dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Hiacyn stracił kwiat ... co teraz ?

    Ogratowana cebulka hiacynta wydała ładny kwiat. Ale pięknie pachniało.
    Ale jego czas już przeminął ... obciąłem go. Co teraz z nim zrobić ... bo liście stale rosną
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym go zasuszyła i jesienią wsadziła do gruntu

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inka1
    Ja bym go zasuszyła i jesienią wsadziła do gruntu
    Czyli ?
    Obciąc lisćie ... wykopać i suszyć w suchym pomieszczeniu ?
    Jak wsadzę go na jesień to wyrośnie dopiero na wiosnę ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Dołączam do pytania ... mój nadal rośnie- tylko już nie kwitnie ( z jednej cebulki wydał trzy kwiaty - zawsze myślałam, że tylko jeden raz kwitnie ) Teraz cieszy oko samą zielenią liści – czy w tej chwili już go ściąć i zasuszyć?
    Kto się na tym zna i doradzi ?

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam hiacynty w ogródku- rosną sobie, pięknie kwitną, jak ich czas się kończy zasychaja i jakoś same znikaja, za rok kwitną znowu

  6. #6

    Domyślnie

    Można od razu po przekwitnięciu wsadzić do ziemi . Nie trzeba zasuszać. Tak robię i rosną.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał D`arek
    Można od razu po przekwitnięciu wsadzić do ziemi . Nie trzeba zasuszać. Tak robię i rosną.
    Darku rzeczywiście nie trzeba wielkich ceregieli. Lecz tak postępując rozkocą nam się cebulki i raczej za rok nie będą kwitły lub kwiat będzie marny. Lepej zasuszyć i posadzić dopiero w sierpniu/wrześniu. Takie wypędzone cebule mogą nas jednak rozczarować bo za rok będą słabo kwitły. One są specjalnie hodowane żeby wydały duże kwiaty. (Dość drastyczny zabieg obcinania kwiatów - mi ich zawsze żal obcinać)[/code]

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    Cytat Napisał D`arek
    Można od razu po przekwitnięciu wsadzić do ziemi . Nie trzeba zasuszać. Tak robię i rosną.
    Darku rzeczywiście nie trzeba wielkich ceregieli. Lecz tak postępując rozkocą nam się cebulki i raczej za rok nie będą kwitły lub kwiat będzie marny. Lepej zasuszyć i posadzić dopiero w sierpniu/wrześniu. Takie wypędzone cebule mogą nas jednak rozczarować bo za rok będą słabo kwitły. One są specjalnie hodowane żeby wydały duże kwiaty. (Dość drastyczny zabieg obcinania kwiatów - mi ich zawsze żal obcinać)[/code]
    Czyli jak kupiłem dobrą cebulke (dałem sporo ) to gdy nie obetnę kwiatu to za rok bedzie duzo mniejszy kwiat ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał Wciornastek
    Cytat Napisał D`arek
    Można od razu po przekwitnięciu wsadzić do ziemi . Nie trzeba zasuszać. Tak robię i rosną.
    Darku rzeczywiście nie trzeba wielkich ceregieli. Lecz tak postępując rozkocą nam się cebulki i raczej za rok nie będą kwitły lub kwiat będzie marny. Lepej zasuszyć i posadzić dopiero w sierpniu/wrześniu. Takie wypędzone cebule mogą nas jednak rozczarować bo za rok będą słabo kwitły. One są specjalnie hodowane żeby wydały duże kwiaty. (Dość drastyczny zabieg obcinania kwiatów - mi ich zawsze żal obcinać)[/code]
    Czyli jak kupiłem dobrą cebulke (dałem sporo ) to gdy nie obetnę kwiatu to za rok bedzie duzo mniejszy kwiat ?
    Tak, będzie mniejszy. W innym poście o roślinach cebulowych pisałam o sposobach preparowania cebul do handlu. Dla roślin cebulowych kwiat to duży wysiłek i właściwie w całym żywocie cebuli o to chodzi. Ale nie martw nic, mimo że duże kwiaty będą rosły raz na jakiś czas to i tak będą ozdobą Twojego ogrodu trzeba mieć ich tylko dużo.

  10. #10

    Domyślnie

    Czyli patrząc perpyktywicznie lepiej kupic wiecej mniejszych cebul niz kilka ale dorodnych. Sumaryczny efekt bedzie lepszy dla pierwszej opcji ?
    Gdzie kupujesz cebule ?
    A może sama sprzedajesz ... tak duzo wiesz o roślinach.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Czyli patrząc perpyktywicznie lepiej kupic wiecej mniejszych cebul niz kilka ale dorodnych. Sumaryczny efekt bedzie lepszy dla pierwszej opcji ?
    Gdzie kupujesz cebule ?
    A może sama sprzedajesz ... tak duzo wiesz o roślinach.
    To obojętne ile zależy od efektu jaki chcesz mieć. Co do kupna znowy odsyłam na giełdę i do hodowców. U nich kupisz w ilościach hurtowych i tanio. Niestety nie produkuję a moja wiedza o roślinach związana jest z zawodem - jeśli to coś Tobie pomoże jestem fitopatologiem.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał "Wciornastek
    Co do kupna znowy odsyłam na giełdę i do hodowców. U nich kupisz w ilościach hurtowych i tanio. Niestety nie produkuję ....
    Muszę się wybrać na giełdę. Otwarta jest od 6:00 ? Wstęp jest płatny ?
    Czy jest jakiś opis gdzie jakie produkty sa sprzedawane - wybiore się tam przed praca i nie chiałbym się pogubić.
    Czy mozna tam wjechać samochodem ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał "Wciornastek
    Co do kupna znowy odsyłam na giełdę i do hodowców. U nich kupisz w ilościach hurtowych i tanio. Niestety nie produkuję ....
    Muszę się wybrać na giełdę. Otwarta jest od 6:00 ? Wstęp jest płatny ?
    Czy jest jakiś opis gdzie jakie produkty sa sprzedawane - wybiore się tam przed praca i nie chiałbym się pogubić.
    Czy mozna tam wjechać samochodem ?
    Jak pamietam to wstep platny dla prodycentow, cos tam za samochod. A cebule powinni juz po trochu sprzedawac. Tutaj spotkasz producentow i dobrze sie z nimi dogadac. Mozesz jechac tez na Bema. Tam sa drobni producenci od nich tez mozna cos kupic.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony