dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Domek ogrodowy - drewutnio-narzędziownia

    Witam. Budowę swojego domu rozpocznę od wiosny, a tymczasem chciałbym wykorzystać czas i postawić jakiś fajny domek ogrodowy drewniany, który będzie służył jako drewutnia oraz narzędziownia. Z tego co udało mi się dowiedzieć w urzędzie to do 40m2 nie muszę uzyskiwać pozwolenia na taki domek tylko na zgłoszenie. I to obojętnie czy posadzka wylewana czy nie. Z tego co pamiętam kiedyś przepisy chyba były inne i domek na fundamentach wymagał pozwolenia, prawda to? Ja planuje posadzkę zrobić z kostki, w razie jakbym kiedyś chciał podciągnąć jeszcze jakieś media do domku, a legary na kotwach zalewanych betonem. Wymiary domku to ok 7x4m + dodatkowo drewutnia z boku i może jakiś tarasik po drugiej stronie, z pergolą po której będzie się pięła winorośl.
    Czy dodatkowa drewutnia z boku wchodzi w metraż takiego domku oraz otwarty taras, czy liczy się tylko zamkniętą przestrzeń? Chociaż wydaje mi sie że nawet z tarasem i drewutnią domek nie przekroczy tych 40m2. (drewutnia 1x4, taras 2x4) - łącznie by było wtedy 28m domku + 12m (drewutnia/taras) czyli 40m zajmowanej powierzchni.

    Możliwe że pod taki domek uda mi się skrzynkę gospodarczą podłączyć, więc ominięła by mnie skrzynka budowlana. Z uwagi na fakt że będzie to też drewutnia a z tego co słyszałem drewno to już materiał palny, czy orientuje się ktoś czy będzie problem ze zgłoszeniem tego, czy lepiej podać to jako domek ogrodowy?
    Czy zna ktoś jakieś ciekawe projekty na taki domek, może zainspiruje się czymś.

    Altana z jednej strony podoba mi się taka (lub coś w tym stylu):


    A z drugiej strony domku prosta drewutnia:
    Ostatnio edytowane przez dedert ; 07-10-2017 o 19:46

  2. #2
    Wybierz projekt z kolekcji Murator Projekty U nas możesz kupić projekt, ale także skorzystać z bezpłatnego doradztwa naszych specjalistów (architekta, kosztorysanta i doradcy kredytowego). Jesteśmy do Waszej dyspozycji. __ 22 59 05 555 www.projekty.murator.pl Polska

    Domyślnie Mała architektura

    Na początku listopada planujemy wprowadzenie do naszej oferty różnych dodatków m.in.
    DD04 - Domek ogrodowy do samodzielnej budowy o wymiarach 550 x 255 z dachem jednospadowym i projekt
    DD05 - drewutnia ogrodowa (wiata na drewno kominkowe) do samodzielnej budowy w 2 wariantach również z dachem jednospadowym.
    Zainteresowanych zapraszamy po 6.11.2017 na nasze strony https://projekty.muratordom.pl/dodatki/ do zapoznania się ze wszystkimi dodatkami z zakresu małej architektury.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drewutnia_front2.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	36,4 KB
ID:	399067  
    Projekty Gotowe MURATOR

  3. #3

    Domyślnie

    Ogólnie to projektów jest sporo, widywałem takowe również na forach zagranicznych, nierzadko z bardzo szczegółową dokumentacją. Jeśli nie chcesz kupić czegoś gotowego, tylko powalczyć tak w pełni na własną rękę, to możliwości są i to niemałe. Trzeba jeszcze dograć detale konstrukcyjne, dobrać materiał, i wszystkie elementy jakie są niezbędne, by taki domek i drewutnię postawić. Moja rada - nie kupuj drewna po taniości, bo czasami tartaki albo pośrednicy kuszą super-niskimi cenami, a klient dostaje materiał dobry może na domek dla lalek
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 07-11-2017 o 21:32

  4. #4

    Domyślnie

    A co jeśli najpierw postawię blaszak, dostanę skrzynkę a po zakończeniu budowy przekształcę go w drewniany domek?:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...90#post7544590

  5. #5

    Domyślnie

    Czy wie ktoś może jak powinno wyglądać prawidłowe ocieplanie domku drewnianego? Chodzi mi o przykład gdy na posadzkę zastosowana jest kostka brukowa. Ocieplę ściany a co z kostką? Czy pod nią dać styropian fundamentowy? Ale wtedy mostki termiczne pojawią się na granicy z kostką (ewentualnie powyciągać pasek kostki i w ziemię obłożyć styropian by była ciągłość izolacji?)

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też postawiłem tego lata domek drewniany który miał być jako domek narzędziowy ,jadalnia i ubikacja - a wyszedł domek letniskowy z antresolą i łazienką
    Nie starałem się o żadne zgłoszenia bo domek stoi na betonowych płytach i jest tak skonstruowany że w każdej chwili wrzucę go na ciężarówkę i przewiozę.
    Jest w wymiarach 3m x 6m - w środku jest ubikacja 2m x 1m i antresola 2.5m x 2.5m w sumie około 24m2
    Ocieplony wełną 15cm dach i podłoga ,10cm ściany . Budowałem go 3 tygodnie jeszcze brakuje dachówki na dachu .
    Koszt tego maleństwa wyniósł 18k zł. same materiały bez pokrycia dachówką , dodam że wykończony w środku ( gipsy , panele , wykładzina)
    W najbliższych dniach będę się starał o podłączenie do niego prądu i też jestem ciekaw czy ominie mnie taryfa budowlana .


  7. #7

    Domyślnie

    Sam jestem ciekaw bo skoro go nie zgłaszałeś to czy będziesz mógł podłączyć prąd pod coś co nie istnieje lub ma byc docelowo wywiezione na przyczepie w razie W
    W kwestii ocieplenia - u ciebie pewnie jest ciągłość bo masz drewniane podłogi. U mnie ma być kostka więc przestrzeń na grubości kostki będzie mostkiem termicznym , no chyba żę powyciągam kostkę w całej linii na grubość jednej sztuki i poupycham styropian. Ale nie wiem czy tak się robi bo czy pod kostkę kładzie się w ogóle styropian? Jak to by miało wyglądać. Styropian - piasek/cement i kostka? Trochę bez sensu
    Ostatnio edytowane przez dedert ; 30-10-2017 o 07:59

  8. #8

    Domyślnie

    i tak cała podłoga będzie zimna nawet jak wstawisz kawałek styropianu , musiał byś dać pod cały domek styropian by miało to jakiś efekt. Nie powinieneś też przesadzać z docieplaniem domku w końcu to tylko ma być narzędziownia !

  9. #9

    Domyślnie

    Narzędziownia ale też i warsztacik oraz przechowalnia roślin ciepłolubnych na zimę więc ocieplenie było by wskazane żebym mógł tam zimą pracować. I oczywiście że pod całym garażem, co za sens ocieplać częściowo? Zastanawiam się jak warstwami to ułożyć: Piasek-styropian-podsypka cementowa?
    Ostatnio edytowane przez dedert ; 14-11-2017 o 21:40

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariober Zobacz post
    Ja też postawiłem tego lata domek drewniany który miał być jako domek narzędziowy ,jadalnia i ubikacja - a wyszedł domek letniskowy z antresolą i łazienką
    Nie starałem się o żadne zgłoszenia bo domek stoi na betonowych płytach i jest tak skonstruowany że w każdej chwili wrzucę go na ciężarówkę i przewiozę.
    Jest w wymiarach 3m x 6m - w środku jest ubikacja 2m x 1m i antresola 2.5m x 2.5m w sumie około 24m2
    Ocieplony wełną 15cm dach i podłoga ,10cm ściany . Budowałem go 3 tygodnie jeszcze brakuje dachówki na dachu .
    Koszt tego maleństwa wyniósł 18k zł. same materiały bez pokrycia dachówką , dodam że wykończony w środku ( gipsy , panele , wykładzina)
    W najbliższych dniach będę się starał o podłączenie do niego prądu i też jestem ciekaw czy ominie mnie taryfa budowlana .

    No tak każdy interpretuje sobie prawo budowlane jak chce. Mała uwaga, po przyłączeniu prądu ( o ile to Ci się uda ) domek ten już będzie trwale związany z podłożem ( tak właśnie interpretują to urzędnicy) a ponadto w zależności od regionu zakład energetyczny też wymaga kopii dokumentu ( albo zgłoszenia budowy bądź też pozwolenia na budowę ). Chyba , że ten obiekt tak jak Ty jest za granicą.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeszcze raz do założyciela postu tym razem. Otóż są sytuacje, że Szanowni Urzędnicy nawet takie płytki pod legarami ( podwalinami) traktowali jako fundament punktowy. Aktualna Ustawa Prawo Budowlane już nie wprowadza jakiś nazw ,, nietrwale związanych z podłożem,, i wszystkie traktuje równo, jako obiekty budowlane. Instytucja ,, zgłoszenia,, do pewnej grupy obiektów nie wymaga dołączenia projektu. Jeżeli jesteś stanowczo zdecydowany na obiekt tak jak zawnioskowałeś to postaw go na fundamencie na tzw. płycie. To jedyne wyjście chcąc odizolować się termicznie od podłoża. Nie jest to tanie rozwiązanie ale najpewniejsze o ile z zewnątrz obiektu chcesz zachować to drewno ( szalówka lub balik) a nie ocieplać go styro plus tynk.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ruby90

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Razem z mężem też zastanawiamy się czy nie zdecydować się na taki drewniany domek do ogrodu, póki co szukamy inspiracji i wiosną chcemy działać. Mieszkamy pod Poznaniem i znaleźliśmy w naszej okolicy taką ofertę:, co sądzicie? ktoś słyszał o tym producencie?
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 21-01-2019 o 13:33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony