o 11:56
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  16. #476

    Domyślnie

    Część plam zniknęła. W cuda nie wierzę. Albo ktoś z Polbruku przyjeżdża w nocy i czyści płyty, albo coś innego się dzieje. Będę je dalej obserwował, niemniej zastanawia mnie co się dzieje z tymi płytami.

    Podjazd, front i schody zostały skończone. Wrzucę jakieś fotki w najbliższych dniach.

    My pracujemy nad ogrodem. Koparkowy za małą kopareczkę zawołał 70zł/roboczogodzinę. Po przyjeździe na miejsce zmienił zdanie i powiedział, że chce 140 zł, bo będzie potrzebował auta i drugiego człowieka do przewiezienia ziemi z jednej części działki na drugą. Podziękowaliśmy mu, wzięliśmy taczki i od środy powoli przewozimy ziemię i u uczymy się prac ogrodowych. Z 45 ton ziemi udało się przewieźć jakieś 25-30 ton. Najgorsze za nami Wysialiśmy też pierwszy fragment trawy - wybraliśmy nasiona Barenbrug Green Universal. Nie mamy żadnego doświadczenia w zakładaniu ogrodów. Ale mamy doświadczenie, które mówi nam że wykonawcy nie zrobią tego dokładniej od nas. Przy okazji parę groszy zostanie w kieszeni. Praca żmudna, ale pogoda ładna, narzędzia mamy w posiadaniu, chęci pod sam sufit.
    Jako, że mamy sporo miejsc do zasypania, na pierwszy rzut idzie humus (gliniasty) od sąsiadów, którzy pozbywali się ziemi ze swojej działki. Na to sypiemy czarnoziem, który kupiliśmy jakiś czas temu.
    Zdjęcia przed i po:

















    Ostatnio edytowane przez mku7i ; 16-07-2019 o 12:13
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  17. #477
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Hej możesz proszę napisać coś więcej jak wam się użytkuje taras i czy sprawa zacieków została rozwiązana, czy takie płyty tarasowe układa się analogicznie jak kostkę brukową ( podbudowa i podsypka) . Czy macie jakichś ocieplenie przy drzwiach tarasowych od zewnątrz pod tymi płytami?
    Dzięki
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  18. #478

    Domyślnie

    Cześć Papucy. Płyty sprawują się raczej dobrze. Dobrze zniosły deszcze i słońce. Mają fajną strukturę i wciąż nam się podobają. Niebawem mam zamiar je zaimpregnować. Z tymi plamami sprawa wygląda tak, że raz są za chwilę ich nie ma. Zachodzimy w głowę z czego to wynika. Producent za pierwszym razem odrzucił reklamacje, napisaliśmy odwołanie i poprosił o dodatkowe zdjęcia, których jeszcze nie wysłaliśmy jako że słabo ostatnio z czasem. Po przesłaniu zdjęć ma ktoś od nich się pojawić. Ale czekamy na rozwój sytuacji z tymi plamami.
    Płyty były układane tak jak kostka brukowa, tj na podbudowie, z tą różnicą że nie wolno tych płyt zagęszczać cieżką zagęszczarka bo popękają.
    Nie mamy ocieplenia od zewnątrz pod płytami. 2 strony wcześniej możesz podejrzeć fotki jak robili elewacje, będzie to widoczne.

  19. #479

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Nareszcie znalazłam cokolwiek o zrealizowanym już projekcie malinowki 6

  20. #480
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Cześć Papucy. Płyty sprawują się raczej dobrze. Dobrze zniosły deszcze i słońce. Mają fajną strukturę i wciąż nam się podobają. Niebawem mam zamiar je zaimpregnować. Z tymi plamami sprawa wygląda tak, że raz są za chwilę ich nie ma. Zachodzimy w głowę z czego to wynika. Producent za pierwszym razem odrzucił reklamacje, napisaliśmy odwołanie i poprosił o dodatkowe zdjęcia, których jeszcze nie wysłaliśmy jako że słabo ostatnio z czasem. Po przesłaniu zdjęć ma ktoś od nich się pojawić. Ale czekamy na rozwój sytuacji z tymi plamami.
    Płyty były układane tak jak kostka brukowa, tj na podbudowie, z tą różnicą że nie wolno tych płyt zagęszczać cieżką zagęszczarka bo popękają.
    Nie mamy ocieplenia od zewnątrz pod płytami. 2 strony wcześniej możesz podejrzeć fotki jak robili elewacje, będzie to widoczne.
    Czy taras się mocno nagrzewa, od jakiej strony jest umiejscowiony?

    Dzięki
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

Strona 24 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony