dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tilnen

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie

    Nadzieja umiera ostatnia Tak jak mówiłem będę miał tydzień w tydzień wolne 3 pełne dni (nie licząc niedziel) na robotę na budowie, pomoc znajomych (dorywczą) oraz "kierbuda" w rodzinie na każde zawołanie (w sensie konsultacji i ew. dorywczej pomocy). Się nie uda samemu to będę szukał ekip i przestrzelę budżet - trudno większy kredyt się weźmie.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Zależy co chcesz osiągnąć, jak samemu chcesz budować, to bryła powinna być dłuższa- tak abyś przekrył to zwykłym dachem np.
    Właśnie - tu jest problem = większy kredyt nie tędy droga. Lepiej dopasować dom na miarę, niż iść w imperialne zapędy.
    Wiem wiem, ten etap jest bolesny, bo człowiek chciał by mieć jaką radość z budowania, a później podziw u znajomych...
    owszem - na drugim miejscu. 30 lat z kredytem na głowie, to nie jest takie hop siup.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    zauważyłem ten sam trend mieć podziw wśród znajomych. pomyśl ze kiedyś dzieci odejdą na swoje i zostanie ci pusty duży dom do ogrzania.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    imo nie chce ci odbierać nadziei ale w 350 tys pod klucz , po podłodze to będzie z 190m2 wg rysunku, i dojazd 50 km będzie bardzo ciężko samemu.
    sam tego nie ogarniesz, potrzebowałby ci się jakiś emerytowany budowlaniec, zawsze to we dwójkę raźniej i pomoc znajomych.
    ja właśnie kończę budowę swojego wym. 9,3x 8 pow podłóg 105m2 z użytkowym poddaszem. w tej chwili wydałem 190 tys wszystko robię sam, w wolnej chwili pomaga mi wujek za piwko i paczkę fajek. dzisiaj kończę układać podłogi jutro robię wodę a w poniedziałek zaczynam schody.
    tylko w domu jestem gościem, coś za coś.
    W takim projekcie działówki tylko i wyłącznie z silki gr.12cm plus tynk C-W po 1,5cm na stronę by jak najlepiej wygłuszyć. Może nawet między pokojami dać grubsze sciany a na pewno grubsza między pokojem a pom.gosp. Tam silka nawet 18cm by sie przydała. W takim metrażu znacznie taniej będzie budować domek piętrowy czy z poddaszem użytkowym. Fundament i dach to są najdroższe koszta w domu a w parterowym to spore elementy. W piętrowym będą prawie dwa razy tańsze a przy okazji dom bardziej energooszczędny przy tym samym ociepleniu. Na budowę będziesz miał daleko i pewnie nie raz coś Ci zostanie skradzione. Dojazdy też kosztują a trochę tego będzie. Ja tez planuję sam budować ale domek postawię obok domu teściowej w którym obecnie mieszkam więc na dojazdy nie będę tracił czasu. Składy budowlane mam blisko i w razie czego leroya czy castorame również. Na pewno bym nie budował sie taki kawał drogi od domu/mieszkania. Na pewno wszyscy życzą Ci powodzenia i będziemy obserwować poczynania.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    działówki są z 11,5cm plus tynk cw 1,5 cm jakbyś zgadł, niestety miałem mala działkę bo 6 ar i dlatego z poddaszem użytkowym.miałem narysować 115mk ale możliwość zwrotu vat /dom do 100m/ mnie skusiła/będę miał zwrotu na meble dla dzieciaka/.
    życzę powodzenia w budowie

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Na pewno wszyscy życzą Ci powodzenia i będziemy obserwować poczynania.
    dokładnie Szczęść Boże
    Kajuty dla dzieci, kajuta do spania, duży dość salon + kuchnia, jak mając w bloku 40m2 da się żyć, to koło 2,5 raza tyle...
    Budowa, a u mnie remonto budowa, to przedsięwzięcie głównie projektowo- logistyczne. Sobie na projekcie przyoszczędzę
    problem jest tylko, że "kusi" coś przerobić, może nowego budować itp, nie powiem że nie- bo mogę ale to prowadzi do niczego.
    Zresztą - głosy , abyś to rozburzył, a byś dał GK, a byś podmurował pustakami.. nie. System, jedyne przed czym się waham ..
    to jakie będzie źródło energii w domu. https://www.youtube.com/watch?v=QBV3QPIVjFk może to nie jest super maszyna, ale taka deszczułka kosztuje
    w markecie z 4-5zł Stąd drewno - jeszcze raz drewno. Wtedy pracą własną idzie ogarnąć ponad 300m2 po podłodze ..

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tilnen

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie

    Jednym z założeń jest, że nie chcemy domku z poddaszem, nie chcę biegać po schodach. Po to też kupiliśmy działkę 13,5ar żeby mieć gdzie postawić parterówkę. Poprawcie mnie jeśli źle myślę...ok więźba/wiązary droższe, pokrycie droższe, fundamenty ciut droższe (bo tu po obwodzie główne koszty a nie powierzchni) ale przeciez strop jest mega drogi z 25 tysi trzeba by liczyć, do tego trzeba schody, poddasze tez trzeba GK zabudować, mamy dwa wieńce + słupy w ściance kolankowej + okna dachowe których nienawidze i tez malo nie kosztuja (o dobrych parametrach) + jesli nie zrobie ostrego dachu nie będzie strychu na graty. Jak podliczyłem to parterówka nie wyjdzie dużo drożej.

    Nie wiem także skąd myśl o imperialnych zapędach...wręcz przeciwnie ma być bez wodotryskow, Co mam zbudować dom 100m2 dla rodziny 2+3 (bo taką planujemy)? Pewnie daloby sie ale poco? Nie po to uciekam z miasta,rezygnuje z infrastruktury i wygód żeby zbudować dom wielkości dużego mieszkania w bloku. Na kredyt mnie stac - wiadomo rozne rzeczy chodza po ludziach ale czasami trzeba zaryzykowac...
    Nie rozumcie mnie źle, wszystkie Wasze komentarze są dla mnie cenne, lubię poznać różne kąty widzenia i nikomu nie chcę nic zarzucić ale własnie rozumowanie typu "musi być silka 18cm bo bedzie ciszej", albo ze "musi byc podzial na czesc dzienna i nocna" to wlasnie jest dla mnie podejscie imprerialne. Takie rzeczy to wazne bylyby w segmentach/bliźniakach albo pensjonatach/hotelach gdzie za ścianą przebydwają obcy ludzie. To ma być dom dla mojej rodziny a rdzina dla mnie ma trzymac sie razem, ma byc zintegrowana, tworzyc monilit i to ze mam sypialnie przy dzieciach (harcoowac w lozku z żoną można po cichu, nie każdy musi się okładać pejczem w akordeonie krzyków).
    Na pewno będzie trudno i nie wiem czy damy radę sami ale mamy cel, który osiągniemy w ten czy inny sposób. Jak się samemu nie uda to będą pomagać ekipy budowlane i tyle.

    A i tak do początku budowy jeszcze troszę czasu minie - może i nam się coś zmieni
    Ostatnio edytowane przez tilnen ; 06-10-2017 o 17:56

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie wiem także skąd myśl o imperialnych zapędach...wręcz przeciwnie ma być bez wodotryskow
    Nie chciałem Ciebie urazić
    Każdy ma pewne doświadczenia, jak s tymi silikatami = hałas mniejszy większy. Wiązary i owszem - ale pierwsze warunki zabudowy lub MPZP..
    Abyś wiedział jaki dach może być, czasem są różne fanaberie. Jak by był bardziej jamnikowaty dom, to wtedy bardziej stromy dach = ewentualna graciarnia
    Nie mniej, dopracuj jedną opcję i tego się trzymaj, zrób sobie harmonogram prac, co i jak wykonasz, co i jak zrobisz = Twój zysk.
    Też bym wiele zmienił, wybudował się od nowa, ale jak zacznę "myśleć" o tym co mogę.. to mi życia braknie. Stąd już jedna opcja i uzbrajanie tego w potrzebne rozwiązania. Jak na razie czeka mnie budowa trak'a, a co sobie będę żałował jak chyba z 12m3 dębiny do ścięcia
    Jak masz miejsce - dom długi, dach 2 spadki + garaż do "rzeszy" taniej ... a czas i kasę przeznacz dla rodziny: to też i dla mnie auto info aby nie zapomnieć

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tilnen Zobacz post
    Poprawcie mnie jeśli źle myślę...ok więźba/wiązary droższe,
    Nie, bo przy poddaszu musisz mieć większy kąt i mocno ograniczone możliwości wzmacniania konstrukcji słupami czy innymi rozwiązaniami. Więc więźba przy nieużytkowym poddaszu jest porównywalna albo i tańsza. A jak można robić dach płaski to już czysta oszczędność.


    Cytat Napisał tilnen Zobacz post
    pokrycie droższe,
    Niewiele. Bo przez większy kąt dachu oraz marnowanie m2 na powierzchnię nieużytkową powierzchnia dachu wcale nie jest tak dużo mniejsza niż przy podobnej PU na jednej płaszczyźnie.

    Funkcjonalnie poddasze ma same wady. Zalety nieliczne - jedna to złudzenie, że jest tańsze. Drugie, że zmniejsza powierzchnię zabudowy - co jest zazwyczaj prawdą, ale nie tak znacząco, jak się wydaje.

    klik

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tilnen

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie

    Nie czuję się urażony Lubię wchodzić w grzeczne i rzeczowe dyskusje czasami jednak dochodzi się do tematów gdzie po prostu ktoś ma jakiś pogląd i już.

    Warunki zabudowy już mam więc wiem co i jak i 25 stopni dach może być - zarówno dwu jak i wielo spadowy. Dom też może byc parterowy albo z poddaszem.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Witam się w dzienniku. My tez mamy parterówkę indywidualną i tez chcielismy miec po swojemu. Co moglismy zmienić? Niby dużo, ale nam nie podobałoby się wizualnie jak np. zmniejszenie hoolu a powiekszenie salonu. Dla nas salon jest idealny. Holl jest idealny, bo drzwi możemy wszystkie otwierać na zewnątrz i na hoolu jest przez to wizualny ład i porządek, a tak by były ramy drzwi jedne węższe a drugie szrsze w zależności od grubości ścian. Poza tym moglismy mieć większy wiatrółap, ale musielibyśmy dom powiększyć jeszcze o te 0,5m na długości co byłoby dodatkowym kosztem.
    tkaczor123 o czym ty piszesz z tym zwrotem podatku? Możesz to rozszerzyć? My mamy dom powierzchni użytkowej poniżej 100m2.
    Ostatnio edytowane przez dana0606 ; 09-10-2017 o 15:31

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony