dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie drzwi przesuwne do łazienki

    Witam
    mam pytanie odnośnie drzwi przesuwnych chowanych w ścianę kasetonowych
    jak wygląda u nich dźwiękoszczelność ?
    możecie polecić jakieś dobre firmy ?
    pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Drzwi przesuwne z definicji mają słabą dźwiękoszczelność. Na chlupnięcie dwójki jest tylko jeden sposób: zanim siądziesz, z ręcznika w rolce odrywasz odcinek (trzy segmenty) i zwieszasz od strony zawiasów przykrywając lustro wody. Czyli górny koniec przysiądziesz i żadnego plusku nie będzie. Na samo spuszczenie wody, to nawet zamknięcie klapy nie pomoże. Może puszczenie wentylatora trochę zamaskuje szum wody.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Bardzo. Konkretna wypowieź hahaha. Zgadzam się@
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 25-09-2017 o 10:15 Powód: literówka
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Firmy dobre można polecić tylko, że żadnej z nich dźwiękoszczelność Cię nie zadowoli. Ja łazienkę rozpatruję jako pomieszczenie z prysznicem a nie z WC więc może ta opcja by jakoś przeszła. I papieru zdecydowanie mniej by poszło na takie szaleństwa ha ha ha.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Ja nigdy nie spotkałem się z badaniami izolacji akustycznej dla drzwi przesuwnych. Skrzydło idzie praktycznie takie samo jak do drzwi klasycznie otwieranych, ale sposób montażu tego skrzydła i zupełnie inna konstrukcja ościeżnicy oraz to, że skrzydło totalnie inaczej dolega do ościeżnicy po zamknięciu. Nawet ciężko byłoby oszacować w przybliżeniu wartości dla takich drzwi. Dodatkowo co z wentylacją takich drzwi - podcięcie, czy zawieszenie 1-2 cm wyżej skrzydła?
    Znalazłem DWU dla przesuwnych, ale nic tam nawet nie wspominają o izolacji akustycznej:
    http://erkado.pl/wp-content/uploads/...-przesuwne.pdf
    Z resztą dla drzwi z klasyczną ościeżnicą są podobne informacje - też brak info o izolacji akustycznej.

  6. #6

    Domyślnie

    Drzwi konstrukcji ramowej nie mają zbyt dobrej akustyczności. Po co takie badania. Tak jakby drzwi od łazienki przechodziły badania akustyczności. Drzwi mogą być super, ale i tak mają podcięcie, tuleje wentylacyjne, czy kratkę. To są drzwi wewnętrzne, nie zewnętrzne. Zamontowanie progu w tych drzwiach daje już wiele dobrego.

  7. #7

    Domyślnie

    Tylko kto montuje sobie progi w drzwiach wewnętrznych w domu? W biurach, hotelach itd - tak, ale nie w domach.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam u siebie w domu w sypialni i w pokojach dzieci. Jako próg posłużyły listwy progowe z drewna w którym mam parkiet, obrobione przez stolarza coś na kształt listwy progowej widocznej poniżej. W moje są trochę wyższe i szersze z delikatnym stopniem, nie jest on wyczuwalny jak się stanie piętom na boso. W drzwiach na dole zrobiłem dodatkową uszczelkę. Dobrze działają, między pokojami w których jest, a pokojami w których jej nie ma jest różnica.
    Ostatnio edytowane przez patent.x ; 13-10-2017 o 20:19 Powód: zdjęcie

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Theme chyba miał na myśli bardziej klasyczną rzecz w kształcie progu, a nie listwę do łączenia dwóch pomieszczeń z np. panelami i płytkami (one nie przekładają się na izolację akustyczną). Aby spełnić wartości jakie podaje producent trzeba zajrzeć do deklaracji właściwości użytkowych i sprawdzić czy przypadkiem wartości nie są podane dla drzwi pełnych, albo czy nie trzeba zastosować tam konkretnej ościeżnicy i określonego progu.

  10. #10

    Domyślnie

    ja miałam kiedys podczas ferii zimowych w pokoju drzwi suwane do łazienki. i dlatego ich nikomu nie zrobie, ani sobie. drzwi zawiasowe da się otwierać bezgłosnie, suwanych się nie da, będzie szum ich przesuwania....
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Też racja. Nawet nowe i nasmarowane fabrycznie prowadnice wydają odgłos przy przesuwaniu. Jest to normalne i naturalne zjawisko. Mimo wszystko zwykłe zawiasy (łamane, czopowe, chowane i inne zawiasopodobne) są bezgłośne. No chyba, że komuś skrzypią jak mi, ale ja mam fetysz na tym punkcie i lubię bardzo to skrzypienie więc specjalnie nic z tym nie robię.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamillardowski Zobacz post
    drzwi przesuwne lepiej chowane w ścianę czy na zwenątrz>?
    Moim zdaniem chowane w ścianę, ale to nie znaczy że u każdego to możliwe do zastosowania "tak po prostu"...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #13

    Domyślnie

    Chowane w ścianę lepiej wyglądają. Poza tym zobacz w katalogach, że zawsze masz foto z otwartymi drzwiami. Jak je zamkniesz (te naścienne) to głupio to wygląda - przynajmniej dla mnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony