dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 81
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uri222

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-213
    Posty
    67

    Domyślnie

    Szukam jednak czegoś pod ręką na wypadek zagrożenia. Myślę, że to wynajęcie miejsc to pic na wodę , poza tym jednak trzeba by dojechać.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Wiesz... wydaje mi się, że obrałeś błędną drogę.
    Postaw na wiedzę, umiejętności...
    Zdolność rozpalenia ognia w mokrym lesie krzesiwem, zdobycie pożywienia byle gdzie.
    Znajomość ziółek...
    Umiejętność sklecenia pułapki na zająca, szałasu co nie przecieka itp.

    Zabawa fajna, rozwija a koszt nie powala.

    Poczytaj czy pooglądaj co o kowalstwie, nożach, siekierach - jakie dobre, jak ostrzyć jak używać...
    Zajmiesz czymś siebie i rodzinę i na pewno krzywdy im tym nie zrobisz.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Działkę masz...
    Zakop tam jaki kompas, zapałki, kilka bandaży i jaką aspirynę...
    To uspokaja...
    Zacznij trenować walkę wręcz...
    Mam wrażenie ze zamiast WALCZYĆ z przeciwnościami - chcesz się przed nimi SCHOWAĆ.
    No, można... na trzy dni? Tydzień?
    A co potem?
    http://wodagorylas.pl/co-to-bushcraf...zainteresowac/

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 08-10-2017 o 18:39
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uri222

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-213
    Posty
    67

    Domyślnie

    Alternatywa ciekawa, jednak z racji pracy nie mam czasu na dodatkowe zainteresowania,ledwo starcza mi wolnego czasu na narty. Kilka gadzetów , o których piszesz już mam , inne namierzam . Jednak marzy mi sie ten schron

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Olimpie forum i nasz ty Najlepszy Doradco - jak na razie to wyraziłeś w tym wątku zupełnie zbędne dla pytającego dwie opinie a raczej krytyki. Rozumiem, że zgodnie z dobrym obyczajem dodasz też godną siebie poradę dla autora
    A proszę bardzo, na wyposażeniu takiego przybytku się nie znam i nie chce się znać, ale konstrukcji innej niż żelbet sobie nie wyobrażam. Konstrukcja monolityczna lana na budowie, na płycie (ale nie takiej pseud tu modnej tylko typowej na gruncie 30-40cm żelbetu, ściany w technologii takiej samej, uszczelniania na styku, grubość stosownie do obliczeń ale min 30cm, strop lany to samo 20-25 cm. Całość porządnie izolowana przeciwodnie. Całośc potem obsypana schowana itd. Tylko to kosztuje, a inwestor pisze 300 tys nie wyda, wiec o czym tu pisać?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Rzuć tę pracę...
    Parę groszy masz, to znajdź trochę sensu życia zamiast zapieprzać w jakim korpo...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    A to taki bunkier z dwiema sypialniami, TV, internetem, łazienką z wanną, kuchnią i salonikiem czy raczej po jednej beczce stalowej na każdego członka? Rodziny oczywiście.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kwestia podstawowa - znajdź inną działkę albo szykuj się na wysokie koszty.


    Największy problem każdego schronu to wentylacja i energia.

    1. Czym chcesz zasilać? Jak długo? Gdzie trzymać paliwo?
    2. Jak chcesz zabezpieczyć powietrze przed atakiem chemicznym?

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Jego na P.O. (Przysposobienie Obronne) nie uczyli o skażeniu chemicznym oraz elementów OPBMaR (obrona przed bronią masowego rażenia).
    Każdy starzyk wie, że w razie ataku atomowego należy przykryć się gazetą i posuwać w kierunku cmentarza. Dlaczego w kierunku cmentarza?
    Aby oszczędzić pracy ekipom sanitarnym.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Rzuć tę pracę...
    Parę groszy masz, to znajdź trochę sensu życia zamiast zapieprzać w jakim korpo...
    Spostrzeganie korporacji w oparciu o lekturę Dilberta; tak jakby na prywatnej działalności pieniądze spływały za picie kawki na tarasie...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    To szambo betonowe to dobry i tani pomysł. Do tego tylko wentylację gdzieś kawałek dalej wyprowadzić schowaną w krzakach. Jak długo chcesz w tym mieszkać? Kilka dni szło by przeczekać. Jak to za krótko i za mało komfortowo to licz się jednak z dużym wydatkiem

  12. #32

    Domyślnie

    Rozumiem, że jesteś preppersem? Ja darzę ten ruch sympatią, pod warunkiem, że nie są totalnymi oszołomami. Sam mam nieco więcej zapasów niż inni i trochę gratów na wypadek niespodziewanych okoliczności
    Przerabiałem temat nieco podobny - u siebie chciałem wykonać podpiwniczenie na terenie z wysokim poziomem wód gruntowych (okresowo do 0,8 m)
    Jedyne sensowne i działające wyjście to użycie technologii "białej wanny". Tylko koszty są paskudne aby dobrze to naprawdę dobrze wykonać i nie mieć kłopotów.
    Po wstępnych, bardzo szacunkowych wyliczeniach przez firmy "wodoszczelnego" podpiwniczenia będącego jednocześnie fundamentem dla części mieszkalnej 72m2 oraz fundamentów dla garażu (łacznie 122 m2) koszty oscylowały w okolicach 250-400 tys PLN w zależności od technologii. Trzeba pamiętać, że zawiera się w tym 50 tys które i tak trzeba wydać na fundament (w moim przypadku płytę fundamentową)
    Musisz szukać w biurach które projektują i firmach które wykonują duże prace budowlane w tym tunele, garaże podziemne, bo głównie to one są w stanie to poprawnie zaprojektować i wykonać.
    Dodatkowym problemem i kosztem może być zabezpieczenie terenu na czas wykonywania takich prac - sączki, pompy, zabezpieczenie przed osuwaniem się wykopu itp. przyjemności.
    Pomocne w wyszukiwaniach technologi bedą: biała wanna, hydrobeton, Penetron, PENTAFLEX, Base ...

    Przy dzisiejszych technologiach jest to wykonalne, ale koszty mogą być paskudne. Jeśli nie masz jeszcze działki, to najprostszym rozwiązaniem będzie znalezienie działki bez problemu z niskim stanem wód gruntowych i wtedy można zrobić tradycyjnie, zatem nieporównywalnie taniej używając tylko dodatkowo betonu w klasie W8-W12
    Trzy razy mierz, raz tnij - świete słowa dziadka
    Jest wielki segment, a buduje się mały domek
    Przy Puszczy Kampinoskiej - dziennik budowy

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ja bym raczej postawił na mozliwość szybkiej ewakuacji . ostatnia rzeczą jaką bym chciał to siedzieć z rodziną w schronie w środku działań wojennych. Przed zamieszkami wystarczy "panic room" który to jest prostszy w budowie niz schron.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Bywałem na budowach gdzie tyczenie fundamentów robiło się z łódki - tylko drobna przesada, ale w gumowce wlewało sie górą. Zrobili wykop, wygracowali aby usunąc kamienie, na lorze do dłużyc przywieziono czarną folię grubości chyba ze 4mm na długość fundamentu z zakładem a nie był to domek jednorodzinny. Mimo pomp pracujących na maxa, było trochę zabawy z wytyczeniem na pływającej folii, ale wystarczył biały marker. Po obciążeniu fundamentem folia z czerech stron w górę, zgrzewy na narożnikach, izolacja termiczna, wczesniej drenaż, obsypanie i zero wilgoci. W piwnicy sa garaże dla mieszkańców, jest sucho jak na Saharze. Tak to wyglądało okiem gościa na budowie, liczy się efekt końcowy = sucho. Koszty nie mogły byc koszmarnie wysokie, gdyż inwestor nie był rozrzutny ale rozsądny i otwarty na nowe technologie.

  15. #35

    Domyślnie

    Zupełnie inaczej gdy rozkładasz koszty na wiele mieszkań a inaczej wygląda to w przypadku domu jednorodzinnego. Zakładam też, ze inwestycja była w mieście, gdzie cena 1m2 gruntu jest bardzo wysoka i pomimo dużych kosztów i tak opłaca się wchodzić w głąb ziemi. Te miejsca są sprzedawane później jako parking i komórki lokatorskie. Są też wymogi dotyczące realizacji miejsc parkingowych w stosunku do liczby mieszkań.

    W przypadku budowy domu jednorodzinnego to bardzo duży koszt. W moim konkretnie przypadku szacunkowy koszt podpiwniczenia w technologii tzw. białej wanny" jest wyższy niż cały stan surowy zadaszony nad ziemią. Gdyby nie kwestia finansowa, to bym robił dla czystej wygody (bardzo sobie cenię piwnice w obecnym domu)


    coulignon - zagrozenia są różne. Obecne idee nowoczesnego "domowego" survivalu skupiają się raczej na bardziej prawdopodobnych scenariuszach typu krach ekonomiczny, poważna awaria sieci energetycznej, masowe zamieszki itp.
    Do takich celów ów schron z zaopatrzeniem mógłby się przydać jako schronienie i źródło zapasów.Długofalowo raczej nie bez naprawdę kosztownego wyposażenia dającego pełną niezależnośc i ochronę.
    Ucieczka z miejsca zamieszkania - owszem, ale weź pod uwagę że masz małe dzieci, schorowanych starszych rodziców, dziadków i idziesz w nieznany teren do obcych ludzi. Ucieczka to naprawdę ostateczność w wyjątkowych wypadkach

    Oczywiście są osoby, które dość irracjonalnie wierzą, ze nagle by do lasu się wyprowadziły.
    Zielony, leśny survival to kompletne nieporozumienie w naszym regionie. Gdyby naprawdę doszło do jakiejs gigantycznej katastrofy, to zwierzyna w lasach została by wybita w ciągu najdalej kilku miesięcy, a mroźna zima szybko przetrzebiła by szeregi takich komandosów
    Trzy razy mierz, raz tnij - świete słowa dziadka
    Jest wielki segment, a buduje się mały domek
    Przy Puszczy Kampinoskiej - dziennik budowy

  16. #36

    Domyślnie

    szamba nie są szczelne. .

    Prepersi popełniają jeden błąd, większość z nich gromadzi zapasy....tylko że zapasy zwabią hieny. Dlatego aby przetrwać trzeba nie mieć nic poza umiejętnościami.

  17. #37

    Domyślnie

    Dlatego też są takie wysokie koszty budowy konstrukcji, które są naprawdę szczelne.
    W mojej okolicy problem wysokich wód gruntowych jest powszechny - Wisła po sąsiedzku. Najpierw ludzie wymieniali zbiorniki betonowe do których przesączała się woda gruntowa, na szczelne plastikowe, ale okazało się, że plastikowe pękają, "wypływają" i można wybierać szambo tylko do połowy. Teraz duża część jest skanalizowana, ale wystarczy rok deszczowy jak obecny i po burzy tak jakby kanalizacja przez pewien czas nie działa i różne aromaty unoszą się w powietrzu

    A umiejętności preppersa? Ma zostać bandytą i odbierać innym? W końcu trafi na lepszego od siebie. W PL las nie wyżywi tylu ludzi - to nie Kanada czy jakaś inna tajga. W dodatku większość ludzi ma rodziny, małe dzieci, dziadków w podeszłym wieku itp. I co z tego, że taki preppers będzie potrafił patykami rozniecić ogień w środku mokrego lasu, jak nie będzie na nim czego upiec. Rozsądniej mieć kryjówkę kub kilka o których nikt nie wie z zapasami żywności, wody i innych produktów.
    Głęboko wątpię jednak, aby nie zmieniając sposobu życia dało się być przygotowanym z zapasami na dłużej niż kilka tygodni jakiegoś poważnego kryzysu czy katastrofy.
    Istnieją nawet i w Polsce takie grupy ludzi, którzy zmienili i podporządkowali swoje życie na przygotowania do realnych i absurdalnych scenariuszy katastrof i tworzą całe społeczności opanowując jakąś okolicę. Posiadają legalnie lub nielegalnie broń (czasami cały arsenał) i mając naprawdę dobrze namieszane w głowach z pewnością nie zawahali by się jej użyć.
    Zerknij na takich https://www.youtube.com/watch?v=SEzUOogifY0
    Albo poszukaj o Adolfie Kudlińskim - niby niegroźne leśne dziadki, a cały arsenał znaleźli. I pytanie ile znaleźli a ile dziadki mają dalej poukrywane.
    Trzy razy mierz, raz tnij - świete słowa dziadka
    Jest wielki segment, a buduje się mały domek
    Przy Puszczy Kampinoskiej - dziennik budowy

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uri222

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-213
    Posty
    67

    Domyślnie

    Nie, nie jestem prepersem . O ile wiem , to oni całe swoje życie podporządkowują pod ewentualne zagrożenia. Ja jedynie chciałbym mieć schron,bez wywracania życia do góry nogami. Krach ekonomiczny o którym pisze tommies ,to tylko kwestia czasu.

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Przeprowadź się do Szwajcarii.
    http://joemonster.org/art/32870
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał uri222 Zobacz post
    Nie, nie jestem prepersem . O ile wiem , to oni całe swoje życie podporządkowują pod ewentualne zagrożenia. Ja jedynie chciałbym mieć schron,bez wywracania życia do góry nogami. Krach ekonomiczny o którym pisze tommies ,to tylko kwestia czasu.
    No to wydziel sobie część domu wylej tam żelbetową trumnę, wstaw pancerne drzwi i nikomu nie będzie się chciało paznokci na tym łamać.
    Przecież przy swoich warunkach technicznych nie wybudujesz schronu na 50tyś zł.
    Nie wybudujesz go też w tajemnicy - projektanci, urzędnicy, wykonawcy, sąsiedzi....

    Zresztą, taki temat wraca na tym Forum jak bumerang...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony