dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie ława fundamentowa czy płyta ???

    krótko: uzgadniam z architektem projekt swojego domu z piwnicą (bliźniak). niestety woda gruntowa jest na głęb. 1,3m podłoże piasek do 3m głębokości. architekt zaproponował ławy i izolację tzw. ciężką, moi znajomi (czynni budowlańcy) zachęcają mnie do rozwiązania tzw. wanny tzn. płyty fundamentowej + lane ściany piwnicy z odpowiedniego betonu. tu i tu są argumenty za i przeciw . jea jestem ciekaw opinii forumowiczów
    czekam i pzdr

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Myślę, że wszystko zależy od indywidualnych warunków.
    U mnie woda jest już na 70-80 cm i warstwa nośna też na tym mniej więcej poziomie. Jeżeli nie liczyłbym się z kasą to zrobiłbym płytę.
    Ale mam ławę fundamentową gł. 40, szer. 60 zbrojoną 6-cioma prętami.
    Oczywiście do tego ciężka izolacja przeciwwodna.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie jest tak samo. Proponowali nam wanne, ale nie chcielismy. Stoi mnostwo poniemieckich domkow z piwnicami - lekko wyniesionymi ponad grunt - z cegly pelnej, i jest sucho w piwnicach.
    Dlatego zrobimy tak samo: lane lawy, sciany piwnicy z pelnej cegly, izolacja ze styroduru.
    Pare lat temu rzeczywiscie w kilku domach pojawila sie woda, ale dlatego ze nie ulozono wokol drenazu. Tam gdzie ludzie mieli drenaz opaskowy i na dzialkach poniemieckich gdzie byly drenazowe rury ceramiczne nic nikomu nie zalalo.

  4. #4

    Domyślnie

    owszem - piwnica będzie wyniesiona do góry - podłoga piwnicy ok. 1,35 pod poziomem gruntu, poziom 1,3 m o którym pisałem wcześniej, wg opinii geotechnicznej jest poziomem średnim i może w szczycie osiągnąć 0.8m
    pzdr i dzięki za dotychczasowe opinie - i czekam na dalsze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony