dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41

    Domyślnie

    Witaj,
    old_rysiu jestem pod wrażeniem Twoich przemyśleń i profesjonalnym podejściem do kwestii budowy (choć nie powiem, szczerze ubawiła mnie Twoja ewaluacja poglądów dotyczących kątówki ). Do rzeczy, mianowicie w czerwcu, chce ruszyć z budową Thermopor 44 i mam prośbę abyś podzielił się ze mną kilkoma informacjami:
    1. Ile płaciłeś za pustaki 44, 25
    2. Jaki procent pustaków uszkodzonych miałeś w palecie
    3. Jak zamierzasz rozwiązać kwestie prowadzenia rur wod-kan w ścianach - szczególnie rur kanalizacyjnych spustowych. Duże wkucie w ściane - a kwestia przemarzania
    4. Czy będziesz tynkował tynkiem ciepłym i czy takowy masz wybrany (leier nie produkuje)
    Z góry dziekuję i powodzenia w postępach robót

  2. #42

    Domyślnie

    Trolosa:
    1. Murujemy z porotermu. To inne pustaki. Nasze są o wiele cieńsze w ściankach ale o wiele twardsze. Nie pytaj ile płaciliśmy. Wiem, że płacilismy niewiele a to z tego wzgledu, że kupiliśmy ( zapłaciliśmy ) pustaki w grudniu a dostawa miała być w kwietniu. No i tak też się stało. Dzięki takiejemu układowi z hurtownią mieliśmy wielką bonifikatę sięgającą prawie 40 %. Nasze cen6y więc nie będą adekwatne z tymi, które sa dzisiaj.
    2. Uszkodzone pustaki. Z tym się martwić nie musisz. Każdy uszkodzony, który nie nadaje się do muru, odkładasz na paletę osobną. Stłuczki wymienisz w hurtowni w ramach wymiany gwarancyjnej. Ja nie miałem tego problemu. Cięcie wymiarówek, odbywało się z pustaków uszkodzonych i jakby tak zrobić pryzmę materiału straconego, z całości uzbierałbyś max 1 paletę. ( Nie wiem jak sobie radzili kątówkowcy )
    3. Z piwnic mam już wyprowadzone otwory w stropie na piony kanalizacyjne. Nie posiadam ustawienia wod-kan na murach zewnetrznych. Projektu wod-kan jeszcze nie posiadam, ale jestem z zawodu instalatorem i problem rozwiązywać będę jak już będzie dach i stolarka Nie przewiduję jakichkolwiek problemów, tym bardziej, że pomieszczenia są obszerne Zaznaczam - to są budynki podpiwniczone - parterowe.
    4. Wg projektu mam ocieplenie styropianem ( 14 cm ) i tynk akrylowy - to mury w budynku gdzie nosne mają wymiar 25 cm. Te budynki, które bedą murowane ( 2 budynki pozostałe ) na grubość 44 cm, projekt nie przewiduje ocieplenia styropianowego, a jedynie tynk.

    Wiele zaczynam już czytrać o tynkach ciepłych. Rozważam to przy murowaniu murów 44. Myślę jednak, że najważniejsze to trzymanie się projektu. Nie chciałbym niczego zmieniać. Architekci wiedzą co robią i o są mądrzejsi niż instalator, murarz czy jak ja górnik emerytowany. ( Los w okresie PRL dyktował wybór pracy zawodowej - ach ta forsa ).
    Nic jednak nie miałbym za złe, gdyby jakiś architekt tutaj z muratora wyraził się o tych tynkach i zmianach w projektach. Pewnie już taki post tutaj gdzieś jest. Będzie czas na tynki - poszukam tematu na forum
    " ..w sumie sum niewiele umie. "

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew Rudnicki
    Objętość pojedyńczej komory w pustaku jest wielokrotnie większa od objętości pojedyńczego "bąbelka" w styropianie. Stąd sie bierze różnica izolacyjności.
    Powietrze krąży oczywiście i w komorze pustaka i w "bąbelku".
    W komorze ruchy są bardziej obszerne.
    Dziękuję za wytłumaczenie. Zrozumiałem to jako właściwe decyzje mojego szwagra i dostosuję się do jego woli.
    " ..w sumie sum niewiele umie. "

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał trolosa
    Witaj,
    (choć nie powiem, szczerze ubawiła mnie Twoja ewaluacja poglądów dotyczących kątówki ).
    Mój drogi. Proszę bardzo - tnij katówką - Twoja budowa i Twoje pustaki. Jak zakończysz wszystkie mury, policzysz stłuczki, wtedy się ubawisz
    " ..w sumie sum niewiele umie. "

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony