dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Kierownik budowy - Jaka kasa i ile wizyt ?

    Witam. Robiłem wstępne rozeznanie co do kierownika budowy.
    Nie wiem czy trafiłem pechowo czy taki jest dzisiaj "standard".
    Skontaktowałem się z trzema polecanymi na tym forum kierownikami budowy.
    W sumie standardowo zapytałem o cenę i liczbę wizyt na budowie.

    Krótkie podsumowanie:
    Opcja 1.
    Cena startowa: 2000zł
    Liczba wizyt: 3-4
    Każdy przyjazd na życzenie: 150-200zł

    Opcja 2.
    Cena startowa: 4500zł
    Liczba wizyt: 6
    Każdy przyjazd na życzenie: 300zł

    Opcja 3.
    Cena startowa: 6000zł
    Liczba wizyt: 16

    Wszystkie ceny są cenami brutto.

    Swoją drogą jaka jest wg Was taka minimalna ilość odwiedzin KB na placu budowy lub też na jakich etapach ?
    Z jednej strony 300zł za każdy przyjazd to nie mało, ale z drugiej strony jak mi ekipa budowlana nawali i zrobi coś nie tak jak trzeba to potem o te "marne" 300zł będę sobie pluł w brodę do końca życia :/

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Minimalna ilość wizyt to wizyty odbiorcze prac ulegających zakryciu - 1) odbiór wykopu i zbrojenia ław podczas jednej wizyty; 2) odbiór zbrojenia stropu; 3) odbiór więźby dachowej. Oczywiście reszta zależy od tego jak bardzo inwestor się zna i jak bardzo ma czas i chęci, żeby samemu dopilnować własnej budowy. Bo można dodać: 4) odbiór wykopów osobno; 5) odbiór ścian parteru; 6,7,8,9) odbiór kolejnych instalacji; 10) odbiór dachu, 11) odbiór końcowy budynku.... itd... Podstawowym zadaniem jest sprawdzenie zgodności budowy z projektem, zgodności zbrojenia z rysunkami, właściwego rozmieszczenia otworów okiennych i drzwiowych dokonanie pomiarów. Z reguły osoba z wykształceniem technicznym większość pomiarów powinna zrobić samodzielnie.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Ja tam nie miałem jakiegos wybitnego KB ale kiedy trzeba było to przyjechał i nieprawidlowosci znajdował. Za wpis do DB brał 50zł, za przyjazd czasem 50 a czasem nic.Więcej wział chyba tylko za odbiór zbrojenia stropów i oczywiście za papiery końcowe. Łacznie kosztował mnie mniej niż 2000zl z koncowymi wpisami i odbiorami a na budowie był z 10 razy, czasami nawet nie wiedzialem że był tylko sie dowiadywałem od wykonawcy.

  4. #4

    Domyślnie

    Kujawsko-pomorskie, mała miejscowość. Kierownik 2000 zł z odbiorami (na budowę ma 25 km od biura). Do stanu surowego otwartego był na budowie minimum 6 razy. Może nawet więcej bo o niektórych jego przyjazdach dowiadywałem się od majstrów. A 2 razy dzwonił do mnie z uwagami w sobotę, gdy był niedaleko przejazdem i zajrzał na budowę. Za przyjazdy nic nie dolicza.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ec-Synek Zobacz post
    Witam. Robiłem wstępne rozeznanie co do kierownika budowy.
    Nie wiem czy trafiłem pechowo czy taki jest dzisiaj "standard".
    Skontaktowałem się z trzema polecanymi na tym forum kierownikami budowy.
    W sumie standardowo zapytałem o cenę i liczbę wizyt na budowie.

    Krótkie podsumowanie:
    Opcja 1.
    Cena startowa: 2000zł
    Liczba wizyt: 3-4
    Każdy przyjazd na życzenie: 150-200zł

    Opcja 2.
    Cena startowa: 4500zł
    Liczba wizyt: 6
    Każdy przyjazd na życzenie: 300zł

    Opcja 3.
    Cena startowa: 6000zł
    Liczba wizyt: 16

    Wszystkie ceny są cenami brutto.

    Swoją drogą jaka jest wg Was taka minimalna ilość odwiedzin KB na placu budowy lub też na jakich etapach ?
    Z jednej strony 300zł za każdy przyjazd to nie mało, ale z drugiej strony jak mi ekipa budowlana nawali i zrobi coś nie tak jak trzeba to potem o te "marne" 300zł będę sobie pluł w brodę do końca życia :/
    Budowa systemem gospodarczym? do każdego etapu nowa ekipa?
    Duży czy mały dom?
    Opcja 1 jest zła - za mało wizyt.
    Można zastanawiać się nad opcją 2 a opcją 3.
    6 wizyt to nadal może być za mało a 4.500 zł nie jest tanio.
    Optymalna opcja z powyższych to 16 wizyt w cenie ok. 5.000 PLN.
    Kierownik powinien być w miarę często na budowie.
    3-4 wizyty to za mało ale może być tak:
    4 wizyty w cenie 2.000 PLN + 12 wizyt po 150-200 PLN i wyjdzie mniej niż 4.500 PLN za 16 wizyt.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Minimum to 4 wizyty, jeżeli się nie znasz to dobry kierownik budowy plus inspektor nadzoru. Standardowo biorą ok.2000 zł ale taki kierownik będzie tylko na papierze. Za wizytę 150 zł pasuje wsiąść( dojazd+czas). Jeżeli nie znasz człowieka ciężko będzie wybrać.
    Opcja 1 jest optymalna 2000zł za 3-4 wizyty plus 150-200 za każdy przyjazd(weźmiesz 10 wizyt), konsultację telefoniczną masz gratis( tylko nie dzwoń z pierdołami ) bo po którymś z kolei telefonie ktoś będzie miał cię w "dupie"(nękanie).

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja płacę 1500 zł i w to wchodzi:
    Po skończonym dachu wypłata transzy 1100 zł
    Po tynkach i wylewkach 400 zł.
    Ilość wizyt wg potrzeby, przy fundamencie był chyba 4 razy, przy parterze 3 razy, teraz zbroją drugi strop to był już 2 razy i ma być we wtorek odebrać zbrojenie.
    Po kazdej wizycie dzwoni do mnie i zdaje relacje co zastał i co zlecił do poprawy.
    Cena w moim regionie standardowa czasami są KB za 1200 część bierze 2000 zł, mój w dodatku jest bardzo dociekliwy.

  8. #8

    Domyślnie

    A czy polecicie kogos w Białymstoku?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Aktualizacja tematu:
    2021-2022 r. Wielkopolska, pierwszy rok 2400 zł + 1200 zł drugi rok.
    dużo wizyt + na żądanie, m.in.:
    # ocena dowiezionego materiału budowlanego
    # wykopy
    # odbiór ław fundamentowych
    # ocena BHP prac
    # ściany fundamentowe
    # ocena piasku do zasypu + zagęszczenie
    # murowanie ścian
    # szalunki wieńców i podciągów
    # odbiór stropu
    # odbiór dachu
    # odbiór okien
    # barierki
    do tego szereg dodatkowych konsultacji i wizyt
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Aktualizacja tematu:
    2021-2022 r. Wielkopolska, pierwszy rok 2400 zł + 1200 zł drugi rok.
    dużo wizyt + na żądanie, m.in.:
    # ocena dowiezionego materiału budowlanego
    # wykopy
    # odbiór ław fundamentowych
    # ocena BHP prac
    # ściany fundamentowe
    # ocena piasku do zasypu + zagęszczenie
    # murowanie ścian
    # szalunki wieńców i podciągów
    # odbiór stropu
    # odbiór dachu
    # odbiór okien
    # barierki
    do tego szereg dodatkowych konsultacji i wizyt
    Okolo 150zl za wizytę myslisz Cie wychodzi ? Ile taka trwa - 1/2/3h czy różnie?

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Kiedyś liczyłem wizyty. Było nie mniej niż 15. Potem przestałem liczyć. Jeszcze przed robotami skonsultowaliśmy kwestie i rodzaj ocieplenia, konstrukcję etc.
    Wizyty - na oko - nie dłuższe niż godzina. Co on tam miał więcej robić? Przyjeżdża, sprawdza, porozmawia z wykonawcą, z nami i leci dalej.
    Cena/ilość wizyt dobra, bo niedaleko kilka innych budów ogarniał.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Felik Zobacz post
    Okolo 150zl za wizytę myslisz Cie wychodzi ? Ile taka trwa - 1/2/3h czy różnie?

    Zakres obowiązków kierbuda wygląda tak:

    Art. 22. Do podstawowych obowiązków kierownika budowy należy:
    1) protokolarne przejęcie od inwestora i odpowiednie zabezpieczenie terenu budowy wraz ze znajdującymi się na nim obiektami budowlanymi, urządzeniami technicznymi i stałymi punktami osnowy geodezyjnej oraz podlegającymi ochronie elementami środowiska przyrodniczego i kulturowego;
    2) prowadzenie dokumentacji budowy;
    3) zapewnienie geodezyjnego wytyczenia obiektu oraz zorganizowanie budowy i kierowanie budową obiektu budowlanego w sposób zgodny z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy;
    3a) koordynowanie realizacji zadań zapobiegających zagrożeniom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia:
    a) przy opracowywaniu technicznych lub organizacyjnych założeń planowanych robót budowlanych lub ich poszczególnych etapów, które mają być prowadzone jednocześnie lub kolejno,
    b) przy planowaniu czasu wymaganego do zakończenia robót budowlanych lub ich poszczególnych etapów;
    3b) koordynowanie działań zapewniających przestrzeganie podczas wykonywania robót budowlanych zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zawartych w przepisach, o których mowa w art. 21a ust. 3, oraz w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia;
    3c) wprowadzanie niezbędnych zmian w informacji, o której mowa w art. 20 ust. 1 pkt 1b, oraz w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, wynikających z postępu wykonywanych robót budowlanych;
    3d) podejmowanie niezbędnych działań uniemożliwiających wstęp na budowę osobom nieupoważnionym;
    3e) zapewnienie przy wykonywaniu robót budowlanych stosowania wyrobów, zgodnie z art. 10;
    4) wstrzymanie robót budowlanych w przypadku stwierdzenia możliwości powstania zagrożenia oraz bezzwłoczne zawiadomienie o tym właściwego organu;
    5) zawiadomienie inwestora o wpisie do dziennika budowy dotyczącym wstrzymania robót budowlanych z powodu wykonywania ich niezgodnie z projektem;
    6) realizacja zaleceń wpisanych do dziennika budowy;
    7) zgłaszanie inwestorowi do sprawdzenia lub odbioru wykonanych robót ulegających zakryciu bądź zanikających oraz zapewnienie dokonania wymaganych przepisami lub ustalonych w umowie prób i sprawdzeń instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych przed zgłoszeniem obiekt budowlanego do odbioru;
    8 ) przygotowanie dokumentacji powykonawczej obiektu budowlanego;
    9) zgłoszenie obiektu budowlanego do odbioru odpowiednim wpisem do dziennika budowy oraz uczestniczenie w czynnościach odbioru i zapewnienie usunięcia stwierdzonych wad, a także przekazanie inwestorowi oświadczenia, o którym mowa w art. 57 ust. 1 pkt 2.


    Dla porównania zakres obowiązków zazwyczaj nieobowiązkowego inspektora nadzoru inwestorskiego:

    Art. 24. 1. Łączenie funkcji kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego nie jest dopuszczalne.
    [...]
    Art. 25. Do podstawowych obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego należy:
    1) reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej;
    2) sprawdzanie jakości wykonywanych robót budowlanych i stosowania przy wykonywaniu tych robót wyrobów zgodnie z art. 10;
    3) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania;
    4) potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także, na żądanie inwestora, kontrolowanie rozliczeń budowy


    Przy budowie domu jednorodzinnego to praktycznie tylko sprawy papierkowe zostają kierbudowi (prowadzenie DB i napisanie oświadczenia na koniec). Niektórzy myślą, że to on ma sprawdzać jakość prac czy np. prawidłowość zbrojenia - ale to wchodzi w zakres obowiązków Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, a nie Kierownika Budowy. Więc ilość wizyt nie ma praktycznie znaczenia - może DB uzupełniać u siebie. Ale jak klient chce pogadać, to pewnie za odpowiednie wynagrodzenie przyjedzie... Może nawet jakieś poglądy wygłosi i coś doradzi. Jednak nie odpowiada za to, czego nie ma w obowiązkach.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zakres obowiązków kierbuda wygląda tak:

    Art. 22. Do podstawowych obowiązków kierownika budowy należy:
    1) protokolarne przejęcie od inwestora i odpowiednie zabezpieczenie terenu budowy wraz ze znajdującymi się na nim obiektami budowlanymi, urządzeniami technicznymi i stałymi punktami osnowy geodezyjnej oraz podlegającymi ochronie elementami środowiska przyrodniczego i kulturowego;
    2) prowadzenie dokumentacji budowy;
    3) zapewnienie geodezyjnego wytyczenia obiektu oraz zorganizowanie budowy i kierowanie budową obiektu budowlanego w sposób zgodny z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy;
    3a) koordynowanie realizacji zadań zapobiegających zagrożeniom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia:
    a) przy opracowywaniu technicznych lub organizacyjnych założeń planowanych robót budowlanych lub ich poszczególnych etapów, które mają być prowadzone jednocześnie lub kolejno,
    b) przy planowaniu czasu wymaganego do zakończenia robót budowlanych lub ich poszczególnych etapów;
    3b) koordynowanie działań zapewniających przestrzeganie podczas wykonywania robót budowlanych zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zawartych w przepisach, o których mowa w art. 21a ust. 3, oraz w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia;
    3c) wprowadzanie niezbędnych zmian w informacji, o której mowa w art. 20 ust. 1 pkt 1b, oraz w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, wynikających z postępu wykonywanych robót budowlanych;
    3d) podejmowanie niezbędnych działań uniemożliwiających wstęp na budowę osobom nieupoważnionym;
    3e) zapewnienie przy wykonywaniu robót budowlanych stosowania wyrobów, zgodnie z art. 10;
    4) wstrzymanie robót budowlanych w przypadku stwierdzenia możliwości powstania zagrożenia oraz bezzwłoczne zawiadomienie o tym właściwego organu;
    5) zawiadomienie inwestora o wpisie do dziennika budowy dotyczącym wstrzymania robót budowlanych z powodu wykonywania ich niezgodnie z projektem;
    6) realizacja zaleceń wpisanych do dziennika budowy;
    7) zgłaszanie inwestorowi do sprawdzenia lub odbioru wykonanych robót ulegających zakryciu bądź zanikających oraz zapewnienie dokonania wymaganych przepisami lub ustalonych w umowie prób i sprawdzeń instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych przed zgłoszeniem obiekt budowlanego do odbioru;
    8 ) przygotowanie dokumentacji powykonawczej obiektu budowlanego;
    9) zgłoszenie obiektu budowlanego do odbioru odpowiednim wpisem do dziennika budowy oraz uczestniczenie w czynnościach odbioru i zapewnienie usunięcia stwierdzonych wad, a także przekazanie inwestorowi oświadczenia, o którym mowa w art. 57 ust. 1 pkt 2.


    Dla porównania zakres obowiązków zazwyczaj nieobowiązkowego inspektora nadzoru inwestorskiego:

    Art. 24. 1. Łączenie funkcji kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego nie jest dopuszczalne.
    [...]
    Art. 25. Do podstawowych obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego należy:
    1) reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej;
    2) sprawdzanie jakości wykonywanych robót budowlanych i stosowania przy wykonywaniu tych robót wyrobów zgodnie z art. 10;
    3) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania;
    4) potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także, na żądanie inwestora, kontrolowanie rozliczeń budowy


    Przy budowie domu jednorodzinnego to praktycznie tylko sprawy papierkowe zostają kierbudowi (prowadzenie DB i napisanie oświadczenia na koniec). Niektórzy myślą, że to on ma sprawdzać jakość prac czy np. prawidłowość zbrojenia - ale to wchodzi w zakres obowiązków Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, a nie Kierownika Budowy. Więc ilość wizyt nie ma praktycznie znaczenia - może DB uzupełniać u siebie. Ale jak klient chce pogadać, to pewnie za odpowiednie wynagrodzenie przyjedzie... Może nawet jakieś poglądy wygłosi i coś doradzi. Jednak nie odpowiada za to, czego nie ma w obowiązkach.
    Ładnie umiesz robić ctrl c + ctrl v. Szkoda że nie umiesz czytać ze zrozumieniem:
    kierowanie budową obiektu budowlanego w sposób zgodny z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy

    Poza tym jak zwykle nie na temat (dyskusja ze samym sobą)
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Mała miejscowość w woj. łódzkim. Jak widać mam mały domek, kierownik był na budowie był 4 razy z czego raz to sprawdzenie poprawek przy zbrojeniu i szalowaniu wieńca. Kiedy miał być to był, robił co do niego należało, sprawdzał to co najważniejsze. Jak ktoś nie potrafi zadbać o sprawy na własnej budowie to musi słono zapłacić za chłopa co go za rękę będzie prawadzić
    Kierownikowanie+odbiory+dodatkowe zgłoszenie POŚ - 1500zł

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ...
    Przy budowie domu jednorodzinnego to praktycznie tylko sprawy papierkowe zostają kierbudowi (prowadzenie DB i napisanie oświadczenia na koniec). Niektórzy myślą, że to on ma sprawdzać jakość prac czy np. prawidłowość zbrojenia - ale to wchodzi w zakres obowiązków Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, a nie Kierownika Budowy. Więc ilość wizyt nie ma praktycznie znaczenia - może DB uzupełniać u siebie. Ale jak klient chce pogadać, to pewnie za odpowiednie wynagrodzenie przyjedzie... Może nawet jakieś poglądy wygłosi i coś doradzi. Jednak nie odpowiada za to, czego nie ma w obowiązkach.
    Znowu bzdury wypisujesz.
    Doucz się i wtedy będziesz mógł się wypowiadać.

    Wiesz na czym polega prowadzenie dziennika budowy i "napisanie oświadczenia na koniec"?
    W którym art. PB lub pokrewnych ustawach i rozporządzeniach jest dopuszczona możliwość "uzupełniania dziennika budowy u siebie" ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16

    Domyślnie

    Podpuszcza Was tym wpisem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony