dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    WMP

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-432
    Posty
    8

    Domyślnie Wyszukiwarka projektów i układ pomieszczeń

    Cześć, chcialbym znajeźć odpowiedni dla mnie projekt budowy domu. Zastanawiam się jednak, dlaczego bardzo dużo projektów ma kuchnię oraz salon w cześci południowo-zachodniej? W Polsce jest to część cieplejsza, więc uważam ze powinny być tutaj pokoje i salon, ale bez kuchni (w niej i tak jest ciepło). Poszukuję strony z projektami gdzie mogę wybrać, po której stronie świata osadzona będzie np. kuchnia, po której wejście itp.

    Bazując na tym co myślę, narysowałem schemat dzielący dom na część południowo - zachodnią i północno - wschodnią. Przydzieliłem do tych częśći również pomieszczenia które chciałbym umieścić na parterze i poddaszu domu. Wypowiedzcie się proszę, czy mój tok myślenia jest prawidłowy? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	397634

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    A jaki standard Ciebie interesuje ?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał WMP Zobacz post
    Poszukuję strony z projektami gdzie mogę wybrać, po której stronie świata osadzona będzie np. kuchnia, po której wejście itp.
    Taka wyszukiwarka istnieje, nazywa się - architekt.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1. gotowe projekty robione są po pewne standaryzowane założenia - rodzina 2+2, działka z wjazdem od północy, pani domu mająca z kuchni widok na furtkę, itd.
    Owszem jest niewielka pula nieco innych lub takich w których możliwe są łatwe zmiany funkcjonalne.
    To jak gotowa sukienka w sklepie - jak masz nietypowe wymiary i nie możesz nic pasującego znaleźć w sklepie to albo przerabiasz sklepową odzież albo idziesz do krawcowej by uszyła na miarę. Więc jak chcesz mieć dom skrojony pod własne potrzeby, to idziesz do architekta.

    2. Twoje myślenie nie jest błędne. Sama mam kuchnię od północnego wschodu, żeby się nie nagrzewała.
    Natomiast zobacz na swoje potrzeby:
    4 sypianie + salon po jednej stronie
    łazienki+kuchnia+ kotłownia po drugiej
    Taka bryła nie będzie prostokątem, bo występuje dysproporcja powierzchni pomiędzy tymi grupami pomieszczeń.
    Wygodnie też mieć łazienkę blisko sypialni a nie na drugim krańcu domu.
    Wejście do domu dobrze jakby dzieliło dom na część nocną i dzienną
    Najlepiej byłoby rozplanować w L-ce. Coś jak tu:




    Ale jak dużą masz działkę i jakiego ograniczenia MPZP?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-10-2017 o 18:59

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    WMP

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-432
    Posty
    8

    Domyślnie

    2000m kwadratowych, dach dwuspadowy, około 20m frontu, maksymalnie dwie kondygnacje Też myślę że nie uda mi się zmieścić wszystkiego po jednej stronie, na chwilę obecną zaprojektowałem sobie coś takiego: https://i.imgur.com/gnEqyT4.jpg Niestety działka jest mocno ścięta z jednej strony ponieważ jest tam rezerwa na linię średniego napięcia.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szukałabym coś w tym kierunku:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony